Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

19:07
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
19:07
Με το ματς στο Περιστέρι ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
19:08
Nα επιστρέψουν στις νίκες θέλουν οι παίκτες του Σα Πίντου, που έχουν να πανηγυρίσουν "τρίποντο" από το παιχνίδι απέναντι στον Ολυμπιακό.
19:09
Σε τροχιά θετικών αποτελεσμάτων θέλουν να παραμείνουν οι Αρκάδες, που έρχονται από την ήττα απέναντι στην Τότεναμ.
19:19
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:19
Ατρόμητος (Σα Πίντο): Τσενάμο, Πίτου Γκαρσία, Κοντοές, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Καραμάνος, Αγκουαζί, Ούμπιντες, Παπάζογλου Στον πάγκο: Γκορμπούνοφ, Δημούτσος, Τάτος, Λαζαρίδης, Μπάλλας, Φάμπιο, Γεωργίου
19:19
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Πάρα, Ουσέρο, Μουνάφο, Γιαννιώτας, Μπαράλες, Ρόλε Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Τσοκάνης, Κυριακόπουλος, Μουκάμ, Φερνάντες, Μπαντιμπανγκά, Μπακασέτας
19:31
1' Έναρξη του αγώνα.
19:38
2' Φάση για τον Ατρόμητο. Σουτ του Κιβρακίδη, ο Κοσίτσκι διώχνει σε κόρνερ.
19:46
15' O Ατρόμητος έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο, δεν απειλεί ιδιαίτερα.
19:49
18' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ατρόμητος με τον Καραμάνο!
19:50
Εξαιρετική σέντρα του Ούμπιντες, ο Καραμάνος πετάχτηκε πήρε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα του Κοσίτσκι.
19:53
21' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι βρέθηκε απέναντι στον Κοσίτσκι, όμως δεν έπιασε καλά το σουτ έπειτα και από την παρέμβαση του Σανκαρέ.
19:54
23' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Ατρόμητος με τον Ναποελεόνι!
19:55
Φάση διαρκείας στα καρέ του Αστέρα, ο Ζησόπουλος διώχνει πάνω στην γραμμή την μπάλα και στη συνέχεια της φάσης ο Ναπολεόνι την στέλνει στα δίχτυα.
19:57
26' Πρώτη φάση για τον Αστέρα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, ο Τσενάμο διώχνει σε κόρνερ .
20:00
29' Πέναλτι για τον Αστέρα!
20:00
Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για τράβηγμα στον Μπαράλες.
20:01
30' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Αστέρας!
20:01
Ο Πάρα νικάει τον Τσενάμο με τη βοήθεια και του δοκαριού.
20:04
35' Πολύ γρήγορος ρυθμός στο ματς.
20:09
38' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Λαζαρίδης στη θέση του Ταυλαρίδη.
20:13
Με ασθενοφόρο φεύγει ο Στάθης Ταυλαρίδης, έπειτα από σύγκρουση με τον Πάρα.
20:15
44' ΓΚΟΛ, 3-1, ο Ατρόμητος με τον Ναπολεόνι!
20:16
Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, Ο Ναποελόνι βγήκε απέναντι στον Κοσίτσκι, τον οποίο νίκησε με όμορφο πλασέ.
20:17
Δύο λεπτά καθυστερήσεων.
20:19
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
20:19
Ο Ατρόμητος προηγείται 3-1 απέναντι στον Αστέρα.
20:36
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:42
52' Κίτρινη στον Σανκαρέ
20:46
55' ΓΚΟΛ, 4-1, ο Ατρόμητος με τον Ναπολεόνι να κάνει χατ-τρικ!
20:47
Τρομερή κεφαλιά του Ιταλού που με την βοήθεια του οριζοντίου δοκαριού έκανε το 4-1!
20:48
58' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο!
20:50
60' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ναπολεόνι στέλνει την μπάλα άουτ σε τετ-α-τετ με τον Κοσίτσκι.
20:58
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Αγκουαζί πέρασε ο Μπάλλας.
21:01
70' Αγγίζει και πάλι το τέταρτο γκολ ο Ναπολεόνι! Ο Ιταλός κάνει το σουτ ο Κοσίτσκι διώχνει.
21:05
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ουσέρο πέρασε ο Τσοκάνης.
21:10
79' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ρόλε ο Μπακασέτας.
21:11
80' ΓΚΟΛ, 4-2, μειώνει ο Αστέρας με τον Μπαράλες
21:12
Τραγικό λάθος στην άμυνα του Ατρόμητου ο Φερνάντες ανοίγει στον Μπαράλες και αυτός στέλνει την μπάλα στην κενή εστία.
21:14
84' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.
21:21
90' Τρία λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
21:22
90+1' Η εκτέλεση φάουλ του Φυτανίδη έφυγε "ξυστά" δίπλα από το δεξί δοκάρι!
21:23
90+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 4-3!
21:24
Ο Φερνάντες με δυνατό ευθύβολο σουτ από τα όρια της περιοχής σκοράρει στις καθυστερήσεις.
21:25
90+3' Τέλος στην αναμέτρηση.
21:25
Με αυτή τη νίκη ο Ατρόμητος φτάνει τους 14 βαθμούς, όσους έχει και ο Αστέρας Τρίπολης.