Αστέρας Τρίπολης-Βέροια

Παρακολουθήστε σε real time τον αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με τη Βέροια για την 14η αγωνιστική.

17:13
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με την Βέροια.
17:14
Ξεκίνησε ο αγώνας.
17:14
Αστέρας Τρίπολης: Κοσίτσκι, Λούι, Τσοκάνης, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Τιέ, Κουρμπέλης, Γιαννιώτας, Πάρα, Νίκο Φερνάντες, Μάσα
17:14
Βέροια: Καντιμοίρης, Βέρτζος, Ραούλ Μπράβο, Καλί, Όστοϊτς, Βάσκες, Μπατιόν, Καλτσάς, Κάμπορα, Ντουμίτρου, Μπεν
17:15
Στον πάγκο για τους Αρκάδες: Θεοδωρόπουλος, Μπαράλες, Σανκαρέ, Παντελιάδης, Μουνάφο, Μπακασέτας, Μουκάμ
17:15
Στον πάγκο για τη βασίλισσα: Τζινάρ, Μπαργκάν, Βεργώνης, Εσπάρθα, Μαλόν Αραγονές, Παυλίδης, Βούκιτς
17:15
Ισόβαθμοι οι δύο αποψινοί αντίπαλοι με 21 βαθμούς.
17:17
3' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Φερνάντες να βρίσκεται φάτσα με τον Καντιμοίρη, αλλά ο τελευταίος του αρνήθηκε το γκολ!
17:27
13' Μετά το καλό ξεκίνημα του Αστέρα, η Βέροια πλέον έχει ισορροπήσει το ματς και προσπαθεί κι αυτή δειλά-δειλά να βγει μπροστά.
17:36
20' Έχει μια υπεροχή ο Αστέρας, αλλά πέραν της φάσης στο 3' δεν υπάρχει κάτι άλλο...
17:37
Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Πάρα κι όπως φαίνεται θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.
17:39
26' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μπαράλες αντί του Πάρα.
17:42
27' Ο Ντουμίτρου ναι μεν σκόραρε για τη Βέροι, αλλά σωστά το γκολ δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ.
17:49
36' Γκολ για τον Αστέρα!
17:49
Ο Κουρμπέλης είδε το κενό στην άμυνα της Βέροιας, ο Μάσα στόπαρε ωραία την μπάλα και με σουτ στη γωνία κάνει το 1-0 για τους Αρκάδες. Διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν υπάρχει.
17:51
38' Γκολ για τον Αστέρα!
17:52
Εξαιρετική σέντρα από τα αριστερά, ο Μπαράλες νικάει τον αντίπαλό του στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά γράφει το 2-0 μπαμ-μπαμ για τους Αρκάδες!
17:56
41' Κίτρινη κάρτα στον Ραούλ Μπράβο
17:58
45' Επικίνδυνο γύρισμα από κοντά του Καλτσά, ο Κοσίτσκι με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ για παν ενδεχόμενο.
17:59
Ημίχρονο στον αγώνα. Ο Αστέρας προηγείται 2-0 και έχει βάλει τις βάσεις για το τρίποντο.
18:15
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
18:23
53' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά για θέατρο στην περιοχή του Αστέρα.
18:28
55' Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι παίκτες του Αστέρα, για ανατροπή του Όστοϊτς πάνω στον Μπαράλες. Φαίνεται πως υπήρξε επαφή...
18:29
Χωρίς κάποια φάση στο ματς στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου μέρους.
18:30
60' Διπλή αλλαγή για τη Βέροια. Μέσα οι Εσπάρθα και Βούκιτς, έξω οι Καλτσάς και Κάμπορα.
18:32
62' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο παίρνει τη θέση του Γιαννιώτα.
18:33
63' Ωραία φάση για τους Αρκάδες! Κινήθηκε όμορφα ο Νίκο Φερνάντες, που ξεπέρασε έναν αντίπαλο, σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω απ' τα δοκάρια.
18:36
66' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Γκοϊάν να πιάνει από κοντά την κεφαλιά κι αυτή να φεύγει μόλις άουτ!
18:38
68' Μέσα ο Μπαργκάν, έξω ο Ντουμίτρου για τη Βέροια.
18:43
73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ για τη Βέροια, η μπάλα πέρασε από πολλά σώματα, αλλά ο γκολκίπερ του Αστέρα δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει.
18:44
74' Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο.
18:49
78' Πολύ κακό σουτ του Όστοϊτς για τη Βέροια. Πάντα στο 2-0 ο Αστέρας που κρατάει άνετα το προβάδισμα.
18:51
81' Δοκάρι για τον Αστέρα
18:51
Εξαιρετική ενέργεια και έμπνευση απ' τον Μάσα, αλλά το σουτ του σταματάει στο δοκάρι της Βέροιας!
18:54
83' Ο Μπαράλες... χώθηκε ανάμεσα στην άμυνα, ο Καντιμοίρης βγήκε και δεν βγήκε, με τον φορ του Αστέρα να σουτάρει, αλλά πάνω στο σώμα του πεσμένου γκολκίπερ της Βέροιας.
18:56
86' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μουκάμ, έξω ο Νίκο.
19:00
88' Δεν βρήκε στόχο το σουτ του Μπεν.
19:00
89' Ο Καντιμοίρης βγαίνει μακριά απ' την εστία του και σταματάει τον Μουκάμ την ώρα που έβγαινε τετ-α-τετ.
19:04
93' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Μάσα να κάνει καταπληκτική ντρίπλα, να σουτάρει απέναντι στον Καντιμοίρη, αλλά ο τελευταίος του είπε όχι!
19:04
Λήξη του αγώνα. Νίκη για τον Αστέρα με σκορ 2-0 που ήρθε πολύ εύκολα απέναντι στην μέτρια Βέροια.