Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Champions League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τη μεγάλη αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Μάντσεστερ Σίτι και τον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό για το φετινό Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Οι ενδεκάδες: Ρεάλ Μαδρίτης (Αντσελότι, 4-1-2-1-2): Λούνιν - Καρβαχάλ, Ρούντιγκερ, Τσουαμενί, Μεντί - Βαλβέρδε, Καμαβινγκά, Κρος, Μπέλιγχαμ - Ροντρίγκο, Βινίσιους Μάντσεστερ Σίτι (Γκουαρδιόλα, 4-3-3): Ορτέγκα – Ακάντζι, Στόουνς, Ντίας, Γκβάρνιολ – Ρόδρι, Κόβατσιτς, Μπερνάρντο Σίλβα – Φόντεν, Γκρίλις, Χάαλαντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Στον πάγκο για τη Ρεάλ οι Κέπα, Φραν, Μιλιτάο, Νάτσο, Μόντριτς, Χοσέλου, Βάθκεθ, Θεμπάγιος, Φραν Γκαρθία, Μπραχίμ Ντίαθ και Γκιουλέρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Αναπληρωματικοί της Σίτι οι Έντερσον, Κάρσον, Ντοκού, Ντε Μπρόινε, Άλβαρες, Γκόμες, Νούνιες, Μπομπ, Σούσοχο και Λιούις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Για να φτάσει ως εδώ στο φετινό Champions League, η Ρεάλ Μαδρίτης τερμάτισε πρώτη σε όμιλο με Νάπολι, Μπράγκα και Ουνιόν Βερολίνου, ενώ στη φάση των «16» ξεπέρασε δύσκολα και με συνολικό σκορ 2-1 το εμπόδιο της Λειψίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Από την άλλη, η Μάντσεστερ Σίτι τερμάτισε και εκείνη στην κορυφή σε όμιλο με Λειψία, Γιουνγκ Μπόις και Ερυθρό Αστέρα, ενώ στους «16» απέκλεισε με άνεση την Κοπεγχάγη (6-2). by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
Ο Ντε Μπρόινε έμεινε εκτός ενδεκάδας της Σίτι διότι αισθάνθηκε αδιαθεσία κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης, με τον Γκουαρδιόλα να αποκαλύπτει ότι έκανε εμετό στα αποδυτήρια! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Ο Κάρλο Αντσελότι απόψε γίνεται ο πρώτος προπονητής που φτάνει τα 200 παιχνίδια Champions League. 190 έχει ο Σερ Άλεξ Φέρκιουσον, 184 ο Αρσέν Βενγκέρ, 169 ο Πεπ Γκουαρδιόλα και 151 ο Ζοσέ Μουρίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Οι δύο ομάδες συναντιούνται για τρίτη διαδοχική σεζόν στο Champions League. Στα ημιτελικά της σεζόν 2021-22 η Σίτι προκρίθηκε με συνολικό σκορ 6-5 στην παράταση, ενώ στα ημιτελικά της σεζόν 2022-23 η Άγγλοι πήραν ξανά την πρόκριση, αυτή τη φορά με συνολικό σκορ 5-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Οι δύο ομάδες κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο του κατάμεστου «Μπερναμπέου», ενώ ένα υπέροχο κορεό σχηματίζεται στις κερκίδες! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γάλλος, Φρανσουά Λετεσιέ, με βοηθούς τους Μουνιέ και Ραχμουνί ενώ VAR είναι οι Μπρισάρ και Νταλαζό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Μπέλινγχαμ, Βινίσιους, Τσουαμενί, Καμαβινγκά και Ρούμπεν Ντίας θα χάσουν τη ρεβάνς αν δουν κίτρινη κάρτα απόψε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Να θυμίσουμε ότι η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί στο Μάντσεστερ, την Τετάρτη 17/4, by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Ξεκίνησε το μεγάλο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
1' Σκληρό φάουλ του Τσουαμενί στον Γκρίλις και κίτρινη κάρτα πάρα πολύ νωρίς στον στόπερ της Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
Θα χάσει τη ρεβάνς ο Γάλλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
2' Γκοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Μπερνάρντο Σίλβα εκτέλεσε πανέξυπνα το φάουλ, με τον Λούνιν να αργεί να αντιδράσει και με τη Σίτι να παίρνει το προβάδισμα με το «καλησπέρα», παγώνοντας το «Μπερναμπέου»! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Τρομερή έμπνευση από τον Μπερνάρντο και ιδανικό ξεκίνημα για τη Σίτι στον σπουδαίο προημιτελικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
5' Η Ρεάλ παίρνει την κατοχή της μπάλας, προσπαθώντας να αντιδράσει άμεσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
6' Ο Βαλβέρδε έκανε την κάθετη, με τον Γκβάρντιολ να απομακρύνει και την μπάλα να κοντράρει στον Βινίσιους πριν καταλήξει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
7' Διπλή ευκαιρία για τη Σίτι, με τον Λούνιν να έχει απάντηση στο πλασέ που έκανε ο Χάαλαντ από πλάγια θέση, ενώ μετά από αδυναμία της άμυνας να απομακρύνει, ο Γκρίλις σούταρε πάνω στα σώματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
Χειροκροτεί από τον πάγκο του ο Γκουαρδιόλα, σαφώς ικανοποιημένος με το ξεκίνημα της ομάδας του. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
Ο Μπερνάρντο Σϊλβα πανηγυρίζει το γκολ του στο 2': Εικόνα live 21979812/70511.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
12' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Βρίσκει γρήγορα την απάντηση στο προβάδισμα της Σίτι η «βασίλισσα», με τον Καμαβινγκά να κάνει ατομική ενέργεια και να δοκιμάζει μακρινό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στον Ρούμπεν Ντίας και να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
14' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Απίθανα πράγματα στο «Μπερναμπέου», με τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά! Πολύ ψηλά η άμυνα της Σίτι, με τον Βινίσιους να την τιμωρεί με απίθανη κάθετη και με τον Ροντρίγκο να κάνει το 2-1, ενώ η μπάλα κόντραρε λίγο και στον Ακάνζι! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
Απίστευτο πρώτο τέταρτο στο ματς, με τρία γκολ, ανατροπή και τρομερό ρυθμό! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
19' Ο Βαλβέρδε συνέκλινε από τα δεξιά και σούταρε από τα όρια της μεγάλης περιοχής, στην αγκαλιά του Ορτέγκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
Η πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρντο Σίλβα για το 0-1: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
22:22
Ως αυτογκόλ του Ρούμπεν Ντίας χρεώθηκε από την UEFA το πρώτο γκολ της Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Η απόλυτη τρέλα στο «Μπερναμπέου» μετά το 2-1: Εικόνα live 21979812/105097.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
25' Συνεχίζει να πιέζει πολύ ψηλά όταν χάνει την κατοχή της μπάλας η Σίτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
26' Ο Βινίσιους έκανε ένα μακρινό σουτ, πάρα πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
40%-60% υπέρ της Σίτι η κατοχή, 3-3 οι τελικές προσπάθειες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
Αυτή είναι μόλις η δεύτερη αναμέτρηση στην ιστορία του Champions League με τρία γκολ στα πρώτα 14 λεπτά, μετά από ένα Μάντσεστερ Σίτι-Τότεναμ το 2019, το οποίο ήταν 2-2 στο 11'! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
31' Ένα σουτ του Ροντρίγκο από πλάγια θέση, στην αγκαλιά του Ορτέγκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
33' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, με τη Μάντσεστερ Σίτι να έχει την κατοχή και με τη Ρεάλ να βρίσκεται κυρίως στο δικό της μισό, περιμένοντας ευκαιρίες για να αντεπιτεθεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
33' Κρίσιμο στοπ του Τσουαμενί στον Γκρίλις! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
33' Ευκαιρία για τη Ρεάλ, μετά από μία ακόμα αντεπίθεσή της, ο Ροντρίγκο σούταρε με δύναμη ψηλά άουτ από πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
Ρούντιγκερ και Χάαλαντ δίνουν συνεχώς επικές μονομαχίες! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
36' Εκνευρισμένος ο Μπέλιγχαμ, άπλωσε το χέρι του βρίσκοντας στην πλάτη τον Ρούμπεν Ντίας, αρκέστηκε στο να δώσει φάουλ ο Λετεσιέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
37' Κίτρινη κάρτα στον Ακάνζι για μαρκάρισμα στον Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Τα γκολ των Καμαβινγκά και Ροντρίγκο μέσα σε δύο λεπτά για την ανατροπή της Ρεάλ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
39' Απειλητική σέντρα-σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα, ο Λούνιν αιφνιδιάστηκε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Πεσμένος στο χορτάρι ο Ροντρίγκο μετά από μια μονομαχία του με τον Ακάνζι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
Σηκώθηκε χωρίς πρόβλημα ο Βραζιλιάνος σκόρερ της Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
42' Απείλησε ξανά με αντεπίθεση η Ρεάλ, ο Βινίσιους έκανε την κούρσα και πλάσαρε πάνω στον Ορτέγκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
Δυσκολεύεται να φτιάξει φάσεις απέναντι στην καλοστημένη άμυνα της Ρέαλ η Σίτι, ενώ η «βασίλισσα» απειλεί με τις ταχύτατες αντεπιθέσεις της. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Χάαλαντ και Ρούντιγκερ σε μία από τις πολλές αποψινές μονομαχίες τους: Εικόνα live 21979812/26921.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος που θα παιχτεί στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
