Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τέταρτη αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League

16:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-Ολυμπιακός, για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:35
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 17:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1 και ασφαλώς ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Λάιου. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
Πάμε να δούμε αρχικά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων… by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ - Σιμόν, Κορνέζος, Κ. Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ - Στάνκο, Νούνιες, Σλίβκα, Λέικ – Τσιλούλης, Μαρτίνεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Άμπι, Ρίτσαρντς - Όρτα, Έσε - Μασούρας, Μαρτίνς - Γιόβετιτς, Ελ Κααμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Χατζηεμμανουήλ, Τζανδάρης, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς, Τζανετόπουλος, Μάλτσι, Τσούκαλος, Αμαράλ, Κοντονίκος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Πασχαλάκης, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Βέζο, Καμπράλ, Καρβάλιο, Κίνι, Ναβάρο, Μπιανκόν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας), Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος Διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης) VAR: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών), Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας) by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από το 3-0 επί του Άρη, το οποίο συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση. Ο στόχος αποτελεί μονόδρομο ώστε να παραμείνει ζωντανός για μία τον τίτλο, απέχοντας έξι βαθμούς από την κορυφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Η Λαμία προέρχεται από την ήττα με 3-1 από τον ΠΑΟΚ, κάνοντας καλή εμφάνιση στην Τούμπα. Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου παίζει για το πρεστίζ της και τις εμπειρίες. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Eκτός αποστολής έμειναν οι Τσικίνιο (σσ. είναι και στο όριο καρτών), Φορτούνης, Κάρμο, ενώ απουσιάζει ο τιμωρημένος Ποντένσε και οι Αλεξανδρόπουλος, Ντόη. Αντιθέτως, επιστρέφει ο Ντόη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
Στην αντίπερα όχθη, η Λαμία δεν έχει ανακοινώσει αποστολή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:56
16:57
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:58
Στέλνουν μήνυμα κατά του ρατσισμού οι παίκτες των δύο ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
Σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα, ο Ολυμπιακός στη σέντρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01

Σέντρα στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
3' Σέντρα του Ροντινέι, κεφαλιά του Ελ Κααμπί δίχως ισορροπία, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
17:07
6' Σέντρα του Μασούρα, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
7' Μακρινό σουτ του Λέικ, πάνω από την εστία του Τζολάκη η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό, ελάχιστα έξω από την αντίπαλη περιοχή, έπειτα από προσπάθεια του Γιόβετιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
10' Εκτελεί συρτά ο Γιόβετιτς, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
16' Σέντρα του Ρίτσαρντς, κακό κοντρόλ του Ελ Κααμπί που ήταν σε θέση βολής, με την μπάλα να φτάνει στον Έσε που έκανε άστοχο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
17:22

22' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1!

Ο Μασούρας συνεργάστηκε από τα δεξιά με τον Ζέλσον, ο οποίος άδειασε τον Κορνέζο και γύρισε για τον Γιόβετιτς που με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Κοσέλεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
17:24
17:25
25' Δυνατό-συρτό σουτ του Όρτα από το ημικύκλιο της περιοχής, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
25' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Τσιλούλης πάει άτσαλα πάνω στον Γιόβετιτς και τον ανατρέπει. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27

26' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Ο Ελ Κααμπί εκτέλεσε δυνατά και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κοσέλεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
Δεν επέλεξε εκτέλεση αλά Πανένκα αυτήν τη φορά ο Μαροκινός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
17:34
32' Κεφαλιά του Παπαδόπουλου, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
38' Κίτρινη ο Ρέτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
41' Πολύ κακό σουτ του Μασούρα από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε ψηλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Στο έδαφος ο Σίντκλεϊ έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Μασούρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
Του δίνει το χέρι του ιπποτικά ο Μασούρας, ο οποίος τον βρήκε νωρίτερα με τον αγκώνα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
17:44
17:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
45'+1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Σέντρα του Γιόβετιτς, κεφαλιά του Ελ Κααμπί από κοντά και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
Ίσως να είναι και αυτογκόλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
Μέσα και στα τρία γκολ του Ολυμπιακού ο Γιόβετιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48

Ημίχρονο στο ματς: Λαμία-Ολυμπιακός 0-3!

