Πανιώνιος-Πανθρακικός 2-1

Ένα γκολ του Μητρόπουλου (1') και του Γιάννου (55') έδωσαν τη νίκη στον Πανιώνιο, που νίκησε με 2-1 τον Πανθρακικό, ο οποίος σκόραρε με τον Τζάνη (62')

14:42
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Πανθρακικός, που ανοίγει την αυλαία στην 21η αγωνιστική της Super League.
14:44
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη, καθώς με τους 16 βαθμούς που έχουν μαζέψει είναι στην 15η της Super League. Ωστόσο, χρωστάνε το ματς με τον Εργοτέλη που δεν έγινε λόγω μη καταλληλότητας του Παγκρήτιου.
14:45
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην 13η θέση με 21 πόντους.
14:49
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:50
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Παντίδος, Ρισβάνης, Πάνος, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Κολοβός, Μπουμάλ, Φούντας, Γιάννου.
14:51
Στον πάγκο οι Γιαννακόπουλος, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Γκέζος, Σιώπης, Μπακασέτας, Μασούρας.
14:55
Πανθρακικός: (Ρόκα): Αθανασιάδης, Μελίσσης, Μεχία, Τσουμάνης, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Ρομέου, Εμπόου, Τζάνης, Ντιγκινί, Ιγκόρ.
14:56
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Ροζέριο, Χασομέρης, Ζδράβος-Ρίζος, Μπαλδά, Παπαγεωργίου.
14:56
Διαιτητής: Μιχάλης Βοσκάκης, βοηθοί οι Χρήστος Σωτηρόπουλος, Ιωάννης Σίπκας Τέταρτος ο Γεράσιμος Ντίτσος
15:00
Έναρξη στο ματς.
15:01
1' Γκολ για τον Πανιώνιο, 1-0!
15:02
Ο Τασουλής έκανε το γύρισμα από τα αριστερά προσπαθώντας να βρει τον Μπουμάλ μέσα στην περιοχή, αλλά ο Καμερουνέζος δεν μπόρεσε να γίνει κάτοχος της μπάλας, που στρώθηκε στον Μητρόπουλο, ο οποίος έπιασε πολύ γεμάτο σουτ έξω από την περιοχή και νίκησε τον Αθανασιάδη. Πανέμορφο γκολ!
15:06
5' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας έκλεψε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του Πανθρακικού και την κουβάλησε αρκετά, μέχρι το ημικύκλιο, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο.
15:14
13' Πρώτη ουσιαστικά απειλή από τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης εκτέλεσε το φάουλ από τ' αριστερά και ο Εμπόου πήρε την κεφαλιά, αλλά δεν την έπιασε όπως έπρεπε και δεν χρειάστηκε να επέμβει ο Παπαδόπουλος, καθώς η μπάλα έφυγε αρκετά μακριά από την εστία.
15:16
16' Σουτ του Φούντα έξω από την περιοχή και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.
15:17
17' Κίτρινη κάρτα στον Εμπόου για μαρκάρισμα στον Γιάννου.
15:19
18' Καλή προσπάθεια από τους παίκτες του Πανιωνίου με πολύ κακή κατάληξη. Ο Φούντας πλαγιοκόπησε από τα αριστερά και έκανε καλή σέντρα για τον Κολοβό, ο οποίος ωστόσο δεν είχε καλή ισορροπία και έπιασε άσχημα την κεφαλιά με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει πολύ έξω.
15:20
19' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.
15:21
21' Τελική προσπάθεια για τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα βρήκε στο τείχος, με τον ίδιο παίκτη να δοκιμάζει και πάλι την τύχη του στη συνέχεια και την μπάλα να φεύγει αρκετά μέτρα μακριά από την εστία.
15:26
26' Κλέψιμο του Μπουμάλ έξω από την περιοχή και σουτ του λίγο μετά, αλλά η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά.
15:31
30' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπουμάλ έκανε κάθετη μπαλιά προς τον Γιάννου, που βρέθηκε απέναντι από τον Αθανασιάδη, ο οποίος βγήκε γρήγορα και του έκλεισε το πεδίο και ο επιθετικός των γηπεδούχων έκανε άστοχο σουτ.
15:35
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Μπαϊκαρά έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και η μπάλα πήρε παράξενα φάλτσα, με αποτέλεσμα να δυσκολέψει τον Γιαννακόπουλο που δεν μπόρεσε να την μπλοκάρει και διώχνοντας την (βρήκε και στο δοκάρι) έφθασε στον Ιγκόρ, που την έστειλε στο δοκάρι.
15:35
35' Κεφαλιά του Ιγκόρ, εκτός εστίας η μπάλα.
15:40
40' Σουτ του Ρομέου, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
15:41
Έχει γίνει πιο επιθετικός ο Πανθρακικός στα τελευταία λεπτά, αλλά δυσκολεύεται να πατήσει περιοχή.
15:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 με γκολ του Μητρόπουλου από το 34ο δευτερόλεπτο.
15:59
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου!
16:00
Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες.
16:04
48' Σουτ του Κόρμπου έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από την εστία του Αθανασιάδη η κατάληξη του. Η φάση ξεκίνησε από κακό διώξιμο του Εμπόου ύστερα από ασυνεννοησία με τον Ρομέου.
16:09
55' Γκολ ο Πανιώνιος, 2-0!
16:12
Οι παίκτες του Πανιώνιου έπιασαν στον ύπνο την άμυνα του Πανθρακικού με εκτέλεση φάουλ. Ο Μπουμάλ πάσαρε στον Φούντα που από τα δεξιά πάσαρε στον Γιάννου, ο οποίος μετά από άστοχη έξοδο του Αθανασιάδη το μόνο που χρειάστηκε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
16:16
62' Γκολ ο Πανθρακικός, 2-1!
16:17
Σέντρα του Ντιγκινί από τα δεξιά, κεφαλιά του Τζάνη που νικάει τον Παπαδόπουλο και μειώνει για την ομάδα του.
16:18
63' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπαλδά στη θέση του Μπαϊκαρά
16:20
63' Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπουμάλ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Αθανασιάδη.
16:23
64' Μια ανάσα από την ισοφάριση ο Πανθρακικός. Ο Ντιγκινί έκανε τη σέντρα και ο Παπαδόπουλος έκανε άστοχη έξοδο με τον Ιγκόρ να παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
16:23
68' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Σιώπης, έξω ο Κολοβός.
16:24
69' Σουτ του Φούντα με το αριστερό, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.
16:27
73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Χασομέρης μέσα ο Τζάνης έξω.
16:29
74' Κίτρινη στον Μπαλδά.
16:34
79' Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ροζέριο στη θέση του Ρομέου.
16:37
82' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας στη θέση του Μπουμάλ
16:39
84' Κίτρινη στον Πάνο.
16:42
87' Εκτέλεση φάουλ του Μεχία, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.
16:45
Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
16:47
90'+2' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Μπακασέτας, έξω ο Φούντας.
16:47
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για καθυστερήσεις.