Παρακολουθήστε την αναμέτρηση Φινλανδία-Ελλάδα για τα προκριματικά του EURO 2016.

21:06
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ελλάδας με τη Φινλανδία για τη δεύτερη αγωνιστική των προκριματικών του EURO 2016.
21:07
Ένα παιχνίδι που μετά την εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα από τη Ρουμανία, αποκτά κομβική σημασία για τη γαλανόλευκη.
21:10
Ο Ρανιέρι τελικά θα προχωρήσει σε αρκετές αλλαγές στη σύνθεση της ομάδας που απόψε κατεβαίνει με μια τριάδα στην επίθεση που δεν έχει συνυπάρξει ποτέ μαζί στο παρελθόν και αποτελείται από φρέσκους παίκτες.
21:14
Η Ελλάδα θα αγωνιστεί με τον Καρνέζη κάτω από τα δοκάρια, τους Μανωλά-Παπασταθόπουλο στο κέντρο της άμυνας, τους Τοροσίδη και Βύντρα στα άκρα της, ενώ η τριάδα των χαφ αποτελείται από τους Μανιάτη, Ταχτσίδη, Σάμαρη.
21:15
Στην κορυφή της επίθεσης θα παίξει ο Αθανασιάδης, με τους Μαυρία και Καρέλη στα πλάγια.
21:19
Στον πάγκο κάθονται οι Καπίνο, Γλύκος, Μόρας, Τζιόλης, Σαμαράς, Μήτρογλου, Μάνταλος, Σαλπιγγίδης, Φορτούνης, Σκόνδρας, Σταφυλίδης, Γιαννούλης.
21:22
Η σύνθεση της Φινλανδίας: Μαενπα, Αρκίβουο, Μοϊσάντερ, Τοΐβιο, Χούρμε, Σπαρβ, Ρίσκι, Ερεμένκο, Ρινγκ, Χετεμάι, Πούκι.
21:25
Αναπληρωματικοί είναι οι Σόρσα, Ογιαλα, Χάλστι, Μάρκανεν, Χραντέσκι, Μάτιλα, Ταΐνιο, Πογιάνπαλο, Ούρονεν, Χαμαλάινεν, Γιόρονεν, Λάμπι.
21:30
Πριν λίγο ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Ρουμανία-Ουγγαρία. Τελικό αποτέλεσμα 1-1, γεγονός που σημαίνει πως οι Ρουμάνοι έφτασαν στους 4 βαθμούς, ενώ οι Μαγυάροι πήραν τον πρώτο τους στη διοργάνωση.
21:31
Στις 21.45 παίζουν επίσης Βόρειος Ιρλανδία-Νήσοι Φερόε, με τους γηπεδούχους να είναι το απόλυτο φαβορί για τη νίκη που θα τους φέρει στην κορυφή του 6ου ομίλου.
21:43
Ανάκρουση των εθνικών ύμνων και όλα έτοιμα για τη σέντρα!
21:47
1' Ξεκινά το ματς.
21:48
2' Με το καλημέρα φάση για τους γηπεδούχους!
21:49
Οι Φινλανδοί εκτέλεσαν κόρνερ και ο Σπαρβ αφύλαχτος πιάνει συρτό σουτ που φεύγει λίγο άουτ.
21:52
Δεν έχει ξεκινήσει πολύ καλά η Εθνική, που έχει αφήσει τον έλεγχο του αγώνα στους Φινλανδούς.
21:54
8' Πρώτη τελική για την Ελλάδα, με σουτ του Ταχτσίδη να περνά άουτ.
22:00
13' Κίτρινη κάρτα στον Χετεμάι για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Βύντρα.
22:01
Πολύ επικίνδυνο τάκλιν με τα δύο πόδια... Τυχερός που δεν είδε την κόκκινη.
22:10
Ο Χετεμάι χτυπά -μάλλον άθελά του- τον Μανωλά με τον αγκώνα, ο Τοροσίδης διαμαρτύρεται για κάρτα που θα ήταν η δεύτερη για τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ και τελικά "κιτρινίζεται" αυτός.
22:10
24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!
22:11
Φανταστικό διαγώνιο σουτ από τον Καρέλη (εκτός περιοχής) και προβάδισμα 1-0!
22:12
Στο ντεμπούτο του με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, ο επιθετικός του Παναθηναϊκού δικαιώνει τον Ρανιέρι που τον ξεκίνησε στο βασικό σχήμα αλλά και εκείνους που επέμεναν να το κάνει.
22:16
29' Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη.
22:28
Πλέον η Ελλάδα ελέγχει το ματς.
22:29
40' Ο Καρέλης καλύπτει το αριστερό άκρο της άμυνας και εμποδίζει τον Χούρμε όσο πρέπει για να προλάβει να παρέμβει ο Καρνέζης.
22:30
43' Ωραίο γυριστό του Μανιάτη, η μπάλα θα φύγει άουτ.
22:32
45' Με αυτοθυσία ο Χούρμε πέφτει στα πόδια του Τοροσίδη και σταματά πολύ δυνατό σουτ.
22:33
Λήξη του πρώτου μέρους. Το γκολ του Καρέλη φέρνει την Ελλάδα μπροστά στο σκορ με 1-0.
22:48
46' Με μια αλλαγή θα ξεκινήσουν το δεύτερο ημίχρονο οι Φινλανδοί. Ο Χαμαλάινεν περνά στη θέση του Χετεμάι που φλέρταρε επικίνδυνα με την αποβολή.
22:51
48' Συρτό σουτ του Ρινγκ, αλλά ο Καρέλης στη γωνία του και βγάζει την μπάλα κόρνερ.
22:54
Και πάλι οι Φινλανδοί είναι εκείνοι που έχουν μπει πιο δυνατά στο ματς.
22:58
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ.
23:00
Με την Ελλάδα να έχει μπει εντελώς νωθρά στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν απλά θέμα χρόνου... Για δεύτερη φορά στο παιχνίδι ο Τοροσίδης χάνει τον Χούρμε, ο Καρέλης που γύρισε ξανά, δεν προλαβαίνει και με βολέ μέσα από την περιοχή το δεξί μπακ των Φινλανδών κάνει το 1-1.
23:03
60' Πιέζει με συνεχόμενες προσπάθειες η Εθνική.
23:12
68' Ατομική ενέργεια του Παπασταθόπουλου που διανύει το μισό γήπεδο με την μπάλα στα πόδια, αλλά δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση.
23:14
70' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μόρας αντί του Μαυρία. Σε σύστημα 3-5-2 η Εθνική πλέον με Καρέλη, Αθανασιάση μπροστά.
23:17
71' Αλλαγή για την Φιλνανδία. Ο στη θέση του Πούκι.
23:18
72' Κεφαλιά του Παπασταθόπουλου στην αγκαλιά του Μαενπα.
23:24
80' Αλλαγή για την Εθνική. Ο Σαμαράς αντί του Καρέλη.
23:26
82' Καλή ευκαιρία για την Εθνική. Ο Μανιάτης πάσαρε στον Ταχτσίδη που έπιασε το πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το τέρμα του Μαενπα.
23:27
83' Σουτ του Ρίσκι, η μπάλα έξω.
23:27
84' Από μια κίτρινη για Μανιάτη και Μαένπα.
23:28
84' Κλείνει τις αλλαγές ο Κλαούντιο Ρανιέρι. Μέσα ο Μήτρογλου, έξω ο Αθανασιάδης.
23:30
86' Σουτ του Τοροσίδη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μαένπα.
23:32
88' Δεύτερη αλλαγή για την Φινλανδία. Ρίσκι έξω, μέσα ο Τάινιο.
23:33
89' Εντυπωσιακή φάση για τους γηπεδούχους. Γυριστό του Πογιανπάλο, έξω η μπάλα.
23:34
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
23:37
Τέλος στο παιχνίδι. Φινλανδία-Ελλάδα 1-1. Σκόρερ για την Εθνική μας ο Καρέλης (24'), ισοφάρισε ο Χούρμε (55').