Ο Γιόβετιτς άνοιξε το σκορ στο 22' με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και ακολούθησαν δύο τέρματα του Ελ Κααμπί. Με πέναλτι στο 26' έπειτα από ανατροπή του Γιόβετιτς, ενώ με κεφαλιά λίγο πριν την ανάπαυλα έπειτα από σέντρα του Μαυροβούνιου. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:55
17:55
18:02
Επιστροφή των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Μάλτσι αντί Στάνκο και Τζανδάρης αντί Σλίβκα για τη Λαμία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Κίνι αντί Ροντινέι για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04

Έναρξη του β' μέρους!

18:06
46' Ο Ολυμπιακός ξεκινάει με ευκαιρία. Η ομάδα του Μεντιλίμπαρ κυκλοφόρησε πολύ καλά την μπάλα, που έφτασε στον Ελ Κααμπί, αλλά πρόλαβε και βγήκε γρήγορα ο Κοσέλεφ, ο οποίος μπλόκαρε το σουτ του Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:08
18:09
50' Πολύ μεγάλη ευκαιρία της Λαμίας! Οι γηπεδούχοι έφυγαν γρήγορα στην κόντρα, με τον Τσιλούλη να κάνει ωραία προσπάθεια, προτού σερβίρει στον Λέικ, που βρέθηκε φάτσα με τον Τζολάκη, επιδίωξε να τον "σκοτώσει" και έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
54' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ζέλσον εκτέλεσε μέσα από την περιοχή και πλάγια, με τον Κοσέλεφ να αποκρούει. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
58' Ελ Αραμπί αντί Ελ Κααμπί και Βέζο στη θέση του Ρέτσου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
60' Κίτρινη ο Σιμόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
62' Μακρινό σουτ του Λέικ, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Τζολάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:22
63' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Οι Πειραιώτες έφυγαν στην κόντρα με τον Ζέλσον έπειτα από πανέμορφη μπαλιά του Γιόβετιτς, αλλά έσωσε ο Κοσέλεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
65' Τόσιτς και Βασιλαντωνόπουλος στη θέση Τσιλούλη και Σιμόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
68' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Γιόβετιτς για τον Ελ Αραμπί, αλλά του έβαλε την κόντρα ο Κορνέζος και παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
69' Άστοχο σουτ του Τόσιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
71' Ιμπόρα αντί Όρτα και Καμπράλ στη θέση του Μαρτίνς για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
Πρόβλημα με Κορνέζο στη Λαμία, έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Ελ Λαμία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
76' Κοντονίκος αντί Μαρτίνεθ για τη Λαμία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
80' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί βρήκε στην κόντρα τον Μασούρα, που συνέκλινε και σούταρε με το αριστερό, με τον Κοσέλεφ να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Σέντρα του Έσε από τα δεξιά, ο Κορνέζος βάζει το πόδι του, αλλάζει πορεία στην μπάλα που παίρνει ύψος και καταλήγει στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
18:43
85' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-5! Λάθος γύρισμα του Κορνέζου έπειτα από βολέ του Τζολάκη, ο Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα, πέρασε τον Κοσέλεφ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
88' ΓΚΟΛ η Λαμία, μειώνει σε 1-5! Ο Τόσιτς μοίρασε στον Λέικ που σκόραρε με δυνατό σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
89' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Γιόβετιτς δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Κοσέλεφ, κέρδος ένα κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
90'+2' Εκτέλεση φάουλ του Τόσιτς στο τείχος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51

Τέλος στο ματς: Λαμία-Ολυμπιακός 1-5!

Ο Γιόβετιτς στο 22' άνοιξε το σκορ, ο Ελ Κααμπί σκόραρε με πέναλτι στο 26', ακολούθησαν τα αυτογκόλ από Παπαδόπουλο (45'+1') και Κορνέζο (81'), ενώ στο 85' σκόραρε ο Ελ Αραμπί. Μείωσε 88' ο Λέικ. by Αποστόλης Λιβάνιος