Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των playouts στη Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
19:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον Πανσερραϊκό για την 6η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
19:42
Σέντρα στις 20:00, όπως και όλα τα ματς της αγωνιστικής στα playouts. by Χρήστος Λόης
19:43
Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 3 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Χρήστος Λόης
19:45
Ένα ματς που θα διεξαχθεί στο κεκλεισμένων των θυρών Πανθεσσαλικό, αφού όπως ενημέρωσε η ΔΕΑΒ, το θέμα με τις κάμερες του ηλεκτρονικού συστήματος εποπτείας του γηπέδου παραμένει άλυτο. by Χρήστος Λόης
19:45
Μονόπλευρο το βαθμολογικό ενδιαφέρον στο ματς, με τον Βόλο να «καίγεται» για το τρίποντο, όντας μόλις έναν βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και την Κηφισιά, η οποία ταυτόχρονα θα υποδέχεται στην Καισαριανή τον υποβιβασμένο ΠΑΣ Γιάννινα. Παρότι μπήκε… φορτσάτη στα playouts, πανηγυρίζοντας τρεις διαδοχικές νίκες κόντρα σε Αστέρα Τρίπολης (0-2), Κηφισιά (4-1) και Παναιτωλικό (0-1) και ξεφεύγοντας από την επικίνδυνη ζώνη, η ομάδα της Μαγνησίας ξαναέμπλεξε, αφού το εντός έδρας ισόπαλο 2-2 με τον Ατρόμητο, ακολούθησε την προηγούμενη εβδομάδα η ήττα με 2-1 από τον ΟΦΗ στην Κρήτη. Τώρα, η ομάδα του Χρήστου Κόντη καλείται να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα με το οποίο θα «αγκαλιάσει» την παραμονή, δεδομένου ότι στην τελευταία αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τον ουραγό και υποβιβασμένο ΠΑΣ Γιάννινα. by Χρήστος Λόης
19:45
Όσον αφορά τα αγωνιστικά, ο Έλληνας προπονητής είδε αρκετούς ποδοσφαιριστές του να επιστρέφουν στις προπονήσεις κατά τη διάρκεια της εβδομάδας, αφού θα έχει ξανά στη διάθεσή του Σιέλη, Ποπέσκου και Τάχατο, ενώ από την άλλη, μοναδική σημαντική απουσία που έχει να διαχειριστεί είναι αυτή του Ράσιτς. by Χρήστος Λόης
19:45
Από την άλλη, η Πανσερραϊκός έρχεται στην αποψινή αναμέτρηση χωρίς να έχει το παραμικρό άγχος, αφού εξασφάλισε από την προηγούμενη εβδομάδα την παρουσία του στη Stoiximan Super League της επόμενης σεζόν! Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ χάρη στα γκολ των Τόμας και Ουάρντα (με πέναλτι) από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, έχοντας πλέον 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και μόλις μία ήττα στο μίνι πρωτάθλημα τω playouts, με 3-0 στην πρεμιέρα και στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό. by Χρήστος Λόης
19:45
Στα αγωνιστικά, o Ουρουγουανός τεχνικός, ο οποίος δεν ανακοίνωσε αποστολή, δεν μπορεί να υπολογίζει τόσο στις υπηρεσίες των Αυλωνίτη και Ουεντραόγκο, οι οποίοι συμπλήρωσαν κάρτες και είναι τιμωρημένοι, όσο και του Μπέργκστρεμ, ο οποίος έχει ενοχλήσεις στους κοιλιακούς. Από την άλλη, επιστρέφει ο Μορέιρα, ο οποίος ήταν τιμωρημένος και δεν αγωνίστηκε στο παιχνίδι της προηγούμενης εβδομάδας κόντρα στον ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
19:45
Στις δύο φετινές συναντήσεις των δύο ομάδων, ο Βόλος είχε πάρει τη νίκη με 1-0 στο Πανθεσσαλικό με σκόρερ τον Μωραΐτη, με πέναλτι στο 54ο λεπτό, ενώ για τον δεύτερο γύρο, τον περασμένο Ιανουάριο στις Σέρρες, οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 2-2. Συνολικά, Βόλος και Πανσερραϊκός έχουν τεθεί αντιμέτωποι πέντε φορές στο παρελθόν, με τον Βόλο να έχει δύο νίκες, ενώ τρία μεταξύ τους ματς ολοκληρώθηκαν ισόπαλα. by Χρήστος Λόης
19:46
Πάμε και στις ενδεκάδες... by Χρήστος Λόης
19:46
Βόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβακς - Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα - Ντε Καμπς, Γκλάβτσιτς - Κόμπα, Μπερτόγλιο, Ασενχούν - Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
