Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και την Κηφισιά στο Περιστέρι για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
19:11
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime, ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, ενώ θα υπάρχει live ενημέρωση από το sport-fm.gr. by Λουκάς Χατζής
19:13
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το 2-2 στον Βόλο κόντρα στην ομώνυμη ομάδα. Αποτέλεσμα που διατήρησε το αήττητο που τρέχουν επτά αγώνων (5 ισοπαλίες). Πλέον, οι Περιστεριώτες βρίσκονται στην πρώτη θέση του μίνι πρωταθλήματος μαζί με τον Αστέρα Τρίπολης υστερώντας στη μεταξύ τους ισοβαθμία, ενώ υποδέχονται τους Αρκάδες την τελευταία αγωνιστική στο Περιστέρι. by Λουκάς Χατζής
19:14
Από την άλλη τώρα, η Κηφισιά προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Πανσερραϊκό, με αποτέλεσμα να πέσει εκ νέου εντός ζώνης υποβιβασμού και στο -2 από τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:15
Το αρνητικό για την ομάδα του Κώστα Μπράτσου είναι πως υστερεί στην ισοβαθμία τόσο με τον Παναιτωλικό, όσο και με τον Βόλο που είναι στο +4, και ενώ έχουν απομείνει τρεις αγωνιστικές μαζί με το σημερινό ματς. by Λουκάς Χατζής
19:16
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος Α' Βοηθός: Αθανάσιος Κόλλιας Β' Βοηθός: Παντελής Σπυρόπουλος 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης VAR: Φώτιος Πολυχρόνης by Λουκάς Χατζής
19:17
Στα αγωνιστικά, εκτός αποστολής για τον Ατρόμητο έμεινε ο Γιουμπιτάνα που πλέον προπονείται κανονικά, αλλά στην αρχή της εβδομάδας ταλαιπωρήθηκε από ίωση, ο Έρλινγκμαρκ που επίσης είχε ταλαιπωρηθεί από ίωση, ο Τζοβάρας που έχει σύσπαση στον προσαγωγό, καθώς και ο Κεσχρίντα λόγω τραυματισμού στο γόνατο. Εκτός επίσης και οι Ντε Μποκ και Ντιρκς. by Λουκάς Χατζής
19:18
Για την Κηφισιά, επιστρέφουν οι Γκόμπελιτς και Γιόβαντσιτς, οι οποίοι ξεπέρασαν τα μυϊκά προβλήματα που αντιμετώπιζαν και τέθηκαν κανονικά στη διάθεση της ομάδας. Παράλληλα, επιστρέφει και ο Πρίτσας που εξέτισε την ποινή της τιμωρίας του. Από εκεί και πέρα, εκτός εδώ και καιρό λόγω τραυματισμού βρίσκονται οι Τεϊσέιρα και Μποτία. by Λουκάς Χατζής
19:18
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες του αγώνα: by Λουκάς Χατζής
19:19
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι – Τριμμάτης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου – Έντερ, Κούντε – Βαλένσια, Καμαρά, Βρακάς – Αντζιέλσκι. Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Νικοπολίδης – Τσανάτζια, Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίτσεβιτς – Σολόα, Σναϊντερλάν – Μενέντες, Πρίτσας, Κρισιούμα – Οζέγκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
19:19
Ντεμπούτο για τον Νικοπολίδη στο πρωτάθλημα για την Κηφισιά, αφού ο Αναγνωστόπουλος ταλαιπωρείται από ίωση, όντας ωστόσο στον πάγκο της ομάδας. by Λουκάς Χατζής
19:24
Στην κανονική διάρκεια του αγώνα, αμφότερες μέτρησαν από μία νίκη και μάλιστα στην έδρα τους. Η Κηφισιά είχε επικρατήσει 2-1 στην Καισαριανή, ενώ ο Ατρόμητος 3-0 στο Περιστέρι. by Λουκάς Χατζής
19:25
Η νίκη αυτή της Κηφισιάς μάλιστα ήταν και η πρώτη στην ιστορία της σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας! by Λουκάς Χατζής
19:29
Οι ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Υπέροχη εικόνα, με τον Τριμμάνη να βγαίνει στον αγωνιστικό χώρο αγκαλιά με την κορούλα του που είναι ημερών! by Λουκάς Χατζής
19:32
Ξεκίνησε το παιχνίδι με την Κηφισιά στη σέντρα. by Λουκάς Χατζής
19:35
3' Σε θέση οφσάιντ ο Οζέγκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
19:36
4' Σέντρα του Βαλένσια από τα δεξιά, ο Νικοπολίδης πρόλαβε το κόρνερ και μπλόκαρε την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
