ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:18
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 20:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Τζίμας Στον πάγκο: Τόμας, Α. Ζίβκοβιτς, Μάρκος Αντόνιο, Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Μιχαηλίδης, Ρ. Σοάρες ΠΑΣ Γιάννινα (Μ. Γρηγορίου): Κλέιμαν, Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Μπακαδήμας, Τζίνο, Ριένστρα, Καραχάλιος, Κιάκος, Μπατίστ, Κόντε Στον πάγκο: Πανάγου, Κύρκος, Μπεγκάλα, Λιάσος, Αθανασίου, Μπάλαν, Ροσέρο, Έφορντ, Μπορταγκαράι by Γιάννης Πολιάς
20:23
Οι Θεσσαλονικείς ψάχνουν την επιστροφή στις νίκες στο πρωτάθλημα, θέλοντας να εκμεταλλευτούν και το όποιο αποτέλεσμα του ΑΕΚ-Παναθηναϊκός. by Γιάννης Πολιάς
20:24
Νωρίτερα, ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε 3-2 της Κηφισιάς σε ένα επεισοδιακό ματς στην Καισαριανή. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Με 4-2-3-1 οι γηπεδούχοι, με 3-5-2 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:28
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Πετρόπουλος, Φωτόπουλος 4ος: Κατοίκος VAR: Κουμπαράκης, Παπαδάκης by Γιάννης Πολιάς
20:30
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:31
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Φοβερό σπριντ Λεό Μπατίστ από τα δεξιά, όμως δεν κατάφερε να βγάλει πάσα πάρε-βάλε στον Κόντε. by Γιάννης Πολιάς
20:33
Παραλίγο να βγει τετ α τετ ο Γάλλος φορ, δείχνει να αφινιδιάζει τον ΠΑΟΚ ο ΠΑΣ στα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:34
5' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:34
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:37
8' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκ νέου μετά από παρέμβαση Μπακαδήμα. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Ξανά εύκολη λεία για την άμυνα των γηπεδούχων. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Και τρίτο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Έδιωξαν οι Ηπειρώτες, φάουλ στη συνέχεια για τον ΠΑΟΚ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:39
10' Εκτελέστηκε με πάσα, τώρα οι Θεσσαλονικείς κερδίζουν ένα ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Πιο κοντά η μπάλα αυτή τη φορά, μεγάλο τοίχος από τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Έγινε η μπαλιά, επιθετικό φάουλ το αποτέλεσμα και η μπάλα ξανά για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
15' Ένα τέταρτο αγώνα, με το ματς στο 0-0 και τον ΠΑΟΚ να έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Στο... 83% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους! by Γιάννης Πολιάς
20:50
20' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:50
20' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Έγινε η κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Τζίμας εξ επαφής δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κλέιμαν. Νέο σουτ στη συνέχεια, η μπάλα κόντραρε και βγήκε εκ νέου κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Έδιωξαν οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
20:52
20:54
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-0. by Γιάννης Πολιάς
20:54
25' Ο Μπακαδήμας κερδίζει επιθετικό φάουλ από τον Τζίμα, είναι εξαιρετικός μέχρι τώρα αμυντικός του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
20:59
29' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ! Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, διώχνουν όπως όπως οι Ηπειρώτες και ο Ντεσπόντοφ πιάνει το σουτ, με τον Κλέιμαν να αποκρούει καταπληκτικά. Ωστόσο, ο Γκανέζος μπακ βρέθηκε εκεί που έπρεπε κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό, διαγώνιο σουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:00
Τρίτο συνεχόμενο ματς με γκολ για τον μπακ του ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:01
Λίγο πριν το ημίωρο λοιπόν, οι Θεσσαλονικείς ξεκλειδώνουν την άμυνα του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
21:02
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-1. by Γιάννης Πολιάς
21:02
33' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από σουτ Μεϊτέ που βρήκε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
21:03
Πήρε ύψος η μπάλα μετά από κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, εύκολα ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
21:06
37' Ένα ακόμη κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Είναι 7-0 έως τώρα τα κόρνερ... by Γιάννης Πολιάς
21:07
Τελείωσε με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:08
39' Φάουλ σε πλάγια θέση, από τα δεξιά, για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Απομάκρυναν οι παίκτες του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:10
Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπο του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:10
