Πανιώνιος-Ατρόμητος

Πανιώνιος και Ατρόμητος είχαν από ένα ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη και μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Με δέκα έπαιζαν από το 32' οι γηπεδούχοι, καθώς αποβλήθηκε ο Κοντοές. Κολοβός (33' πεν.,46'), Ναπολεόνι (14', 40') σημείωσαν τα γκολ της αναμέτρησης.

14:50
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Ατρόμητος για την 16η αγωνιστική της Super League, που είναι η τελευταία για το 2014.
14:50
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2.
14:52
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
14:52
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Παντίδος, Σιώπης, Αργυρόπουλος, Τασουλής, Οικονόμου, Μητρόπουλος, Ιμπαγάσα, Κολοβός, Μπουμάλ, Γιάννου.
14:53
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Γιαννακόπουλος, Μασούρας, Μπούζας, Φούντας, Χατζηισαΐας, Πάνος, Γκέζος.
14:53
Ατρόμητος (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Ταυλαρίδης, Νάστος, Κοντοές, Φυτανίδης, Αγκουαζί, Πίτου Γκαρσία, Ούμπιδες, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Παπάζογλου.
14:53
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι Μπάρκας, Κούρος, Τάτος, Γεωργίου, Καραμάνος, Δημούτσος, Λαζαρίδης.
14:54
Διαιτητές: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος, Δημήτριος Γκάγκας, Χρήστος Μαγιάννης 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Καμπαξής
14:55
Ο Πανιώνιος είναι στην 14η θέση με 14 βαθμούς, ενώ προέρχεται από την καλή εμφάνιση στο Καραϊσκάκη με τον Ολυμπιακό, που συνοδεύτηκε όμως με ήττα (2-0).
14:55
Ο Ατρόμητος είναι στην 8η θέση με 22 βαθμούς, ενώ την Τετάρτη πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Λεβαδειακού στο Περιστέρι.
15:02
Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο και εντός ολίγου θα ξεκινήσει η αναμέτρηση.
15:02
Έναρξη στο ματς.
15:04
1' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο ματς. Κεφαλιά του Παπάζογλου μετά από σέντρα του Ούμπιντες, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
15:07
4' Επικίνδυνη φάση από τον Ατρόμητο. Μπαλιά για τον Ναπολεόνι στην πλάτη της άμυνας του Πανιώνιου, αλλά ο Παπαδόπουλος διάβασε τη φάση, βγήκε και έδιωξε.
15:12
9' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Πολύ έξυπνη μπαλιά του Ιμπαγάσα, που τράβηξε δύο παίκτες πάνω του και έβγαλε τον Μπουμάλ απέναντι από τον Γκορμπούνοφ, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων τον νίκησε.
15:14
11' Συνεργασία Νάστου-Παπάζογλου, ο δεύτερος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου η μπάλα.
15:15
14' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 0-1!
15:17
Εξαιρετική σέντρα του Ούμπιντες από τα δεξιά, ο Παπαδόπουλος δεν μπόρεσε να μπλοκάρει ούτε να διώξει καλά την μπάλα και την έστρωσε στον Ναπολεόνι, που με ανυπεράσπιστη εστία άνοιξε το σκορ.
15:24
21' Μπαλιά του Κολοβού για τον Μπουμάλ, που μονομάχησε με τον Κοντοέ και δεν μπόρεσε να τον νικήσει και ο Γκορμπούνοφ βγήκε και μπλόκαρε.
15:24
22' Σουτ του Παπάζογλου με τ' αριστερό η μπάλα άουτ.
15:26
23' Σουτ του Μητρόπουλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ
15:31
26' Δυνατό σουτ του Ναπολεόνι μέσα στην περιοχή, αλλά από πλάγια θέση, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
15:34
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος, αλλά οι σέντρες που έχουν κάνει οι παίκτες του, δεν αποτελούν δύσκολο έργο για τους αμυντικούς του Ατρόμητου.
15:34
32' Πέναλτι για τον Πανιώνιο!
15:35
Κόκκινη κάρτα στον Κοντόε, που έριξε κάτω τον Μπουμάλ, ενώ έβγαινε φάτσα με τον Γκορμπούνοφ.
15:36
33' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-1!
15:36
Ο Κολοβός έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκορμπούνοφ, που έπεσε στη δεξιά και ισοφάρισε.
15:37
Ο Κοντοές τα... άκουσε από τους οπαδούς της πρώην ομάδας του κατά την έξοδο του απ' τον αγωνιστικό χώρο.
15:42
39' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κούρος θα καλύψει το κενό που δημιουργήθηκε με την αποβολή του Κοντοέ και "θυσιάζεται" ο Ούμπιντες.
15:42
40' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-2!
15:44
Σέντρα του Κούρου από τα αριστερά, ο Ναπολεόνι σούταρε μέσα απ' την περιοχή ο Παπαδόπουλος τον νικήσε σε πρώτη φάση, αλλά ο Ιταλός επιθετικός τα κατάφερε στη δεύτερη, παίρνοντας το... ριμπάουντ.
15:47
45' Ωραίο και δυνατό σουτ του Γιάννου έξω απ' την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Γκορμπούνοφ.
15:49
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-Ατρόμητος, 1-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι παίζουν με δέκα παίκτες από το 32ο λεπτό.
16:05
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
16:06
46' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 2-2!
16:07
Εξαιρετική προσπάθεια του Ιμπαγάσα, ενώ ήταν πλησίον του τρεις παίκτες και έδωσε έτοιμο γκολ στον Κολοβό, που δεν λάθεψε και ισοφάρισε για δεύτερη φορά για την ομάδα του.
16:12
52' Δοκάρι για τον Πανιώνιο!
16:13
Ο Γιάννου έκανε ανάποδο ψαλιδάκι, ύστερα από σέντρα του Ιμπαγάσα και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκορμπούνοφ και στη συνέχεια έσκασε στον αγωνιστικό χώρο. Οριακή η φάση ίσως και να έχει περάσει τη γραμμή η μπάλα.
16:18
54' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Δημούτσος αντί του Μπρίτο στο ματς.
16:19
59' Σουτ του Γιάννου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου.
16:21
60' Σουτ του Μητρόπουλου, δεν ανησυχεί ο Γκορμπούνοφ.
16:23
62' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Ατρόμητου, κακό σουτ του Μητρόπουλου η μπάλα έξω.
16:27
67' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας μέσα, ο Μπουμάλ έξω.
16:31
70' Σωτήριο τάκλιν του Τασουλή σε πολύ καλή αντεπίθεση του Ατρόμητου.
16:39
Ο Πανιώνιος πιέζει και ο Ατρόμητος έχει μείνει από δυνάμεις, καθώς είναι με παίκτη λιγότερο εδώ και πολύ ώρα.
16:40
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας στη θέση του Μητρόπουλου.
16:45
85' Ωραία σέντρα του Ιμπαγάσα από τα αριστερά ο Μασσούρας δεν έπιασε την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η μπάλα κατέληξε έξω.
16:45
85' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Πάνος στη θέση του Αργυρόπουλου.
16:47
87' Κίτρινη στον Αγκουαζί.
16:50
90' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου στη θέση του Πίτου Γκαρσία.