19:47
Στον πάγκο: Κόστιτς, Ασλανίδης, Μύγας, Τρουιγέ, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ποπέσκου, Μωραΐτης, Κίτσος. by Χρήστος Λόης
19:47
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Τσομπανίδης - Δεληγιαννίδης, Διαμαντής, Πηλέας, Πεταυράκης - Στάικος, Μορέιρα - Γούλερι, Τόμας, Ουάρντα - Άλεξιτς. by Χρήστος Λόης
19:47
Στον πάγκο: Κατσίκας, Μαυρόπουλος, Οικονόμου, Μασκανάκης, Μούργος, Σοφιανός, Χατζηστραβός, Παπαβασιλείου, Μπετανκόρ. by Χρήστος Λόης
19:53
Διαιτητής: Ζαμπαλας Βοηθοί: Μωϋσιάδης, Κόλλιας Τέταρτος: Τσέτσιλας VAR: Βεργέτης AVAR: Σαμοϊλης by Χρήστος Λόης
19:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
19:59
20:00
1' Έναρξη στο παιχνίδι! by Χρήστος Λόης
20:01
Θυμίζουμε πως αν ο Βόλος νικήσει σήμερα και η Κηφισιά δεν καταφέρει να το κάνει κόντρα στον ΠΑΣ, τότε η ομάδα της Μαγνησίας θα σωθεί και μαθηματικά. by Χρήστος Λόης
20:02
2' Πρώτη καλή στιγμή του ματς για τον Πανσερραϊκό! Ο Ουάρντα με το κεφάλι μοίρασε στον Τομάς, που έκανε το σουτ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. by Χρήστος Λόης
20:07
6' Μια ακόμη καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό. Ο Γούλερι σέντρα από τα δεξιά, ο Άλεξιτς πήδηξε ψηλότερα στο δεύτερο δοκάρι και πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Κόβακς του είπε «όχι» και στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:07
Έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι ο Πανσερραϊκός και έχει απειλήσει δις με τους Τόμας και Άλεξιτς. by Χρήστος Λόης
20:09
9' Σουτ εκτός περιοχής του Γκλάβτσιτς, μπλόκαρε ο Τσομπανίδης. Πρώτη απειλή από πλευράς Βόλου. by Χρήστος Λόης
20:12
13' Φάουλ για τον Πανσερραϊκό από τα δεξιά, πάνω από την μπάλα ο Ουάρντα. by Χρήστος Λόης
20:13
13΄ Ανεκμετάλλευτο, δεν μπόρεσε να βγει κάτι για τους Σερραίους. by Χρήστος Λόης
20:18
18' Μπλόκαρε το σουτ του Άλεξιτς χωρίς δυσκολία ο Κόβατς. by Χρήστος Λόης
20:19
19' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Σιέλη από εκτέλεση φάουλ. by Χρήστος Λόης
20:21
21' Καλύτερος στη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου ο Πανσερραϊκός, παρότι ο Βόλος καίγεται για νίκη. by Χρήστος Λόης
20:23
23' Δεν πέρασε το γύρισμα του Γούλερι στον Άλεξιτς μέσα από την περιοχή. by Χρήστος Λόης
20:28
Με γκολ του Νίνη η Κηφισιά προηγείται του ΠΑΣ και τώρα ο Βόλος είναι στην επικίνδυνη ζώνη. by Χρήστος Λόης
20:31
31' Κεφαλιά του Τόμας μέσα από την περιοχή, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
20:32
32' Έκλεψε ο Μορέιρα και διέσχισε μέτρα με την μπάλα, το σουτ του όμως έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κόβακς. by Χρήστος Λόης
20:34
20:34
35' Αργό σουτ του Άλεξιτς, καμία ανησυχία για τον Κόβακς. by Χρήστος Λόης
20:36
Ισοφάρισε ο ΠΑΣ την Κηφισιά και ο Βόλος είναι εκτός επικίνδυνης ζώνης. by Χρήστος Λόης
20:38
38' Γλυκιά σέντρα του Ασεχνούν, έκοψε την τελευταία στιγμή ο Πηλέας προ του Κόμπα. by Χρήστος Λόης
20:39
by Χρήστος Λόης
20:43
42' Κίτρινη στον Κόμπα, πρώτη στο παιχνίδι. by Χρήστος Λόης
20:44
45' Σέντρα του Πηλέα, ο Ουάρντα μπήκε στη φάση και κέρδισε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
20:45
Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου. by Χρήστος Λόης
20:45
45'+1' Σουτ του Γκαρσία εκτός περιοχής, εύκολη δουλειά για τον Τσομπανίδη. by Χρήστος Λόης
20:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος-Πανσερραϊκός 0-0 by Χρήστος Λόης
20:47
Καλύτερος ο Πανσερραϊκός σε αυτό το πρώτο μέρος, παρότι ο Βόλος καίγεται για τη νίκη. Παρόλα αυτά η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία δεν έχει καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα στις ευκαιρίες που δημιούργησε και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα. by Χρήστος Λόης
