Αστέρας Τρίπολης-Κηφισιά

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική των PlayOuts της Stoiximan Super League.

19:09
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης στις 19:30 υποδέχεται στο «Θ. Κολοκοτρώνης» την Κηφισιά, για την 3η αγωνιστική των playouts. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Πριν από όλα τα άλλα, η 3η αγωνιστική των playouts και η 4η αγωνιστική των playoffs είναι αφιερωμένη στη μάχη κατά του ρατσισμού. «Η Super League, σε συνεργασία με τον ΠΣΑΠΠ (Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών Ποδοσφαιριστριών), αφιερώνει την 3η Αγωνιστική των Playouts (06.04.2024) και την 4η Αγωνιστική των Playoffs (07.04.2024) του Πρωταθλήματος Stoiximan Super League 2023-24, στην εκστρατεία ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης όλων των φιλάθλων κατά του ρατσισμού. H Super League θυμίζει στους φιλάθλους και σε όλους όσοι ασχολούνται με το ποδόσφαιρο ότι οι άνθρωποι δεν πρέπει να διαχωρίζονται και να απομονώνονται λόγω φυλετικών ή άλλων κριτηρίων». Ο πρόεδρος της Super League Μηνάς Λυσάνδρου έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Αξιοποιώντας τη δυναμική του ποδοσφαίρου, του πιο δημοφιλούς αθλήματος στη χώρα μας, η Super League στέλνει ένα σαφές μήνυμα: Ο ρατσισμός δεν έχει καμία θέση στο ποδόσφαιρο. Έχει μεγάλη σημασία για την κοινωνία μας, για το ποδόσφαιρο, να προβάλλουμε θετικά παραδείγματα και να αναδεικνύουμε την ανθρωπιά μας. Το ποδόσφαιρο συμμετέχει ενεργά στην εκστρατεία για την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση κατά του ρατσισμού». by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Στα του ματς ξανά, οι γηπεδούχοι αναζητούν την επιστροφή τους στα τρίποντα μετά από δύο και πλέον μήνες, ενώ οι φιλοξενούμενοι παίζουν τη… ζωή τους. Μάλιστα, το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» θα ανοίξει ξανά τις πόρτες του αφού ξεπεράστηκαν τα όποια προβλήματα είχαν υπάρξει στις κάμερες και στο κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης, με τον έλεγχο της αστυνομίας να το επιβεβαιώνει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Ο Αστέρας Τρίπολης έχει ξεκινήσει με δύο ήττες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στα playouts. Πρώτα έχασε με 2-0 από τον Βόλο στην Τρίπολη και μετά με το ίδιο σκορ εκτός έδρας από τον Πανσερραϊκό. Η τελευταία επικράτηση των «κιτρινομπλέ» ήρθε στα τέλη του Γενάρη με τον Ατρόμητο στο «Θ. Κολοκοτρώνης», με τον Μίλαν Ράσταβατς να δηλώνει προσφάτως πως η ομάδα του έχει μπει σε έναν κύκλο άσχημο αποτελεσμάτων και πρέπει να προσπαθήσει να βγει από αυτόν. Ευκαιρία το σημερινό παιχνίδι για τους Αρκάδες, ώστε να πάρουν και μια… άτυπη ρεβάνς από την ομάδα των Βορείων Προαστίων που επί της ουσίας με εκείνο το 3-3 στην Τρίπολη, έκοψε από τον Αστέρα την εξάδα. Εντός έδρας ο απολογισμός των Αρκάδων είναι 5-3-6 με τέρματα 20-26. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Σημαντική επιστροφή για τους Αρκάδες ο Χουάν Μουνάφο, ο οποίος μάλιστα ξεκινάει και βασικός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Κακό ξεκίνημα και από την Κηφισιά στο μίνι τουρνουά, με την ομάδα του Κώστα Μπράτσου να αγνοεί τη νίκη στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Αρχικά, έμεινε στο 0-0 με τον ΟΦΗ στην Καισαριανή, ενώ στη συνέχεια ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 από τον Βόλο, χάνοντας ένα ματς-εξάποντο που μπορεί να τους φέρει τελικά και τον υποβιβασμό στη δεύτερη κατηγορία. Πρέπει πλέον να αρχίσει να παίρνει βαθμούς παντού, με πέντε αγωνιστικές να απομένουν, ενώ βρίσκεται στο -2 από τον Παναιτωλικό και στο -3 από τον Βόλο. Στο 1-4-9 το εκτός έδρας ρεκόρ της ομάδας των Βορείων Προαστίων, έχουν σκοράρει 12 γκολ και έχουν δεχτεί 35, εμφανίζοντας σοβαρά αμυντικά ζητήματα που δεν τους επιτρέπουν να διεκδικήσουν τρίποντα… αναρρίχησης στη βαθμολογία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Λύρατζης, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες - Μουνάφο, Γιαμπλόνσκι - Κρέσπι, Καλτσάς, Μπαρτόλο - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Στον πάγκο οι Γραμματικάκης, Γκρόζντανιτς, Αλάγκμπε, Χουχούμης, Παλάσιος, Γκος, Μάντζης, Ζουγλής, Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Κηφισιά: (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος - Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Σναϊντερλάν, Παρράς - Σολόα, Τσανάτζια - Πρίτσας, Κρισιούμα, Μπιφουμά - Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Στον πάγκο οι Νικοπολίδης, Βαφέας, Νίνης, Κωνσταντακόπουλος, Μενέντες, Τετέι, Μιλίσεβιτς, Σπίνος, Παπασάββας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Βοηθοί: Δημητριάδης, Στάικος Τέταρτος: Φωτιάς VAR: Μανούχος, Παπαδάκης by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
