Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη των ημιτελικών σε Europa League και Conference League!

21:38
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη των δύο ημιτελικών του Europa League και τους αντίστοιχους του Conference League. by Λουκάς Χατζής
21:49
Πέραν από το ιστορικό παιχνίδι του Ολυμπιακού στο Μπέρμιγχαμ με αντίπαλο την Άστον Βίλα, στο Conference υπάρχει και το παιχνίδι Φιορεντίνα-Μπριζ στο «Αρτέμιο Φράνκι». by Λουκάς Χατζής
21:49
Στο Europa League, η Μαρσέιγ υποδέχεται την Αταλάντα και η Ρόμα την αήττητη φέτος σε όλες τις διοργανώσεις και πλέον πρωταθλήτρια Γερμανίας, Μπάγερ Λεβερκούζεν! by Λουκάς Χατζής
21:51
Το Live του Άστον Βίλα-Ολυμπιακός μπορείτε να το παρακολουθήσετε εδώ. by Λουκάς Χατζής
21:54
Βρέχει στην Φλωρεντία εκεί όπου θα διεξαχθεί το παιχνίδι της Φιορεντίνα με την Κλαμπ Μπριζ. Εικόνα live 28800133/58317.jpg by Λουκάς Χατζής
21:56
Σε λίγη ώρα θα ξεκινήσουν τα τρία παιχνίδια. by Λουκάς Χατζής
21:57
Να θυμίσουμε πως οι ρεβάνς είναι προγραμματισμένες για την ερχόμενη Πέμπτη 9 Μαΐου. by Λουκάς Χατζής
21:57
Απίθανη ατμόσφαιρα στο «Ολίμπικο» από τους φίλους της Ρόμα. by Λουκάς Χατζής
22:00
Το τρόπαιο του Conference League βρίσκεται στο «Villa Park» στον αγώνα του Ολυμπιακού. Εικόνα live 28800133/49103.jpg by Λουκάς Χατζής
22:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι της Μαρσέιγ με την Αταλάντα. by Λουκάς Χατζής
22:01
Όπως και Φιορεντίνα-Μπριζ και Άστον Βίλα-Ολυμπιακός. by Λουκάς Χατζής
22:02
2' Πρώτη απειλή για την Κλαμπ Μπριζ που είχε αποκλείσει τον ΠΑΟΚ στον προηγούμενο γύρο, με το σουτ του Ιγκόρ Τιάγκο να περνάει πάνω από την εστία της Φιορεντίνα. by Λουκάς Χατζής
22:03
Ξεκίνησε και το Ρόμα-Μπάγερ Λεβερκούζεν. by Λουκάς Χατζής
22:04
5' ΓΚΟΛ για τη Φιορεντίνα που κάνει το 1-0 επί της Κλαμπ Μπριζ! Στην πρώτη φάση των «βιόλα», ο Σοτίλ πιάνει ένα τρομερό σουτ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στο απέναντι δίχτυ της βελγικής εστίας! by Λουκάς Χατζής
22:06
6' Μεγάλη επέμβαση του Τζολάκη στην πρώτη επίσκεψη της Άστον Βίλα στα καρέ του Ολυμπιακού. by Λουκάς Χατζής
22:07
5' Στη Ρώμη και στο Ρόμα-Μπάγερ, η ατμόσφαιρα είναι θολή από τα δεκάδες καπνογόνα των «τζαλορόσι»! by Λουκάς Χατζής
22:09
10' Ισορροπημένο το ματς στο «Βελοντρόμ» ανάμεσα στη Μαρσέιγ και την Αταλάντα. by Λουκάς Χατζής
22:11
11' Πάνω που το λέγαμε! Στην πρώτη της τελική, η Αταλάντα ανοίγει το σκορ επί της Μαρσέιγ με τελείωμα του Σκαμάτα από τη μεγάλη περιοχή, έπειτα από την ωραία κάθετη του Κουπμάινερς! by Λουκάς Χατζής
22:14
14' Μικρή διακοπή στο Φιορεντίνα Κλαμπ Μπριζ, καθώς, το VAR ελέγχει τη φάση για πέναλτι υπέρ της Μπριζ. by Λουκάς Χατζής
22:14
Ο Μάικλ Όλιβερ πηγαίνει να δει τη φάση. by Λουκάς Χατζής
22:15
16' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ. by Λουκάς Χατζής
22:16
17' ΓΚΟΛ για την Κλαμπ Μπριζ που φέρνει στα ίσα το ματς με τη Φιορεντίνα με σκόρερ τον Βανάκεν. by Λουκάς Χατζής
22:17
17' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!!! Ο ΕΛ Καμπί με τρομερό τελείωμα ανοίγει το σκορ, με το τέρμα αρχικώς να ακυρώνεται για οφσάιντ, ωστόσο, μετά από εξέταση του VAR φάνηκε πως ο Μαροκινός φορ καλυπτόταν κανονικά! by Λουκάς Χατζής
22:21
19' ΓΚΟΛ και για τη Μαρσέιγ που φέρνει στα ίσα την Αταλάντα (1-1) με απίθανο τελείωμα του Εμπεμπά εκτός περιοχής, με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι και να καταλήγει μέσα! by Λουκάς Χατζής
22:21
by Λουκάς Χατζής
22:22
Σε όλα τα ματς έχουμε γκολ, πλην από εκείνο στο «Ολίμπικο». by Λουκάς Χατζής
22:22
