Europa League Live

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη των ρεβάνς για τη φάση των «32» του Europa League. Εντός ολίγου θα ξεκινήσουν και τα Μπιλμπάο – Τορίνο 2-3, Κλαμπ Μπριζ – Άαλμποργκ 3-0, Έβερτον – Γιουνγκ Μπόις 3-1, Φέγενορντ – Ρόμα 1-2, Νάπολι – Τραμπζονσπόρ 0-0, Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Βόλφσμπουργκ 0-0,Ολυμπιακός-Ντνίπρο 2-2. και Μπεσίκτας-Λίβερπουλ 1-0 (5-4πέναλτι).

18:45
Χαίρεται, από εδώ θα ενημερωθείτε σε real-time για τα 16 ματς ρεβάνς που θα διεξαχθούν σήμερα για τη φάση των «32» του Europa League.
18:46
Ορεκτικό με Ντιναμό Μόσχας-Άντερλεχτ και Ζενίτ-Αϊντχόφεν, που ξεκινούν νωρίτερα, λόγω των καιρικών συνθηκών που επικρατούν στη Ρωσία.
18:48
Στο πρώτο ματς μεταξύ της ομάδας του Βελγίου και αυτής της Μόσχας είχε έρθει ισόπαλο (0-0), ενώ σε αυτό ανάμεσα στους Ολλανδούς και σε αυτή της Αγίας Πετρούπολης είχε λήξει 1-0 υπέρ των Ρώσων.
18:48
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
18:51
Ντιναμό Μόσχας: Γκαμπούλοφ, Σάμπα, Χουμπότσαν, Κοζλόφ, Βαϊνκέρ, Ντούτζακ, Γιουσούποφ, Βαλμπουενά, Ζιρκόφ, Ντενίσοφ, Κοκόριν.
18:52
Άντερλεχτ: Προτό, Ενσακαλά, Ντεσάχτ, Ρολάντο, Βαντέν Μπόρε, Ντεφούρ, Ασεαμπόνγκ, Τιελεμάνς, Ντενκονκέρ, Κόντε, Μίτροβιτς.
18:54
Ζενίτ: Λοντίγκιν, Ανιουκόφ, Νέτο, Σμόλνικοφ, Γκαράι, Σατόφ, Χάβι Γκαρθία, Βίτσελ, Ντάνι, Χουλκ, Ρόντον.
18:56
Αϊντχόφεν: Ζετ, Ισιμάτ-Μιρίν, Μπρουμά, Βίλεμς, Μπρενέτ, Μάχερ, Βαϊνάλντουμ, Γκουαρδάδο, Ντεπάι, Ντε Γιόνγκ, Ναρσίνχ.
18:58
Υπενθυμίζεται ότι στις 20:00 θα ξεκινήσουν τα Μπεσίκτας – Λίβερπουλ (0-1), Γκλάντμπαχ – Σεβίλλη (0-1), Ντιναμό Κιέβου – Γκινγκάμπ (1-2), Φιορεντίνα – Τότεναμ (1-1), Ίντερ – Σέλτικ (3-3), Λέγκια Βαρσοβίας – Άγιαξ (0-1), Σάλτσμπουργκ – Βιγιαρεάλ (1-2).
19:00
Και στις 22:05 Αθλέτικ Μπιλμπάο – Τορίνο (2-2), Κλαμπ Μπριζ – Άαλμποργκ (3-1), Έβερτον – Γιουνγκ Μπόις (4-1), Φέγενορντ – Ρόμα (1-1), Νάπολι – Τραμπζονσπόρ (4-0), , Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Βόλφσμπουργκ (0-2) και φυσικά το Ολυμπιακός-Ντνίπρο (0-2).
19:01
Έναρξη στα ματς! Ντιναμό Μόσχας-Άντερλεχτ και Ζενίτ-Αϊντχόφεν.
19:26
23' Ο Ντε Γιόνγκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ζενίτ, αλλά δεν υπάρχει γκολ, καθώς υποδείχθηκε φάουλ κατά του παίκτη της Αϊντχόφεν.
19:29
29' Γκολ για την Άντερλεχτ, 0-1 στη Μόσχα! Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο ματς είχε λήξει 0-0.
19:29
Ο Μίτροβιτς το γκολ των Βέλγων.
19:30
29' Ανοίγει το σκορ και η Ζενίτ, 1-0 επί της Αϊντχόφεν!
19:30
Ο Ρόντον έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ του Ντάνι.
19:49
Ημίχρονο σε Αγία Πετρούπολη και Μόσχα. Ζενίτ-Αϊντχόφεν 0-1, Ντιναμό Μόσχας-Άντερλεχτ 0-1.
19:51
Εντός ολίγου ξεκινούν και τα Μπεσίκτας – Λίβερπουλ (0-1), Γκλάντμπαχ – Σεβίλλη (0-1), Ντιναμό Κιέβου – Γκινγκάμπ (1-2), Φιορεντίνα – Τότεναμ (1-1), Ίντερ – Σέλτικ (3-3), Λέγκια Βαρσοβίας – Άγιαξ (0-1), Σάλτσμπουργκ – Βιγιαρεάλ (1-2).
20:03
Έναρξη στα ματς των 20:00, αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο των αναμετρήσεων των 19:00!
20:04
47' Γκολ για την Ντιναμό Μόσχας, ισοφαρίζει την Άντερλεχτ (1-1)!
20:04
Ο Κοζλόφ το τέρμα των Ρώσων, ενώ οι Βέλγοι έχουν και πάλι το πάνω χέρι.
20:05
48' Γκολ η Ζενίτ, 2-0 την Αϊντχόφεν με τον Χουλκ!
20:10
8' Γκολ η Σεβίλλη μέσα στη Γερμανία, 0-1 στο ματς με την Γκλάντμπαχ. Το πέτυχε ο Μπάκα.
20:12
11' Γκολ ο Άγιαξ, 0-1 στο ματς με τη Λέγκια Βαρσοβίας, με σκόρερ τον Μίλικ.
20:14
13' Δεύτερο τέρμα για τον Άγιαξ. Το γκολ πέτυχε ο Σερέρο.
20:19
18' Γκολ η Σάλτσμπουργκ, 1-0 τη Βιγιαρεάλ με τον Ντούριτσιν!
20:21
61' Άστοχο πέναλτι για την Αϊντχόφεν. Ο Ντε Γιόνγκ νικΉθηκε από τον Λοντίγκιν.
20:22
64' Δεύτερο γκολ για την Ντιναμό Μόσχας, 2-1, την Άντερλεχτ!
20:23
Ο Κοκόριν νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά ο Γιουσούποφ πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:24
19' Γκολ για την Γκλάντμπαχ, ισοφάρισε τη Σεβίλλη (1-1), με τον Χάκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των Ισπανών!
20:26
67' Τρίτο τέρμα για τη Ζενίτ, 3-0 την Αϊντχόφεν!
20:26
Ο Ρόντον το τρίτο τέρμα των Ρώσων.
20:29
26' Δεύτερο τέρμα για τη Βιγιαρεάλ, που παίρνει και πάλι προβάδισμα επί της Γκλάντμπαχ, (1-2). Το γκολ σημείωσε ο Βιτόλο.
20:31
31' Γκολ η Ντιναμό Κιέβου, 1-0, την Γκινγκάμπ, με κεφαλιά του Τεόντορτσικ!
20:32
29' Ισοφαρίζει για δεύτερη φορά η Γκλάντμπαχ τη Σεβίλλη, 2-2! Ο Αζάρ το δεύτερο τέρμα των Γερμανών.
20:34
33' Γκολ η Βιγιαρεάλ, ισοφαρίζει τη Σάλτσμπουργκ (1-1) με τον Βιέτο!
20:38
37' Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει η Σέλτικ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ίντερ, καθώς ο Φαν Ντάικ δέχθηκε δύο κίτρινες μέσα σε 11 λεπτά και θα δει τη συνέχεια του ματς από τα αποδυτήρια.
20:43
43' Γκολ ο Άγιαξ, 0-3 στο ματς με τη Λέγκια Βαρσοβίας. Δεύτερο τέρμα για τον Μίλικ στην αναμέτρηση.
20:51
Τέλος στην Αγία Πετρούπολη. Η Ζενίτ πήρε με πανηγυρικό τρόπο την πρόκριση επί της Αϊντχόφεν, καθώς επικράτησε 3-0 στο σημερινό ματς, ενώ είχε φύγει με το υπέρ της 1-0.
20:52
Γκολ για την Ντιναμό Μόσχας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων στην αναμέτρηση με την Άντερλεχτ. Ο Κέβιν Κουράνο σφράγισε την πρόκριση σκοράρωντας λίγο πριν το φινάλε και διώχνοντας κάθε άγχος από τα πόδια των συμπαικτών του.
20:53
Ημίχρονο στα Μπεσίκτας – Λίβερπουλ 0-0, Γκλάντμπαχ – Σεβίλλη 2-2, Ντιναμό Κιέβου – Γκινγκάμπ 1-0, Φιορεντίνα – Τότεναμ 0-0, Ίντερ – Σέλτικ 0-0, Λέγκια Βαρσοβίας – Άγιαξ 0-3, Σάλτσμπουργκ – Βιγιαρεάλ 1-1.
20:54
Τέλος στη Μόσχα. Ντιναμό-Άντερλεχτ 3-1 και πρόκριση για τη ρώσικη ομάδα, σε συνδυασμό με το 0-0 της πρώτης αναμέτρησης.
21:03
Σχεδόν ταυτόχρονη έναρξη στα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
21:06
47' Γκολ η Ντιναμό Κιέβου στην αναμέτρηση με την Γκινγκάμπ! Ο Μποϊάλσκι το τέρμα.
21:12
54' Γκολ η Φιορεντίνα, 1-0 την Τότεναμ. Σκόρερ ο Γκόμες. Το πρώτο ματς είχε λήξει 1-1.
21:26
66' Μειώνει η Γκινγκάμπ (2-1) στο ματς με την Ντιναμό Κιέβου. Πρόκειται για σκορ που οδηγεί σε παράταση.
21:28
71' Δεύτερο τέρμα για τη Φιορεντίνα, 2-0 την Τότεναμ και πιο κοντά στην πρόκριση! Ο Σαλάχα βρέθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, μετά από λάθος της άμυνας των Άγγλων.
21:30
72' Γκολ η Μπεσίκτας, 1-0, τη Λίβερπουλ με τέρμα του Αρσλάν. Αν μείνει έτσι η κατάσταση το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην παράταση.
21:31
69' Με δέκα θα συνεχίσει η Γκλάντμπαχ στο ματς με τη Σεβίλλη (2-2). Δεύτερη κίτρινη για τον Χάκα.
21:33
76' Γκολ η Βιγιαρεάλ, 2-1 επί της Σάλτσμπουργκ στην Αυστρία με τέρμα του Βιέτο.
21:34
Πέναλτι για την Ντιναμό Μόσχας!
21:34
75' Γκολ η Ντιναμό. Ο Γκούσεφ ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:36
79' Κι άλλο γκολ η Βιγιαρεάλ, 3-1 επί της Σάτσμπουργκ με τέρμα του Ντος Σάντος.
21:40
79' Γκολ η Σεβίλλη, 2-3, στο ματς με την Γκλάντμπαχ. Σκόρερ ο Βιτόλο.
21:46
88' Γκολ η Ίντερ, επί της Σέλτικ (1-0), με τέρμα του Γκουαρίν.
21:49
Τέλος στο Λέγκια-Άγιαξ 0-3. Πανηγυρική πρόκριση για τους Ολλανδούς, που είχαν νικήσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι.
21:50
Τέλος στο Σάλτσμπουργκ-Βιγιαρεάλ 1-3. Στην επόμενη φάση οι Ισπανοί που είχαν νικήσει και στο πρώτο παιχνίδι (2-1).
21:52
Παράταση στο Μπεσίκτας-Λίβερπουλ 1-0!
21:52
Πρόκριση για τη Φιορεντίνα, που νίκησε με 2-0 την Τότεναμ, ενώ το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει 1-1.
21:53
Στους "16" και η Ίντερ, 1-0 σήμερα την Σέλτικ, ενώ στην Σκωτία το παιχνίδι είχε έρθει 3-3.
21:56
Τέλος στο Γκλάντμπαχ-Σεβίλη 2-3. Πρόκριση για τους Ισπανούς σε συνδυασμό με τη νίκη (1-0) στο πρώτο παιχνίδι.
22:01
Τέλος και στο Ντιναμό Κιέβου-Γκινγκάμπ 3-1. Πρόκριση για τη ρώσικη ομάδα που είχε χάσει με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι.
22:04
Εντός ολίγου θα ξεκινήσουν και τα Αθλέτικ Μπιλμπάο – Τορίνο (2-2), Κλαμπ Μπριζ – Άαλμποργκ (3-1), Έβερτον – Γιουνγκ Μπόις (4-1), Φέγενορντ – Ρόμα (1-1), Νάπολι – Τραμπζονσπόρ (4-0), Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Βόλφσμπουργκ (0-2) και φυσικά το Ολυμπιακός-Ντνίπρο (0-2).
22:07
Σχεδόν ταυτόχρονη έναρξη σε όλα τα ματς των 22:05...
