Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.

16:44
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα με τον Αστέρα Τρίπολης, στη Ριζούπολη.
16:46
Φορμαρισμένος στα τελευταία παιχνίδια ο Απόλλων, θέλει να συνεχίσει τα θετικά του αποτελέσματα και κόντρα στους Αρκάδες, οι οποίοι προέρχονται από το άνετο 3-0 επί του Πλατανιά.
16:46
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
16:46
Απόλλων Σμύρνης (Λόρι Σάντσες): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Αλβάρες, Δεληζήσης, Κανακούδης, Τσοκάνης, Παντελιάδης, Μίνγκας, Λουσέρο, Φαρινόλα, Ντάλμπεργκ.
16:50
Σχηματισμός 4-4-2 από τον Λόρι Σάντσες.
16:52
Ο Τζόρβας θα είναι στο τέρμα. Ο Αργυρόπουλος δεξιά στην άμυνα, ο Κανακούδης αριστερά και οι Αλβάρες και Δεληζήσης στο κέντρο της άμυνας. Οι Τσοκάνης και Παντελιάδης θα είναι οι δύο κεντρικοί μέσοι. Ο Μίνγκας θα κινείται δεξιά, ο Λουσέρο αριστερά και οι Ντάλμπεργκ και Φαρινόλα στην επίθεση.
16:53
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γουμάγιας, Χατζηζήσης, Πετρόπουλος, Τσιλιγκίρης, Μπάρκογλου, Σόουζα, Αμπρόουζ.
16:53
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Κοντοές, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Ζησόπουλα, Μουνάφο, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Μπαράλες.
16:54
Διάταξη 4-3-3 από τον Βεργέτη. Ο Μπαντής στα δοκάρια. Ο Λούι δεξιά, ο Κοντοές αριστερά και οι Γκοϊάν και Σανκαρέ στο κέντρο της άμυνας.
16:54
Στη μεσαία γραμμή θα είναι οι Ζησόπουλος, Μουνάφο και Ουσέρο. Ο Καράσκο θα κινείται δεξιά, ο Ντε Μπλάσις αριστερά και ο Μπαράλες στην επίθεση.
16:54
Στον πάγκο των Αρκάδων: Γεωργακόπουλος, Χουάνμα, Ναβάρο, Γκρατσίνι, Κάφα, Σέτι, Κυριακόπουλος.
16:55
Διαιτητής ο Κύζας από τη Δράμα, με βοηθούς τους Γκάγκα από τη Λάρισα και Γεωργιάδη από την Κοζάνη.
17:05
Η έλευση του Λόρι Σάντσες στην Ριζούπολη, έχει αλλάξει πολύ το κλίμα στην ομάδα των "κυανόλευκων", οι οποίοι αποδίδουν ωραίο ποδόσφαιρο και κυρίως παίρνουν αποτελέσματα.
17:08
Σε καλό φεγγάρι και ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος άλλαξε το στυλ παιχνιδιού του με τον Στάικο Βεργέτη και πλέον αποδίδει, κατά διαστήματα και αυτός καλό ποδόσφαιρο.
17:10
Τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
17:11
Με γαλάζιες εμφανίσεις ο Απόλλων, με κίτρινες ο Αστέρας.
17:13
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στη Ριζούπολη. Σε αυτήν ο Αστέρα στη σέντρα.
17:14
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
17:18
Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο με το "καλημέρα" ο Αστέρας, ο οποίος δείχνει να πατάει καλά στον αγωνιστικό χώρο.
17:20
6' Μακρινό σουτ από τον Κανακούδη, η μπάλα άουτ.
17:24
10' Δεν υπάρχει ακόμα η "μεγάλη" φάση στο παιχνίδι. Το 0-0 παραμένει, σχετικά, εύκολα.
17:34
21΄ Ο Φαρινόλα θα μπει από δεξιά, ο Σανκαρέ, θα τον βγάλει πολύ πλάγια, το σουτ, θα φύγει άουτ.
17:42
28' Μεγάλη ευκαίρια για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο γέμισε, στην πλάτη της άμυνα του Απόλλωνα, ο Ντε Μπλάσις έπιασε ένα σουτ στην κίνηση, αλλά ο Τζόρβας διώχνει εξαιρετικά.
17:45
32' Σέντρα του Λουσέρο από αριστερά, κεφαλιά του Φαρινόλα, η μπάλα άουτ. Δεν απειλεί τον Μπαντή,
17:49
35' Ωραία αντεπίθεση του Αστέρα, κάθετη πάσα του Ντε Μπλάσις, αλλά χάνει το κοντρόλ ο Καράσκο, πριν βρεθεί φάτσα με τον Τζόρβα.
17:52
39' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Καράσκο.
17:53
Ο Καράσκο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, προλαβαίνει τον Δεληζήση, "κρεμάει" τον Τζόρβα και ανοίγει το σκορ για τον Αστέρα.
17:55
42' Σουτ του Μίνγκα, από την γωνία της περιοχής, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
17:58
44' Φοβερή επέμβαση του Μπαντή σε κεφαλιά του Ντάλμπεργκ, από το ύψος της μικρής περιοχής.
17:58
45' Σουτ του Τσοκάνη, από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα άουτ.
17:59
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
18:14
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Καμία αλλαγή από τους δύο προπονητές.
18:15
47' Φάουλ του Ουσέρο, η μπάλα θα περάσει, δεν προλαβαίνει ο Σανκαρέ να πιάσει την κεφαλιά.
18:22
54' Ο Απόλλων δείχνει να έχει μπει πιο επιθετικά, ωστόσο, δεν έχει βγάλει ακόμα κάποια μεγάλη φάση μπροστά από την εστία του Μπαντή.
18:27
58' Σέντρα του Λούι από δεξιά, κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα άουτ.
18:28
Ο Απόλλων, θέλει να πιέσει ψηλά, ωστόσο ο Αστέρας βρίσκει χώρους στην κόντρα για να κινηθεί.
18:29
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Ντάλμπεργκ πάει να πλασάρει, ο Λούι τον σταματά, πάνω στη γραμμή.
18:30
61' Νέα διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Ντάλμπεργκ στην αρχή, στη συνέχεια ο Φαρινόλα, αλλά τους σταματάει ο Μπαντής και τις δύο φορές.
18:35
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο έξω, ο Σέτι μέσα.
18:35
66' Κίτρινη κάρτα ο Σέτι, για χέρι, στο κέντρο.
18:36
68' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο έξω, ο Ντε Μπλάσις μέσα.
18:38
69' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Λουσέρο έξω, ο Αμπρόουζ.
18:44
76' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για φάουλ στον Τσοκάνη.
18:44
76' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος στη θέση του Μίνγκα.
18:48
80' Αλλαγή για τον Αστερά. Ο Κάφα στη θέση του Καράσκο.
18:50
81' Γκολ για τον Απόλλωνα με τον Πετρόπουλο.
18:50
Ο Μπαντής χάνει τη μπάλα μέσα από το χέρια του, ο Πετρόπουλος σουτάρει και κάνει το 1-1 για την ομάδα του Απόλλωνα.
18:52
Συνεχίζει να πιέζει ο Απόλλων.
18:53
85' Κίτρινη κάρτα στον Κοντέ, για φάουλ στη μεσαία γραμμή.
18:54
Στη φάση της ισοφάρισης, υπάρχει, ωστόσο φάουλ πάνω στον Μπαντή, από τον Φαρινόλα. Τώρα, μικρή σημασία έχει.
18:54
86' Σουτ του Κάφα, ο Τζόρβας, εξαιρετικά, σε κόρνερ.
18:55
87' Ο Κανακούδης διώχνει πάνω στην γραμμή, κεφαλιά του Γκοϊάν.
19:01
Στις καθυστερήσεις το παιχνίδι.
19:01
93' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Λούι.
19:03
Ο Κάφα γυρίζει τη μπάλα από αριστερά, αυτή θα στρωθεί στον Λούι και εκείνος με ένα πολύ όμορφο σουτ "παγώνει" τη Ριζούπολη.
19:03
Τέλος στο παιχνίδι. Ο Αστέρας παίρνει μια σημαντική νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης.