Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League

17:17
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. Παρέα θα παρακολουθήσουμε την ενδιαφέρουσα αναμέτρηση του Πανθεσσαλικού, ανάμεσα σε Βόλο και Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:18
Η αναμέτρηση ξεκινά στις 17:30! Η τηλεοπτική μετάδοση θα γίνει από το Cosmote Sport 2, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική μετάδοση μέσω του bwinΣΠΟΡ FM σε περιγραφή του Ευθύμη Χούτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:21
Μονόπλευρο το ενδιαφέρον στο ματς. Από τη μια ο φιλοξενούμενος Ατρόμητος παραμένει αήττητος στη μίνι διαδικασία των playouts και κυνηγά την άτυπα πρωτιά στο πρωτάθλημα των επτά αγωνιστικών. Τα φώτα είναι στους γηπεδούχους οι οποίοι μετρούν ένα 3/3 κάνοντας αποφασιστικό βήμα παραμονής. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:21
Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες της αναμέτρησης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Βόλος (Χρήστος Κόντης): Kόβατς - Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα- Ντε Καμπς, Μπερτόγλιο, Κόμπα- Γκλάβτσιτς, Γκαρσία, Ασεχνούν by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Στον πάγκο: Kόστιτς, Ασλανίδης, Κίτσος, Τάχατος, Τσοκάνης, Τρουιγέ, Μπαριέντος, Ποπέσκου, Μωραϊτης by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Mαρκετζάνι - Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου - Τριμμάτης, Κούντε, Έντερ, Καμαρά, Βρακάς - Βαλένσια, Αντζιέλσκι by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Στον πάγκο: Tσιντώτας, Πομόνης, Κυβρακίδης, Τσακμάκης, Φριντζόνσον, Καραμάνης, Κούεν, Ρομπάιγ, Βέργος by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο Πανθεσσαλικό. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Διαιτητής: Μαλούτας, Bοηθοί: Νικολακάκης, Παπαδάκης Tέταρτος διαιτητής: Κατσικογιαννης VAR: Ζαμπάλας, AVAR: Σινιοράκης by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
Θυμίζουμε ότι στα ματς της κανονικής διάρκειας, οι δυο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 1-1 στο ματς του πρώτου γύρου, ενώ στο αντίστοιχο του δεύτερου ο Παναιτωλικός πέρασε από τον Βόλο με σκορ 2-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
Προϊστορία: 7 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 3 ΝΙΚΕΣ ΒΟΛΟΣ 1 ΙΣΟΠΑΛΙΑ 3 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΓΚΟΛ: 12-10 by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:32
1' Ξεκίνησε το ματς με τους γηπεδούχους στη σέντρα by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
Xωρίς ρυθμό τα πρώτα λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:36
4' Πρώτη τελική στο ματς για τον Βόλο με τον Ασεχνούν να κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά και να συγκλίνει προς τα μέσα. Σούταρε, αλλά η μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
7' Κόρνερ για τον Βόλο από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
Απομάκρυνε η άμυνα του Ατρομήτου με τη φάση να καταλήγει σε ελεύθερο για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
Περισσότερο δραστήριοι οι γηπεδούχοι σε αυτό το πρώτο κομμάτι του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:41
9' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Ο Γκαρσία πήρε την μπάλα με τον Χουάν Γκαρσία να λαμβάνει το κλέψιμο του Ντε Καμπς και να σουτάρει στον στόχο. Μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:45
Προσπαθεί να κοντρολάρει το ματς ο Ατρόμητος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
Πρώτο τέταρτο στο ματς με τον Βόλο να έχει ως τώρα τη μερίδα του λέοντος με τα σουτ των Ασεχνούν και Γκαρσία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:49
17' Ευκαιρία για τον Βόλο, από κόρνερ που εκτελέστηκε ο Καλογερόπουλος έπιασε την κεφαλιά η μπάλα κόντραρε και έφυγε εκ νέου κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:49
18' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος στην αντεπίθεση! 0-1 με τον Αγκιμπού Καμαρά να παίρνει την μπάλα να φεύγει στην κόντρα, πάσαρε στον Αντζιέλσκι, αυτός αμέσως στην παράλληλη κίνηση του Αθανασίου ο οποίος πλάσαρε ιδανικά! Φέρει ευθύνη και ο Κόβατς! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
Υποδειγματική αντεπίθεση από την ομάδα του Περιστερίου που με τρεις πάσες έφτασε στο γκολ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
22' Κίτρινη στον Βρακά για μαρκάρισμα στον Μύγα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:54