22:17
11' Γκολ η Μπριζ, 1-0, επί της Άαλμποργκ! Σκόρερ ο Βάσκες.
22:19
13' ΓΚΟΛ, 1-0, η Γιουνγκ Μπόις με τον Βίλοτιτς στην έδρα της Έβερτον!
22:19
14' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ολυμπιακός κόντρα στην Ντνίπρο!
22:20
Ο Μήτρογλου είναι ο σκόρερ, που βάζει φωτιά στη μάχη της πρόκρισης
22:22
16' ΓΚΟΛ, 1-0, η Τορίνο. Ο Κουαλιαρέλα ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στην έδρα της Μπιλμπάο.
22:25
19' ΓΚΟΛ, 1-0, η Νάπολι. Με τον Ντε Γκουζμάν οι "παρτενοπέι" παίρνουν το προβάδισμα στο Σαν Πάολο απέναντι στην Τράμπζονσπορ.
22:28
22' ΓΚΟΛ, 1-1, η Ντνίπρο!
22:28
Ο Φεντέτσκι ισοφαρίζει με διπλή προσπάθεια για τους Ουκρανούς στο "Καραϊσκάκη"
22:31
25' ΓΚΟΛ, 1-1, η Έβερτον!
22:32
Ο Λουκάκου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφαρίζει το ματς με την Γιουνγκ Μπόις.
22:33
Στα πέναλτι πηγαίνει το ματς της Μπεσίκτας με την Λίβερπουλ!
22:35
30' ΓΚΟΛ, 2-1, η Έβερτον!
22:35
Ξανά ο Λουκάκου ο σκόρερ για τα "ζαχαρωτά" κόντρα στην Γιουνγκ Μπόις
22:41
Μεγάλη πρόκριση για την Μπεσίκτας στα πέναλτι! 5-4 οι Τούρκοι, με τον Λόβρεν να στέλνει άουτ την τελευταία εκτέλεση και τη Λίβερπουλ να μένει εκτός.
22:47
42΄ ΓΚΟΛ, 3-1, η Έβερτον με τον Μιραλάς κόντρα στην Γιουνγκ Μπόις
22:49
44' ΓΚΟΛ, 1-1, η Μπιλμπάο!
22:51
Ο Ιραόλα ισοφαρίζει για τους Βάσκους κόντρα στην Τορίνο
22:54
45+2' ΓΚΟΛ, 1-0, η Ρόμα μέσα στην Ολλανδία. Ο Λιάγιτς βάζει μπροστά τους Ρωμαίους κόντρα στην Φέγενορντ.
22:55
45+3' ΓΚΟΛ, 2-1, η Τορίνο. Ο Λόπεζ δίνει εκ νέου το προβάδισμα κόντρα στην Μπιλμπάο.
22:55
Ημίχρονο σε όλα τα ματς
23:06
Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα σε όλα τα ματς
23:13
51' Με δέκα συνεχίζει ο Ολυμπιακός. Κόκκινη κάρτα στον Μιλοβόγεβιτς.
23:24
61' ΓΚΟΛ, 2-2, η Μπιλμπάο κόντρα στην Τορίνο. Ο Ντε Μάρκος είναι ο σκόρερ.
23:26
65' ΓΚΟΛ, 2-0, η Μπριζ κόντρα στην Άαλμποργκ με τον Ουλάρε
23:28
Διακοπή στο ματς της Φέγενορντ. Ολλανδοί πετούν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής διακόπτει το παιχνίδι κόντρα στη Ρόμα.
23:30
68' ΓΚΟΛ, 3-2, η Τορίνο! Οι Ιταλοί προηγούνται ξανά στην έδρα της Μπιλμπάο με τον Νταρμιάν.
23:36
74' ΓΚΟΛ, 3-0, η Μπριζ κόντρα στην Άαλμποργκ!
23:42
57' ΓΚΟΛ, 1-1, η Φέγενορντ κόντρα στη Ρόμα με τον Μανού. Αν μείνει έτσι το σκορ θα υπάρξει παράταση
23:44
60' ΓΚΟΛ, 2-1, η Ρόμα! Ο Ζερβινιό απαντάει για τους "τζιαλορόσι"
23:51
89' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Ολυμπιακός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσόρι!
23:53
90+2' ΓΚΟΛ, 2-2, η Ντνίπρο με τον Κάλινιτς!
23:57
Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις! Μόνο το ματς της Ρόμα απομένει, που είχε διακοπεί για σχεδόν 15λεπτά.