Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά της Basket League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τον πρώτο ημιτελικό στα playoffs της φετινής Basket League, ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
Η αποψινή είναι η πρώτη αναμέτρηση της σειράς, η οποία κρίνεται στις τρεις νίκες! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Για τις 19:15 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, με γηπεδούχο τον πρώτο και αήττητο (με ρεκόρ 22-0) στην κανονική διάρκεια του φετινού πρωταθλήματος, Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Με την ψυχολογία στα ύψη μετά την πρόκρισή του στο Final-4 της Ευρωλίγκας ο Ολυμπιακός, θέλει να ξεκινήσει με το δεξί τα ημιτελικά της Basket League κάνοντας το 1-0 πριν ταξιδέψει στο Κάουνας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
Ο Γιώργος Μπαρτζώκας επέλεξε να αφήσει εκτός 12άδας για την αποψινή αναμέτρηση τον Κώστα Σλούκα, έτσι ώστε να τον ξεκουράσει και να τον έχει στο 100% για τον μεγάλο ημιτελικό με τη Μονακό. Εκτός και ο Κάναν, ως μη δηλωμένος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
Από την άλλη ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στον Πειραιά ως το ξεκάθαρο αουτσάιντερ, έχοντας ολοκληρώσει την κανονική διάρκεια στην 4η θέση και με ρεκόρ 13-9, ενώ στον πρώτο γύρο των playoffs απέκλεισε με 2-1 τον Προμηθέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
Οι δωδεκάδες: Ολυμπιακός: Ουόκαπ, Λούντζης, Λαρεντζάκης, Πάπας, Φαλ, Βεζένκοφ, Παπανικολάου, Μπολομπόι, Πίτερς, Μπλακ, ΜακΚίσικ, Αμπόσι. ΠΑΟΚ: Φράνκε, Ρίλεϊ, Τσιακμάς, Χαντς, Μαργαρίτης, Πόλεϊ, Σλαφτσάκης, Σίμπερτ, Κακλαμανάκης, Καμπερίδης, Σαλούστρος, Ρένφρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
Τα highlights από την πιο πρόσφατη συνάντηση των δύο ομάδων, στην οποία ο Ολυμπιακός επικράτησε άνετα με 100-70: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
«Ελπίζουμε ο Ολυμπιακός να κατακτήσει το τρόπαιο της Ευρωλίγκας», μόλις δήλωσε ο βοηθός προπονητή του ΠΑΟΚ στην κάμερα της ΕΡΤ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
«Και το μυαλό και το σώμα μας βρίσκεται εδώ, όχι στο Final-4. Πρέπει να ξεκινήσουμε με νίκη κόντρα σε μια πολύ καλή ομάδα», δήλωσε ο Γιώργος Μποζίκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
Πραγματοποιείται η παρουσίαση των ομάδων! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
Πολλά τα άδεια καθίσματα στο ΣΕΦ, με την προσέλευση του κόσμου ωστόσο να συνεχίζεται. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
Όλα έτοιμα για το τζάμπολ στο Φάληρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
Οι πεντάδες: Ολυμπιακός: Γουόκαπ, Λούντζης, Παπανικολάου, Βεζένκοφ, Φαλ ΠΑΟΚ: Φράνκε, Ράιλι, Μαργαρίτης, Σαλούστρος, Ρένφρο by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
Διαιτητές οι Πιτσίλκας, Κατραχούρας και Καρπάνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Αλέξανδρου Βαρυτιμιάδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Έναρξη του αγώνα, με τον Φαλ να σκοράρει με hook. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
5-6 Ο Βεζένκοφ απάντησε σε εύστοχο τρίποντο του Μαργαρίτη, σκόραρε για τρεις και ο Φράνκε για το 2/2 του ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
5-9 και ο Ράιλι εύστοχος σε τρίποντο για τον ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Airball τρίποντο του Μαργαρίτη, 3/4 το πολύ καλό πάντως ξεκίνημα του ΠΑΟΚ από μακριά! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Ο Μαργαρίτης πήρε επιθετικό φάουλ από τον Λούντζη! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
5-11 ο Ράνφρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
9-11 μείωσε με εύστοχα λέι απ Παπανικολάου και Λούντζη ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
14-14 εύστοχος στη βολή, ισοφάρισε. 5 λεπτά για την πρώτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
Η ενός λεπτού σιγή για τον Αλέξανδρο Βαρυτιμιάδη: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
14-16 κλέψιμο Ρένφρο και λει απ του Φράνκε στον αιφνιδιασμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Κακή πάσα του Βεζένκοφ, μεταφορά μπάλας του Φράνκε στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Το εντυπωσιακό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ στα τρίποντα: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Μπήκε ο ΜακΚίσικ στο παρκέ, άστοχος ο Γουόκαπ και challenge από τον προπονητή του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
H μπάλα φάνηκε ότι βγήκε από τον Παπανικολάου, στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
Φάουλ για δύο βολές για τον Βεζένκοφ, μετά από πολύ καλή άμυνα του Γουόκαπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
15-16 με 1/2 βολές του Βεζένκοφ, έφτασε τους 9. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
17-16 από υπέροχη alley-oop συνεργασία Γουόκαπ με Παπανικολάου! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
17-19 με buzzer-beater τρίποντο του Χαντς! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
Ο ΠΑΟΚ βάζει δύσκολα στον Ολυμπιακό, έχοντας προβάδισμα δύο πόντων με τη λήξη της πρώτης περιόδου! 17-19! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
Καταχειροκροτήθηκε κατά την έλευσή του στον πάγκο του Ολυμπιακού ο Σλούκας: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
17-22 ο «καυτός» Χαντς με νέο buzer-beater, αυτή τη φορά μπροστά στην άμυνα του Μπολομπόι! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
19-22 πατώντας την γραμμή του τριπόντου ο Πίτερς δίνει λύσει στον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
27-27 ισοφάρισε ο Λαρεντζάκης και στη συνέχεια βήματα του Χαντς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
27-30 ο Πόλεϊ αυτή τη φορά για τρεις, τρομερή η ευστοχία του ΠΑΟΚ στα τρίποντα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Προβληματική και η άμυνα του Ολυμπιακού, με τον Μπαρτζώκα να εκφράζει τα παραπονά του στους παίκτες του. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
29-30 ο Λούντζης παραλίγο να κάνει λάθος, αλλά τελικά σκόραρε με λέι απ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
29-32 ο Πόλεϊ και τάιμ άουτ που κάλεσε ο προπονητής του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
O Χαντς έκλεισε ιδανικά την πρώτη περίοδο για τον ΠΑΟΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
30-32 1/2 από την γραμμή των βολών ο ΜακΚίσικ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
30-35 ακόμα ένα τρίποντο του Χαντς! 56% από μακριά ο ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού, αλλά άστοχο ελεύθερο τρίποντο του Πίτερς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
35-40 και ο Σάιμπερτ εύστοχος για τρεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
38-40 απάντησε ο Πίτερς, φτάνοντας τους 11 προσωπικούς πόντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
Στα ίσια τάπα του Μπολομπόι στον Πόλεϊ, που πήγε να καρφώσει πάνω στον σέντερ του Ολυμπιακού! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
40-40 ισοφάρισε με δύο βολές ο Πίτερς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
40-42 ο Σάιμπερτ με ανάποδο λέι απ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Κακή επίθεση του Ολυμπιακού, τάιμ άουτ του Φώτη Τακιανού και με 28'' να μένουν για το φιλάνε του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Ο ΠΑΟΚ κοιτάζει κατάματα τον προβληματικό ως τώρα Ολυμπιακό, κυρίως χάρη στα 10/19 τρίποντά του! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Πίτερς (13π.) και Βεζένκοφ (11π.) οι πρώτοι σκόρερ του Ολυμπιακού, ο οποίος δυσκολεύεται πολύ έως τώρα στο ΣΕΦ κόντρα σε ένα πολύ εύστοχο ΠΑΟΚ. Ράιλι (9π.), Χαντς (9π.) και Σάιμπερτ (8π.) έχουν ξεχωρίσει για τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι έχουν ευστοχήσει σε 11 τρίποντα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Η τρομερή τάπα του Μπολομπόι: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
46-45 ο Ολυμπιακός μπαίνει δυναμικά στην 3η περίοδο, με κάρφωμα του Φαλ και λει απ του Λούντζη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Πολύ καλή άμυνα του Γουόκαπ στον Ράιλι, διόρθωσε δικό του λάθος που έκανε νωρίτερα ο γκαρντ του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Ο Παπανικολάου πήρε φάουλ και σκόραρε με όμορφη ενέργεια, χαμηλά το φάουλ λένε οι διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
50-50 με λέι απ του Βεζένκοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
54-50 με Βεζένκοφ και Γουόκαπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Σαφώς πιο πιεστικός στην άμυνά του ο Ολυμπιακός στην 3η περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
«Βροχή» τριπόντων στη 2η περίοδο: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Σε δηλώσεις του ο Χρήστος Μπαφές μίλησε για 4.000 φίλους του Ολυμπιακού στο Κάουνας: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
54-52 ο Σάιμπερτ, μετά από ασίστ του Σαλούστρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Συνεχόμενες καλές άμυνες του Ολυμπιακού, οδηγούν τον ΠΑΟΚ σε λάθος επιθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
59-52 ο Βεζένκοφ, εκμεταλλεύτηκε το missmatch με τον Ράιλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Με επί μέρους σκορ 17-7 στην 3η περίοδο, ο Ολυμπιακός έχει πάρει το προβάδισμα από τον εξαιρετικό στο πρώτο ημίχρονο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Άστοχο τρίποντο του Ράιλι και φάουλ που πήρε ο Βεζένκοφ για βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
61-52 με 2/2 βολές ο Βεζένκοφ, έφτασε τους 18! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
Ο Βεζένκοφ ευστόχησε σε απίθανο τρίποντο αφού του είχε γίνει φάουλ, χαμηλά το φάουλ λένε οι διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
63/52 με 2/2 βολές του Βεζένκοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Λήξη 3ης περιόδου, Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 63-52. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Με 21-7 επί μέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός ξεφεύγει με το μεγαλύτερο προβάδισμά του στο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
65-58 με επιβλητικό κάρφωμα του Πόλεϊ, μπροστά στον Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
Ο Λαρεντζάκης παίρνει τη... ρεβάνς, και φάουλ από τον Πόλεϊ σε προσπάθεια για τρίποντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
67-58 με 2/3 βολές του Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
70-58 με τρίποντο του ΜακΚίσικ από τη γωνία! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
72-58 με τον Λούντζη στον αιφνιδιασμό, ο Ολυμπιακός για πρώτη φορά στο +14! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Τεχνική ποινή στον Λούντζη, διαμαρτυρήθηκε έντονα για φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Οι «ερυθρόλευκοι» κάνουν το 1-0 στη σειρά και πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στο Final-4 της Ευρωλίγκας! by Δημήτρης Παπαδήμας