Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

19:10
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας υποδέχεται στην Τρίπολη τον Παναιτωλικό στις 19:30 για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την αναμέτρηση. Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από Nova Sports 2 και ραδιοφωνικά στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Κώστα Μιαούλη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Χωρίς ήττα στα τελευταία του 19 ματς με τον Παναιτωλικό είναι ο Αστέρας Τρίπολης εντός και εκτός έδρας. Η τελευταία νίκη της ομάδας του Αγρινίου ήταν στις 10 Ιανουαρίου 2016, όταν επικράτησε στην έδρα της με 2-1. Από τότε υπάρχουν 11 ισοπαλίες και 8 νίκες της ομάδας της Αρκαδίας ανεξάρτητα έδρας. Ο Παναιτωλικός σκόραρε στο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος που έγινε στην Τρίπολη (2-2) μόλις για δεύτερη φορά στις τελευταίες εννέα μεταξύ τους αναμετρήσεις, ενώ στον πρώτο γύρο η ομάδα της Αρκαδίας επικράτησε μέσα στο Αγρίνιο με 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
Οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί για τα playouts τρεις φορές και αναδείχθηκαν ισόπαλες στις δύο αναμετρήσεις που έγιναν στο Αγρίνιο, ενώ πέρσι ο Αστέρας επικράτησε με 2-1 στην έδρα του. Στην Σούπερ Λίγκα έχουν συναντηθεί 13 φορές με γηπεδούχο τον Αστέρα και η ομάδα της Αρκαδίας μετρά οκτώ νίκες, ενώ τέσσερα παιχνίδια έχουν τελειώσει ισόπαλα και ο Παναιτωλικός έχει επικρατήσει μια φορά. Η ομάδα του Αγρινίου είχε πάρει τη νίκη με 2-0 στις 30 Αυγούστου 2015. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
13 συναντήσεις - 8 νίκες Αστέρα Τρίπολης - 4 ισοπαλίες - 1 νίκη Παναιτωλικού - Γκολ: 21-8. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
Ο Αστέρας την περασμένη αγωνιστική πήρε την πρώτη του νίκη στο μίνι πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-0 του ΠΑΣ χάρη στο γκολ του Πίτσου. Αυτό το τρίποντο ήρθε μετά από καιρό και σχεδόν μετά από 2,5 μήνες, όταν είχαν επικρατήσει 3-1 του Ατρομήτου στα τέλη του Γενάρη. Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 7η θέση μαζί με τον Ατρόμητο, ωστόσο τον έχουν στην ισοβαθμία, αν και αυτό φαίνεται πως θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική. Ο Μίλαν Ράσταβατς έχει να διαχειριστεί ξανά την απουσία του Μουνάφο, αλλά και του Καλτσά ο οποίος είναι τιμωρημένος. Εκτός αποστολής βρίσκονται επίσης οι Παπαδόπουλος, Χριστόπουλος, Καρμόνα, Σουρλής, Σίτο και Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός επικράτησε με 1-0 της Κηφισιάς, ωστόσο ακόμα δεν έχει εξασφαλίσει μαθηματικά την παραμονή του. Παρόλα αυτά, πλέον η κατάσταση είναι στα χέρια του και συνεχίζει να… ρυθμίζει την κατάσταση. Βρίσκεται στην 12η θέση με 27 βαθμούς και καίγεται για τη νίκη για να ξεμπερδέψει οριστικά και να κάνει άλμα σωτηρίας και να αναζητήσει λιγότερους βαθμούς στα εναπομείναντα παιχνίδια. Ο Γιάννης Πετράκης δεν έχει… έξτρα απρόοπτα, αφού παραμένουν εκτός οι Σενγκέλια, Μπαλντασάρα, ο Μλάντεν που ως γνωστόν είναι τιμωρημένος, αλλά και ο Στάγιτς που υπέστη θλάση. Στην αποστολή δεν συμπεριλήφθηκαν ούτε οι Καπίνο, Μπάμποκ, Ξενιτίδης, Βοΐλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Λύρατζης, Πίτσου, Καστάνιο, Χουχούμης - Γιαμπλόνσκι, Γκος - Παλάσιος, Μπαρτόλο, Ρεγκίς - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Στον πάγκο οι Γραμματικάκης, Γκρόζντανιτς, Γκαρθία, Άλβαρες, Βαλιέντε, Αλάγκμπε, Ζουγλής, Μάντζης, Κωστέας by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες - Μαυρίας, Οικονόμου, Μαλής, Ταμπίτζε, Τορεχόν - Λιάβας, Πέρες, Χουάνπι - Λομόνακο, Ντίαζ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Στον πάγκοι οι Στεργιάκης, Μπακάκης, Ντουάρτε, Μπουζούκης, Τσιγγάρας, Χατζηθεοδωρίδης, Φρ. Ντουάρτε, Πέδρο, Καρέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Τσιάρας, με βοηθούς τους Δημητριάδη και Σάββα. 4ος είναι ο Γκάμαρης, ενώ στο VAR είναι ο Παπαπέτρου και AVAR ο Σινιοράκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Οι δυο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Έχει και φίλους του Παναιτωλικού στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
4' Δυνατό σουτ ο Λομόνακο, μπλοκάρει ο Τσιφτσής! by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Φωνακλάδες οι φίλοι του Παναιτωλικού, φωνάζουν δυνατά συνθήματα... by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
6' Ένα φάουλ του Παναιτωλικού πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
7' Δυνατό σουτ ο Ντίας, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο οι φιλοξενούμενοι και προσπαθούν να βρουν ένα γρήγορο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
8' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραίο δυνατό σουτ του Ντίας, φοβερή επέμβαση του Τσιφτσή που βγάζει σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Δεν έχει μπει καλά ο Αστέρας, ο Παναιτωλικός του έχει χτυπήσει το καμπανάκι αρκετές φορές ως τώρα... by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
