Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

16:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ιωνικός-Ολυμπιακός για την 22η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τo Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Κιάκος, Ματσούκας, Κάνιας, Ρομαό, Λένις, Ντάλσιο, Άοσμαν, Μάντζης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Μ. Καμαρά – Βαλμπουενά, Α. Καμαρά, Ροντρίγκες – Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Στον πάγκο: Νεϊτς, Τσιριγώτης, Βαφέας, Μάναλης, Μαχαίρας, Ρόκου, Πογκοσιάν και Πλατέλλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Ονιεκούρου, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Φαντινγκά και Ο. Μπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:55
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Ιωάννης Καραγκιζόπουλος 4ος Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Αλέξανδρος Τσακαλίδης, AVAR: Πολύχρονης Κωσταράς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:56
Η ιστορία Νίκες Ιωνικού: 0 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Ολυμπιακού: 27 Με γηπεδούχο τον Ιωνικό Νίκες Ιωνικού: 0 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Ολυμπιακού: 14 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
17:05
17:07
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από το 3-1 επί του Παναιτωλικού, είναι στο +9 από τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Ο Ιωνικός προέρχεται από το 1-1 στον Βόλο, είναι 12ος με 18 βαθμούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
Κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:14
17:15
Διαμαρτυρόμαστε με τη… σιωπή μας στην έναρξη των ματς της Super League Η δολοφονία του 19χρονου φιλάθλου του Άρη, Αλκιβιάδη Καμπανού, στη Θεσσαλονίκη, μας έχει συγκλονίσει όλους. Η διοίκηση του Πανελλήνιου Συνδέσμου Αθλητικού Τύπου (ΠΣΑΤ) ξεκίνησε σειρά δράσεων και πρωτοβουλιών για να μην ξαναβρεθούμε ποτέ μπροστά σε τέτοια τραγικά συμβάντα, στην… απώλεια μιας ζωής. Σε συνεργασία με τις Ενώσεις Συντακτών και την ΠΟΕΣΥ, ο ΠΣΑΤ καλεί τα μέλη του σε ολιγόλεπτη στάση κατά την έναρξη των αγώνων της 22ης αγωνιστικής της Super League (5-7 Φεβρουαρίου). Για συμβολικούς λόγους, οι αθλητικοί συντάκτες κλείνουμε τα μικρόφωνά μας ή κατεβάζουμε την «πένα» μας και σταματάμε το ρεπορτάζ μας για 2 έως 3 λεπτά στην έναρξη των ματς της Super League στέλνοντας ηχηρό μήνυμα κατά της οπαδικής βίας. Η ολιγόλεπτη στάση μας από το ρεπορτάζ αφορά στις ζωντανές τηλεοπτικές και ραδιοφωνικές μεταδόσεις των αναμετρήσεων, καθώς και στα live/play by play των αγώνων από τις αθλητικές ιστοσελίδες. Η δημοσιογραφία έχει βρεθεί στο στόχαστρο της οπαδικής βίας πολλές φορές και τα μέλη του ΠΣΑΤ με αυτήν τη… σιωπή μας ουσιαστικά φωνάζουμε «ΦΤΑΝΕΙ ΩΣ ΕΔΩ». Ο ΠΣΑΤ θέλει να ευχαριστήσει εκ των προτέρων τους συναδέλφους αθλητικούς συντάκτες και φωτορεπόρτερ για τη στάση που κράτησαν στη μεγάλη αυτή τραγωδία. Υπενθυμίζουμε πως τη Δευτέρα (7/2, 11:00-13:00), ο ΠΣΑΤ διοργανώνει διαδικτυακή ημερίδα με τίτλο «Σας παρακαλώ, μη με χτυπάτε άλλο», η οποία θα καλυφθεί ζωντανά από το κανάλι του Συνδέσμου στο YouTube και από τη σελίδα του στο Facebook. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
Σχεδόν δύο λεπτά δράσης στη Νίκαια. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
Προσπάθησε να γίνει επικίνδυνος με Άοσμαν και Ντάλσιο ο Ιωνικός, διάβασε τη φάση μάζεψε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
3' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Κάθετη του Μ. Καμαρά για τον Βαλμπουενά, ο οποίος σέντραρε από τα δεξιά και ο Τικίνιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Συγκρούστηκε και με τον Αγκιμπού Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ. Ακυρώθηκε για οφσάιντ του Μαντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
Στο έδαφος ο Ντάλσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
14' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Ρέαμπτσουκ από τα αριστερά, έδιωξε όπως όπως ο Σάντσες, προ του Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
15' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Άοσμαν έκανε κάθετη για τον Λένις, ο οποίος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Βατσλίκ, που βγήκε νικητής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
Αυτή ήταν η καλύτερη φάση στο πρώτο τέταρτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
18' Απειλεί και πάλι ο Ιωνικός. Συνεργασία Ντάλσιο και Λένις από τα δεξιά, με τον τελευταίο να κάνει το γύρισμα για τον Άοσμαν και τον Λαλά να κάνει "τσαφ" σχεδόν μπροστά στην εστία, ενώ στη συνέχεια ο Σύρος άσος έκανε αδύναμο σουτ, καθώς αιφνιδιάστηκε.Έδιωξε στη συνέχεια η άμυνα του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
Πολύ επικίνδυνος ο Ιωνικός στα τελευταία λεπτά. Προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την ποιότητα και την ταχύτητα των Λένις και Άοσμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
