Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδος Βetsson!

18:34
Καλησπέρα σας! Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα τον Βόλο, στο πρώτο παιχνίδι για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Με πολύ καλή ψυχολογία είναι ο ΠΑΟΚ, αφού προέρχεται τόσο από τη νίκη επί της Άιντραχτ για το Europa Conference League, όσο και από τη νίκη επί της Λαμίας για την Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Από την άλλη, ο Βόλος ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Ολυμπιακό σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι. Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ βρίσκεται στην 11η θέση με 11 βαθμούς, μετρώντας μέχρι στιγμής 2 νίκες, 5 ισοπαλίες και 6 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Να θυμίσουμε πως η 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League αναβλήθηκε, καθώς μετά το ματς του Βόλου με τον Ολυμπιακό ο διαιτητής του αγώνα Τάσος Παπαπέτρου δέχθηκε απειλές κατά της ζωής του αλλά και της οικογένειάς του, με τους ρέφερι να αποφασίζουν να προχωρήσουν σε αποχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Στις 14/12, την άλλη Πέμπτη ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει την Ελσίνκι στην Τούμπα και ύστερα την Κυριακή λογικά, τον Αστέρα στην Τρίπολη, ματς το οποίο αναβλήθηκε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς - Σάστρε, Κετζιόρα, Νάσμπεργκ, Βιεϊρίνια - Σβαμπ, Οζντόεφ - Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Κωνσταντέλιας - Σαμάτα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Στον πάγκο οι Ταλιχμανίδης, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Μάρκος Αντόνιο, Μεϊτέ, Τάισον, Τζίμας, Μπράντον. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Βόλος: Κόστιτς - Τάχατος, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Κίτσος - Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς - Κορνέτ, Ντέλετιτς, Ενγκίν - Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Στον πάγκοι οι Καλαμπούκας, Ασλανίδης, Άλχο, Καραγιάννης, Μεταξάς, Μπερτόγλιο, Τρουϊγιέ, Μωραΐτης, Κόμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Διαιτητής θα είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου. Βοηθοί του θα είναι οι Κωστάρας Πολυχρόνης, Μεϊντάνας Ανδρέας, ενώ τέταρτος θα είναι ο Πουλικίδης Κωνσταντίνος και στο VAR ο Περράκης Κωνσταντίνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Σε πέντε περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
2' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Έδιωξε με τις γροθιές ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
5' Αρκετά ισορροπημένο είναι το ματς μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
6' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Εκτέλεσε ο Μουργκ αρκετά δυνατά, η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
8' Σκόραρε ο Ενγκίν για τον Βόλο, ωστόσο σηκώθηκε η σημαία. Έγινε και έλεγχος στο VAR. Παραμένει το 0-0. Σωστά δεν μέτρησε το γκολ, ο σκόρερ ήταν αρκετά εκτεθειμένος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
10' Φάουλ για τους γηπεδούχους σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Εκτέλεσε ο Ντεσπόντοφ, ο Κορνέτ απομάκρυνε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Βγάζουν τρομερή ένταση οι παίκτες του Βόλου στο ξεκίνημα και δεν επιτρέπουν στους αντιπάλους τους να προσεγγίσουν την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
13' Ο Σάστρε επιχείρησε ένα σουτ με το αριστερό, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
14' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κυκλοφορία των γηπεδούχων, ο Βιεϊρίνια έκανε τη σέντρα, ο Ντεσπόντοφ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
19:21
Στέκεται εξαιρετικά ο Βόλος στο 21λεπτο, παίρνει αρκετές πρώτες μπάλες και έχει ψηλά τις γραμμές του, με αποτέλεσμα να κάνει δύσκολη τη δουλειά των γηπεδούχων. Πρέπει να γίνουν πιο ενεργοί αρκετοί παίκτες του ΠΑΟΚ, όπως οι Σαμάτα, Μουργκ, Οζντόεφ για να αρχίσει να γίνει πιο απειλητική η ομάδα του Λουτσέσκου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
24' Ωραία ατομική ενέργεια του Μουργκ, έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
19:25
25' Διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες του Βόλου για χέρι του Νάσμπεργκ, αλλά ο ρέφερι έδειξε παίζετε. Υπάρχει VAR στο ματς θυμίζουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Συνεχίστηκε το ματς, δεν φάνηκε καθαρά από το ριπλέι αν υπάρχει χέρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
31' Κάνει μια σέντρα ο Βιεϊρίνια, ο Ντεσπόντοφ δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Το ακυρωθέν γκολ του Βόλου στο 8ο λεπτό by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
35' Κίτρινη ο Κορνέτ. Πρώτη κάρτα στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
37' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκανε το γύρισμα, αλλά ο Κόστιτς έβγαλε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
39' Κόρνερ για τον Δικέφαλο ξανά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Ο Οζντόεφ παίρνει την κεφαλιά, αλλά απομάκρυνε η άμυνα του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
41' Σέντρα ο Βιεϊρίνια, μπλόκαρε εύκολα ο Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί να βρει το γκολ. Αντίθετα, ο Βόλος στα τελευταία λεπτά παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
43' Σουτ ο Γκαρσία, δεν ήταν καλό, με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
45' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ωραία μπαλιά του Κωνσταντέλια για τον Ντεσπόντοφ, τσιμπάει αυτός την μπάλα προ του Κίτσου και ανατρέπεται από τον αμυντικό του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
45+2' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Κόστιτς για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
19:47
Ημίχρονο στην Τούμπα! Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα κόντρα στον Βόλο, χάρη στην σωστή εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ στο 45+2'. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
20:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
46' Άλχο-Ασλανίδης μπαίνουν στο ματς για τον Βόλο και βγαίνουν οι Ντέλετιτς-Τάχατος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Το γκολ του ΠΑΟΚ by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
49' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους, με την μπάλα να καταλήγει στον Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
Η φάση που ζητούν πέναλτι στον Βόλο για χέρι του Νάσμπεργκ by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
55' Σουτ ο Γκαρσία, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
58' Ο Ενγκίν βγαίνει για τον Βόλο, μπαίνει ο Κόμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
61' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Ο Τσοκάνης εκτέλεσε, ο Καλογερόπουλος πήρε την κεφαλιά η οποία όμως δεν ήταν καλή, με αποτέλεσμα ο Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
62' Ακόμα μια αλλαγή για τον Βόλο, με τον Κορνέτ να βγαίνει από το ματς και τον Μωραΐτη να μπαίνει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
67' Οζντόεφ, Ντεσπόντοφ έξω για τον ΠΑΟΚ, μέσα οι Μεϊτέ, Τάισον. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
69' Σκοράρει ο Βόλος αλλά ο Ευαγγέλου το ακυρώνει! Ο Κίτσος έκανε εξαιρετική σέντρα, ο Μωραΐτης νικά στον αέρα τον Βιεϊρίνια και σκοράρει. Δίνει επιθετικό φάουλ ο διαιτητής, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι… Περιμένουμε το VAR! by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
Το VAR συμφώνησε με τον Ευαγγέλου και δεν υπάρχει γκολ! Πάντως, φάνηκε να μην υπάρχει κάτι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
73' Μεγάλη φάση για τον Βόλο! Ωραία σέντρα του Κίτσου, ο Μωραΐτης πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
74' Κίτρινη ο Μεϊτέ για φάουλ στον Γκλάβτσιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
75' Βγαίνει ο Σαμάτα, μπαίνει ο Μπράντον Τόμας για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
79' Δυνατό σουτ ο Κωνσταντέλιας, έπεσε και μπλόκαρε ο Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
81' Ο Τσοκάνης είναι στο έδαφος μετά από σύγκρουση που είχε με τον Σάστρε. Έχει σπεύσει το ιατρικό επιτελείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
82' Ωραία βαθιά μπαλιά του Βιεϊρίνια στον Μουργκ, εκείνος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Το γκολ του Βόλου που δεν μέτρησε by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
85' Μπαίνει ο Μπερτόγλιο στο ματς, με τον Γκαρσία να βγαίνει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
86' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Έδιωξε με τις γροθιές ο Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
87' Κάρτα στον Βιεϊρίνια για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
88' Σουτ του Μπερτόγλιο, κοντράρει στα σώματα η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
89' Σόλο και σουτ του Ντέλια, άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
90' Κάρτα στον Κόμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Συμπληρώθηκαν τα 90', τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
90'+1' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο ΠΑΟΚ τα βρήκε σκούρα κόντρα στον εξαιρετικό Βόλο, αλλά κατάφερε να τον λυγίσει με 1-0 και να πάρει προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου. Το μοναδικό γκολ με πέναλτι στο 45'+1' ο Σβαμπ, φωνάζει για το ακυρωθέν τέρμα του Μωραΐτη στο 69' ο Βόλος για τουλάχιστον τραβηγμένο φάουλ στον Βιεϊρίνια. by Αναστασία Βοσνάκη