Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κηφισιάς-Ολυμπιακός, για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 17:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιάννη Πολιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
Οι Πειραιώτες δεν μπορούν να σκέφτονται άλλο αποτέλεσμα πέραν της νίκης για το συγκεκριμένο ματς, καθώς ήδη βρίσκονται στο -8 από την κορυφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Η ομάδα του Καρβαλιάλ προέρχεται από το 1-1 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο για το Κύπελλο Betsson, ενώ στο πρωτάθλημα έχασαν 2-1 από την ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη, έχοντας πολλά παράπονα για τη διαιτησία. Στη Σούπερ Λίγκα έχουν συμπληρώσει τρία παιχνίδια δίχως νίκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
Εκτός έδρας οι «ερυθρόλευκοι» έχουν 4-3-1 ρεκόρ, αλλά μετράνε τρεις απώλειες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
Η Κηφισιά προέρχεται από το εκτός έδρας 1-1 με τον Πανσερραϊκό, ενώ νωρίτερα γνώρισε δύο κολλητές ήττες από Ατρόμητο (3-0) και ΠΑΟΚ (0-6). Βρίσκεται στην τελευταία θέση με 12 βαθμούς, όσους έχει και ο ΠΑΣ, στο -2 από τη σωτηρία αυτή τη στιγμή. Έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος με 38 γκολ παθητικό, ενώ οι δύο -μοναδικές- της νίκες στη σεζόν έχουν έρθει εντός έδρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
Μεσοβδόμαδα, η ομάδα των Βορείων Προαστίων ανακοίνωσε τον Σεμπάστιαν Λέτο, ο οποίος ανέλαβε τον ρόλο του βοηθού του Nίλσεν. Ο Αργεντινός υπενθυμίζεται αγωνίστηκε στον Ολυμπιακό τη σεζόν 2008-09, ενώ στη συνέχεια μετακινήθηκε στον Παναθηναϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Κηφισιά (Ντέιβιντ Νίλσεν): Κρίστινσον - Μασούρας, Βαφέας, Γκόμπελιτς, Μιλίτσεβιτς - Πέιος, Ιπαλίμπο, Ίλιεφ - Μπιφούμα, Σάντος, Οζέγκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Τζολάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Μπιανκόν, Κίνι - Καμαρά, Καρβάλιο - Μασούρας, Φορτούνης, Ποντένσε - Ναβάρο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι: Αναγνωστόπουλος, Σπίνος, Σολόα, Νίνης, Παρράς, Κλωναρίδης, Σμπώκος, Αντερέγκεν, Κωνσταντακόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Πασχαλάκης, Ορτέγκα, Ιμπόρα, Ζ. Μαρτίνς, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Γιόβετιτς, Ντόη, Μπρίνιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας) 4ος Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας (Αιτ/νίας) VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), AVAR: Κωνσταντίνος Ψάρρης (Ζακύνθου) by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Τιμωρημένος ο Έσε, εκτός αποστολής λόγω ενοχλήσεων ο Ρίτσαρντς. Διαθέσιμος και πάλι ο Ελ Αραμπί, ο οποίος είχε υποστεί θλάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
«Είμαστε γεμάτοι αυτοπεποίθηση, η υποχρέωση για νίκες και η πίεση είναι πάντα ίδια στον Ολυμπιακό», δήλωσε ο Καρβαλιάλ ενόψει του ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
Από την πλευρά της Κηφισιάς... Εκτός είναι οι τραυματίες Αλμπέρτο Μποτία, Λoΐκ Λαντρ, Ανδρέας Τεττέι, ενώ στην αποστολή δεν βρίσκονται οι Λούκα Τσάπαν, Αντώνης Παπασάββας, Πάνος Πρίτσας, Μοργκάν Σναϊντερλάν και Λούμορ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Το ματς του πρώτου γύρου είχε λήξει 4-0 υπέρ των Πειραιωτών. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
by Αποστόλης Λιβάνιος
16:57
Βρίσκονται οπαδοί του Ολυμπιακού στο βουνό που είναι δίπλα στο γήπεδο. by Αποστόλης Λιβάνιος

17:02
1' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Γέμισμα του Φορτούνη από φάουλ, κεφαλιά του Μπιανκόν με τον Κρίστινσον να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
2' Επικίνδυνη κόντρα με τον Μασούρα για τον Ολυμπιακό, απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
5' Μπαλιά του Μασούρα για τον Ναβάρο, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Συγκρούστηκαν Τζολάκης και Ιπαλίμπο, στο έδαφος ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Επιστροφή στη δράση. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό έπειτα από διώξιμο της άμυνας της Κηφισιάς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
11' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Μασούρας συνεργάστηκε με τον Καρβάλιο (σε φάση που ξεκίνησε από τον Φορτούνη) και έπιασε ΤΡΟΜΕΡΟ εκτός περιοχής σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
13' Εκτός περιοχής σουτ του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
15' Άστοχο σουτ για την Κηφισιά με τον Σάντος, δεν ανησυχεί ο Τζολάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
17:18
17:28
27' Απειλεί η Κηφισιά! Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα μετά από κόρνερ του Ολυμπιακού με τον Πέιο να τους βγάζει μπροστά, ο Σάντος βρέθηκε σε θέση βολής και ο Μπιανκόν του έβαλε την κόντρα, παραχωρώντας κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
31' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Έπειτα από συνεργασία Φορτούνη και Μασούρα, ο Ροντινέι πάτησε περιοχή, με τον Μιλίτσεβιτς να απομακρύνει μετά το γύρισμά του και ο Φορτούνης έκανε τη σέντρα στη συνέχεια με τον Ναβάρο να πιάνει κεφαλιά, την οποία μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
17:34
Βρέθηκε στο έδαφος ο Κίνι, έχοντας χτυπήσει στο κεφάλι, αλλά σηκώθηκε και λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
35' Κίτρινη στον Ρέτσο έπειτα από εναέρια μονομαχία. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
36' Ωραίος ελιγμός του Ποντένσε εκτός περιοχής, σούταρε πάνω στα σώματα και πήρε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
Απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
37' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Για χέρι του Σάντος έπειτα από κεφαλιά του Καρβάλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
Ο Ναβάρο πάνω από την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
39' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Ναβάρο εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κρίστινσον, ο οποίος έμεινε στο κέντρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Παρθενικό γκολ του Ισπανού με τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
17:43
43' Εκτός περιοχής σουτ του Φορτούνη με το αριστερό, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
45' Αποβολή για τον Ολυμπιακό! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Ο Ρέτσος δέχεται δεύτερη κίτρινη, για νέα εναέρια μονομαχία με τον Οζέγκοβιτς και αποβάλλεται. Οπότε, χάνει το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για το Κύπελλο Betsson. Πολλά παράπονα από τον πάγκο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
45'+1' Κίτρινη στον Σάντος. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
45'+2' ΓΚΟΛ η Κηφισιά, μειώνει σε 1-2! Έπειτα από γέμισμα του Σάντος, ο Καμαρά πέφτει πάνω στον Τζολάκη, τον βγάζει εκτός φάσης και στη συνέχεια ο Μιλίτσεβιτς με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50

Ημίχρονο στο ματς: Κηφισιά-Ολυμπιακός 1-2!

Οι Πειραιώτες σκόραραν με "κεραυνό" του Μασούρα στο 11', ενώ στο 39' σκόραρε ο Ναβάρο με πέναλτι, έπειτα από χέρι του Σάντος. Στο 45' αποβλήθηκε ο Ρέτσος με δεύτερη κίτρινη (είχε δει την πρώτη στο 35'), ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 45'+2' με τον Μιλίτσεβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
18:02
Σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη του β' μέρους. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
18:03
Ντόη αντί Ποντένσε για τον Ολυμπιακό. Ώστε να καλυφθεί το κενό στο κέντρο της άμυνας. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:05
18:05
47' Κίτρινη στον Οζέγκοβιτς, ο οποίος εμπόδισε τον Τζολάκη να γεμίσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:08
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:09
51' Κίτρινη στον Μπιφουμά που έκανε το φάουλ στον Ροντινέι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:09
52' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-3! Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη απ' τα δεξιά, κεφαλιά του Ροντινέι με την μπάλα να κοντράρει στον Μασούρα και να καταλήγει στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
Ακυρώνεται το γκολ για χέρι του Μασούρα, παραμένει το 1-2! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
Από το replay φάνηκε ότι ο Μασούρας έχει κολλημένο το χέρι, στο οποίο βρίσκει η μπάλα και αλλάζει πορεία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:14
18:15
57' Από σκαστό σουτ του Καμαρά, η μπάλα έφτασε στον Ναβάρο, που προσπάθησε να γυρίσει για να σουτάρει και δεν μπόρεσε, ενώ στη συνέχεια στο σουτ του Φορτούνη, η μπάλα βρήκε σε σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
Θα μπει ο Κλωναρίδης σε λίγο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
Κερδισμένο φάουλ από τα αριστερά για την Κηφισιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
61' Πέναλτι για την Κηφισιά! Έπειτα από γέμισμα των γηπεδούχων, ο Μπιανκόν πάει με την πλάτη στην διεκδίκηση της μπάλας και τη βρίσκει με το χέρι σε μονομαχία με τον Μπιφουμά ο Γάλλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:20
Έγινε έλεγχος από το VAR για οφσάιντ στο ξεκίνημα, δεν διαπιστώθηκε να υπάρχει κάτι τέτοιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
Ο Οζέγκοβιτς απέναντι από τον Τζολάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
64' ΓΚΟΛ η Κηφισιά, 2-2! Ο Οζέγκοβιτς εκτέλεσε στο κέντρο, ο Τζολάκης έπεσε στην αριστερή του γωνία και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
65' Κλωναρίδης αντί Ίλιεφ για την Κηφισιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
65' Ελ Αραμπί αντί Ναβάρο για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
69' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-3! Σέντρα του Καρβάλιο από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
74' Κίτρινη στον Κλωναρίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
78' Αλλαγή στην αλλαγή για την Κηφισιά: Κωνσταντακόπουλος αντί Κλωναρίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
Μικρή διακοπή στο ματς, δίχως να είναι ξεκάθαρο τι έχει συμβεί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
18:37
18:39
On field review για πιθανό πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Υπάρχει παράβαση, αλλά θέλουν να δουν αν υπάρχει οφσάιντ. Το είπε ο Μανούχος ότι υπάρχει παράβαση. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
Υπάρχει οφσάιντ λέει ο διαιτητής. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
84' Μαρτίνς και Αλεξανδρόπουλος αντί Ροντινέι και Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
85' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-3! Σέντρα του Μαρτίνς απ' τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
88' Κίτρινη στον Γιάννη Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
88' Ορτέγκα αντί Φορτούνη στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Δέκα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά! Κάθετη του Οζέγκοβιτς στον Κωνσταντακόπουλο που έστειλε την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
90'+3' Αποβολή για την Κηφισιά! Δεύτερη κίτρινη στον Σάντος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
90'+5' Εκτέλεσε ο Καρβάλιο, μπλόκαρε εύκολα ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
18:53
18:54
90'+6' Επικίνδυνη κόντρα για τον Ολυμπιακό, οριακά οφσάιντ ο Μασούρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
90'+6' Νίνης αντί Ιπαλίμπο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
90'+8' Μακρινό σουτ του Νίνη, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
90'+9' Σουτ του Μασούρας, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Αποστόλης Λιβάνιος