ΠΑΟΚ-Βέροια 4-1

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Βέροια για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ραδιοφωνική μετάδοση από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

16:33
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς ΠΑΟΚ-Βέροια για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
16:36
Ντέρμπι... πρωτοπόρων στην Τούμπα απόψε, καθώς ο ΠΑΟΚ προπορεύεται στη βαθμολογία με 16 και η "βασίλισσα του Βορρά" ακολουθεί με έναν λιγότερο.
16:39
Τα προβλήματα και οι απουσίες που αντιμετωπίζει ο ΠΑΟΚ στο κέντρο της άμυνας οδηγούν τον Άγγελο Αναστασιάδη στην απόφαση να χρησιμοποιήσει ως στόπερ τον Τζιόλη!
16:39
Ας δούμε την ενδεκάδα του ΠΑΟΚ...
16:40
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με Γλύκο, Κίτσιου,Ρατ, Τζιόλη, Κατσικά, Κάτσε, Τζανδάρη, Γκολάσα, Μακ, Αθανασιάδη, Σαλπιγγίδη.
16:42
Από την άλλη η Βέροια θα αγωνιστεί με Καντιμοίρη, Μαλόν, Αμαραντίδη, Βέρτζο, Ραούλ Μπράβο, Μπατιόν, Μπαλάφα, Γεωργιάδη, Καλτσά, Ντουμίτρου, Κάμπορα.
16:54
Στον πάγκο του "Δικεφάλου του Βορρά": Ιτάνζ, Παπαδόπουλος, Περέιρα, Σπυρόπουλος, Μάρτενς, Ποζατζίδης, Μαντούρο.
16:56
Αναπληρωματικοί για τη Βέροια οι Τσάβι, Κατίδης, Μπαργκάν, Βάσκες, Καλί, Μπεν, Καταλά.
17:01
Κάποιο πρόβλημα στο ζέσταμα αντιμετώπισε ο Ντουμίτρου, ο οποίος τελικά δεν θα ξεκινήσει και τη θέση του στη βασική ενδεκάδα θα πάρει ο Μπεν.
17:14
1' Σέντρα στο ματς.
17:16
2' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κίτσιου που πλασάρει από καλή θέση, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
17:17
3' Καταπληκτικό γυριστό βολέ του Κλάους, αποκρούει εντυπωσιακά ο Καντιμοίρης και διώχνει σε κόρνερ ξανα.
17:20
6' Ωραία σέντρα του Γεωργιάδη από τα αριστερά, ο Κάμπορα προλαβαίνει την έξοδο του Γλύκου, αλλά δεν βάζει καλά το πόδι του και η προβολή του καταλήγει αρκετά άουτ.
17:21
7' Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον ΠΑΟΚ να αστοχεί από πολύ καλή θέση.
17:22
Εντυπωσιακό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους που έχουν κάνει τρεις μεγάλες φάσεις και έχουν κερδίσει τέσσερα κόρνερ ήδη.
17:30
16' Σέντρα-σουτ του Σαλπιγγίδη, διώχνει με γροθιές ο Καντιμοίρης.
17:34
19' Τρομερή ευκαιρία με Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη να μην προλαβαίνουν για εκατοστά να στείλουν την μπάλα γκολ!
17:39
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
17:40
Πολύ ωραία σέντρα του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, η μπάλα περνά και ο Μακ δεν έχει πρόβλημα να τη στείλει στα δίχτυα και να κάνει το 1-0.
17:44
29' Καλή στιγμή για τη Βέροια με σουτ του Μπεν που διώχνει δύσκολα ο Γλύκος.
17:52
37' Απίστευτη ευκαιρία χάνει ο Τζανδάρης που από τα δύο μέτρα δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αφού προ κενής εστίας προλαβαίνει με τάκλιν ο Μαλόν και έχουμε κόρνερ.
17:53
39' Επικίνδυνο σουτ του Καμπορα, ψηλά άουτ η μπάλα.
17:56
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
17:57
Ο Μακ αλλάζει ρόλους με τον Σαλπιγγίδη, του βγάζει σέντρα από τα αριστερά και ο Έλληνας επιθετικός πλασάρει και κάνει το 2-0.
17:58
43' Καλό σουτ του Κάμπορα, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ.
18:01
45' Λήξη του πρώτου μέρους. Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ βρίσκεται 2-0 μπροστά στο σκορ μετά από καταπληκτική εμφάνιση!
18:16
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
18:23
Πιο... χαλαρά έχει μπει ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος, με τη Βέροια να κλείνει καλύτερα τους χώρους πια.
18:23
52' Κεφαλιά του Κατσικά, αποκρούσει εντυπωσιακά ο Καντιμοίρης.
18:28
57' ΓΚΟΛ 3-0 Ο ΠΑΟΚ!
18:29
Φανταστική ενέργεια των παικτών του ΠΑΟΚ που ολοκληρώθηκε με τον Ρατς να γυρίζει συρτά από αριστερά, τον Γκολάσα να αφήνει την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και τον Κάτσε να κοντρολάρει με το ένα πόδι και να σουτάρει με το άλλο!
18:30
60' Ο Βέρτζος διώχνει πάνω στη γραμμή προσπάθεια του Σαλπιγγίδη... Απίθανη εμφάνιση από τον "Δικέφαλο"...
18:31
60' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη.
18:32
61' Πολύ ωραία κεφαλιά του Μπαλάφα, αποκρούει εντυπωσιακά ο Γλύκος.
18:34
63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Σαλπιγγίδη.
18:35
64' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Βάσκες αντί του Μπαλάφα.
18:37
67' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Κατίδης στη θέση του Καλτσά.
18:39
68' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ-αυτήν τη φορά με σκαστή κεφαλιά του Παπαδόπουλου-που φεύγει άουτ.
18:41
70' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μαντούρο αντί Κάτσε.
18:49
78' Σουτ του Τζιόλη, η μπάλα άουτ.
18:50
79' ΓΚΟΛ 4-0 για τον ΠΑΟΚ!
18:51
Φανταστική σέντρα του Ρατς και βολ πλανέ στην κίνηση από τον Αθανασιάδη!
18:53
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα στη θέση του Αθανασιάδη.
18:53
82' Μεγάλη επέμβαση του Καντιμοίρη σε προσπάθεια του Γκολάσα!
18:54
83' ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 4-1 Η ΒΕΡΟΙΑ.
18:55
Πολύ ωραία αντεπίθεση της Βέροιας και ο Μπεν σημειώνει ένα τέρμα που το άξιζε η "βασίλισσα του Βορρά".