45'+1' Σέντρα του Ρόδρι, με τον Χάαλαντ να πηδάει... στον Θεό, κάνοντας όμως επιθετικό φάουλ στον Ρούντιγκερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ρεάλ Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Απίθανο πρώτο μέρος στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», με τον Μπερνάρντο Σίλβα να βάζει μπροστά τη Σίτι με πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ στο 2ο κιόλας λεπτό και με τη Ρεάλ να αντιδρά άμεσα, κάνοντας την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά (12', 14'), με το αυτογκόλ του Ρούμπεν Ντίας και το γκολ του Ροντρίγκο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
49' Ο Γκρίλις συνέκλινε από τα αριστερά και πλάσαρε με δύναμη, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
53' Ευκαιρία για τη Ρεάλ, μετά από λάθος πίσω πάσα του Φόντεν, ο Μπέλιγχαμ πέρασε από Μπερνάρντο Σίλβα και Στόουνς, πριν πλασάρει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
Δεν έχει φανεί πολύ ο Μπέλιγχαμ απόψε, με τους Ροντρίγκο και Βινίσιους να είναι οι κύριοι επιθετικοί εκφραστές της Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
55' Εκτέλεση φάουλ του Γκρίλις με σέντρα, πάνω από τα δοκάρια η κεφαλιά του Ρόδρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
56' Νέα ευκαιρία για τη Ρεάλ, ξανά μετά από αντεπίθεση, με τον Ροντρίγκο να βρίσκει πάσα στην κίνηση του Βινίσιους, ο οποίος πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
59' Μακρινό σουτ του Φόντεν, στην αγκαλιά του Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
60' Απείλησε ξανά η Σίτι, με τον Μπερνάρντο Σίλβα να βρίσκει χώρο και να σουτάρει, αντέδρασε ξανά σωστά ο γκολκίπερ της Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
62' Κάκιστο ένα σουτ του Βαλβέρδε, μετά από πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας από τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
66' Γκοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Πανέμορφο γκολ του Φόντεν, ο οποίος βρέθηκε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ρεάλ και έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Λούνιν με απίθανο πλασέ για το 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
Η χαμένη ευκαιρία του Μπέλιγχαμ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
71' Γκοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ένα ακόμα πανέμορφο γκολ, αυτή τη φορά από τον Γκβάρντιολ, ο οποίος με άπιαστη σουτάρα κάνει την ανατροπή στην ανατροπή και βάζει ξανά μπροστά τους φιλοξενούμενους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
72' Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ, Μπραχίμ Ντίαθ και Μόντριτς αντικατέστησαν Κρος και Ροντρίγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
23:38
78' Η Ρεάλ προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό της τώρα, ενώ η Σίτι παίζει και με τον χρόνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
79' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ένα ακόμα γκολ-ποίημα σε αυτή την απίθανη ματσάρα, με τον Βαλβέρδε να εκτελεί με τρομερό βολέ στην κίνηση πριν η μπάλα βρει στο χορτάρι μετά από σέντρα του Βινίσιους! 3-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
80' Ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Μπέλιγχαμ να μην μπορεί να σκοράρει με προβολή μετά από υπέροχη μπαλιά του Βαλβέρδε! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
81' Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
85' Η Ρεάλ έχει πάρει τα ηνία του αγώνα μετά την γκολάρα του Βαλβέρδε. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
Το πανέμορφο γκολ του Φόντεν: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
86' Αλλαγή για τη Ρεάλ, Χοσέλου στη θέση του Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
87' Πρώτη αλλαγή για τη Σίτι, ο Άλβαρες στη θέση του Φόντεν που αποχωρεί κουτσαίνοντας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
88' Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρντο Σίλβα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
89' Σέντρα του Μόντριτς για τον Μπέλιγχαμ, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Άλβαρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
90' Μακρινό σουτ του Καρβαχάλ, λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας