Άρσεναλ-Μονακό 1-3

Παρακολουθήστε live από το control room του www.sport-fm.gr την αναμέτρηση της Άρσεναλ με τη Μονακό, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τους «16» του Champions League.

21:30
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα στο "Εμιρεϊτς", ανάμεσα στην Άρσεναλ και τη Μονακό.
21:31
Η αρχική ενδεκάδα της Άρσεναλ:Oσπίνα, Γκιμπς, Μερτερσάκερ, Κονσιελνί, Μπεγιερίν, Οζίλ, Σάντι Καθόρλα, Κοκελέν, Ζιρού, Αλέξις Σάντσεζ, Γουέλμπεκ
21:31
Η αρχική ενδεκάδα της Μονακό:Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Αμπντενούρ, Γουάλας, Έλντερσον, Τουρέ, Ντιράρ, Ζοάο Μουτίνιο, Κοντογκμπιά, Μπερμπάτοφ, Μαρσιάλ
21:32
Στον πάγκο για τους "κανονιέρηδες":Σέζνι, Γκαμπριέλ, Μονρεάλ, Τσέιμπερς, Ροζίτσκι, Τσάμπερλεν, Γουόλκοτ
21:32
Στον πάγκο για την γαλλική ομάδα:Στεκέλενμπουργκ, Κουρζάβα, Ντιαλό, Ματέους Καρβάλιο, Μπερνάρντο Σίλβα, Τραορέ, Φερέιρα-Καράσκο
21:33
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γερμανός, Ντενίζ Αϊτεκίν, η θερμοκρασία αυτή την ώρα στους 7 βαθμούς Κελσίου.
21:45
1' Σέντρα αγώνα
21:47
2' Ο Γουέλμπεκ βάζει πλάτη τον Έλντερσον, σουτάρει από πλάγια, η μπάλα έξω
21:48
3' Πιέζει η Άρσεναλ στα πρώτα λεπτά
21:50
5' O Γκιμπς σεντράρει, τελευταία στιγμή προλαβαίνει ο Αμπντενούρ και διώχνει μπροστά από τον Γουέλμπεκ
21:50
5' Πρώτο κόρνερ για την Άρσεναλ
21:56
10' Σε διεκδίκηση με τον Οζίλ, ο Γουάλας φαίνεται να έχει βρει τη μπάλα με το χέρι, ο Αϊτεκίν, δεν το είδε, όπως και ο βοηθός γραμμής
22:00
15' Φάουλ για τη Μονακό από τα δεξιά, σωστή υπόδειξη για οφσάιντ από τον βοηθό.
22:04
Μετά το πρώτο πεντάλεπτο, η Μονακό έκλεισε τους διαδρόμους και καταφέρνει να έχει λιγότερα προβλήματα
22:04
19' Σουτ του Ζοάο Μουτίνιο, εντελώς άστοχο
22:08
23' Κόρνερ για την Άρσεναλ
22:09
24' Κεφαλιά του Ζιρού μετά το κόρνερ, έξω η μπάλα
22:10
25' Νέο κόρνερ για την Άρσεναλ που ανεβάζει πάλι την πίεση
22:16
30' Η Μονακό έχει καταφέρει να κλείσει τους χώρους και να σπάσει τον ρυθμό
22:18
33' Ωραία πάσα του Οζίλ στον Σάντσεζ, πλασέ από τον Χιλιανό, άουτ δίνει ο διαιτητής, με υποψία πως ίσως βρήκε ο Σούμπασιτς
22:20
35' Ωραία προσπάθεια του Μαρσιάλ από αριστερά η σέντρα, μονοκόματο σουτ από Μουτίνιο άουτ
22:22
37' Διαγώνια σέντρα του Μπεγιερίν για τον Ζιρού, ο Γάλλος αστοχεί απελπιστικά