3' Νευρικά οι δυο ομάδες στο ξεκίνημα του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
3' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΑ ΕΒΑΛΕ Ο ΜΙΡΙΤΕΛΟ! Ο Αργεντινός έφυγε μόνος του στην επίθεση και με βολίδα άνοιξε το σκορ για τους Αρκάδες! by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Όλοι οι παίκτες του Αστέρα αφιέρωσαν το γκολ στον γυμναστή της ομάδας Παύλο Γκότση που έχασε τον πατέρα του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
9' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Κακή εκτέλεση του Άλβαρες, πολύ δυνατή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
10' Κόρνερ η Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Περνάει ανεκμετάλλευτο από την ομάδα του Κώστα Μπράτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Ο Μουνάφο είναι στο έδαφος με ενοχλήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
12' Βγαίνει αναγκαστική αλλαγή ο Χουάν Μουνάφο στην επιστροφή του μετά από δυο μήνες. Ευχόμαστε να μην είναι κάτι σοβαρό και να επιστρέψει πολύ σύντομα! Τη θέση του πήρε ο Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
17' Προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ η Κηφισιά, δεν τα έχει καταφέρει μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
19' Σέντρα ο Παρράς, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
21' Ο Τάσος Σιδηρόπουλος είχε μια σύγκρουση με παίκτη της Κηφισιάς, αλλά σηκώθηκε ο Έλληνας ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
23' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Έκανε ένα σουτ ο Παρράς, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
25' Ένα σουτ του Οζέγκοβιτς, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
29' Αναγκαστική αλλαγή για την Κηφισιά, με τον Τεϊσέιρα να βγαίνει από το παιχνίδι με ενοχλήσεις και τη θέση του να παίρνει ο Βαφέας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο παιχνίδι, με τον Αστέρα να προηγείται από το 3ο λεπτό χάρη στη γκολάρα του Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
31' Κίτρινη ο Πίτσου. Πρώτη στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
33' Κάνει ένα σουτ ο Ρεγκίς, μπλόκαρε εύκολα ο Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
34' Φάουλ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Τρομερό ένα-δύο του Καλτσά με τον Λύρατζη, ο δεύτερος κάνει το γύρισμα αλλά πριν εκτελέσει ο Μιριτέλο διώχνει ο Τσάπαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
20:09
39' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
40' Νέο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
41' Ένα δυνατό σουτ του Κρισιούμα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
3 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Ημίχρονο! Ο Αστέρας προηγείται της Κηφισιάς με 1-0 χάρη στο καταπληκτικό γκολ του Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
20:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
48' Φάουλ για την Κηφισιά σε καλό σημείο. Βέβαια δεν φαίνεται κάτι από το ριπλέι, καθώς ο Καστάνιο φάνηκε να διώχνει μπάλα και όχι να χτυπάει τον Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
49' Έκανε ένα σουτ ο Παρράς, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
52' Μέσα ο Μιλίσεβιτς, έξω ο Παρράς για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
54' Έφυγε μόνος του στην κόντρα ο Μπιφουμά, τελικά τον έκοψε ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
55' Μεγάλη επέμβαση του Τσιφτσή, λέει όχι στη σουτάρα του Σολόα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
59' Κόρνερ ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
20:50
61' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Κακή εκτέλεση από τον Μπαρτόλο, η μπάλα περνάει άουτ. Γενικότερα, ο Αργεντινός στα τελευταία ματς δεν παρουσιάζει καλή εικόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Πάσα του Μπαρτόλο στον Ρεγκίς, ο Ισπανός δεν μπορεί με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
66' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! Ο Μιλίσεβιτς κάνει φοβερή σέντρα, η άμυνα του Αστέρα ξεχνά τον Οζέγκοβιτς, ο οποίος με προβολή εκτελεί τον Τσιφτσή για το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Τραγική αντίδραση της άμυνας του Αστέρα για ακόμη ένα ματς. Απίστευτα πράγματα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
68' Πέναλτι για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
Απίστευτη υπόδειξη του Σιδηρόπουλου, αφού ο Καστάνιο πάει ώμο με ώμο με τον Μπιφουμά αλλά ο ρέφερι δείχνει άσπρη βούλα. Ο Μανούχος δεν τον καλεί να το δει, απίστευτα πράγματα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
70' ΓΚΟΛ η Κηφισιά με τον Μπιφουμά να εκτελεί εύστοχα και 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
72' Έξω ο Ρεγκίς, μέσα ο Παλάσιος για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
73' Πέναλτι για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς κάνει την προσποίηση και ο Τσάπαν τον ανατρέπει καθαρά! by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Κανένα πέναλτι λέει το VAR για οφσάιντ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Προχωράμε... by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
75' Κίτρινη ο Πρίτσας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
79' Φάουλ για την Κηφισιά σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
21:09
80' Μπιφουμά, Τσάπαν έξω για τους φιλοξενούμενους, μέσα Μενέντες και Σπίνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
82' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
82' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
83' Πριν εκτελεστεί το κόρνερ, Καλτσάς, Γιαμπλόνσκι έξω, μέσα Μάντζης, Ζουγλής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
85' Κίτρινη κάρτα ο Παλάσιος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Καθυστερούν οι φιλοξενούμενοι, να δούμε αν ο έξτρα χρόνος θα είναι και ανάλογος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
87' Ο Οζέγκοβιτς τώρα κάτω. Συγκρούστηκε με τον Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
88' Δυνατό σουτ ο Μάντζης, βγάζει ο Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
90' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Πάλι πεσμένος ο Τσανάτζια... Πρέπει να έχει πέσει 3-4 φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
90' Κίτρινη στον Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Ανεκμετάλλευτο το φάουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
6 λεπτά οι καθυστερήσεις. Και λίγα είναι αν σκεφτούμε τι έχει γίνει. Τι άλλο θα δούμε στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
90+2' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πρίτσα, υπερβολική. Αποβάλλεται ο παίκτης των φιλοξενούμενων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
90+4' Κάρτα στον Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
90+5' Κίτρινη ο Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Άλλα δυο λεπτά λέει ο Σιδηρόπουλος παίζουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Κηφισιά επικράτησε 2-1 του Αστέρα στην Τρίπολη με ανατροπή, χάρη στα δύο τέρματα του Οζέγκοβιτς στο δεύτερο ημίχρονο! Οι Αρκάδες είχαν προηγηθεί με τον Μιριτέλο στο 3'. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
Τεράστια παράπονα και δικαίως από τους γηπεδούχους για Σιδηρόπουλο και Μανούχο, αφού ο πρώτος δείχνει πέναλτι σε τζαρτζάρισμα του Καστάνιο στον Μπιφουμά, ενώ ο δεύτερος δεν τον καλεί να δει το λάθος του και να το διορθώσει. Οπως έκανε για παράδειγμα στο πέναλτι που κέρδισε λίγο αργότερα ο Καλτσάς, αλλά οι διαιτητές το πήραν πίσω για οφσάιντ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
«Απέναντί μας σφυρίζονται εύκολα πέναλτι και δίνονται εύκολα κόκκινες κάρτες, οπότε δεν μπορείς πάντα να τα αντιμετωπίσεις όλα αυτά», είπε μεταξύ άλλων ο Ράσταβατς στις δηλώσεις του μετά το ματς, έχοντας σαφέστατα παράπονα από τον Σιδηρόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη