ΠΑΟΚ- Σταντάρ Λιέγης 1-2

Η εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Σταντάρ Λιέγης, όπως την παρακολουθήσατε σε real-time μέσω του sport-fm.gr. Κουλούρης (60'), Πιά (39' πέναλτι 68') τα γκολ των δύο ομάδων.

17:45
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ΠΑΟΚ- Σταντάρ Λιέγης που θα διεξαχθεί στο Όστερμπεεκ της Ολλανδίας.
17:46
Πρόκειται για το πρώτο... τεστ του "Δικεφάλου του Βορρά" ενόψει της νέας σεζόν.
17:48
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ο Άγγελος Αναστασιάδης ξεκινάει τον Γιακουμή στο τέρμα και στην άμυνα τους Σκόνδρα, Βίτορ, Κατσικά, Ποζατζίδη. Στο κέντρο θα βρίσκονται οι Τζανδάρης, Μαντούρο, Μάρτενς. Στην επίθεση οι Κωνσταντινίδης δεξιά, Πόζογλου αριστερά και κορυφή ο Παπαδόπουλος. Σταντάρ Λιέγης: Τιράμ, Πεσέιρα, Σταμ, Βαν Νταμ, Κονσελό, Αρσλάνοβιτς, Εζεκιέλ, Πιά, Μίλετς, Λουμάντα, Μπομπό.
18:02
Η Σταντάρ Λιέγης τερμάτισε πρώτη πέρυσι στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, αλλά το πρωτάθλημα το πήρε η Άντερλεχτ και κατέληξε δεύτερη η ομάδα του Γκι Λουζόν.
18:03
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του ματς.
18:08
Ο Άγγελος Αναστασιάδης το εκμεταλλεύεται και δίνει κάποιες επιπλέον οδηγίες στους παίκτες του.
18:08
Έναρξη στο ματς με σχεδόν οκτώ λεπτά καθυστέρηση.
18:15
5' Κάθετη του Κωνσταντινίδη, με στόχο να βγάλει τετ α τετ τον Παπαδόπουλο με τον Τουράμ, αλλά ο επιθετικός του ΠΑΟ δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα, καθώς βγήκε και μπλόκαρε ο πορτιέρο της Σταντάρ.
18:18
10' Όμορφη εναλλαγή των παικτών του ΠΑΟΚ με τελικό αποδέκτη τον Παπαδόπουλο, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο.
18:20
11' Φάουλ κερδισμένο για τον ΠΑΟΚ, λίγοέξω και δεξιά από την περιοχή της Σταντάρ Λιέγης.
18:20
Το εκτέλεσε ο Μάρτενς, αλλά απομάκρυνε ο Τιράμ.
18:25
17' Σουτ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, αλλά δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Τιράμ.
18:34
23΄ Επικίνδυνη φάση κοντά στην εστία του Γιακουμή. Ο Βιτόρ "πούλησε" την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή της ομάδας του, αλλά η πάσα από τα δεξιά δεν βρήκε αποδέκτη, περνώντας παράλληλα από την εστία του Γιακουμή.
18:37
26' Σουτ του Πιά, μπλόκαρε ο Γιακουμής.
18:39
30' Λανθασμένη επέμβαση του Γιακουμή ύστερα από κόρνερ, που είχε κερδίσει η Σταντάρ Λιέγης. Ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ βγήκε σωστά, αλλά δεν μπλόκαρε την μπάλα, που του έφυγε από τα χέρια. Πάντως, δεν το... πλήρωσε η ομάδα του, διότι δεν ήταν κοντά του κάποιος αντίπαλος.
18:41
Εκτέλεση φάουλ για τους Βέλγους από τα αριστερά, έδιωξε ο Ποζατζίδης. Στα τελευταία δέκα λεπτά έχει ανεβάσει την απόδοση της η Σταντάρ Λιέγης και ελέγχει το ματς.
18:43
35' Σουτ του Παπαδόπουλου, αλλά πέρασε έξω.
18:47
39' Πέναλτι για την Σταντάρ.
18:47
Ύστερα από γέμισμα των Βέλγων, ο Βίτορ δεν έκανε καλό κοντρόλ και είχε ως αποτέλεσμα να βρει στη συνέχεια στο χέρι του.
18:48
Εύστοχος ο Πιά και κάνει το 0-1 για την Σταντάρ Λιέγης.
18:53
45' Σουτ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.
18:57
Ο ΠΑΟΚ είχε περισσότερες τελικές στο πρώτο μέρος, αν και η Σταντάρ έλεγχε το ματς μετά το 20ο λεπτό. Ο ΠΑΟΚ δείχνει ότι είναι πίσω αγωνιστικά. Απολύτως λογικό, καθώς πρόκειται για το πρώτο του φιλικό, ενώ ο Άγγελος Αναστασιάδης επέλεξε να χρησιμοποιήσει πολλούς νεαρούς στο πρώτο μέρος.
19:09
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. O Αναστασιάδης έβγλε στο γήπεδο τους Μελίσσα (τερματοφύλακας), Παναγιωτούδη, Πόποβιτς, Σαββίδη, Κίτσιου, Πολύζο, Γκολάσα, Αθανασιάδη, Κουλούρης.
19:14
Αρχηγός είναι Αθανασιάδης πλέον.
19:16
Συγκριτικά με αυτούς που έπαιζαν στο πρώτο ημίχρονο, συνεχίζουν οι Μαντούρο και Σκόνδρας που πλέον αγωνίζονται στο κέντρο της άμυνας. Ο πρώτος ήταν στον χώρο του κέντρου στα πρώτα 45 λεπτά και ο Έλληνας μπακ στο δεξί άκρο της άμυνας.
19:19
53' Σουτ του Παναγιωτούδη, μπλόκαρε ο Τιράμ.
19:22
57' Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαββίδης μπήκε από τα αριστερά, πάσαρε στον Μαντούρο, αλλά αυτός καθυστέρησε και δεν μπόρεσε να σουτάρει και έδωσε στον Πόποβιτς και το σουτ του απομακρύνθηκε από την άμυνα της Σταντάρ Λιέγης.
19:24
60' Ισοφαρίζει (1-1) ο ΠΑΟΚ με τον Ευθύμη Κουλούρη.
19:26
Η φάση ξεκίνησε και πάλι με τον Σαββίδη, που πάσαρε από τα δεξιά αυτή τη φορά και βρήκε τον νεαρό επιθετικό του ΠΑΟΚ, που μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Τιράμ.
19:27
63' Καλή φάση για τη Σταντάρ Λιέγης. Ο Βαφν Νταμ έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, ενώ ήταν αμαρκάριστος, αλλά η μπάλα πέρασε έξω.
19:32
68' Μπροστά στο σκορ και πάλι η Σταντάρ Λιέγης που κάνει το 1-2 με τον Πιά να σκοράρει και πάλι, ύστερα από πάσα του Εζεκιήλ αυτή τη φορά.
19:39
74' Μεγάλη ευκαιρία για την Σταντάρ. Ο Ατζάρεβιτς βγήκε τετ α τετ και το σουτ του κόντραρε και είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα, αλλά έδιωξε τελευταια στιγμή ο Πολύζος.
19:42
78' Απειλεί και πάλι ο Ατζάρεβιτς, με τον Μελλίσα να διώχνει τον κίνδυνο.
19:45
80' Πάσα του Ατζάρεβιτς στον Εζεκιήλ, αλλά έδιωξε ο Μελίσσας.
19:53
86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Σαββίδης, που χτύπησε στο κεφάλι, μέσα ο Τζανδάρης.
19:53
89' Σουτ του Κίτσιου από τα δεξιά, απομάκρυνε ο Τιράμ.