Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Ολυμπιακός-Τύρναβος στο «Καραϊσκάκη». Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

19:12
Καλησπέρα σε όλους, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς Κυπέλλου, Ολυμπιακός-Τύρναβος, στο «Καραϊσκάκη».
19:12
Στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση, οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν εύκολα 3-0 από το Αλκαζάρ.
19:12
Τυπική διαδικασία ο σημερινός επαναληπτικός, όπου δίνεται η ευκαιρία στον Βίτορ Περέιρα να προχωρήσει ροτέισον.
19:17
Οι Πειραιώτες ξεκινούν με τους Μέγιερι, Σαλίνο, Βούρος, Γιαννούλης, Μαζουακού, Μπουχαλάκη, Μιλιβόγεβιτς, Ντουρμάζ, Φορτούνη, Διαμαντάκο και Μπενίτες.
19:17
Στον πάγκο υπάρχει ο Φράνκο Χάρα και δεν αποκλείεται σήμερα να πραγματοποιήσει το επίσημο ντεμπούτο του.
19:22
Οι υπόλοιποι αναπληρωματικοί: Χουτεσιώτης, Πελέ, Φουστέρ, Βέργος, Λάτσι, Σάλιακας.
19:23
Η ενδεκάδα του Τυρνάβου: Μάλτζαρης, Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Σιατράς, Χαλούλος, Εμμανουήλ, Γεωργίου, Αλεξίου, Σουλιώτης, Στεριανός, Ιβανίδης.
19:24
Στον πάγκο: Ντάλλας, Τασιούλης, Ότα, Παπασάββας, Ανδρέου, Λίταινας.
19:31
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Κομίνης του συνδέσμου Θεσπρωτίας.
19:31
Με βοηθούς τους Καρσιώτη (Κορινθίας), Κάλφογλου (Θεσπρωτίας) και 4ο τον Στυλιάρα (Αιτωλοακαρνανίας).
19:32
Με το περιβραχιόνιο του αρχηγού για τον Ολυμπιακό, ο Μπάλαζ Μέγιερι.
19:34
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
19:39
1' Με το καλησπέρα ο Ντουρμάζ απειλεί την εστία του Τυρνάβου. Ο Μάλτζαρης έδιωξε με δυσκολία το σουτ του Σουηδού.
19:39
2' Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Διαμαντάκος σούταρε ψηλά άουτ.
19:39
6' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό.
19:40
Ο Φορτούνης με εκτέλεση φάουλ "σημάδεψε" το οριζόντιο δοκάρι.
19:42
8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0.
19:42
Με καρφωτή κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς, έπειτα από σέντρα του Ντουρμάζ, οι Πειραιώτες ανοίγουν το σκορ.
19:44
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0.
19:45
Ο Φορτούνης έκανε την σέντρα, ο Βούρος πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Διαμαντάκος με την δεύτερη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:48
Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη και Ντουρμάζ σε μεγάλα κέφια.
19:50
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 3-0.
19:51
Ο Ντουρμάζ έστρωσε στον Μπουχαλάκη κι αυτός με άπιαστο σουτ από 25 μέτρα ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ.
19:56
21' Ο Μάλτζαρης μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια το σουτ του Φορτούνη.
19:58
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 4-0.
19:59
Ο Ντουρμάζ έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Μιλιβόγεβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:59
26’ Αλλαγή για τον Τύρναβο: Ο Παπασάββας πέρασε στη θέση του Σιάτρα.
20:04
31' Ο Μάλτζαρης απέκρουσε με τα πόδια το σουτ του Μπενίτες.
20:09
Μετά από ένα καταιγιστικό πρώτο ημίωρο, ο Ολυμπιακός έριξε τον ρυθμό του.
20:14
Σημείωσε τέσσερα γκολ, είχε δοκάρι και φυσικά την καθολική υπεροχή.
20:19
45' Χωρίς καθυστερήσεις ο Κομίνης στέλνει τις δύο ομάδες στ' αποδυτήρια.
20:19
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Φάληρο, με τον Ολυμπιακό να κάνει επίδειξη δύναμης κόντρα στον Τύρναβο.
20:20
Το 4-0 έχει διαμορφωθεί με τα γκολ των Μιλιβόγεβιτς (9', 25'), Διαμαντάκου (11') και Μπουχαλάκη (17').
20:35
46' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Οι Φουστέρ και Χάρα αντί των Μαζουακού και Διαμαντάκου.
20:36
Ντεμπούτο για τον Χάρα που θα πλαισιώσει τον Μπενίτες στην επίθεση.
20:36
46' Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Τύρναβο: Ο Ντάλλας πέρασε στη θέση του Μάλτζαρη.
20:37
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:44
54' Ο Ντουρμάζ τροφοδότησε τον Μπενίτες στην περιοχή, ο Παραγουανός κατέβασε την μπάλα, αλλά πλάσαρε άουτ.
20:45
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 5-0.
20:46
Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ.
20:46
Το μοναδικό που έλειπε σήμερα από τον εξαιρετικό Σουηδό.
20:47
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 6-0.
20:49
Πάλι ο Ντουρμάζ με εκτέλεση φάουλ, αλλά αυτή τη φορά στη δεξιά γωνία της αντίπαλης εστίας.
20:50
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Πελέ πέρασε στη θέση του Γιαννούλη.
20:52
Δοκιμές από τον Περέιρα. Αριστερά στην άμυνα ο Μπουχαλάκης και στόπερ οι Μιλιβόγεβιτς, Βούρος.
20:53
63' Αλλαγή για τον Τύρναβο: Ο Ότα αντί του Αλεξίου.
21:04
Σπουδαίο παιχνίδι από τον Ντουρμάζ, με δύο γκολ και τρεις ασίστ. Πολύ καλό παιχνίδι και από Φορτούνη, Μιλιβόγεβιτς.
21:09
77' Το σουτ του Χάρα κατέληξε κατέληξε άουτ. Ψάχνει τα πατήματά του ο Αργεντινός.
21:09
17-3 οι τελικές προσπάθειες στον αγώνα.
21:12
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 7-0.
21:13
Ο Ντουρμάζ με υπέροχη προσπάθεια και υποδειγματικό τελείωμα έφτασε στο χατ-τρικ.
21:14
84' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
21:15
Σε ανατροπή του Σαλίνο μέσα στην περιοχή.
21:15
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 8-0.
21:15
Ο Φουστέρ ευστόχησε από την άσπρη βούλα.
21:24
90+1' Λήξη της αναμέτρησης.