Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Champions League

21:50
Καλησπέρα σας! Η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται την Μπαρτσελόνα, στο πρώτο προημιτελικό του Champions League! by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Οι δύο ομάδες ήρθαν αντιμέτωπες στη φάση των «16» τη σεζόν 2016-17, με την Παρί να νικά στο πρώτο ματς 4-0 και τους «μπλαουγκράνα» να πετυχαίνουν τη μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία της διοργάνωσης, με αυτό το αλησμόνητο 6-1. Οι Παριζιάνοι, πάντως, πήραν την εκδίκησή τους τη σεζόν 2020-21, στην ίδια φάση, με «τεσσάρα» στο «Καμπ Νόου» και ισοπαλία στη Γαλλία (1-1). by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Το ζευγάρωμα αυτό βρίσκει την Παρί να διανύει μία από τις καλύτερες περιόδους των τελευταίων ετών. Παρόλο που έχασε Μέσι και Νεϊμάρ, η γαλλική ομάδα... σουλουπώθηκε από τον Λουίς Ενρίκε. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην κορυφή του πρωταθλήματος με +10, έχει προκριθεί στον τελικό του γαλλικού Κυπέλλου, και πέρασε από τον πολύ δύσκολο όμιλο Champions League με Ντόρτμουντ, Μίλαν και Νιούκαστλ, ξεπερνώντας και το εμπόδιο της Ρεάλ Σοσιεδάδ στα προημιτελικά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Από την άλλη πλευρά, σίγουρα δεν είναι εξίσου... ονειρική η σεζόν της Μπαρτσελόνα. Οι «μπλαουγκράνα» έχουν στην ουσία χάσει όλους τους στόχους πέρα από το Champions League, αντιμετωπίζουν τα γνωστά οικονομικά προβλήματα και γνωρίζουν πως έρχεται... σκούπα, αφού ο Τσάβι έχει ανακοινώσει πως θα αποχωρήσει το καλοκαίρι. Παρόλα αυτά, η κούπα με τα «μεγάλα αυτιά» είναι ο μοναδικός ρεαλιστικός στόχος για τους Καταλανούς, και το μονοπάτι μέχρι τον τελικό μόνο... απαγορευτικό δεν είναι. Σε κάθε κατάσταση, η Μπαρτσελόνα είναι πάντα υπολογίσιμη... by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
Ας δούμε τις επιλογές του Λουίς Ενρίκε και του Τσάβι για την σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
Παρί Σεν Ζερμέν: Ντοναρούμα - Ερναντέζ, Μαρκίνιος, Μπεράλδο, Νούνο Μέντες - Βιτίνα, Ρουίθ, Λι - Ντεμπελέ, Εμπαπέ, Ασένσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Νάβας, Τένιας, Ουγκάρτε, Γκονσάλο Ράμος, Ντανίλο, Κολό Μουανί, Σολέρ, Μπαρκολά, Ζαΐρ-Εμερί, Σκρίνιαρ, Μαγιουλού, Ζαγκουέ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν - Κουντέ, Κουμπαρσί, Αραούχο, Κανσέλο - Γκιντογκάν, Ντε Γιονγκ, Σέρτζι Ρομπέρτο - Γιαμάλ, Λεβαντόφσκι, Ραφίνια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Πένια, Αστραλάγα, Μαρτίνεθ, Φεράν Τόρες, Πέδρι, Ζοάο Φέλιξ, Κρίστενσεν, Αλόνσο, Ρομέου, Ρόκε, Φερμίν, Φορτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Και ο μαγικός ήχος του Champions League! by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
2' Κόρνερ για την Παρί. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
Εκτελέστηκε, απομάκρυνε η άμυνα της Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Καλύτεροι είναι οι γηπεδούχοι μέχρι στιγμής, κυκλοφορούν την μπάλα και προσπαθούν να βρουν χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Ο Ντεμπελέ δίνει στον Εμπαπέ, εκείνος επιχείρησε ένα αδύναμο πλασέ και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
6' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Μετά από το γέμισμα του Τερ Στέγκεν, η μπάλα περνά απ’ όλους και ο Ραφίνια φεύγει μόνος του, αλλά δεν τσιμπά την μπάλα προ του Ντοναρούμα που είχε βγει μακριά από την εστία του. Αν τον είχε περάσει θα είχε σκοράρει σε κενό τέρμα… by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
22:09
9' Κόρνερ για την Παρί. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
Περνάει και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
11' Κάνει ένα σουτ ο Ασένσιο, μπλοκάρει εύκολα ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
22:16
22:18
22:20
20' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Μετά από ωραίο σουτ του Ραφίνια, ο Μαρκίνιος απομάκρυνε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
20' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Πρώτα ο Λεβαντόφσκι βλέπει τον Νούνο Μέντες να διώχνει την κεφαλιά του πάνω στη γραμμή, μετά ο Γιαμάλ σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα κάπου βρίσκει και περνά ελάχιστα δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
23' Ωραίο δυνατό σουτ του Ραφίνια, διώχνει σε κόρνερ ο Ντοναρούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
24' Σέντρα ο Ραφίνια, βγήκε με τις γροθιές ο Ντοναρούμα και έδιωξε! by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Στα τελευταία λεπτά η Μπαρτσελόνα έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και απειλεί. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
26' Ο Κανσέλο κάνει ένα σουτ, το οποίο δεν ήταν τόσο καλό, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
22:28
28' Δυνατό σουτ ο Λι, διώχνει ο Τερ Στέγκεν! by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
Συμπληρώσαμε το μισάωρο, με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες! by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
33' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
34' Κίτρινη στον Σέρτζι Ρομπέρτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
37' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Φοβερή μπαλιά του Λεβαντόφσκι στον Γιαμάλ, εκείνος σπάει στον Ραφίνια με τον Βραζιλιάνο με πλασέ στην κίνηση μετά από κακή έξοδο του Ντοναρούμα, να ανοίγει το σκορ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
41' Σουτ ο Κανσέλο, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
Ημίχρονο! Παρί-Μπαρτσελόνα 0-1! Η ομάδα του Τσάβι πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ του Ραφίνια. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
22:56
23:02
46' Μπαρκολά μέσα για την Παρί, έξω ο Ασένσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
48' Δυνατό σουτ ο Βιτίνια, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
48' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΠΑΡΙ! Γύρισμα ο Εμπαπέ, ο Αραούχο διώχνει, αλλά η μπάλα πάει στα πόδια του Ντεμπελέ, με τον Γάλλο με βολίδα να γράφει το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
Έντονοι ήταν οι πανηγυρισμοί πάντως του Ντεμπελέ, παρόλο που έπαιζε πριν στην Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
51' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΠΑΡΙ! Μέσα σε τρία λεπτά η Παρί Σεν Ζερμέν φέρνει τούμπα το ματς! Κάθετη του Ρουίθ στον Βιτίνια, με τον Πορτογάλο με ωραίο πλασέ να γράφει το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
23:13
55' Σουτ του Μπαρκολά, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Τερ Στέγκεν! by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
23:15
Ετοιμάζει τον Πέδρι ο Τσάβι... by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
23:18
60' Λι έξω για την Παρί, Ζαΐρ-Εμερί μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
61' Πέδρι, Ζοάο Φέλιξ μέσα για την Μπαρτσελόνα, Γιαμάλ, Σέρτζι Ρομπέρτο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
23:20
62' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΑ! Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Πέδρι βρήκε τον Ραφίνια με τον Βραζιλιάνο να εκτελεί απευθείας μέσα από την περιοχή για το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
65' Κίτρινη ο Βιτίνια. by Αναστασία Βοσνάκη
23:26
69' Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
Εκτέλεσε χαμηλά ο Ραφίνια το φάουλ, με τον Ντοναρούμα να πέφτει και να μπλοκάρει! by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
23:32
74' Δοκιμάζει ένα σουτ ο Ζοάο Φέλιξ, αλλά μπλόκαρε ο Ντοναρούμα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
75' Ευκαιρία για την Παρί! Πάσα του Βιτίνια στον Ντεμπελέ, εκείνος κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι της εστίας του Τερ Στέγκεν! by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
76' Φεράν Τόρες, Κρίστενσεν μέσα, έξω Ραφίνια, Ντε Γιόνγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
23:34
77' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΑ! Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Γκιντογκάν, ο Κρίστενσεν με το που μπήκε στο ματς, πήδηξε ψηλότερα από όλους και έγραψε το 3-2! by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
23:40
82' Κίτρινη ο Κουμπαρσί. by Αναστασία Βοσνάκη
23:43
85' Γκιντογκάν έξω, Φερμίν μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
86' Ρουίθ έξω, μέσα ο Γκονσάλο Ράμος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
87' Ευκαιρία για την Παρί! Σέντρα ο Ντεμπελέ, ο Εμπαπέ δεν προλαβαίνει και η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
88' Κίτρινη ο Κρίστενσεν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
Σέρτζι Ρομπέρτο και Κρίστενσεν δεν θα είναι στη ρεβάνς αφού συμπλήρωσαν κάρτες. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
89' Κίτρινη ο Μπεράλδο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
90+3' Βολίδα ο Εμπαπέ, η μπάλα σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
ΤΕΛΟΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:54
Σε ένα τρομερό παιχνίδι, η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε στο 37' με γκολ του Ραφίνια, η Παρί Σεν Ζερμέν έκανε την ανατροπή με δύο γκολ των Ντεμπελέ και Βιτίνια μέσα σε τρία λεπτά (48', 51'), πριν οι φιλοξενούμενοι πάρουν τελικά τη νίκη με 3-2, χάρη στα γκολ των Ραφίνια (62') και Κρίστενσεν (77')! by Αναστασία Βοσνάκη