19:38
6' Πολλές μάχες στον χώρο του κέντρου σε αυτά τα πρώτα λεπτά αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:39
7' Έκλεψε ο Πρίτσας που έβγαλε με τη μία την κάθετη στον Οζέγκοβιτς, με τον Τζαβέλλα σε καλύτερη θέση να καθαρίζει τον κίνδυνο. by Λουκάς Χατζής
19:40
8' Η Κηφισιά έχει ψηλά τις γραμμές της πιέζοντας το αργό build up των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
19:41
9' Φάουλ τώρα σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. Ευκαιρία να γεμίσει με κόσμο η περιοχή του Νικοπολίδη. by Λουκάς Χατζής
19:41
Κακή εκτέλεση, απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
19:43
Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο του αγώνα χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο προς ώρας. by Λουκάς Χατζής
19:44
12' Κερδισμένο φάουλ του Καμαρά στον χώρο του κέντρου. by Λουκάς Χατζής
19:45
13' Έξυπνη βαθιά μπαλιά του Κούντε για τον Τριμμάνη, εκείνος όμως δεν πρόλαβε, ενώ υποδείχθηκε και σε θέση οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
19:46
14' Κλέβει ο Οζέγκοβιτς και κερδίζει το φάουλ από τον Αθανασίου. Ίσως θα μπορούσε να δείξει την κίτρινη εδώ ο κ. Βάτσιος. by Λουκάς Χατζής
19:47
Όπως και να έχει, η Κηφισιά ανεβάζει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:47
Εκτελεί ο Μενέντες, με τον Μαρκετζάνι να διώχνει με γροθιές στο δεύτερο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
19:48
16' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο! Φθηνό λάθος του Τσάπαν σε απρόσεκτη παράλληλη πάσα προς τον Βαφέα, ο Αγκιμπού Καμαρά κλέβει, φεύγει στο ανοικτό γήπεδο και με ωραίο πλασέ στη δεξιά γωνία του Νικοπολίδη άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
19:49
Στην πρώτη φάση του αγώνα ουσιαστικά, έχουμε και το γκολ! by Λουκάς Χατζής
19:50
Πλέον η Κηφισιά είναι αναγκασμένη να αφήσει το παιχνίδι... υπομονής που έκανε μέχρι τώρα και να ανεβάσει την έντασή της. by Λουκάς Χατζής
19:51
19' Σέντρα του Αθανασίου από τα αριστερά, απομάκρυνε με κεφαλιά ψαράκι ο Βαφέας. by Λουκάς Χατζής
19:53
21' Γύρισμα του Βαλένσια από τα δεξιά, απομάκρυνε εύκολα η άμυνα της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
19:54
22' Σωστή σκέψη, κακή εκτέλεση στην κάθετη μπαλιά που δοκίμασε ο Πρίτσας έπειτα από δικό του κλέψιμο. by Λουκάς Χατζής
19:55
23' Κεφαλιά του Οζέγκοβιτς που κινήθηκε όμορφα ανάμεσα στους στόπερ, η κεφαλιά του όμως πέρασε πολύ πάνω από την εστία του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
19:57
25' Ψηλά άουτ το σουτ του Βαλένσια από πλεονεκτική θέση από τα δεξιά όπως επιτίθεται ο Ατρόμητος, έπειτα από κλέψιμο του Καμαρά. by Λουκάς Χατζής
19:58
Πολλά λάθη από πλευράς Κηφισιάς στον νευραλγικό χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
19:59
26' Ένταση στο ματς, μετά από φάουλ του Τσανάτζια πάνω στον Καμαρά. Κίτρινη για τον παίκτη της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
20:05
32' Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς παίκτης του Ατρόμητου είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
20:05
Κίτρινη κάρτα στον Κρισιούμα για την προηγούμενη φάση. by Λουκάς Χατζής
20:05
Συνεχίζεται το ματς. by Λουκάς Χατζής
20:06
34' Μεγάλη διπλή στιγμή για τον Ατρόμητο, αρχικώς με τον Αντζιέλσκι, το σουτ του οποίου βρήκε σε σώμα αμυντικού και έφυγε προς τα αριστερά, με τον Αγκιμπού να κάνει το γύρισμα, να βρίσκει τον Κούντε, το πλασέ του οποίου πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
20:07
Νέα διακοπή στο ματς, με τον Τσάπαν να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού στον αστράγαλο. by Λουκάς Χατζής
20:07
Σηκώθηκε ο αμυντικός της Κηφισιάς, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
20:11
39' Η άμυνα της Κηφισιάς απομάκρυνε τη σέντρα του Βαλένσια. by Λουκάς Χατζής
20:12
40' Ο Οζέγκοβιτς «κούρασε» πολύ την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή, με τον Τζαβέλλα να καθαρίζει τη φάση. by Λουκάς Χατζής
20:12
Κοντά στο 60% η κατοχή για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
20:14
42' Ο Αντζιέλσκι πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με ένα πολύ δύσκολο εναέριο σουτ έστειλε την μπάλα άουτ, έπειτα από την πολύ όμορφη σέντρα του Τριμμάνη. by Λουκάς Χατζής
20:15
43' Μεγάλη επέμβαση του Νικοπολίδη, στο έξυπνο σουτ του Αντζιέλσκι στην κλειστή γωνία του Έλληνα κίπερ. by Λουκάς Χατζής
20:15
Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
20:16
43' Πέρασε η μπάλα από το πρώτο δοκάρι, έφτασε στον Κούντε, το σουτ του οποίου βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:16
Ακόμα ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους, το τρίτο διαδοχικό! by Λουκάς Χατζής
20:17
Σουτ του Βρακά στα σώματα, μετά από το ριμπάουντ που πήρε από την απομάκρυνση της μπάλας από την αντίπαλη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
20:17
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
20:18
45+1' Πολύ μακρινό και άστοχο σουτ του Μενέντες. Κακή επιλογή του άσου της Κηφισιάς, θα μπορούσε να διανύσει μέτρα στο γήπεδο με την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:18
45+1' Κίτρινη στον Βαλέντσια για πάτημα στον Μιλίτσεβιτς. Σωστή απόφαση. by Λουκάς Χατζής
20:20
45+2' Ωραία ενέργεια από τον Βρακά που πλαγιοκόπησε από τα αριστερά, το σουτ του κόντραρε σε σώματα, η μπάλα πήρε ύψος στρώθηκε στον Καμαρά στα αριστερά, ο οποίος ωστόσο έκανε «τσαφ» στην προσπάθειά του να πιάσει το βολέ με τη μία. by Λουκάς Χατζής
20:21
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να προηγείται δίκαια 1-0 της Κηφισιάς, με βάση πάντα την εικόνα του ματς. by Λουκάς Χατζής
20:36
Αλλαγή για την Κηφισιά. Μέσα ο Κλωναρίδης, έξω ο Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
20:36
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:40
49' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
20:40
Έδιωξε ο Τζαβέλλας. by Λουκάς Χατζής
20:42
51' Νέο κόρνερ για τη Κηφισιά, πάλι δεν βγήκε κάτι. by Λουκάς Χατζής
20:43
51' Ο Κούντε έκλεψε την μπάλα πίσω από το κέντρο και επιχείρησε να κρεμάσει από εκεί τον Νικοπολίδη που ήταν εκτός εστίας! Η μπάλα πήγε αρκετά πάνω από την εστία πάντως. by Λουκάς Χατζής
20:45
53' Ο Μαρκετζάνι μπλόκαρε σταθερά το σουτ του Πρίτσα. by Λουκάς Χατζής
20:45
54' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
20:47
56' Φάουλ του Ασεβέδο στον Οζέγκοβιτς. Στημένη φάση σε πολύ καλό σημείο για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
20:48
Ο Μιλίτσεβιτς το πήγε απευθείας, μπλόκαρε σταθερά στο κέντρο της εστίας ο Μαρκετζάνι. by Λουκάς Χατζής
20:48
20:50
58' Εκτός ο Τσανάντζια, μέσα ο Μπιφουμά. Ακόμα πιο επιθετική η Κηφισιά πλέον. by Λουκάς Χατζής
20:50
59' Κίτρινη στον Τριμμάνη για φάουλ στον Μιλίτσεβιτς. Σωστή απόφαση για πάτημα. by Λουκάς Χατζής
20:51
60' Μακρινό σουτ του Σολόα, καμία ανησυχία για τον κίπερ του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
20:52
61' Εκτός Αντζιέλσκι και Βρακάς, μέσα οι Βέργος και Ορμπάιγ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
20:54
63' Επικίνδυνη σέντρα του Μιλίτσεβιτς, απομακρύνει σε κόρνερ με προβολή ο Τζαβέλλας. by Λουκάς Χατζής
20:55
Το κόρνερ... μετατρέπεται σε φάουλ, αφού λίγα μέτρα πιο μπροστά έγινε χέρι. by Λουκάς Χατζής
20:55
64' ΓΚΟΟΟΛ για την Κηφισιά που κάνει το 1-1! Ο Πρίτσας εκτελεί το φάουλ από τα αριστερά, ο Σναϊντερλάν πετάγεται στην «καρδιά» της άμυνας και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1! by Λουκάς Χατζής
20:56
65' Κόρνερ για τη Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
20:57
Επιθετικό φάουλ στον Μαρκετζάνι. Διακοπή στο ματς, αφού τόσο ο Σναϊντερλάν, όσο και ο Ασεβέδο βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
20:58
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Τριμμάνης, μέσα ο Τσακμάκης. by Λουκάς Χατζής
20:59
68' ΓΚΟΟΟΛ για την Κηφισιά που κάνει το 1-2!!! Μέσα σε τέσσερα λεπτά η Κηφισιά έφερε τούμπα το ματς, με τον Κρισιούμα να παίρνει καταπληκτική καρφωτή κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι από σέντρα του Κλωναρίδη από τα δεξιά! by Λουκάς Χατζής
21:00
Ο σκόρερ τραυματίστηκε κατά την επίτευξη του γκολ, αφού στη φάση του τέρματος; πρέπει να βρήκε κεφάλι με κεφάλι με τον Ασεβέδο. by Λουκάς Χατζής
21:01
Τώρα επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο ο Κρισιούμα. by Λουκάς Χατζής
21:01
Στο έδαφος ο Ασεβέδο που μπαίνει φορείο για να τον βγάλει εκτός. Πρέπει να ήταν σφοδρή η σύγκρουση. by Λουκάς Χατζής
21:02
71' Ακόμα να αρχίσει το ματς. by Λουκάς Χατζής
21:03
Τώρα συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
21:04
72' Ο Νικοπολίδης έπεσε στα πόδια του Βέργου στα δεξιά της μεγάλης περιοχής και έδιωξε την μπάλα, η φάση όμως δεν μετράει αφού δόθηκε οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
21:04
72' Κυβρακίδης αντί του Ασεβέδο. by Λουκάς Χατζής
21:05
74' Κίτρινη στον Καμαρά για διαμαρτυρίες μετά από δικό του σουτ στα σώματα, με τον διαιτητή να τον χρεώνει με χέρι. by Λουκάς Χατζής
21:06
75' Γκόμπελιτς στη θέση του Μπαρμπόσα. by Λουκάς Χατζής
21:10
79' Κίτρινη στον Σολόα που έπιασε τον αντίπαλό του για να τον σταματήσει. Ένταση στο ματς ανάμεσα στους παίκτες. by Λουκάς Χατζής
21:11
Κίτρινη κάρτα και στον Τσάπαν. by Λουκάς Χατζής
21:12
82' Μεγάλη επέμβαση του Μαρκετζάνι στο τετ-α-τετ του Μπιφουμά. Τραυματίστηκε ο Ιταλός κίπερ. by Λουκάς Χατζής
21:13
Όλα καλά με τον Μαρκετζάνι. by Λουκάς Χατζής
21:13
82' Εκτός οι Πρίτσας και Οζέγκοβιτς, μέσα οι Τετέη και Γιόβαντσιτς για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
21:14
21:19
88' Φάουλ σε καλό σημείο για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
21:20
Δυνατό σουτ του Μιλίτσεβιτς, μπλόκαρε σταθερά ο Μαρκετζάνι, παρά το γεγονός πως η μπάλα έσκασε μπροστά του. by Λουκάς Χατζής
21:20
89' Στα «καπάκια», ο Ατρόμητος απείλησε με την προβολή του Ορμπάιγ να περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
21:22
Οκτώ λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:23
90+2' Τεράστια επέμβαση του Μαρκετζάνι στο τετ-α-τετ του Μπιφουμά! by Λουκάς Χατζής
21:23
Στην εξέλιξη της φάσης, ο Μπιφουμά από εξαιρετική θέση στέλνει την μπάλα... απελπιστικά άουτ! by Λουκάς Χατζής
21:25
90+3' Κίτρινη στον Μιλίτσεβιτς για κράτημα στον Ορμπάιγ. Σωστή απόφαση. Στημένη φάση τώρα για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
21:25
Απομάκρυνε η άμυνα με τον Καμαρά στη συνέχεια να στέλνει πολύ άουτ την μπάλα σε προσπάθεια για βολέ. by Λουκάς Χατζής
21:26
90+5' Κίτρινη στον Νικοπολίδη για καθυστερήσεις. by Λουκάς Χατζής
21:27
5 (1) - 11 (7) οι τελικές στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:27
Εντυπωσιακή η μεταμόρφωση της Κηφισιάς στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:28
90+6' Κόκκινη στον τιμ μάνατζερ της Κηφισιάς, Κασναφέρη για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
21:28
90+7' Ακόμα μία κίτρινη, αυτή τη φορά στον πάγκο του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής