Ολυμπιακός-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Πανιώνιο στο "Καραϊσκάκη", στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

18:57
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Πανιώνιο για το Κύπελλο Ελλάδας.
19:01
Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της διοργάνωσης, οι «ερυθρόλευκοι» θα επιδιώξουν στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» να καθαρίσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση με νίκη απέναντι στους Νεοσμυρνιώτες.
19:01
Στο άλλο ματς του ίδιου γκρουπ, η Παναχαϊκή επικράτησε 2-0 την Τρίτη στην έδρα του Φωστήρα.
19:02
Η Βαθμολογία: 1. Παναχαϊκή 3 2. Ολυμπιακός 3 3. Πανιώνιος 1 4. Φωστήρας 1
19:08
Το μομέντουμ για την ομάδα του Μίτσελ είναι ιδανικό αφού προέρχεται από τις νίκες απέναντι σε Γιουβέντους και Παναθηναϊκό, με το ίδιο σκορ, 1-0.
19:08
Από την άλλη πλευρά, μπορεί για τους «κυανέρυθρους» το Κύπελλο να αποτελεί πολυτέλεια όμως θα παλέψουν για το καλύτερο απέναντι στον Ολυμπιακό.
19:09
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:09
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Σαλίνο, Αυλωνίτης, Βούρος, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Ντοσεβί, Ντουρμάζ, Γκαζαριάν, Διαμαντάκος
19:09
Πανιώνιος (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Τασουλής, Φούντας, Γκίνης, Χατζηισαϊας, Γιάννου, Πάνος, Μπουμάλ, Κολοβός, Γκέζος
19:11
Όπως αναμενόταν, ο Ισπανός τεχνικός του Ολυμπιακού προχώρησε σε rotation προκειμένου να δώσει ανάσες στον βασικό κορμό της ομάδας.
19:14
Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν ολοκληρώσει το καθιερωμένο ζέσταμα και σε λίγα λεπτά θα επιστρέψουν στο γήπεδο για τη σέντρα.
19:21
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Στέφανος Μαντάκης .
19:31
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:33
1' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Ντοσεβί από τα δεξιά, ο Διαμαντάκος κάνει την προβολή και ο Γιαννακόπουλος διώχνει σε κόρνερ.
19:34
2' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαζαριάν κάνει την προβολή, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι κι εν συνεχεία καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.
19:43
11' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, ο Διαμαντάκος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.
19:44
13' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ολυμπιακός με τον Φορτούνη!
19:44
Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον νεαρό μεσοεπιθετικό, η μπάλα καταλήγει στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα του Πανιώνιου.
19:52
21΄ 67% - 33% η κατοχή της μπάλας υπέρ των ερυθρόλευκων.
19:55
24' ΓΚΟΛ, 1-1, για τον Πανιώνιο με τον Μητρόπουλο.
19:55
Πρώτη φάση και τέρμα για τους κυανέρυθρους. Ο Φούντας γέμισε από τα δεξιά, ο Μητρόπουλος πετάχτηκε στην καρδιά της περιοχής και νίκησε τον Μέγερι.
20:00
29' Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς μετά το γκολ της ισοφάρισης.
20:07
36' Ο Πανιώνιος έχει κερδίσει μέτρα στον χώρο του κέντρου και έχει "κλείσει" τον Ολυμπιακό.
20:10
39' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Σέντρα-σουτ του Μπουχαλάκι, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο καταλήγει άουτ.
20:12
41' Τελική για τον Πανιώνιο. Σουτ του Πάνου από πλάγια θέση, μπλοκάρει εύκολα ο Μέγερι.
20:16
45' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ντοσεβί από τα δεξιά, ο Διαμαντάκος βλέπει τον Γιαννακόπουλο να διώχνει ενστικτωδώς την κεφαλιά που επιχείρησε.
20:17
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
20:19
Ολυμπιακός και Πανιώνιος στο 1-1 στο "Καραϊσκάκη", με τέρματα των Φορτούνη (13') και Μητρόπουλου (24').
20:32
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σιόβας στη θέση του Αυλωνίτη.
20:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:41
54' Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή και πιέζει.
20:44
57' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι στην θέση του Γιάννου.
20:45
58' Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη.
20:46
59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι στη θέση του Γκαζαριάν.
20:51
64' Φάση για τον Πανιώνιο. Ο Μπουμάλ κάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια του Μέγερι.
20:54
66' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας στη θέση του Κολωβού.
20:54
67΄ Κίτρινη κάρτα στον Βούρο.
21:00
72' Σουτ του Μπουμάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
21:04
76' Κίτρινη κάρτα στον Πάνο.
21:06
79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βέργος στη θέση του Μπουχαλάκη.
21:10
82' Φάση για τον Πανιώνιο. Ο Γκίνη έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ.
21:12
85' Γέμισμα του Ντουρμάζ, ο Σιόβας παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.
21:14
86' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ο Διαμαντάκος με ατομική ενέργεια έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Γιαννακόπουλου.
21:18
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
21:22
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
21:37
Ο Ολυμπιακός έμεινε στο 1-1 απέναντι στον Πανιώνιο.
21:38
Το σκορ στο "Καραισκάκη" άνοιξε ο Φορτούνης στο 13', με τον Μητρόπουλο να απαντάει στο 24' για τους "κυανέρυθρους".