41' Φωνές για πέναλτι από τους παίκτες του ΠΑΟΚ, βρέθηκε στο έδαφος ο Τζίμας. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Βρέθηκε κάτω από μαρκάρισμα του Εραμούσπε. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:13
21:14
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελέστηκε γρήγορα φάουλ έξω από την περιοχή, ο Σάστρε έκανε μία επικίνδυνη σέντρα-σουτ από δεξιά αλλά ο Κλέιμαν αποσόβησε τον κίνδυνο. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:16
45+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Λεό Μπατίστ βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ αλλά το δυνατό σουτ που επιχείρησε κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 με το γκολ του Μπάμπα στο 29'. by Γιάννης Πολιάς
21:33
47' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που έχει μπει δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
21:33
21:34
48' Ο Οζντόεφ σέντραρε από δεξιά, εύκολα μάζεψε ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Χωρίς αλλαγές για την ώρα οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:35
49' Φάουλ από τα αριστερά για τον ΠΑΟΚ, κοντά στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:36
49' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΪΤΕ! Κεφαλιά μετά το φάουλ, ο Γάλλος χαφ μάλλον ήθελε να γεμίσει αλλά εντέλει έκανε ένα ασύλληπτο ψηλοκρεμαστό πλασέ που κατέληξε στα δίχτυα του Κλέιμαν! by Γιάννης Πολιάς
21:37
50' Και νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο καπάκι! Ο Τζίμας βγήκε τετ α τετ με τον Κλέιμαν αλλά είδε τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ να αποκρούει. by Γιάννης Πολιάς
21:38
51' Κόρνερ τώρα για τους Θεσσαλονικείς, που πιέζουν για να καθαρίσουν από τώρα το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:38
51' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κεντζιόρα με εξ επαφής προβολή δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα... by Γιάννης Πολιάς
21:39
Καμία σχέση ο τρόπος που έχει μπει ο Δικέφαλος του Βορρά στο δεύτερο μέρος σε σχέση με το πρώτο. by Γιάννης Πολιάς
21:39
53' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΙΜΑ! Εξαιρετική μπαλιά Σάστρε από τα δεξιά, ο Έλληνας φορ ξεπετάχτηκε υπέροχα στην πλάτη της άμυνας και κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά! by Γιάννης Πολιάς
21:41
Ο ΠΑΟΚ έχει μπει σαν οδοστρωτήρας στο δεύτερο μέρος... by Γιάννης Πολιάς
21:41
Φαντάζουν ήδη διαδικαστικά τα 35 εναπομείναντα λεπτά... by Γιάννης Πολιάς
21:42
56' Φάση διαρκείας στα καρέ του Κοτάρσκι, απομάκρυναν οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Οι τελικές είναι 13-2... by Γιάννης Πολιάς
21:46
21:47
60' Μία ώρα αγώνα στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να είναι άνετος μετά τα δύο γρήγορα γκολ. by Γιάννης Πολιάς
21:48
62' Άστοχο το μακρινό σουτ του Τάισον. by Γιάννης Πολιάς
21:49
62' Μπάλαν αντί Κόντε. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Και Ροσέρο αντί Λεό Μπατίστ. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Ετοιμάζει και ο Λουτσέσκου αλλαγές. by Γιάννης Πολιάς
21:52
66' ΓΚΟΛ, 4-0 Ο ΠΑΟΚ! Ο Σάστρε σέντραρε από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Ριένστρα και πήρε... θεότρελα φάλτσα, καταλήγοντας στα δίχτυα του Κλέιμαν! by Γιάννης Πολιάς
21:54
67' Τόμας αντί Τζίμα, Κωνσταντέλιας αντί Μουργκ και Α. Ζίβκοβιτς αντί Ντεσπόντοφ. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Μπαίνουμε στο τελευταίο 20λεπτο, με τον ΠΑΟΚ να έχει δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του. by Γιάννης Πολιάς
21:56
21:57
71' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Ο Ροσέρο πλάσαρε απόμ τα αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:58
72' Έφορντ αντί Καραχάλιου. by Γιάννης Πολιάς
22:02
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τόμας μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ. Προηγήθηκε τρομερή ενέργεια του Κωνσταντέλια από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
22:04
22:06
79' Λύρατζης αντί Σάστρε. by Γιάννης Πολιάς
22:06
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Αν μείνει και το 2-1 υπέρ του Παναθηναϊκού ενάντια στην ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ θα βρεθεί μόνος στη 2η θέση της βαθμολογίας, πάντα στο -2 από τους "πράσινους". by Γιάννης Πολιάς
22:08
82' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Έδιωξαν οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
22:09
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Βγήκε ανενόχλητος τετ α τετ ο Τόμας, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στον Κλέιμαν, που απέκρουσε. by Γιάννης Πολιάς
22:13
86' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Μυθική ευκαιρία για τον Τόμας, που από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κλέιμαν! by Γιάννης Πολιάς
22:14
88' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
22:19
Επιβλητική επιστροφή στις νίκες σε αγώνες πρωταθλήματος για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς