Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή 1-0

Νίκη για τον Αστέρα, χάρις σε γκολ του Μάσα (3'). Το "δύο στα δύο" έκαναν στην έδρα τους οι Αρκάδες.

15:41
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή για την 4η αγωνιστική της Super League ΟΠΑΠ.
15:46
Μπορεί οι γηπεδούχοι να τα πηγαίνουν περίφημα στην Ευρώπη, αλλά δεν έχουν κάνει καλό ξεκίνημα στο ελληνικό πρωτάθλημα, καθώς έχουν μια νίκη και δύο ήττες.
15:48
Από την άλλη η ομάδα από την Μυτιλήνη έχει δύο νίκες και μια ισοπαλία και βρίσκεται στις ψηλές θέσεις της βαθμολογίας, ενώ προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί του Παναθηναϊκού.
15:48
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
15:49
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίσκι, Λούι, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Μουνάφο, Τιε Μπι, Μάσα, Πάρα, Ρόλε, Μπαντιμπανγκά.
15:50
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Θεοδωρόπουλος, Κιτόκο, Ουσέρο, Ζησόπουλος, Γιαννιώτας, Φερνάντες, Μπαράλες.
15:51
Καλλονή (Ματζουράκης): Χογκ, Βαλιός, Αντιέγιο, Αναστασιάδης, Πιπίνης, Γιορέντε, Ναβάρο, Καλτσάς, Χουάνμα, Λεοζίνιο, Κεϊτά.
15:51
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι: Άλεξιτς, Καμαρά, Τσαμπούρης, Χωριανόπουλος, Κύπρου, Μπαρέρα, Μίνγκας.
15:52
Διαιτητής είναι ο Ιωάννης Παπαπέτρου, ενώ βοηθοί του οι Αλέξανδρος Γρεβένης και Ιορδάνης Απτόσογλου.
15:58
Στο αντίστοιχο παιχνίδι της περυσινής σεζόν, ο Αστέρας είχε επικρατήσει 2-0 της Καλλονής στην Τρίπολη.
16:00
Τα γκολ είχαν σημειώσει οι Ντε Μπλάσις, Καράσκο που πλέον δεν ανήκουν στους Αρκάδες.
16:01
Έναρξη στο ματς.
16:04
3' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ, 1-0 με τον Μάσα.
16:06
Μακρινή μπαλιά του Ρόλε στην πλάτης της άμυνας της Καλλονής, ο Μάσα τσίμπησε την μπάλα με το κεφάλι και με αυτόν τον τρόπο ξεπέρασε τον Χογκ και στη συνέχεια έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.
16:10
8' Κεφαλιά του Αντέγιο, ύστερα από κόρνερ του Λεοζίνιο, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Κοσίσκι.
16:13
10' Κοντά σε δεύτερο γκολ ο Αστέρας... Συνεργασία Πάρα-Μάσα, ο δεύτερος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χογκ αντέδρασε σωστά, κρατώντας το 1-0.
16:17
15' Συρτό σουτ του Μπαντιμπανγκά έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Χογκ.
16:21
20' Σουτ του Πάρα, μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
16:24
Ετοιμάζεται να μπει ο Ζησόπουλος στο ματς, διότι ο Σανκαρέ βρίσκεται πεσμένος στο έδαφος, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
16:25
23' Πρώτη αλλαγή στο ματς και είναι αναγκαστική. Έξω ο Σανκαρέ, μέσα ο Ζησόπουλος.
16:35
Φάουλ σε καλή θέση για την Καλλονή.
16:36
Καλά εκτελεσμένο από τον Λεοζίνιο, η μπάλα σε κόρνερ.
16:47
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
16:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή 1-0, με το γκολ του Μάσα από το 3ο λεπτό.
17:02
Έξω ο Πιπίνης, μέσα ο Καμαρά για την Καλλονή.
17:03
Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μέσα ο Γιαννιώτας, μέσα ο Μπαντιμπανγκά.
17:04
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
17:09
50' Καλή φάση για τον Αστέρα. Γύρισμα του Γιαννιώτα μέσα από την περιοχή, προβολή από τον Πάρα, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Αναστασιάδης.
17:10
Κεφαλιά του Ζησόπουλου, μπλοκάρει ο Χογκ.
17:14
55' Απειλεί η Καλλονή. Στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι με τον πρώην παίκτη του Αστέρα, Τσίμο Ναβάρο να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο επίσης πρώην ποδοσφαιριστής των Αρκάδων, Χουάνμα τελείωσε άσχημα την φάση από καλή θέση.
17:15
57' Μια ανάσα από το 2-0 ο Αστέρας, αλλά ο σκόρερ της αναμέτρησης, Πάμπλο Μάσα βγήκε απέναντι από τον Χογκ, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
17:16
58' Πάσα του Λούι, προς τον Μάσα, που στόπαρε μέσα στην περιοχή, αλλά αστόχησε και πάλι από καλή θέση!
17:16
59' Και άλλη ευκαιρία ο Αστέρας!
17:17
Γύρισμα του Λούι, από τα δεξιά, με τον Πάρα να πιάνει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, όμως η μπάλα έσκασε και κατέληξε άουτ.
17:19
60' Εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, κεφαλιά του Γκοϊάν, η μπάλα έξω.
17:29
71' Ακόμη μια καλή φάση γα τον Αστέρα. Μπαλιά του Λούι, με τον Πάρα να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να αστοχεί μέσα από την περιοχή.
17:30
72' Ωραία κίνηση του Παντελιάδη, αλλά τα χάλασε με το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή.
17:32
74' Αλλαγή για την Καλλονή. Έξω ο Λεοζίνιο, μέσα ο Κύπρου.
17:40
82' Έξω ο Ρόλε, μέσα ο Φερνάντες για τον Αστέρα.
17:44
86' Κεφαλιά του Κύπρου, μπλόκαρε ο Χογκ.
17:45
87' Σουτ του Γιαννιώτα στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.
17:45
88' Απειλεί η Καλλονή.Συνεργασία του Κύπρου με τον Καμαρά, ο πρώτος αστόχησε από καλή θέση.
17:47
89' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα