ΑΕΚ - Κέρκυρα

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό της ΑΕΚ απέναντι στην Κέρκυρα, για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας. 1-1 το πρώτο ματς με την "Ένωση" να έχει το προβάδισμα. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

16:46
Καλησπέρα από το ΟΑΚΑ μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στην Κέρκυρα.
16:47
Είναι το δεύτερο μεταξύ τους ματς για την φάση των "16" με τον νικητή να παίρνει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
16:47
1-1 το πρώτο ματς στο νησί των Φαιάκων.
16:47
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
16:51
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κόντος, Παρασκευαΐδης, Ντιμιτρόφσκι, Σιόντης, Ανδρεόπουλος, Καρντόζο, Γκόμεζ, Ζορμπάς, Ταβάρες, Καϊκούτ
16:51
Στον πάγκο: Σέτκους, Βενέτης, Μαρκόφσκι, Κρητικός, Χαβίτο, Ντιόγκο, Κουμπούτα
16:51
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Ανέστης, Μπακάκης, Τζανετόπουλος, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης, Γιόχανσον, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης
16:51
Στον πάγκο: Π.Ντούνης, Μ.Ντούνης, Πεταυράκης, Ρόβας, Σαρρής, Μπρέσεβιτς, Ντακόλ
16:53
Περίπου 7.000 οπαδοί μέχρι στιγμής, αφού δεν βοηθούν τόσο οι καιρικές συνθήκες όσο και η ώρα διεξαγωγής. Η προσέλευση πάντως συνεχίζεται.
17:03
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:04
2' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης κάνει όμορφη σέντρα από τα δεξιά ο Μπαρμπόσα κάνει το τακουνάκι και ο Κουτζαβασίλης μαζεύει.
17:09
7' Φάση για την Κέρκυρα. Στημένη φάση με τον Κόντο, η μπάλα πέρασε απ'όλους.
17:11
9' Καλή φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Πλατέλλα έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
17:13
11' Επικίνδυνη σέντρα του Μάνταλου, η μπάλα περνάει απ'όλους και καταλήγει άουτ.
17:19
17' Φάση για την ΑΕΚ. Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους με τον Πλατέλλα να κάνει το πλασέ και τον Κουτζαβασίλη να μπλοκάρει εύκολα.
17:27
25' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Κάθετη του Μπαρμπόσα στον Ανάκογλου, που κάνει το σουτ αλλά ο Κουτζαβασίλης διώχνει δύσκολα.
17:35
33' Η Κέρκυρα έχει καταφέρει να παγώσει τον ρυθμό.
17:37
36΄ Κίτρινη κάρτα στον Ανδρεόπουλο
17:45
43' Κίτρινη κάρτα στον Καϊκούτ.
17:46
44' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Προβολή του Αραβίδη στην περιοχή, ο Μπαρμπόσα κάνει το πλασέ με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.
17:47
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
17:48
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
17:49
Παραμένει το 0-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο ανάμεσα σε ΑΕΚ και Κέρκυρα.
18:03
46' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο στη θέση του Κόντου.
18:05
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:05
Οι Φαίακες θέλουν να γίνουν πλέον πιο επιθετικοί αφού το 0-0 δεν τους δίνει την πρόκριση.
18:09
50' Πέναλτι για την ΑΕΚ!
18:09
Ο Γκόμεζ μαζεύει τα πόδια του Μπαρμπόσα μέσα στην περιοχή
18:10
51' ΓΚΟΛ, 1-0, για την ΑΕΚ με τον Πέτρο Μάνταλον να νικάει τον Κουτζαβασίλη!
18:11
Ανοίγει πλέον ο δρόμος της πρόκρισης για τους "κιτρινόμαυρους"
18:13
54' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραβίδη η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
18:16
57' Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Καρντόσο και ο Βενέτης στη θέση του Παρασκευαΐδη.
18:24
64' Κίτρινη κάρτα στον Φάμπιο
18:28
69' Τελική για την Κέρκυρα μετά από αρκετή ώρα. Ο Χαβίτο κάνει το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ.
18:30
71' Φάση για την ΑΕΚ. Μακρινό σουτ του Μπαρμπόσα, ο Κουτζαβασίλης διώχνει δύσκολα.
18:33
74' Κίτρινη κάρτα στον Βενέτη
18:34
76' Σουτ του Χαβίτο, μπλοκάρει ο Ανέστης.
18:35
77' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπρέσεβιτς αντί του Πλατέλλα.
18:39
80' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη.
18:41
81' Πάνω στη γραμμή ο Αραβίδης σώζει την ΑΕΚ απ' την ισοφάριση μετά την κεφαλιά του Μαρκόφσκι!
18:41
82' Γκολ για την ΑΕΚ.
18:41
Στην αντεπίθεση η Ένωση, με εξαιρετική μπαλιά του Μπαρμπόσα στον κενό χώρο για τον Αραβίδη και ο τελευταίος από... σωτήρας προηγουμένως, γίνεται εκτελεστής τώρα και κάνοντας το 2-0, κλειδώνει την πρόκριση για την ομάδα του.
18:43
83' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, μέσα ο Πεταυράκης, έξω ο Σοϊλέδης.
18:43
85' Δοκάρι για την ΑΕΚ σε ένα... περίεργο σουτ του Μπακάκη που δεν μπόρεσε να σκοράρει, με το κάθετο δοκάρι να του αρνείται το γκολ.
18:46
88' Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου.
18:47
89' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μπαίνει ο Ντακόλ, βγαίνει ο Ανάκογλου.
18:48
89' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καϊκούτ, δεν βρίσκει στόχο.
18:49
Μπήκαμε στο τρίλεπτο των καθυστερήσεων.
18:50
91' Πέφτει στη γωνία του ο Ανέστης και βγάζει το φάουλ του Καϊκούτ.
18:50
92' Νέα καλή στιγμή για τους Φαίακες, με την κεφαλιά του Μαρκόφσκι να φεύγει ελάχιστα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Ανέστη.
18:52
Λήξη του αγώνα. Η ΑΕΚ νικά 2-0 την Κέρκυρα (μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα) και παίρνει το εισιτήριο για την φάση των «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.