Παναθηναϊκός-Πλατανιάς

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του... πληγωμένου Παναθηναϊκού απέναντι στον Πλατανιά, στη Λεωφόρο.

14:48
Καλό μεσημέρι σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Πλατανιά.
14:49
Ένα ματς που δίνει την ευκαιρία στο τριφύλλι να πλησιάσει τις δύο πρώτες θέσεις, μετά την ήττα-σοκ του ΠΑΟΚ, αλλά και το γεγονός πως ο Ολυμπιακός παίζει αργότερα.
14:49
Παράλληλα είναι ένα παιχνίδι που καλείται να λειτουργήσει ως γιατρικό στις πράσινες πληγές μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό στο Κύπελλο.
14:50
Παναθηναϊκός: Στιλ, Σίντενφελντ, Ταυλαρίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Χουχούμης, Λαγός, Ζέκα, Ατζαγκούν, Μπεργκ, Κλωναρίδης, Πέτριτς.
14:50
Πλατανιάς: Ολιμπά, Μπανανά, Μαχαμάτ, Μιλούνοβιτς, Αγκιλέρα, Ιτούα, Ζαραδούκας, Μαχλελής, Τιοτέ, Αποστολόπουλος, Γιακουμάκης
14:51
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Αγγελόπουλος, Καρέλης, Νάνο, Ντίνας, Νίνης και Μπούρμπος.
14:51
Στον πάγκο του Πλατανιά: Κοκκαλάς, Δημήτρης, Μενδρινός, Τόρες, Κάσιο, Γουνδουλάκης, Τσουράκης.
14:51
Διαιτητής: Στυλιάρας, Βοηθοί: Χασάν, Φαντόπουλος.
14:53
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά απ' το Novasports2 και ραδιοφωνικά απ' τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
14:58
Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται οι δύο ομάδες. Στις εξέδρες χαμογελαστός και ο Χάρης Μαυρίας που επέστρεψε στον Παναθηναϊκό ως το καλοκαίρι με τη μορφή δανεισμού.
15:00
Σέντρα στο ματς
15:02
2' Ο Μπεργκ βγήκε απ' τα δεξιά (μετά την κάθετη του Πέτριτς) με πολύ χώρο μπροστά του, μπήκε στην περιοχή του Πλατανιά, αλλά το κάτι σαν... σέντρα-σουτ του δεν ήταν η καλύτερη επιλογή και χάθηκε η ευκαιρία.
15:06
7' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
15:07
Εξαιρετική μπαλιά του Λαγού για τον Πέτριτς, με τον Κροάτη να κοντρολάρει στην περιοχή του Πλατανιά με το γόνατο και να τελειώνει από κοντά και υποδειγματικά τη φάση για το 1-0 του τριφυλλιού!
15:09
10' Κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο και φάουλ για τον Πλατανιά πάνω στη γραμμή σχεδόν της μεγάλης περιοχής.
15:11
11' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλούνοβιτς, λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Στιλ η μπάλα!
15:14
Έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό να προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα και τον Πλατανιά να προσπαθεί εξίσου με 3-4 μπαλιές να βγει στην αντεπίθεση.
15:17
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν έκλεψε την μπάλα στο κέντρο από τον Ζαραδούκα, βγήκαν 4 με 4 παίκτες, έδωσε στον Μπεργκ, αλλά ο Σουηδός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ολιμπά που έπεσε στη γωνία του.
15:20
20' Απίστευτη φάση για τον Πλατανιά μετά από μοιραίο πράσινο λάθος!
15:21
Τριανταφυλλόπουλος-Ταυλαρίδης-Στιλ δεν συνεννοήθηκαν καθόλου καλά για να διώξουν την μπάλα, με τον Μιλούνοβιτς να την παίρνει, να πλασάρει προ κενής εστίας (αφού ο Στιλ είχε βγει πολύ μακριά), αλλά το σουτ ήταν αδύναμο και έκοψε ο Σίλντενφελντ.
15:23
23' Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη.
15:23
24' Ωραίο σουτ του Μπεργκ -που δέχεται και σκληρό φάουλ απ' τον Μπανανά- με τον Ολιμπά να μπλόκάρει.
15:25
Πολύ καλός μέχρι τώρα ο Ατζαγκούν που παίρνει προσπάθειες, έχει σωστές μεταβιβάσεις. Δεν έχει φανεί το ίδιο ο Κλωναρίδης απ' την αριστερή πλευρά.
15:26
Μίνι διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Ζέκα.
15:33
33' Ο Μπεργκ μπήκε απειλητικά στην περιοχή του Πλατανιά, αλλά καθυστέρησε κι όταν επιχείρησε να σουτάρει, ο Ζαραδούκας έκανε το αποφασιστικό τάκλιν και «καθάρισε» την φάση.
15:35
36' Περίεργη τροχιά παίρνει η μπάλα σε σέντρα-σουτ του Πέτριτς, με τον Ολιμπά να διώχνει σε κόρνερ για καλό και για κακό. Αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο με την κεφαλιά του Σίλντενφελντ να καταλήγει άουτ.
15:37
Αυξάνει την πίεση ο Παναθηναϊκός που κερδίζει διαδοχικά κόρνερ.
15:38
38' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο για τράβηγμα της φανέλας του Κλωναρίδη.
15:40
40' Φεύγει ψηλά άουτ το μακρινό σουτ του Πέτριτς.
15:44
45' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό
15:45
Μακρινή μπαλιά εξαιρετική του Χουχούμη για τον Πέτριτς, ο Ολιμπά τον βρίσκει και δίνει πέναλτι ο διαιτητής!
15:46
Το χάνει ο Μπεργκ! Αποκρούει ο γκολκίπερ του Πλατανιά και κρατάει το 1-0!
15:47
Ημίχρονο στη Λεωφόρο. Στο 1-0 ο Παναθηναϊκός, χάρη στη σωστή... μαντεψιά του Ολιμπά να πέσει στην αριστερή γωνία του.
16:02
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Μια αλλαγή για τους πράσινους με τον Νάνο αντί του Χουχούμη.
16:04
47' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
16:05
Φάση διαρκείας στα καρέ του Πλατανιά, με το πρώτο σουτ του Μπεργκ να αποκρούεται απ' τον Ολιμπά, αλλά ο Τριανταφυλλόπουλος πήρε το... ριμπάουντ και από κοντά κάνει το 2-0!
16:07
50' Δοκάρι για τον Πλατανιά!
16:07
Εκτέλεση φάουλ, ο Γιακουμάκης πιάνει την κεφαλιά, αλλά αυτή σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει άουτ!
16:09
52' Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν.
16:14
57' Κίτρινη στον Ταυλαρίδη. Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός μετά το γρήγορο 2-0 του Παναθηναϊκού.
16:15
59' Κίτρινη στον Τετέ για σκληρό μαρκάρισμα στον Πέτριτς.
16:24
64' Αλλαγή γι τον Πλατανιά. Ο Τσουράκης αντί του Μαχλελή.
16:25
68' Διπλή φάση για τον Παναθηναϊκό! Πρώτο σουτ απ' τον Πέτριτς, διώχνει με το ένα χέρι ο Ολιμπά, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το νέο σουτ του Κροάτη σταματάει στο δοκάρι.
16:25
68' Μέσα ο Γουνδουλάκης, έξω ο Αγκιλέρα.
16:28
71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χειροκροτείται ο σκόρερ του πρώτου τέρματος Πέτριτς, με τον Νίνη να μπαίνει στη θέση του. Ο Κροάτης, μάλιστα, πήρε και... επίτηδες κίτρινη κάρτα για να συμπληρώσει.
16:29
72' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα Κάσιο, έξω ο Γιακουμάκης.
16:35
78' Φοβερό γκολ για τον Παναθηναϊκό!
16:35
Τρομερό σουτ έπιασε ο Κλωναρίδης από πλάγια θέση και μόλις είχε μπει στην περιοχή του Πλατανιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με τον Ολιμπά... σχεδόν να μην το βλέπει.
16:37
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Αγγελόπουλος που σε λίγο καιρό θα κλείσει τα 18.
16:39
82' Κεφαλιά του Μπεργκ, ψηλά άουτ.
16:46
Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μπανανά. Με δέκα ο Πλατανιάς για το υπόλοιπο του ματς.