23' Cooling Break στο Πανθεσσαλικό. Ευκαιρία να δροσιστούν οι παίκτες των δυο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
Επιστρέφουν οι παίκτες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
26' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, εκτός περιοχής προς τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
Ο Μπερτόγλιο πιάνει το κεφάλι του και έχει ματώσει. Μάλλον ο Ασεβέδο τον βρήκε με τις τάπες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
Τώρα δέχεται τις πρώτες βοήθειες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
Του τοποθετήθηκε δίχτυ στο κεφάλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:00
29' Εκτέλεσε φάουλ ο Γκλάβτσιτς, βγήκε ο Μαρκετζάνι και μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
Πρώτο ημίωρο στο ματς, ο Ατρόμητος πάντα στο 1-0 με το γκολ του Αθανασίου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
31' Φάουλ κερδίζει ξανά ο Μπερτόγλιο, και πάλι από τον Ασεβέδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:04
32' Εκτελέστηκε το φάουλ με τη φάση να ολοκληρώνεται για επιθετικό φάουλ του Γκαρσία στον Μαρκετζάνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
37' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ξανά στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι με τον Καμαρά να ανεβαίνει και να βλέπει αριστερά τον Βρακά, αυτός έκανε την κίνηση, σούταρε, η μπάλα κόντραρε, ξανά ο Καμαρά το ριμπάουντ το σουτ του οποίου μπλοκαρίστηκε ξανά από την άμυνα των γηπεδούχων, by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
40' Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:13
41' Απειλεί ξανά ο Ατρόμητος. Η κίνηση του Τριμμάτη από τα δεξιά, αυτός πάτησε περιοχή γύρισε παράλληλα στον Βαλένσια που σούταρε. Ο Καλογερόπουλος άμεσα την κόντρα και η μπάλα στην αγκαλιά του Κόβατς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Το γκολ του Αθανασίου με το οποίο προηγείται ο Ατρόμητος: by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
45' Πέναλτι για τον Βόλο! Ο Αθανασίου τραβάει τον Γκαρσία εντός περιοχής και ο Μαλούτας δίνει πέναλτι και κίτρινη κάρτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
Ο Γκαρσία θα εκτελέσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
45'+1' ΓΚΟΛ ο Βόλος 1-1! Ο Γκαρσία εκτέλεσε άσχημα με τον Μαρκετζάνι να κάνει ασταθέστατη επέμβαση και ο Αργεντινός παίρνει το ριμπάουντ για να ισοφαρίσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:19
Πολύ κακή αντίδραση του τερματοφύλακα του Ατρομήτου που απέκρουσε στρώνοντας ουσιαστικά την μπάλα στον επιθετικό του Βόλου. Το όγδοο γκολ του στη σεζόν ήταν αυτό του Γκαρσία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
45'+4' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:21
Τέλος πρώτου μέρους στο Πανθεσσαλικό. Βόλος-Ατρόμητος 1-1 by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
Καμία αλλαγή στην ανάπαυλα από Κόντη και Ίλιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
Το γκολ της ισοφάρισης του Βόλου: by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
49' Eυκαιρία για τον Βόλο! Ο Μπερτόγλιο είδε τον Ντε Καμπς, ο οποίος με τη μια δεν δίστασε να σουτάρει με φάλτσο με το αριστερό. Λίγο άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
52' Ο Σιέλης στο έδαφος φαίνεται να έχει δεχθεί χτύπημα από τον Αντζιέλσκι εκτός φάσης. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
Σηκώθηκε ο υψηλόσωμος στόπερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
53' Κίτρινη στον Πολωνό επιθετικό του Ατρομήτου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
54' Φάουλ από τα αριστερά για τον Βόλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
55' Κόρνερ τώρα για τους γηπεδούχους που πιέζουν. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
Ο Σιέλης στο δεύτερο δοκάρι την κεφαλιά, η μπάλα σταμάτησε στον Τζαβελλα και ο στόπερ του Βόλου δέχεται κίτρινη για την αντεπίθεση που πήγε να βάλει ο Βρακάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:52
58' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Υπέροχη ενέργεια του Ασεχνούν που σούταρε με πολύ φάλτσο και ο Μαρκετζάνι απέκρουσε σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:53
Η καλύτερη στιγμή αυτή των γηπεδούχων στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
