Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Basketball Champions League

19:07
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη του Game 2 της προημιτελικής σειράς του BCL ανάμεσα στον Προμηθέα και την Ουνικάχα Μάλαγα στην Πάτρα και το «Δημήτρης Τόφαλος». by Λουκάς Χατζής
19:08
Στο πρώτο αγώνα στην Ισπανία, η Μάλαγα είχε επικρατήσει με σκορ 67-54 στην Ανδαλουσία, κάνοντας το πρώτο από τα δύο βήματα που χρειάζονται για την πρόκριση τα ημιτελικά της διοργάνωσης. by Λουκάς Χατζής
19:08
Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, απόψε, ο Προμηθέας παίζει το φετινό ευρωπαϊκό του μέλλον, με μοναδικό στόχο τη νίκη ώστε να στείλει τη σειρά σε τρίτο και τελευταίο παιχνίδι στην Ισπανία. by Λουκάς Χατζής
19:09
by Λουκάς Χατζής
19:10
Εφόσον η σειρά οδηγηθεί σε Game 3 τότε το ματς θα γίνει στο «Μάρτιν Καρπένα» την Τρίτη στις 17 Απριλίου. by Λουκάς Χατζής
19:14
Οι Ισπανοί μετρούν 5 σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ έχουν μόλις μία ήττα στα 10 τελευταία. Στην ACB, η ομάδα του Ιμπόν Ναβάρο βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τη Ρεάλ με ρεκόρ 21-5. by Λουκάς Χατζής
19:15
Το σύνολο του Ηλία Παπαθεοδώρου προέρχεται από την επιβλητική νίκη επί του Άρη για το Top-6 της Stoiximan Basket League με σκορ 84-51, φτιάχνοντας ψυχολογία για απόψε. by Λουκάς Χατζής
19:17
Η Ουνικάχα ήρθε στην Ελλάδα με μία σημαντική απουσία, αυτή του Ντίλαν Οσετκόφσκι. by Λουκάς Χατζής
19:21
Να θυμίσουμε πως αύριο, το Περιστέρι bwin θα υποδεχθεί τη Βόννη, με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη να βρίσκεται πίσω με 1-0 στη σειρά. by Λουκάς Χατζής
19:22
Το φετινό Final 4 του BCL θα διεξαχθεί στο Βελιγράδι και στην «Stark Arena». by Λουκάς Χατζής
19:23
Αυτή την ώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
19:29
Οι πεντάδες του αγώνα: Προμηθέας: Μπαζίνας, Χέιλ, Χρυσικόπουλος, Ετσενίκε, Ρέινολντς. Ουνικάχα Μάλαγα: Μπαρέιρο, Κάρτερ, Έτζιμ, Πέρι, Κράβις. by Λουκάς Χατζής
19:30
Μικρή διακοπή καθώς έσβησαν τα χρονόμετρα των 24ων δευτρερολέπτων. by Λουκάς Χατζής
19:37
Καλή άμυνα από τον Προμηθέα, όμως ο Χέιλ δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει το κλέψιμο. by Λουκάς Χατζής
19:37
2-6 με καλάθι του Κάρτερ. by Λουκάς Χατζής
19:38
4-6 Τρομερή πάσα του Χέιλ στον Χρυσικόπουλο για το εύκολο λέι απ. by Λουκάς Χατζής
19:38
2ο φάουλ ο Μπαζίνας που βγαίνει εκτός παρκέ για να περάσει ο Κάουαν. by Λουκάς Χατζής
19:41
3ο ομαδικό φάουλ για τον Προμηθέα, ο οποίος βγάζει ενέργεια κάνοντας πολλές παγίδες στην άμυνα. by Λουκάς Χατζής
19:42
Φάουλ του Ετσενίκε στον Κάρτερ σε προσπάθεια τριών πόντων. by Λουκάς Χατζής
19:43
7-11 με 2/3 βολές. by Λουκάς Χατζής
19:44
Ο Προμηθέας πάει σε μεγάλες επιθέσεις, απόρροια φυσικά και της καλής άμυνας των Ισπανών. by Λουκάς Χατζής
19:44
10-11 με τρίποντο του Χέιλ που φτάνει τους 6 πόντους! by Λουκάς Χατζής
19:44
12-11 για πρώτη φορά μπροστά ο Προμηθέας μετά τη μαγική ασίστ του Χέιλ στον Ετσενίκε! by Λουκάς Χατζής
19:45
14-11 ακόμα ένα καλάθι από τον Ετσενίκε στη ρακέτα μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
19:45
16-11 με γκολ-φάουλ του Κάουαν στον αιφνιδιασμό έπειτα από εξαιρετική άμυνα! by Λουκάς Χατζής
19:46
Στο 9-0 το σερί των Πατρινών! Ο κόουτς Ναβάρο αναγκάστηκε να καλέσει τάιμ άουτ 3:28' πριν το τέλος της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
19:49