21' Ο Χουτεσιώτης νίκησε τον Αγκιμπού Καμαρά σε τετ-α-τετ, αλλά ο άσος του Ολυμπιακού υποδείχθηκε ορθώς σε αντικανονική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Συνεργασία Λαλά με Μαντί Καμαρά παράλληλα στη μεγάλη περιοχή, με τον δεύτερο να γεμίζει για τον Τικίνιο, ο οποίος δεν είχε καλή ισορροπία και έκανε άστοχο σουτ από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
24' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Αγκιμπού Καμαρά πήρε την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, βρήκε πολύ χώρο και με βολίδα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πολύ ωραίο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
17:44
29' Τελική του Μάντζη με το αριστερό από τα δεξιά, αφού πρώτα ταλαιπώρησε τον Παπασταθόπουλο, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
31' Κίτρινη στον Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
33' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Μάντζης έστρωσε στον Ντάλσιο, ο οποίος έπιασε συρτό σουτ, το οποίο έδιωξε σε κόρνερ ο Βατσλίκ. Φάνηκε να υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
36' Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι για φάουλ στον Αγκιμπού Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
17:55
Από 25,7 μέτρα το σουτ του Αγκιμπού Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:56
Πρόβλημα με Γκάρι Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
Θα γίνει αλλαγή. Έφευγε στην κόντρα και φρέναρε, λόγω ενοχλήσεων στον προσαγωγό. Νέος μυϊκός τραυματισμός για τον άσο του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
Θα πάρει τη θέση του ο Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
43' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μασούρας αντί Γκάρι Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:59
44' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Ντάλσιο τσίμπησε την μπάλα για τον Μάντζη, που βγήκε φάτσα με τον Βάτσλικ, ο οποίος αντέδρασε εξαιρετικά. Σουτ του Κιάκου στη συνέχεια, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσέχος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
5(5)-2(1) οι τελικές έως τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
Οι περισσότερες είναι καθαρές ευκαιρίες σε ό,τι αφορά τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
18:02
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Ημίχρονο στη Νεάπολη: Ιωνικός-Ολυμπιακός 0-1! Το γκολ του Αγκιμπού Καμαρά με εξαιρετικό σουτ στο 24' χωρίζει τις δύο ομάδες. Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο για τους Νικαιώτες, οι οποίοι δεν έχουν εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες τους. Κακό παιχνίδι για τους ουσιαστικούς Πειραιώτες. Τους έχει βγάλει απροπρόσωπους ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:05
Υπενθυμίζεται ότι αποχώρησε τραυματίας ο Γκάρι Ροντρίγκες στο 43' λόγω μυϊκού τραυματισμού. Οπότε, είναι αμφίβολος για τη ρεβάνς της Τετάρτης με τον Παναιτωλικό για το Κύπελλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
18:19
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπουχαλάκης αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
47' Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, γυρίζει προς τον Χουτεσιώτη ο Σάντσες. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
54' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας έκανε το κοντρόλ και ο Ρομαό τον κλάδεψε. Ίσως να υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
Δίνει οριστικά πέναλτι ο Μανούχος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
55' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Τικίνιο εκτέλεσε το πέναλτι στο κέντρο, ο Χουτεσιώτης έπεσε δεξιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
58' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Στην κόντρα οι Πειραιώτες, με τον Αγκιμπού Καμαρά να μοιράζει δεξιά στον Μασούρα, που συνέκλινε και εκτέλεσε με το αριστερό. Ωραίο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Άκρως αποτελεσματικός ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
63' Άστοχο σουτ του Μασούρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
66' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο και Ονιεκούρου αντί Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
18:42
18:44
70' Εκτός περιοχής σουτ του Κάνιας, μπλόκαρε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
78' Ανάποδο ψαλίδι του Ντάλσιο, η μπάλα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
7(6)-6(3) οι τελικές by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
80' Αλλαγές για τον Ιωνικό: Μάναλης αντί Μάντζη και Μαχαίρας αντί Λένις, ενώ ο Τσιριγώτης πήρε τη θέση του Τσιγκρίνσκι. Ντεμπούτο του Μαχαίρα στη σεζόν και του Τσιριγώτη στο πρωτάθλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
82' Κίτρινη στον Τσιριγώτη, που δίπλωσε με το τάκλιν του τον Ονιεκούρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπα αντί Μανωλά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Στο έδαφος ο Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
89' Εκτός περιοχής σουτ του Μπουχαλάκη, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
89' Αλλαγή για τον Ιωνικό: Πογοσιάν αντί Ματσούκα by Αποστόλης Λιβάνιος