63' Τεράστια στιγμή για τον Ατρόμητο! Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα, η μπάλα στον Αγκιμπού Καμαρά από τα αριστερά εντός περιοχής με τον μέσο από τη Γουινέα να σουτάρει δυνατά και τον Κόβατς να κάνει εξαιρετική επέμβαση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
65' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
Μεγάλη ευκαιρία με την μπάλα να φτάνει στον Αντζιέλσκι που πλάσαρε, αλλά ο Σιέλης τελευταία στιγμή έβαλε την κόντρα. Νέο κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:59
Υπάρχει έλεγχος της φάσης στο VAR για περίπτωση πέναλτι. Ίσως να έχει βρει με το χέρι ο Σιέλης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
Συζητά ο Μαλούτας με τον Ζαμπάλα στο VAR. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
Πάει να το δει στο VAR o Mαλούτας ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
68' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να πάρουν εκ νέου προβάδισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
Αντζιέλσκι θα εκτελέσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
70' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Πολωνό να ευστοχεί! 1-2 με όμορφη εκτέλεση του Αντζιέλσκι, παρότι προσπάθησε ο Κόβατς . by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
71' Αλλαγές στο Cooling Break. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
78' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Από φάουλ που εκτελέστηκε, η μπάλα έφτασε στον Μύγα μέσα από την περιοχή και αριστερά, αυτός έκανε τη σέντρα, ο Σιέλης έκανε την κεφαλιά και ο Μαρκετζάνι απέκρουσε εντυπωσιακά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
80' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Βόλο τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
80' ΓΚΟΛ για τον Βόλο με ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ εκτέλεση φάουλ του Γκλάβτσιτς! 2-2! Ο Γκλάβτσιτς εκτέλεσε με το αριστερό πέρασε την μπάλα πάνω από το τείχος και νίκησε με εντυπωσιακό τρόπο τον Μαρκετζάνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
82' Κόρνερ για τον Βόλο που πιέζει για την ανατροπή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
83' Φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Ντε Καμπς που σταμάτησε με μαρκάρισμα τελευταία στιγμή τον Αθανασίου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
Σε πολύ καλό σημείο το φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Ρομπάιγ, στη θέση του Βρακά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
85' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο, αλλά οφσάιντ. Ο Έντερ εκτέλεσε με τον Τζαβέλλα να κάνει το πλασέ και να τραντάζει το δεξί κάθετο του Κόβατς. Ως μη γενόμενη η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
86' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για μαρκάρισμα στον Γκλάβτσιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Ο παίκτης του Βόλου ήταν για ώρα στο έδαφος και δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες. Σηκώθηκε και ο Λούνα εκτελεί φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
89' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Ντε Καμπς δίνει τη θέση του στον Μπαριέντος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
Το 2-1 του Αντζιέλσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
90'+2' Κοντά στο γκολ ο Βόλος! Ο Ασεχνούν πάτησε περιοχή από τα αριστερά σούταρε, απέκρουσε ο Μαρκετζάνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Ασεχνούν περνά εκτός. Μέσα ο Ποπέσκου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
90'+5' Κόρνερ για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:29
90'+6' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Τζαβέλλα να κάνει την κεφαλιά και τον Κόβατς να αποκρούει εντυπωσιακά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
90'+6' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κούντε μέσα ο Καραμάνης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:32
90'+9' Τελική αλλά ως μη γενόμενη για τον Ατρόμητο με τον Βέργο να είναι εκτεθειμένος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
Τέλος στο ματς! Βόλος-Ατρόμητος 2-2 στο Πανθεσσαλικό για την 4η αγωνιστική των playouts. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
Σημαντικός βαθμός για τον Βόλο που φτάνει τους 29 και ξεφεύγει στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:36
Αυτά από εμάς! Ακολουθεί αναλυτικό κείμενο στο sport-fm.gr εκτενές ρεπορτάζ, καθώς και τα άλλα δυο ματς των playouts! by Γιώργος Ζαχαρίου