20:48
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
21:03
Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
21:05
46' Έναρξη του δευτέρου μέρους. by Χρήστος Λόης
21:06
46' Σουτ του Γκαρσία, κόντραρε και έφυγε κόρνερ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσομπανίδη. by Χρήστος Λόης
21:08
48' Σουτ του Ασχεχνούν από μακριά, καμία ανησυχία από τον Τσομπανίδη. by Χρήστος Λόης
21:11
Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με αλλαγές και στις δύο πλευρές. Από πλευράς Βόλου, ο Τρουιγιέ πήρε τη θέση του Γκλάβτσιτς, ενώ για τους Σερραίους ο Χατζηστραβός αντικατέστησε τον Τομάς. by Χρήστος Λόης
21:12
48' Κίτρινη στον Τρουιγιέ με το που πέρασε στο ματς. by Χρήστος Λόης
21:12
52' Πέναλτι για τον Βόλο! Χέρι του Πεταυράκη, στην κεφαλιά του Κόμπα. by Χρήστος Λόης
21:13
Εξετάζεται η φάση από το VAR. by Χρήστος Λόης
21:13
Πάει στο VAR ο Ζαμπαλάς. by Χρήστος Λόης
21:15
55' Μένει στην απόφασή του Ζαμπαλάς, πέναλτι ο Βόλος! by Χρήστος Λόης
21:15
56' ΓΚΟΛ ο Βόλος, ανοίγει το σκορ ο Γκαρσία! Δυνατό χτύπημα στο κέντρο της εστίας από τον Αργεντινό, που νικάει τον Τσομπανίδη για το 1-0. by Χρήστος Λόης
21:19
60' Σουτ του Χατζηστραβού, πολύ ψηλά από την εστία. by Χρήστος Λόης
21:21
61' Κίτρινη στον Σιέλη, τρίτη κάρτα για παίκτη του Βόλου. by Χρήστος Λόης
21:24
64' Σουτ του Γούλερι εκτός περιοχής, περνάει ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
21:27
67' Αλλαγή για τον Βόλο: στη θέση του Μπερτόγλιο ο Μωραϊτης. by Χρήστος Λόης
21:27
68' Σουτ του Ασεχνούν, η μπάλα έφυγε μακριά. by Χρήστος Λόης
21:34
74' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, με τον Μούργο να παίρνει τη θέση του Γούλερι. by Χρήστος Λόης
21:34
21:35
Κάνει το 2-1 ο ΠΑΣ Γιάννινα επί της Κηφισιάς. by Χρήστος Λόης
21:38
77' Αλλαγή για τον Βόλο: τη θέση του Ντε Καμπς παίρνει ο Τσοκάνης. by Χρήστος Λόης
21:40
79' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Από εκτέλεση κόρνερ, ο Ασεχνούν έστρωσε στον Τσοκάνη, που έκανε δυνατό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Χρήστος Λόης
21:41
79' Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Εκτός οι Στάικος και Πηλέας, στις θέσεις τους οι Οικονόμου και Σοφιανός. by Χρήστος Λόης
21:43
Ισοφαρίζει σε 2-2 η Κηφισιά, ενώ σκόραρε και τρίτο τέρμα αλλά ακυρώθηκε για οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
21:44
83' Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό! Σουτ του Χατζηστραβού, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κόβακς. by Χρήστος Λόης
21:44
84' Ωραίο γυριστό του Άλεξιτς, άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
21:46
86' Αλλαγή για τον Βόλο: στη θέση του Μύγα ο Κόμπα. by Χρήστος Λόης
21:46
86' Κίτρινη στον Τσοκάνη για δυνατό μαρκάρισμα στον Μορέιρα. by Χρήστος Λόης
21:49
88' Ο Ουάρντα δίνει τη θέση του στον Μασκανάκη. by Χρήστος Λόης
21:50
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
21:51
90'+1' Βγαίνει και καθαρίζει τη σέντρα του Πανσερραϊκού από τα δεξιά ο Κόβακς. by Χρήστος Λόης
21:53
Γκολ για τον ΠΑΣ, που ρίχνει την Κηφισιά και τα χαμόγελα στον Βόλο. by Χρήστος Λόης
21:56
90'+6' Ελέγχει το ματς ο Βόλος, που είναι κοντά στην παραμονή. by Χρήστος Λόης
21:57
90'+7' Κόκκινη στον Οικονόμου για μαρκάρισμα στον Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
21:58
Τέλος αγώνα: Βόλος-Πανσερραϊκός 1-0 by Χρήστος Λόης
21:59
Με την εκτέλεση πέναλτι του Γκαρσία, ο Βόλος νίκησε 1-0 τον Πανσερραϊκό και σε συνδυασμό με την ήττα της Κηφισιάς κλείδωσε την παραμονή του στη Stoiximan Super League! by Χρήστος Λόης