Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

19:00
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της μεγάλης αναμέτρησης στην Τούμπα για την 22η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό by www.sport-fm.gr
19:04
Ο ΠΑΟΚ είναι στη δεύτερη θέση με 41 βαθμούς. Στο -12 αυτή τη στιγμή από τον Ολυμπιακό που επικράτησε του Ιωνικού και στο +2 από την ΑΕΚ που επικράτησε του Απόλλωνα by www.sport-fm.gr
19:05
Ο Παναθηναϊκός από την πλευρά του είναι στην 6η θέση με 30 βαθμούς και χρειάζεται τη νίκη για να νιώσει πιο ασφαλής στη μάχη της εξάδας by www.sport-fm.gr
19:12
19:18
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης - Σάστρε, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια – Κούρτιτς, Τσιγγάρας – Μουργκ, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς - Τσόλακ by www.sport-fm.gr
19:19
Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι – Σάντσες, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ – Αλεξανδρόπουλος, Ρούμπεν, Λούντκβιστ – Αϊτόρ, Παλάσιος, Ιωαννίδης by www.sport-fm.gr
19:20
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Κρέσπο, Σίντκλεϊ, Μπίσεσβαρ, Σβαμπ, Μιτρίτσα, Άκπομ, Φιλίπε Σοάρες by www.sport-fm.gr
19:21
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Διούδης, Αγιούμπ, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάρλια, Πούγγουρας, Γκατσίνοβιτς, Βιτάλ. by www.sport-fm.gr
19:25
Διαιτητής: Άντρις Τρεϊμάνις Α’ βοηθός: Χάραλντς Γκουντερμάνις Β’ βοηθός: Αλεξέις Σπασιονίκοφς 4ος: Αθανάσιος Τζήλος VAR: Ίβαν Μπέμπεκ AVAR: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου by www.sport-fm.gr
19:26
Το ματς του πρώτου γύρου
19:29
19:30
19:34
19:35
6' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! 0-1 ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΛΑΣΙΟΣ! Έξυπνη κομπίνα από τα δεξιά, ο Παλάσιος προλαβαίνει στο τσίμπημα της μπάλας από τον Ζίβκοβιτς, μπαίνει στην περιοχή και με δεξί σουτ αφήνει «άγαλμα» τον Πασχαλάκη! by www.sport-fm.gr
19:38
Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, που καταφέρνει να σκοράρει από πολύ νωρίς, για πρώτη φορά μάλοστα στο φετινό πρωτάθλημα σε τέτοιο χρονικό σημείο και μετά από «κομπίνα», με την ωραία συνεργασία των Ρούμπεν-Παλάσιος και το πολύ ωραίο τελείωμα του δεύτερου! Σίγουρα, το γκολ αυτό του επιτρέπει να ακολουθήσει το πλάνο του Γιιοβάνοβιτς, που βλέπουμε σε πρώτη φάση να είναι πίεση μετά την πρώτη πάσα του ΠΑΟΚ για να μην κάνει εύκολα παιχνίδι... by www.sport-fm.gr
19:40
11' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ του Παναθηναϊκού. Ο Αουγκούστο θέλησε να γυρίσει την μπάλα μέσα από την περιοχή, αλλά με προβολή ο Σένκεφέλντ απομάκρυνε σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
19:41
19:45
16' Εξαιρετική διαγώνια μπαλιά του Βέλεθ στον Παλάσιος, αυτός γύρισε την μπάλα στον Αϊτόρ, αλλά με τη στραβοκλωτσιά η μπάλα πάει άουτ by www.sport-fm.gr
19:49
19' Διακοπή στο ματς στη μνήμη του 19χρονου Άλκη. Διαιτητές, παίκτες και όσος κόσμος είναι στο γήπεδο χειροκρότησαν παρατεταμέν by www.sport-fm.gr
19:54
19:54
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου και ο ΠΑΟΚ έχει πάρει την κατοχή της μπάλας, αλλά αδυνατεί να φανεί απειλητικός. Ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι δεν έχει καταγράψει ούτε μια τελική έως τώρα στο παιχνίδι! Με τον Παναθηναϊκό να παίζει μεν πιο πίσω, αλλά με αυτό τον τρόπο να είναι επικίνδυνος στην κόντρα, έχοντας μάλιστα και μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία, την οποία σπατάλησε ο Αϊτόρ... by www.sport-fm.gr
19:54
25' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Γλυκιά σέντρα του Μουργκ μέσα από την περιοχή, ο Τσόλακ νικάει τους πάντες στον αέρα και η μπάλα δεν του κάνει τη χάρη και χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:57
19:57
28' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Σάντσες πήρε την κεφαλιά-ψαράκι και ο Πασχαλάκης απέκρουσε! by www.sport-fm.gr
19:59
29' Ζητάει πέναλτι ο Παναθηναϊκός! Ο Τσιγγάρας με τάκλιν έδιωξε την μπάλα, αλλά όπως γλιστράει παρασύρει τον Αϊτόρ! Στο VAR ο Τρεϊμάνις by www.sport-fm.gr
20:01
Ο Τρεϊμάνις λέει «όχι» στο πέναλτι που ζητά ο Παναθηναϊκός, έπειτα από μεγάλη εξέταση της φάσης στον VAR. by www.sport-fm.gr
20:04
Ξεκάθαρο ότι ο Τσιγγάρας βρίσκει το δεξί πόδι του τον Αϊτόρ, μετά την προβολή που κάνει για να διώξει την μπάλα, αλλά η απόφαση του διαιτητή Τρεϊμάνιος, μετά και την εξέταση στο VAR είναι... «παίζετε»! Απορίας άξιον πραγματικά γιατί δεν καταλογίζεται η παράβαση και το πέναλτι... by www.sport-fm.gr
20:05
20:06
20:07
«31' Ο διαιτητής καλείται στο VAR αλλά τελικά δεν καταλογίζει την παράβαση! Για ακόμη μία αγωνιστική ο διαιτητής δεν καταλογίζει πέναλτι υπέρ της ομάδας μας», το σχόλιο του Παναθηναϊκού για τη φάση που ζητά πέναλτι by www.sport-fm.gr
20:08
20:10
20:14
20:15
20:16
45'+1' Εντυπωσιακό ψαλιδάκι του Τσόλακ, η μπάλα άουτ. Καλή ενέργεια του Κροάτη by www.sport-fm.gr
20:28
Ο Παναθηναϊκός προηγείται του ΠΑΟΚ έχοντας εξαργυρώσει το γρήγορο προβάδισμα του και το γεγονός ότι έχει «βραχυκυκλώσει« τον αντίπαλό του, ο οποίος απείλησε δύο φορές στα πρώτα 45 λεπτά. Με σωστή αλληλοκάλυψη, αλλά και γρήγορες μεταβιβάσεις, που επιτρέπουν καλές αντεπιθέσεις, υπήρξαν δύο ακόμα καλές φάσεις, για να σκοράρει και ένα δεύτερο τέρμα. Προβληματικός ο άξονας των γηπεδούχων, ξεχωρίζει έως τώρα ο Παλάσιος από πλευράς «πράσινων». by www.sport-fm.gr
20:39
20:39
20:41
20:43
20:43
Στο μεταξύ υπάρχει ένταση στον πάγκο του Παναθηναικού, με δυνάμεις της Αστυνομίας να έχουν πάει στο σημείο. by www.sport-fm.gr
20:44
50' Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς. Ζήτησε δικαιολογημένα φάουλ του Τσιγγάρα στον Βιτάλ by www.sport-fm.gr
20:46
52' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα κοντράρει στον Σάντσες. by www.sport-fm.gr
20:52
20:53
59' Πλασέ του Μπίσεσβαρ που δέχθηκε την μπάλα από τον Αουγκούστο, άουτ η μπάλα by www.sport-fm.gr
20:53
20:55
20:57
Η είσοδος του Μπίσεσβαρ στο ματς έχει δώσει μια πνοή στον ΠΑΟΚ, καθώς από τα πόδια του έχουν προέλθει οι δύο καλύτερες φάσεις! Όσες είχε, δηλαδή, η ομάδα του σε ολόκλήρο το πρώτο 45λεπτο... Ο Παναθηναϊκός καλείται να διαχειριστεί και το θέμα των τεσσάρων κίτρινων καρτών που έχουν παρατηρηθεί οι παίκτες του, γιατί ελοχεύει ο κίνδυνιος να μην μείνει με 11 μέχρι τέλους. by www.sport-fm.gr
20:58
64' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Μιτρίτσα, Σίντκλεϊ και Άκπομ, εκτός οι Βιείρίνια, Τσιγγάρας και Άκπομ by www.sport-fm.gr
21:01
Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Αλεξανδρόπουλος δεν μπορεί να συνεχίσει by www.sport-fm.gr
21:03
68' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός οι Αλεξανδρόπουλος και Ιωαννίδης, μέσα οι Αγιούμπ και Γκατσίνοβιτς by www.sport-fm.gr
21:04
21:07
21:10
21:10
77' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΙΝΓΚΑΣΟΝ! Η άμυνα του Παναθηναϊκού δεν καθάρισε οριστικά τη φάση του κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Ζίβκοβιτς που γύρισε την μπάλα και ο Ίνγκασον από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
21:13
21:14
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα οι Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης εκτός οι Παλάσιος, Αίτόρ by www.sport-fm.gr
21:15
21:15
21:19
21:22
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 2-1 Εκπληκτικό σουτ του Σάστρε από τα 30 μέτρα, η μπάλα στο οριζόντιο και στο χορτάρι, έχοντας περάσει τη γραμμή. by www.sport-fm.gr
21:24
21:29
21:30
Δεν υπάρχει το παραμικρό. Ο Σάντσεθ βρίσκει μόνο μπάλα στο τάκλιν στον Ρουμάνο by www.sport-fm.gr
21:30
21:31
21:31
21:33
Ο ΠΑΟΚ με ανατροπή επικρατεί 2-1 του Παναθηναϊκού, με τους «πράσινους» να έχουν έντονα παράπονα κυρίως για τη φάση του πέναλτι που δεν έδωσε ο Τρεϊμάνις στο 29'. Ο Παλάσιος άνοιξε το σκορ στο 6', ενώ οι Ίνγκασον (77') και Σάστρε (88') γύρισαν το παιχνίδι. by www.sport-fm.gr