Πανσερραϊκός-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League

14:50
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και ΟΦΗ για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 15:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Κώστα Δελλή. by Γιάννης Πολιάς
14:52
Οι γηπεδούχοι είναι 8οι και με νίκη σήμερα μπορούν να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την παραμονή, ενώ οι Κρητικοί ακολουθούν στη 10η θέση, όντες στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. by Γιάννης Πολιάς
14:54
Οι ενδεκάδες των ομάδων Πανσερραϊκός (Π. Γκαρσία): Κατσίκας, Πεταυράκης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Ουάρντα, Τομάς, Άλεξιτς, Μπετανκόρ Στον πάγκο: Τσομπανίδης, Οικονόμου, Διαμαντής, Ντάνκερλουι, Σοφιανός, Χατζηστραβός, Στάικος, Μασκανάκης, Μούργος ΟΦΗ (Τρ. Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λουκάο, Θοράρινσον, Μπάκιτς, Γκαγέγκος, Μπάκου, Τοράλ, Ριέρα, Ισέκα Στον πάγκο: Μπάουμαν, Αμπάντα, Λαμπρόπουλος, Μοσκέρα, Αποστολάκης, Γκλάζερ, Θοεδοσουλάκης, Μεγιάδο, Φελίπε by Γιάννης Πολιάς
14:54
Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Διαμαντής, Νταβέλας 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Σιδηρόπουλος, Βεργέτης by Γιάννης Πολιάς
15:06
4' Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό, έγινε η μπαλιά από τα αριστερά και ο Άλεξιτς δεν μπόρεσε από κοντά να πιάσει καλά το σουτ. by Γιάννης Πολιάς
15:10
8' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Μπάκιτς. by Γιάννης Πολιάς
15:13
10' Φάουλ σε πλάγια θέση, από τα αριστερά, για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
15:14
11' Κίτρινη κάρτα στον Μπάκιτς, υπήρξε μια μικρή ένταση καθώς οι Κρητικοί εκτέλεσαν γρήγορα το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
15:14
12' Κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
15:15
12' Ακυρώνεται γκολ του Μπάκιτς με κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
15:16
Για επιθετικό φάουλ ακυρώθηκε το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
15:16
14' Νέο κόρνερ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
15:18
16' Τρομερή επέμβαση του Κατσίκα! Ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού απέκρουσε εντυπωσιακά την... οβίδα του Μπάκιτς! by Γιάννης Πολιάς
15:18
16' Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ, απομάκρυναν οι Σερραίοι. by Γιάννης Πολιάς
15:19
17' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη. by Γιάννης Πολιάς
15:24
22' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΙΤΣ! Αστραπιαία αντεπίθεση από τους γηπεδούχους, ο Σέρβος βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε ιδανικά για να ανοίξει το σκορ! by Γιάννης Πολιάς
15:26
Και ένα cooling break, καθώς η ζέστη είναι μεγάλη στις Σέρρες. by Γιάννης Πολιάς
15:27
25' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Για ανατροπή του Ριέρα από τον Δεληγιαννίδη. by Γιάννης Πολιάς
15:29
27' ΓΚΟΛ, 1-1 ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΙΤΣ! Ο Κατσίκας απέκρουσε την εκτέλεση του πέναλτι αλλά η μπάλα στρώθηκε εκ νέου στον Μαυροβούνιο, που ισοφάρισε προ κενής εστίας! by Γιάννης Πολιάς
15:30
28' Τρομερή επέμβαση του Χριστογεώργου σε σουτ του Πεταυράκη, έχει πάρει... φωτιά το ματς! by Γιάννης Πολιάς
15:31
29' Κεφαλιά του Αυλωνίτη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
15:33
31' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Πανσερραϊκό. by Γιάννης Πολιάς
15:34
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση. by Γιάννης Πολιάς
15:34
32' Νέο φάουλ, σε ακόμη πιο πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
15:35
33' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΤΑΝΚΟΡ! Γλυκιά εκτέλεση από τον Ουάρντα, ο Ισπανός πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Χριστογεώργο! by Γιάννης Πολιάς
15:36
Τρομερό ματς, τρία γκολ μέσα σε έντεκα λεπτά! by Γιάννης Πολιάς
15:40
Αυτά είναι τα πρώτα γκολ που δέχεται ο ΟΦΗ σε αυτά τα playouts. by Γιάννης Πολιάς
15:43
41' Τελευταία λεπτά στο πρώτο μέρος, με τον ρυθμό να έχει πέσει λίγο. by Γιάννης Πολιάς
15:45
43' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
15:45
Έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
15:48
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
15:49
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο. by Γιάννης Πολιάς
15:50
45+2' Ωραίο σουτ του Τοράλ, μπλόκαρε σταθερά ο Κατσίκας. by Γιάννης Πολιάς
16:09
48' Φαλτσαριστό έξω από την περιοχή από τον Τομάς, πέρασε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:09
49' Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη. by Γιάννης Πολιάς
16:10
50' Κεφαλιά Λουκάο από κοντά, μπλόκαρε εύκολα ο Κατσίκας. by Γιάννης Πολιάς
16:10
50' Συρτό σουτ του Άλεξιτς από πλάγια θέση, έβγαλε με το πόδι ο Χριστογεώργος. by Γιάννης Πολιάς
16:11
Πολύ καλός ο ρυθμός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
16:12
53' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, κόντραρε το σουτ του Θοράρινσον. by Γιάννης Πολιάς
16:13
Πολιόρκισε την περιοχή του Πανσερραϊκού η ομάδα του Δέλλα αλλά ο Ουάρντα έκλεψε. by Γιάννης Πολιάς
16:14
54' Ένταση μετά από φάουλ του Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
16:15
55' Κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα. by Γιάννης Πολιάς
16:16
Πήρε και ο Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
16:16
Θεωρείται λήξαν το συμβάν, συνεχίζεται κανονικά ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
16:17
57' Νέα νεύρα, τώρα βρίσκεται στο έδαφος ο Τοράλ από μαρκάρισμα του Μορέιρα! by Γιάννης Πολιάς
16:19
Έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις, συνεχίζεται το ματς, με τους Κρητικούς να έχουν ζητήσει την αποβολή του Μορέιρα. by Γιάννης Πολιάς
16:20
59' Θα αντικατασταθεί από τον Στάικο ο Ουρουγουανός, υπό τον φόβο του Γκαρσία ότι ο παίκτης του θα αποβληθεί! by Γιάννης Πολιάς
16:20
Πήρε κάρτα και ο Δέλλας για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
16:26
66' Αποστολάκης αντί Ριέρα και Μοσκέρα αντί Μπάκου. by Γιάννης Πολιάς
16:27
Έχουμε μικρή διακοπή για cooling break. by Γιάννης Πολιάς
16:29
Συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
16:30
70' Μεγιάδο αντί Γκαγέγκος. by Γιάννης Πολιάς
16:31
71' Χατζηστραβός αντί Μπετανκόρ. by Γιάννης Πολιάς
16:33
73' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
16:33
Άουτ η μπάλα από την προσπάθεια του Μοσκέρα. by Γιάννης Πολιάς
16:34
16:35
75' ΓΚΟΛ, 2-2 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΙΤΣ! Ο Μαυρουβούνιος σκόραρε μέσα από την περιοχή με εξαιρετικό σουτ μετά το γύρισμα του Μοσκέρα από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
16:36
Δεύτερο γκολ σήμερα για τον Μπάκιτς. by Γιάννης Πολιάς
16:38
78' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τους Σερραίους. by Γιάννης Πολιάς
16:38
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
16:40
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. by Γιάννης Πολιάς
16:45
84' Σοφιανός αντί Άλεξιτς αντί και Μασκανάκης αντί Τομάς. by Γιάννης Πολιάς
16:50
Πιέζει για την ανατροπή ο ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
16:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
16:51
90+1' Πήγε για το χατ τρικ ο Μπάκιτς, όμως το σουτ του κόντραρε στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς