Mάντσεστερ Σίτι-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της τιτανομαχίας του Etihad ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Ρεάλ Μαδρίτης για την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League.

21:39
Καλησπέρα σας! Champions League, ματσάρα, τι άλλο θέλετε; Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται στις 22:00 τη Ρεάλ Μαδρίτης για τη ρεβάνς των προημιτελικών της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Στο «Έτιχαντ» η παράδοση είναι με το μέρος των πρωταθλητών Ευρώπης. Στα πέντε μεταξύ τους ματς έχουν καταφέρει να μείνουν αήττητοι, με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες και δεδομένα η περσινή ρεβάνς των ημιτελικών και το 4-0 της Σίτι επί της Ρεάλ ήταν μια από τις καλύτερες παραστάσεις του Πεπ Γκουαρδιόλα στον πάγκο της αγγλικής ομάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
Ο πρώτος αγώνας ολοκληρώθηκε ισόπαλος 3-3 σε ένα απίστευτο παιχνίδι, κλάσης Μάντσεστερ Σίτι και Ρεάλ Μαδρίτης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
Οι δύο μονομάχοι πηγαίνουν με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία σε αυτό το τεράστιας σημασίας ματς, καθώς οι μεν Άγγλοι διέλυσαν με 5-1 τη Λούτον και εκμεταλλευόμενοι τις ήττες των Λίβερπουλ και Άρσεναλ ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ οι δε «μερέγχες» πέρασαν με 1-0 από την έδρα της Μαγιόρκα, διατηρώντας το +8 από τη δεύτερη, Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
Μόνο μία ήττα στις τελευταίες επτά συναντήσεις της απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης έχει η Μάντσεστερ Σίτι (4-2-1). Στα τελευταία 13 παιχνίδια της κόντρα σε ισπανικές ομάδες η Μάντσεστερ Σίτι έχει οκτώ νίκες και μόλις μία ήττα, αυτήν από τη Ρεάλ Μαδρίτης στην παράταση, στον ημιτελικό του Champions League της σεζόν 2021/22. 24-15-17 είναι το συνολικό ρεκόρ της Ρεάλ απέναντι σε αγγλικές ομάδες. Στις τελευταίες δέκα επισκέψεις της σε αγγλικό έδαφος έχει βγάλει τέσσερα διπλά και υπέστη πέντε ήττες (4-1-5). by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
21:50
21:51
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον - Γουόκερ, Ακάντζι, Ντίας, Γκβάρντιολ - Ρόδρι, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο Σίλβα - Φόντεν, Γκρίλις, Χάαλαντ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Στον πάγκο οι Ορτέγκα, Κάρσον, Στόουνς, Άκε, Κόβασιτς, Ντοκού, Άλβαρες, Γκόμες, Νούνιες, Μπομπ, Λιούις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Λούνιν - Καρβαχάλ, Ρίντιγκερ, Νάτσο, Μεντί - Καμαβινγκά, Βαλβέρδε, Κρόος, Μπέλιγκχαμ - Βινίσιους, Ροντρίγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Στον πάγκοι οι Κέπα, Φραν, Μιλιτάο, Μόντριτς, Χοσέλου, Βάσκεθ, Θεμπάγιος, Γκαρθία, Μπραχίμ, Γκιουλέρ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού... by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
8' Ευκαιρία για την Σίτι! Ωραίο γύρισμα του Ντε Μπρόινε ο οποίος είχε στόχο τον Χάαλαντ, αλλά βγήκε και μπλόκαρε ο Λούνιν! by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
11' Ωραίο δυνατό σουτ του Καμαβινγκά, μπλοκάρει ο Έντερσον! by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
12' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ! Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Βινίσιους γυρίζει στον Ροντρίγκο που εκτελεί, ο Έντερσον δεν απομακρύνει καλά, με τον Ροντρίγκο να παίρνει το ριμπάουντ και να ανοίγει το σκορ από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
15' Κόρνερ για την Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
22:18
17' Ευκαιρία για την Σίτι! Σέντρα ο Μπερνάρντο Σίλβα, ο Χάαλαντ παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Λούνιν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
19' ΑΠΙΘΑΝΗ τριπλή ευκαιρία για την Σίτι! Πολιορκία των γηπεδούχων, ο Ντε Μπρόινε γυρίζει, ο Λούνιν απομακρύνει προσωρινά. Στη συνέχεια ο Χάαλαντ βλέπει την κεφαλιά του να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και ο Μπερνάρνο Σίλβα εξ επαφής στέλνει την μπάλα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
22:26
24' Καλή στιγμή για την Ρεάλ! Το σουτ του Καρβαχάλ από πλεονεκτικό σημείο σταματάει στα σώματα, ο Βαλβέρδε δοκιμάζει στη συνέχεια τα πόδια του από μακριά, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
27' Πολύ ωραίο δυνατό σουτ του Ντε Μπρόινε, βγάζει σε κόρνερ ο Λούνιν! by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Εκτελέστηκε το κόρνερ, πέρασε όμως ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
22:34
32' Πλασέ του Γκρίλις μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
33' Απειλεί ξανά η Σίτι! Δυνατό σουτ του Ντε Μπρόινε, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
34' Κόρνερ για την Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
22:37
22:38
36' Ευκαιρία για την Σίτι! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τον Γκρίλις, έκανε το σουτ από δύσκολη γωνία, με την μπάλα να περνάει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
Εξαιρετικός ο ρυθμός του αγώνα μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
38' Κίτρινη ο Καρβαχάλ για φάουλ στον Γκρίλις. Αν προκριθεί η Ρεάλ χάνει το επόμενο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
39' Φάουλ σε καλό σημείο για την Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
Εκτελέστηκε, αλλά σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
45' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
Δεν το εκμεταλλεύτηκαν ούτε αυτό οι παίκτες του Γκουαρδιόλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
22:49
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Η Ρεάλ Μαδρίτης πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα (0-1) κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι, χάρη στο γκολ του Ροντρίγκο. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
47' Κόρνερ για την Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
23:07
23:09
50' Επιχείρησε ένα σουτ ο Ροντρίγκο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
51' Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι! Παραλίγο αυτογκόλ από τον Νάτσο, υπό την πίεση του Χάαλαντ. Διώχνει πάνω στη γραμμή ο αμυντικός της Ρεάλ και ενώ ο Λούνιν έλειπε από την εστία του. by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
Ο Φόντεν κάνει το σουτ μετά από την εκτέλεση κόρνερ, αλλά μπλόκαρε ο Λούνιν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
54' Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
Απομάκρυνε ο Καμαβινγκά... by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
60' Κίτρινη κάρτα ο Γκρίλις. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
23:21
61' Κίτρινη και ο Γκβάρντιολ για φάουλ στον Μπέλιγκχαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:26
67' Περνάει ο χρόνος και η Σίτι δεν μπορεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
69' Κόρνερ για την Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
Εκτελέστηκε αλλά πέρασε απευθείας άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
72' Ο Ντοκού μπαίνει στο ματς για την Σίτι, βγαίνει ο Γκρίλις. by Αναστασία Βοσνάκη
23:35
76' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ! Σέντρα του Ντοκού, κακή απομάκρυνση της άμυνας της Ρεάλ και ο Ντε Μπρόινε παίρνει το ριμπάουντ για να σκοράρει από κοντά. Το έψαχνε, το άξιζε και το βρήκε η Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
78' Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι! Τρομερό σουτ του Ντε Μπρόινε έξω από την περιοχή, το βγάζει εντυπωσιακά ο Λούνιν, αλλά ο διαιτητής δίνει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
79' Μπαίνει ο Μόντριτς για τη Ρεάλ, βγαίνει ο Κρόος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
82' Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας, ο Ρόδρι κάνει εξαιρετικό γύρισμα αλλά ο αφύλακτος Ντε Μπρόινε από το ύψος του πέναλτι πλασάρει πάνω από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:43
84' Μπαίνει ο Μπραχίμ Ντίας για τη Ρεάλ, έξω ο Ροντρίγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
Η Σίτι ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και πιέζει για το δεύτερο γκολ, η Ρεάλ δείχνει σαν να θέλει να το στείλει στην παράταση. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
88' Ανεκμετάλλευτο το νέο κόρνερ για τη Σίτι... by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
23:49
23:49
90' Κίτρινη ο Ρόδρι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
23:53
90+4' Κίτρινη ο Μεντί. by Αναστασία Βοσνάκη
23:54
90+5' Κόρνερ για την Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:58
90' Αλλαγή για τη Σίτι. Άλβαρες μέσα, έξω ο Χάαλαντ. Μάλιστα, ενδιαφέρον... by Αναστασία Βοσνάκη
23:59
Ξεκίνησε η παράταση! by Αναστασία Βοσνάκη
00:01
Στο έδαφος ο Μπέλιγχαμ, να δούεμ αν θα συνεχίσει... by Αναστασία Βοσνάκη
00:02
93' Ωραίο γύρισμα του Ντοκού, η μπάλα περνά απ' όλους. by Αναστασία Βοσνάκη
00:04
95' Πολιορκία στην άμυνα της Ρεάλ, ο Μεντί παραχωρεί ένα ακόμη κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
00:05
16-0 τα κορνερ για τη Σίτι, αλλά δεν έχει πάρει τίποτα από αυτά... by Αναστασία Βοσνάκη
00:06
00:08
99' Εξαιρετικό γύρισμα του Μπερνάρντο Σίλβα, ο Φόντεν κάνει... τσαφ από πολύ καλό σημείο! by Αναστασία Βοσνάκη
00:10
100' Ο Γουόκερ σβήνει τον Βινίσιους για ακόμη μια φορά! Τρομερός ο Άγγλος, απίθανος! by Αναστασία Βοσνάκη
00:11
101' Σουτ του Ντοκού, κοντράρει και περνάει στο... 17ο κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
00:11
102' Βάσκεθ αντί Βινίσιους για τη Ρεάλ. Ο Αντσελότι δεν θα χαλαστεί να πάει το ματς στα πέναλτι... by Αναστασία Βοσνάκη
00:14
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. by Αναστασία Βοσνάκη
00:15
00:15
105'+1' Πρώτο κόρνερ για τη Ρεάλ στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
00:17
105'+2' Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, οι παίκτες της Ρεάλ έμειναν ψηλά και ο Ρίντιγκερ βρέθηκε σε θέση βολής αλλά σούταρε εκτός εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
00:17
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ! by Αναστασία Βοσνάκη
00:18
31 τελικές και 17 κόρνερ για τη Σίτι, 7 τελικές και 1 κόρνερ η Ρεάλ: Στο 1-1 το ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
00:19
ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ. by Αναστασία Βοσνάκη
00:22
108' Ο Ντοκού περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του αλλά τα χαλάει μέσα στην αντίπαλη περιοχή... by Αναστασία Βοσνάκη
00:23
110' Mέσα ο Μιλιτάο, έξω ο Καρβαχάλ για τη Ρεάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
00:25
112' Σουτ του Βάσκεθ, άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
00:26
112' Στόουνς αντί Ακάντζι για τη Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
00:26
00:27
00:27
113' Κόρνερ για τη Σίτι, ακόμα ένα. by Αναστασία Βοσνάκη
00:32
Δύο λεπτά ακόμα για να δούμε αν το ματς θα πάει στα πέναλτι... by Αναστασία Βοσνάκη
00:33
120' Σουτ του Άλβαρες, μπλόκαρε ο Λούνιν. by Αναστασία Βοσνάκη