22:23
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΜΟΝΑΚΟ
22:24
38' Μακρινό σουτ του Κοντογκμπιά, η μπάλα αλλάζει πορεία στον Μερτεσάκερ και οι Μονεγάσκοι ανοίγουν το σκορ
22:27
40' Κεφαλιά του Ζιρού έξω
22:27
42' Κίτρινη ο Κοκελέν
22:30
44' Κίτρινη για τον Έλντερσον για μαρκάρισμα στον Γουέλμπεκ
22:31
45' Καθαρίζει ψηλά το φάουλ ο Σούμπασιτς
22:31
Λήξη πρώτου μέρους, με την ομάδα του Ζαρντίμ να προηγείται 1-0 στο Λονδίνο
22:47
46' Έναρξη β' μέρους
22:48
46' Προσωπική ενέργεια του Αλέξις Σάντσεζ, για τον Ζιρού που χάνει μεγάλη ευκαιρία
22:54
52' Φάουλ του Καθόρλα, ο Ζιρού κεφαλιά έξω
22:55
53' ΓΚΟΛ Η ΜΟΝΑΚΟ Ο ΜΠΕΡΜΠΑΤΟΦ το 0-2
22:57
53' Αντεπίθεση με δύο εναντίον ενός, ο Μαρσιάλ σερβίρει στον Μπερμπάτοφ και ο Βούλγαρος με δεξί σουτ κάνει το 0-2 για τη Μονακό. Παλικαρίσια και η προσπάθεια του Φαμπίνιο που έκλεψε από τον Αλέξις και άρχισε την αντεπίθεση.
22:59
57' Ο Σούμπασιτς αποκρούει το σουτ του Σάντσεζ και ο Ζιρού σε κενό τέρμα στέλνει τη μπάλα στα...περιστέρια
23:02
60' Ο Γουόλκοτ στη θέση του Ζιρού, πανηγυρίζει όλο το "Εμιρεϊτς"
23:03
61' Μαγική ασίστ του Μουτίνιο στον Μαρσιάλ, ο Οσπίνα αποκρούει και διατηρεί το 0-2
23:04
62' Καλό σουτ του Μουτίνιο λίγο πάνω από την εστία
23:06
64΄ Απίστευτη ευκαιρία, ο Γουόλκοτ πλασάρει ο Σούμπασιτς αποκρούει, ο Γουέλμπεκ πλασάρει ο Γουάλας με το σώμα σε κόρνερ
23:10
68' Τσάμπερλεν αντί Κοκλέν
23:15
74' Κίτρινη ο Μπεγιερίν
23:18
76' Φερέιρα Καράσκο αντί Μπερμπάτοφ
23:23
81' Ροζίτσκι αντί Καθόρλα
23:24
82' Κουρζάβα αντί Ντιράρ για Μονακό
23:24
82' Από εκτέλεση κόρνερ, ο Σάντσεζ σουτ έξω
23:26
84' Μπερνάρντο Σίλβα αντί Μαρσιάλ
23:28
87' Κίτρινη ο Οζίλ
23:31
89' Σουτ του Καράσκο μπλοκάρει ο Οσπίνα
23:32
91' Γκολάρα του Τσάμπερλεν 1-2
23:33
Ο Τσάμπερλεν έστρωσε ωραία τη μπάλα στο δεξί μετά από απόκρουση της άμυνας, και με φαλτσαριστό σουτ έκανε το 1-2
23:33
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
23:34
91' Κάρτα για Μουτίνιο
23:36
94' Γκολ για τη Μονακό με τον Φερέιρα Καράσκο, μετά από ασίστ του Μπερνάρντο Σίλβα
23:39
Η Μονακό με γκολ των Κοντογκμπιά, Μπερμπάτοφ και Καράσκο "άλωσε" το "Έμιρεϊτς" με 3-1 και είναι αγκαλιά με την πρόκριση απέναντι σε μια Άρσεναλ που μείωσε σε 2-1 προσωρινά με τον Τσάμπερλεν.