20-13 εντυπωσιακό τρίποντο του Χέιλ έπειτα από διαδοχικές σταυρωτές ντρίπλες στη λήξη της επίθεσης του Προμηθέα! by Λουκάς Χατζής
19:53
Τρομερή συνεργασία Κόφι-Στίβενς για το καλάθι του δεύτερου που κάνει το +9 και το 26-17! by Λουκάς Χατζής
19:53
26-19 με βολές από τη Μάλαγα. by Λουκάς Χατζής
19:54
26-22 με τρίποντο του Ντίαθ. Μάλιστα,λ ο Ισπανός κέρδισε και φάουλ. by Λουκάς Χατζής
19:54
26-23 και τέλος πρώτης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
19:57
Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος. by Λουκάς Χατζής
19:58
Αρκετά επιθετικά ριμπάουντ για τη Μάλαγα. Δύο στην πρώτη φάση της περιόδου που στέλνουν τους Ισπανούς στις βολές. by Λουκάς Χατζής
19:58
Ενδεικτικό είναι πως έχει 7 επιθετικά και 6 αμυντικά η Μάλαγα! by Λουκάς Χατζής
19:58
Αστοχούν στις βολές οι Ισπανοί αλλά ανανεώνουν την επίθεσή τους. by Λουκάς Χατζής
20:07
32-35, δεύτερο σερί τρίποντο για τη Μάλαγα, αυτή τη φορά από τον Κράβις. Με 3/12 σουτάρουν οι φιλοξενούμενοι. by Λουκάς Χατζής
20:08
Επιστρέφει στο παρκέ ο Χέιλ για τα τελευταία 5λεπτά του ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:08
34-35, κυριαρχεί στη ρακέτα ο Ετσενίκε που πετυχαίνει ένα ακόμα καλάθι! by Λουκάς Χατζής
20:11
36-41 κλέβει και τελειώνει τη φάση στο ανοικτό γήπεδο η Μάλαγα. by Λουκάς Χατζής
20:11
38-41, ο Ετσενίκε κρατά τον Προμηθέα σε αυτή την περίοδο. Στους 12 πόντους ο σέντερ των Πατρινών! by Λουκάς Χατζής
20:32
45-46 από τον 14ο πόντο του Ετσενίκε. Πρέπει να τον τροφοδοτεί συνεχώς ο Προμηθέας τον Κολομβιανό, ο οποίος βρίσκεται σε εξαιρετικό βράδυ. by Λουκάς Χατζής
20:34
Πολύ καλή άμυνα από τον Προμηθέα που ανάγκασε την Ουνικάχα σε εκπρόθεσμο σουτ. by Λουκάς Χατζής
20:38
51-51 από τις βολές του Χέιλ, 6 λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
20:40
54-55 με φλόουτερ του Καλινόσκι που κάνει ζημιά στις τελευταίες φάσεις. by Λουκάς Χατζής
20:44
54-62 με τρίποντο του Καλινόσκι. Στο 9-0 το σερί των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
20:47
Έχει χάσει το καθαρό μυαλό ο Προμηθέας που βλέπει τη Μάλαγα να έχει 11-0 σερί, ενώ ο ίδιος έχει κάνει 3 λάθη στις τελευταίες επιθέσεις. by Λουκάς Χατζής
20:47
Τέσσερα λεπτά χωρίς πόντο ο Προμηθέας. by Λουκάς Χατζής
20:48
Επιθετικό φάουλ του Ρέινολντς... 21,7'' ακόμα για την περίοδο. by Λουκάς Χατζής
20:49
54-65 με τη βολή της Μάλαγα από την τεχνική ποινή του Ρέινολντς. by Λουκάς Χατζής
20:51
Τελείωσε η τρίτη περίοδος. by Λουκάς Χατζής
20:52
Τεχνική ποινή στον Κάρτερ, στην γραμμή ο Κάουαν πριν ξεκινήσει η τέταρτη περίοδος. by Λουκάς Χατζής
20:56
58-70 με γκολ-φάουλ του Κάουαν. Πρώτο εντός πεδιάς καλάθι για τον Προμηθέα μετά από 7,5 λεπτά! by Λουκάς Χατζής
20:57
21:00
Φάουλ πάνω στον Χέιλ σε σουτ τριών πόντων. Βολές για τον γκαρντ του Προμηθέα. by Λουκάς Χατζής
21:01
59-70 με 1/3 βολές. by Λουκάς Χατζής
21:02
59-72. by Λουκάς Χατζής
21:03
59-75 μπαίνουν όλα τώρα για τη Μάλαγα με τον Καλινόσκι να φτάνει τους 17 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:07
67-78 με το τετράποντο του Χέιλ, 4:26' ακόμα για το τέλος του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:13
75-82 με τεράστιο τρίποντο του Χέιλ που φτάνει τους 26 πόντους! by Λουκάς Χατζής
21:16
13 πόντους στο δεκάλεπτο ο Χέιλ, ο οποίος τώρα κάνει ένα λάθος και δίνει την κατοχή στη Μάλαγα. by Λουκάς Χατζής
21:19
Τέλος αγώνα, ο Προμηθέας έπεσε μαχόμενος γνωρίζοντας τον αποκλεισμό στα προημιτελικά του BCL με τη Μάλαγα να παίρνει το εισιτήριο για το Final 4. by Λουκάς Χατζής