Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την εξέλιξη του ημιτελικού του Final Four ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Αναντολού Εφές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στις 19:00 το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ήδη, οι δρόμοι του Βελιγραδίου έχουν... πλημμυρίσει από φίλους της ομάδας του Πειραιά και η «Stark Arena» έχει αρχίσει να... κοκκινίζει. by Παναγιώτης Κεφαλάς
17:59
Δείτε εδώ την άφιξη του πούλμαν της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα, στο γήπεδο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
17:59
Και εδώ οι φίλοι των «ερυθρόλευκων» που έχουν πάρει θέση στις κερκίδες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:04
Λιγότερη από μία ώρα απομένει για το τζάμπολ του μεγάλου αγώνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:14
Μερικοί παίκτες της Εφές βγήκαν στο παρκέ για σουτάκια και άκουσαν αποδοκιμασίες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:15
Μόλις μπήκαν στο γήπεδο και οι ιδιοκτήτες της ΚΑΕ Ολυμπιακός, Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:20
Στις κερκίδες της Stark Arena είναι και ο επί σειρά ετών τζένεραλ μάνατζερ του Ολυμπιακού και τώρα της Αρμάνι Μιλάνο, Χρήστος Σταυρόπουλος. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:21
Το φετινό σκορ ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Εφές είναι στο... 1-1. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:22
Η ομάδα του Αταμάν είχε επικρατήσει 88-69 στην Κωνσταντινούπολη, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν στην παράταση 87-85, στο ΣΕΦ, με το buzzer beater τρίποντο του Σλούκα, που αναδείχθηκε ως η κορυφαία στιγμή της φετινής Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:23
by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:23
Η «ερυθρόλευκη» κερκίδα αρχίζει και... ζεσταίνεται. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:24
Πρόβλεψη για το φετινό Final Four έκανε και ο Νίκολα Κάλινιτς. Δείτε εδώ τα λόγια του φόργουορντ του Ερυθρού Αστέρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:27
Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι οι Μπόρις Ρίζικ (Ουκρανία), Όλεγκς Λάτισεβς (Λετονία) και Γκίτας Βίλιους (Λιθουανία). by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:27
Στο αγωνιστικό κομμάτι, τώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:27
Ο Ολυμπιακός δεν αντιμετωπίζει προβλήματα και θα είναι πλήρης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:28
Από την άλλη, η Εφές δεν υπολογίζει στον Κρούνοσλαβ Σίμον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:31
Λιγότερη από μισή ώρα απομένει για το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:34
Στο παρκέ η Εφές για την προθέρμανσή της εν μέσω έντονων αποδοκιμασιών! by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:35
Μόλις μπήκε ο Ολυμπιακός και έγινε... χαμός! by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:40
Πήρε τη θέση του στον πάγκο και ο Γιώργος Μπαρτζώκας. Ο βραβευμένος Έλληνας κόουτς, καθώς αναδείχθηκε κορυφαίος προπονητής της φετινής Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:56
Προηγήθηκε η παρουσίαση της Εφές και τώρα είναι αυτή του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18:58
Με τους Φαλ, Βεζένκοφ, Παπανικολάου, Ντόρσεϊ και Γουόκαπ ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:00
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Κλασική πεντάδα από Ολυμπιακό. Έκπληξη από Αταμάν ο Άντερσον, αλλά ο Μπομπουά προφανώς δεν είναι στο 100%. Θέλει προσοχή η παρουσία δύο καλών σουτέρ της Εφές στο 4 και το 5, του Μερμάν και του Πλάις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:11
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό, με ώριμες επιλογές από τον Γουόκαπ και τον Φαλ να φθείρει με πόντους, κερδισμένα φάουλ και ασίστ την Εφές. Οι Τούρκοι δεν πατάνε μέσα από τα 6,25μ., έχοντας μόλις ένα δίποντο και επτά τρίποντα, με έξι σερί άστοχα μετά το πρώτο εύστοχο του Λάρκιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:13
14-10 με τρίποντο του Ντάνστον, στη λήξη του χρόνου της επίθεσης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:18