14' Τώρα προσπαθούν να κυκλοφορήσουν μπάλα οι Αρκάδες, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν τους αφήνουν και πολλούς χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
15' Ο Ρεγκίς έκανε τη σέντρα, αλλά η μπάλα πήγε απευθείας στην αγκαλιά του Τσάβες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
19' Κόρνερ ο Παναιτωλικός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
21' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπαρτόλο, ο Πίτσου έκανε το τελείωμα με το εξωτερικό, αλλά το έβγαλε σε κόρνερ ο Τσάβες! by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
24' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
19:59
27' Βαθιά μπαλιά του Μπαρτόλο, μπλόκαρε ο Τσάβες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
28' Κίτρινη ο Λύρατζης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
31' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Μετά από σέντρα του Τορεχόν, η άμυνα του Αστέρα δεν καταφέρνει να απομακρύνει και ο Ντίας από πλεονεκτικό σημείο εκτελεί τον Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
Για ακόμη ένα ματς η άμυνα του Αστέρα έχει τραγική αντίδραση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
36' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Κακή εκτέλεση από τον Μπαρτόλο, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
38' Σέντρα ο Ρεγκίς, ο Μαλής πήρε την μπουκιά από το στόμα του Μιριτέλο που πήγε να κάνει την κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
43' Σέντρα ο Τορεχόν, ο Λομόνακο πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Ωραίο παιχνίδι, με γρήγορο ρυθμό και αρκετές φάσεις. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι που παίζουν για την παραμονή τους, πολλά παιδικά λάθη μεσοαμυντικά από τους γηπεδούχους που μπροστά δεν έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν όσες στιγμές θα ήθελαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
46' Μάντζης αντί Μπαρτόλο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
20:41
50' Ο Τσιφτσής είναι στο έδαφος μετά από ενόχληση στο πόδι. Για να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Όλα καλά με τον Έλληνα κίπερ, συνεχίζουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
55' Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ιδιαίτερα. Ο Παναιτωλικός σε μια κόντρα μπορεί να γίνει πολύ επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λομόνακο από πλεονεκτικό σημείο δεν καταφέρνει να εκτελέσει, με τον Χουχούμη να το βγάζει τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Δυο αγωνιστικές πριν το τέλος των playouts οι παίκτες του Αστέρα πρέπει να καταλάβουν ότι παίζουν για τα συμβόλαιά τους, με πολλά από αυτά να ολοκληρώνονται το καλοκαίρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
60' Κίτρινη ο Πέρες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
60' Εκτελέστηκε το φάουλ για τον Αστέρα, ο Τσάβες κάνει κακή έξοδο, με τον Καστάνιο να μην εκμεταλλεύεται το λάθος του και να περνάει ανεκμετάλλευτη αυτή η ευκαιρία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Εν τω μεταξύ στη φάση ο Οικονόμου έχει χτυπήσει άθελά του με καρατιά τον Τσάβες στην κοιλιά, ενώ ο κίπερ του Παναιτωλικού και ενώ είναι πεσμένος φαίνεται να βρίσκει τον Καστάνιο πριν εκτελέσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
63' Χατζηθεοδωρίδης και Ζοάο Πέδρο μέσα για τον Παναιτωλικό, έξω ο Λομόνακο και ο Λιάβας. Αλλαγές και για τον Αστέρα. Μέσα ο Ζουγλής και ο Άλβαρες, έξω ο Παλάσιος και ο Χουχούμης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
67' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Η άμυνα του Αστέρα ΞΑΝΑ κοιμήθηκε, ο Ντίας ανενόχλητος έδωσε στον Ζοάο Πέδρο ο οποίος έγραψε από κοντά το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
Ο Παναιτωλικός θέλει περισσότερο τη νίκη και αυτό φαίνεται... by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
71' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
21:05
74' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
21:06
75' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
77' Εκτέλεσε ο Τορεχόν, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
78' Ο Μαλής θα βγει από το ματς που νιώθει ενοχλήσεις, τη θέση του παίρνει ο Ντουάρτε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Τρομερή σέντρα του Ρεγκίς με το εξωτερικό, ο Άλβαρες πιάνει το πλασέ εξ επαφής αλλά ο Τσάβες θα του πει «όχι» με εκπληκτική επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
81’ Αλάγκμπε αντί Γκος για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
82' Τσιγγάρας, Φρεντ μέσα για τους φιλοξενούμενους, Πέρες και Ντίας έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
85' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
Ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
86' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
21:19
88' Γκαρθία αντί Λύρατζη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
ΤΕΛΟΣ! Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 0-2! Σημαντική νίκη για τους Αγρινιώτες που τους βοηθάει στην υπόθεση της παραμονής. by Αναστασία Βοσνάκη