23' Πιέζει η Φιορεντίνα, με το σουτ του Μποναβεντούρα να βρίσκει στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
22:23
21' ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρόμα με την καρφωτή κεφαλιά του Λουκάκου έπειτα από στατική φάση να σταματά στην αριστερή συμβολή των δοκών της Μπάγερ. by Λουκάς Χατζής
22:24
22:25
23' Πρώτη απειλή για τη Μπάγερ και μάλιστα μεγάλη, με τον Φρίπονγκ να φεύγει στην κόντρα και από τα δεξιά να σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Λουκάς Χατζής
22:26
22:27
28' Νέα ευκαιρία για τη Φιορεντίνα με την κεφαλιά του Γκονζάλες να μπλοκάρει ο κίπερ της Μπριζ. Η βροχή συνεχίζει να πέφτει με ένταση και αμείωτο ρυθμό στο «Αρτέμιο Φράνκι». by Λουκάς Χατζής
22:29
29' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 ΤΗΝ ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ!!! Σκόρερ πάλι ο Ελ Καμπί με πανέμορφο πλασέ από τη ΜΑΓΙΚΗ μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ποντένσε. by Λουκάς Χατζής
22:31
28' Η Μπάγερ Λεβερκούζεν ανοίγει το σκορ επί της Ρόμα στην Ιταλία με σκόρερ του Βιρτζ ο οποίος από πάσα πάρε-βάλε του Γκριμάλδο άνοιξε το σκορ. by Λουκάς Χατζής
22:33
Το πρώτο τέρμα του Ελ Κααμπί για τον Ολυμπιακό: by Λουκάς Χατζής
22:36
37' Στα σώματα το σουτ του Ομπαμεγιάνγκ μετά από εκτέλεση κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:38
37' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Φιορεντίνα που κάνει το 2-1 επί της Κλάμπ Μπριζ! Μετά από έναν «κεραυνό» του Μποναβεντούρα από μακριά, ο Γιάκερς απέκρουσε ασταθώς και ο Μπελότι από κοντά έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους «βιόλα»! by Λουκάς Χατζής
22:40
39' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με το δυνατό σουτ του Φορτούνη να περνάει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Λουκάς Χατζής
22:41
22:42
42' Τεράστια στιγμή για τη Μαρσέιγ, η οποία βγήκε στην κόντρα απέναντι στην Αταλάντα, με τον Ομπαμεγιάνγκ να αστοχεί από πλεονεκτική θέση για το 2-1 των Γάλλων. by Λουκάς Χατζής
22:45
Σιγά-σιγά πηγαίνουμε προς το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
22:46
45+1' Η Άστον Βίλα μειώνει σε 2-1 τον Ολυμπιακό μετά από εξαιρετική συνεργασία και τελείωμα του Γουότκινς. by Λουκάς Χατζής
22:48
Ημίχρονο στη Μασσαλία, με τη Μαρσέιγ να μένει στο 1-1 με την Αταλάντα. by Λουκάς Χατζής
22:48
45+1' Καλή στιγμή για την Μπάγερ με κοντινή προβολή του Βιρτζ να απομακρύνει σωτήρια η άμυνα της Ρόμα. by Λουκάς Χατζής
22:49
Ημίχρονο στο «Ολίμπικο» (Ρόμα-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-1) και στο Μπέρμιγχαμ, με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 2-1 της Άστον Βίλα. by Λουκάς Χατζής
22:50
Ημίχρονο και στη Φλωρεντία, με τους «βιόλα» να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά με 2-1 της Κλαμπ Μπριζ. by Λουκάς Χατζής
22:59
23:02
Βγαίνουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο στα τέσσερα ευρωπαϊκά γήπεδα. by Λουκάς Χατζής
23:02
Ξεκίνησε το Μαρσέιγ-Αταλάντα. by Λουκάς Χατζής
23:05
47' Μακρινό άστοχο σουτ του Ομπαμεγιάνγκ. by Λουκάς Χατζής
23:05
Ξεκίνησε και το παιχνίδι της Ρόμα με την Μπάγερ Λεβερκούζεν. by Λουκάς Χατζής
23:06
Μικρή καθυστέρηση στο Άστον Βίλα-Ολυμπιακός, καθώς ένας φίλαθλος των γηπεδούχων είχε κάποιο ιατρικό ζήτημα και χρειάστηκε να μεταφερθεί με φορείο. by Λουκάς Χατζής
23:09
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του Άστον Βίλα-Ολυμπιακός. by Λουκάς Χατζής
23:10
Όπως και εκείνο της Φιορεντίνα με την Κλαμπ Μπριζ. by Λουκάς Χατζής
23:10
53' Νέο άστοχο σουτ του Ομπαμεγιάνγκ, με τη Μαρσέιγ πάντως να έχει στριμώξει την Αταλάντα στο δικό της μισό. by Λουκάς Χατζής
23:15
Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στα τέσσερα γήπεδα σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
23:16
Όσον αφορά το ματς στη Ρώμη, οι «τζαλορόσι» πιέζουν την Μπάγερ για την ισοφάριση (0-1). by Λουκάς Χατζής
23:17
52' Γκολ για την Άστον Βίλα, η οποία μέσα σε λίγα λεπτά βρίσκει δύο τέρματα και φέρνει το ματς στα ίσα του Ολυμπιακού. Εξαιρετικό τελείθωμα του Ντιαμπί στην κάτω κλειστή γωνία του Τζολάκη. by Λουκάς Χατζής
23:18
61' Στημένη φάση για την Αταλάντα τώρα σε καλό σημείο. by Λουκάς Χατζής
23:18
Μπλοκάρει σταθερά ο κίπερ της Μαρσέιγ. by Λουκάς Χατζής
23:20
55' ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Ολυμπιακού το οποίο κέρδισε ο Ρέτσος! by Λουκάς Χατζής
23:21
56' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ από τον Ελ Κααμπί με εύστοχη εκτέλεση φάουλ! Χατ-τρικ από τον Μαροκινό! by Λουκάς Χατζής
23:21
Ο Ελ Κααμπί φτάνει τα 8 τέρματα στο Conference League! by Λουκάς Χατζής
23:25
60' Με παίκτη λιγότερο η Κλαμπ Μπριζ, με τον Ονιεντίκα να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη και να αποβάλλεται. by Λουκάς Χατζής
23:27
63' ΓΚΟΛ για την Κλαμπ Μπριζ που ισοφαρίζει σε 2-2, τρία λεπτά αφότου έμεινε με παίκτη λιγότερο! Σκόρερ ο Ιγκόρ Τιάγκο, ο οποίος έφυγε ταχύττατα πίσω από τη σέντρα και με έναν κεραυνό νίκησε τον Τερατσάνο για την ισοφάριση. by Λουκάς Χατζής
23:31
73' Δοκάρι για τη Μαρσέιγ. by Λουκάς Χατζής
23:32
67' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, οι «ερυθρόλευκοι» κάνουν το 4-2 με σουτ του Έσε που βρήκε στην πλάτη του Κόνσα και κατέληξε στα δίχτυα! by Λουκάς Χατζής
23:34
73' Γκολ για την Μπάγερ Λεβερκούζεν που κάνει το 0-2 επί της Ρόμα με τον Άντριχ. Μεγάλη ένταση ανάμεσα στους δύο παίκτες. by Λουκάς Χατζής
23:34
23:40
75' Η Φιορεντίνα πιέζει την Κλαμπ Μπριζ, η οποία ωστόσο με παίκτη λιγότερο έχει συσπειρωθεί και έχει κλειστεί καλά πίσω. by Λουκάς Χατζής
23:41
Το τρίτο τέρμα του Ολυμπιακού από τον Ελ Κααμπί: by Λουκάς Χατζής
23:42
Μοναδική ομάδα που δεν έχει σκοράρει απόψε είναι η Ρόμα. by Λουκάς Χατζής
23:45
80' Καλή στιγμή για τη Φιορεντίνα με τον Γκονζάλες, μπλόκαρε ο κίπερ της Κλαμπ Μπριζ. by Λουκάς Χατζής
23:46
81' Νέα καλή φάση για τη Φιορεντίνα, με την κεφαλιά του Μπελότι να περνάει δίπλα από την εστία. by Λουκάς Χατζής
23:46
Πέναλτι για την Άστον Βίλα από το... πουθενά από μαρκάρισμα του Κάρμο... by Λουκάς Χατζής
23:48
82' ΔΟΚΑΡΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΛΟΥΙΣ!!!!!! by Λουκάς Χατζής
23:49
Το τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού: by Λουκάς Χατζής
23:50
ΤΕΛΟΣ στο Μαρσέιγ-Αταλάντα, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. by Λουκάς Χατζής
23:54
90+4' Απίθανη χαμένη ευκαιρία του Έιμπραχαμ για να μειώσει σε 2-1 για τη Ρόμα απέναντι στην Μπάγερ Λεβερκούζεν. by Λουκάς Χατζής
23:55
90+1' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Φιορεντίνα που κάνει το 3-2 κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ με τέρμα του Ενζολά! by Λουκάς Χατζής
23:56
Ολοκληρώθηκε το Ρόμα-Μπάγερ Λεβερκούζεν (0-2). by Λουκάς Χατζής
00:00
ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ! Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΦΕΥΓΕΙ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΛΑ ΠΑΡΚ ΜΕ 4-2 ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ by Λουκάς Χατζής
00:01
Τελικό και στη Φιορεντίνα που πήρε τη νίκη στο φινάλε με 3-2 επί της Κλαμπ Μπριζ. by Λουκάς Χατζής