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός δέχτηκε ένα 11-0 (με 3 τρίποντα) από τη στιγμή που βγήκε ο Φαλ. Κυρίως επειδή βρέθηκαν διάδρομοι προς τη ρακέτα και πάσες προς τα έξω για ελεύθερα σουτ. Έστω κι αν του Ντάνστον ήταν τυχερό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:20
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 21-18 της Εφές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:22
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Συνολικά καλύτερος ο Ολυμπιακός στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά ένα κακό λεπτό αρκούσε για να κάνει η Εφές το 11-0 και να περάσει μπροστά. Πολύ σημαντικό ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει λάθος. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:30
33-29 με κάρφωμα του Πρίντεζη, ύστερα από κλέψιμο του Γουόκαπ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:31
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός έχει υπομονή και καλή στόχευση στο παιχνίδι του στην επίθεση. Είναι η καλύτερη ομάδα ως τώρα, αλλά χρειάζονται προσοχή οι ατομικές εξάρσεις παικτών της ποιότητας του Λάρκιν που είναι ικανοί να εξαφανίσουν αυτές τις μικρές διαφορές σε λίγα δευτερόλεπτα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:39
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Η Εφές έχει μείνει κοντά στο σκορ κυρίως με τα τρίποντα. Ο Ολυμπιακός έχει κάνει μόλις 2 λάθη σε όλο το ματς, ένα ανά δεκάλεπτο. Δείχνει να έχει τον έλεγχο, αλλά με αυτούς τους... διαόλους δεν μπορείςνα ησυχάσεις με τίποτα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:42
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 43-42 της Εφές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:53
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Η εντυπωσιακή αναλογία ασίστ/λαθών του Ολυμπιακού, 14-2, δεν έχει εξαργυρωθεί σε σκορ. Οι ερυθρόλευκοι έχουν πάρει 16 πόντους από τα 5άρια τους, έχουν σε καλή μέρα Γουόκαπ και Σλούκα, αλλά στο μηδέν Ντόρσεϊ και Βεζένκοφ. Στον αντίποδα, ο Λάρκιν κρατά όρθια την Εφές έχοντας σκοράρει ή δημιουργήσει 30 από τους 42 πόντους της Εφές, η οποία έχει περισσότερο τρίποντα (17) από δίποντα (14). by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:04
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Κακό ξεκίνημα Ολυμπιακού στο τρίτο δεκάλεπτο. Έχει κάνει ήδη τρία λάθη στο διάστημα αυτό, ενώ είχε δύο σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Παραμένουν εκτός κλίματος αγώνα Βεζένκοφ και Ντόρσεϊ. Καλό νέο τα τρία φάουλ του Ντάνστον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:16
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 66-63 κόντρα στην Εφές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:18
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ντόρσεϊ και Βεζένκοφ, που ήταν άποντοι στο πρώτο ημίχρονο, κράτησαν όρθιο τον Ολυμπιακό πετυχαίνοντας τους 15 από τους 20 πόντους της ομάδας στο τρίτο δεκάλεπτο και μειώνοντας από το -11 στο -3. Όλα ανοιχτα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:18
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:24
Φάουλ του Σίνγκλετον στον ΜακΚίσικ και οι διαιτητές θα το εξετάσουν εάν είναι αντιαθλητικό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:29
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Πολύ λεπτές οι ισορροπίες στο ματς τώρα. Πολύ καλά νέα για τον Ολυμπιακό η φθορά Ντάνστον και Σίνγκλετον που έχουν από 4 φάουλ, αλλά και οι ενοχλήσεις του Λάρκιν που είναι εξουθενωμένος. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:31
Βολές για τον Ντόρσεϊ, με το πέμπτο προσωπικό φάουλ του Ντάνστον! by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:31
70-71, με 1/2 βολές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:32
Τάπα του Μάρτιν στον Μίτσιτς, αλλά η μπάλα ξανά για την Εφές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:40
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός πάει να χάσει το ματς από την επίθεσή του και από το λάθος σφύριγμα για φάουλ του Σλούκα στον Λάρκιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:46
Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα 77-74 από την Εφές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:47
Τελικά δεν έχει τελειώσει το ματς... by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:47
Υπάρχουν μερικά δέκατα του χρόνου, σύμφωνα με τους διαιτητές. by Παναγιώτης Κεφαλάς