Γιουβέντους-Ντόρτμουντ 2-1

Παρακολουθήστε σε real time την πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα σε Γιουβέντους και Ντόρτμουντ για τους «16» του Champions League.

21:35
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα, της Γιουβέντους με τη Ντόρτμουντ.
21:36
Η ενδεκάδα για τη Γιουβέντους: Μπουφόν, Κιελίνι, Μπονούτσι, Λιχτσταϊνερ, Εβρά, Πογκμπά, Μαρκίζιο, Πίρλο, Βιδάλ, Μοράτα, Τέβεζ
21:38
Η ενδεκάδα για τη Ντόρτμουντ: Βαϊντενφέλερ, Χούμελς, Παπασταθόπουλος, Πίστσεκ, Σμέλτσερ, Γκιντογκάν, Ρόις, Σαχίν, Ιμόμπιλε, Μικχταριάν, Ομπαμεγιάνγκ
21:39
Στον πάγκο της γηπεδούχου:Στοράρι, Κάσερες, Ογκμπόνα, Παντοϊν, Περέιρα, Κόμαν, Γιορέντε
21:39
Στον πάγκο της φιλοξενούμενης:Λάνγκερακ, Γκίντερ, Κελ, Καγκάβα, Μπλαζικόφσκι, Κιρχ, Ράμος
21:41
Διαιτητής της συνάντησης, ο Αντόνιο Ματέου Λαχόζ από την Ισπανία
21:46
1' Σέντρα αγώνα
21:48
1' Πρώτη καλή προσπάθεια της Ντόρτμουντ και κλέψιμο ψηλά, ωραίο συνδυασμό και σουτ του Ιμόμπιλε, λίγο πάνω από την εστία του Μπουφόν
21:53
7' Πρώτο κόρνερ για την γηπεδούχο
21:59
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
22:00
13' Σουτ του Μοράτα, ασθενής επέμβαση του Βαϊντενφέλερ, ο Τέβεζ, που οριακά φαίνεται να είναι εκτεθειμένος σκοράρει σε άδειο τέρμα
22:04
17' ΓΚΟΛ Η Ντόρμουντ με Ρόις
22:05
17' Ολέθριο λάθος του Κιελίνι που γλιστράει, ο Ρόις κλέβει την μπάλα, μπαίνει από τον κεντρικό διάδρομο και πλασάρει εύστοχα για το 1-1
22:08
21' Σέντρα του Τέβεζ από αριστερά, κεφαλιά του Μοράτα άουτ
22:10
23' Δεύτερο κόρνερ για την Γιούβε, η Ντόρτμουντ παραχωρεί άλλο ένα
22:11
24' Στην κόντρα επίθεση οι Γερμανοί, παράλληλη σέντρα του Μικχταριάν, κανείς στη φάση για να απειλήσει τον Μπουφόν
22:13
27' Εκτέλεση φάουλ του Πίρλο από δεξιά, ο Μπονούτσι την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έξω
22:18
32' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ:Ο Γκίντερ στη θέση του τραυματία, Πίστσεκ που αποχωρεί υποβασταζόμενος
22:21
34' Μακρινό σουτ του Σαχίν, με δυσκολία εξουδετερώνει ο Μπουφόν, που έδειξε να αιφνιδιάζεται
22:22
35' Πρώτο κόρνερ για Ντόρτμουντ
22:23
37' Αναγκαστική αλλαγή και για τη Γιουβέντους με τον Πίρλο, να φεύγει από το ματς, τον αντικαθιστά ο Περέιρα
22:27
41' Δεύτερο κόρνερ για Ντόρτμουντ
22:29
43' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους, Μοράτα
22:30
Ο Τέβεζ σπάει αριστερά στον Πογκμπά, παράλληλη σέντρα εκεί που ο Μοράτα σημειώνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της "βέκια σινιόρα" στο Τσάμπιονς Λιγκ, για το 2-1
22:32
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος
22:34
45'+2' Λήξη πρώτου μέρους, η Γιουβέντους με τα γκολ τον Τέβεζ (13') και Μοράτα (43') προηγείται 2-1 της Ντόρτμουντ που ισοφάρισε προσωρινά στο 17' με τον Ρόις
22:49
46' Έναρξη β' μέρους
22:49
Με δεύτερη αλλαγή της Ντόρτμουντ τον Κιρχ στη θέση του Σωκράτη
22:52
48' Πρώτη κάρτα στον αγώνα για τον Βιδάλ. Δέχτηκε κίτρινη, αλλά το μαρκάρισμα στον Ρόις σήκωνε και απευθείας κόκκινη.
22:52
49' Σουτ του Κιρχ από καλή θέση άουτ
22:55
52' Κόρνερ για τη Γιουβέντους
23:00
56' Σουτ του Ιμόμπιλε από δύσκολη θέση, μπλόκαρε ο Μπουφόν
23:05
62' Σουτ του Τέβεζ από καλή θέση, άουτ
23:10
67' Κόρνερ για τη Ντόρτμουντ
23:12
68΄Νέο κόρνερ για τους Γερμανούς
23:15
71' Σουτ του Τέβεζ, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από το δοκάρι, κόρνερ για τη Γιούβε
23:16
73' Νέο κόρνερ για τη Γιουβέντους
23:18
74' Σουτ του Ιμόμπιλε, έξω
23:20
76' Σουτ του Ομπαμεγιάνγκ, έξω. Ο Μπλαζικόφσκι αντί του Ιμόμπιλε 3η αλλαγή για τη Ντόρτμουντ
23:21
77' Σουτ του Τέβεζ, δύσκολα ο Βαϊντενφέλερ σε κόρνερ
23:21
78' Ο Μαρκίζιο εκτελεί ο Κιελίνι κεφαλιά άουτ
23:23
79' Κίτρινη για τον Περέιρα
23:30
86' Μοναδική ευκαιρία για τον Περέιρα να κάνει, το 3-1, η μπάλα φεύγει έξω
23:30
87' Παντοϊν αντί Βιδάλ, 2η αλλαγή για την Γιουβε
23:33
89' Ο Κομάν αντί του Τέβεζ
23:35
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
23:38
Τέλος αγώνα, η Γιουβέντους με τα γκολ του Τέβεζ και του Μοράτα, επικράτησε 2-1 της Ντόρτμουντ που σκόραρε με τον Ρόις και πήρε μικρό προβάδισμα για τη ρεβάνς. Καλό βράδυ σε όλους!