Νίκη Βόλου-Κέρκυρα

Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση της Νίκης απέναντι στην Κέρκυρα στον Βόλο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6

16:56
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Νίκης απέναντι στην Κέρκυρα στον Βόλο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
17:08
Κρίσιμη αναμέτρηση κυρίως για τους γηπεδούχους που βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις 3 βαθμούς.
17:08
Πιο άνετοι βαθμολογικά οι «Φαίακες», που έχουν 10, όμως προέρχονται από δύο σερί ήττες.
17:12
Ξεκούραστοι θεωρητικά οι παίκτες του Παναγιώτη Τζαναβάρα, αφού το μεσοβδόμαδο ματς Κυπέλλο απέναντι στην Ζάκυνθο αναβλήθηκε, αφού η διοίκηση δεν είχε τα απαιτούμενα χρήματα για να πληρώσει τους διαιτητές. Αντίθετα, η Κέρκυρα είχε εύκολο έργο (3-0) απέναντι στον Απόλλωνα Καλαμαριάς.
17:13
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:13
Νίκη Βόλου (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Ταΐρης, Μαρινάκης, Τσουκάνης, Καρασαλίδης, Ίβενς, Μαχλελής, Λάουκς, Κυζιρίδης, Κοτσαρίδης, Σκούρτης, Τζιώρας
17:13
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης, Ζορμπάς, Γκόμες, Καρντόζο, Μαρκόβσκι, Χαβίτο, Ομπράντοβιτς, Ντιμιτρόφσκι, Κανακούδης
17:17
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:26
10' Ανοιχτό παιχνίδι στο ξεκίνημά του, λείπουν οι φάσεις.
17:36
21' Απόλυτα ισορροπημένο μέχρι στιγμής το ματς.
17:37
22' Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη.
17:45
28' Φάση για τη Νίκη. Επικίνδυνο γύρισμα του Κοτσαρίδης, ο Ομπράντοβιτς διώχνει υπό πίεση σε κόρνερ.
17:45
29' Κίτρινη στον Κοτσαρίδη.
17:47
31' Πρώτη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανακούδη, η μπάλα δίπλα απ' την εστία.
17:57
40' Κίτρινη στον Μαρινάκη.
18:03
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:03
Νίκη Βόλου και Κέρκυρα παραμένουν στο 0-0 στο Πανθεσσαλικό.
18:18
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:22
48' Φάση για τη Νίκη. Μακρινό σουτ του Κυζιρίδη, η μπάλα δίπλα απ' την εστία της Κέρκυρας.
18:28
54' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Ομπράντοβιτς πέρασε ο Κόντος.
18:33
60' Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Καρντόσο πέρασε ο Ανδρεόπουλος.
18:41
66' Φάση για την Κέρκυρα. Σουτ του Μαρκόφσκι απ' το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Ταΐρης
18:46
72' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Κοτσαρίδη πέρασε ο Σταμπόζλιεφ.
18:48
74' Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά.
18:50
76' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ντιόγκο στη θέση του Κανακούδη.
18:53
79' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Νικλητσιώτης στη θέση του Σκούρτη.
18:54
80' Σουτ του Ζορμπά έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
18:55
81' Κίτρινη κάρτα στον Τζιώρα για θέατρο. Σωστή η απόφαση του διαιτητή.
18:59
85' Κίτρινη κάρτα στον Λάουκς.
19:02
88' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Κορέτα στη θέση του Κυζιρίδη.
19:05
90+1' Μεγάλη φάση για την Κέρκυρα. Σουτ του Χαβίτο, ο Ταΐρης διώχνει δύσκολα.
19:09
90+3' Τέλος της αναμέτρησης