Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης για τον 1ο όμιλο του Euro 2020.

15:41
Καλησπέρα φίλες και φιλοι! by Σπύρος Σιαμπλής
15:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ουαλίας με την Ελβετία, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Euro, στο Μπακού. by Σπύρος Σιαμπλής
15:43
Ουσιαστικά σήμερα ξεκινάει η δράση στην μεγαλύτερη ποδοσφαιρική διοργάνωση σε ευρωπαϊκό επίπεδο, με την διεξαγωγή τριών συνολικά αγώνων... by Σπύρος Σιαμπλής
15:45
Χθες, η Ιταλια διέσυρε την Τουρκία με 3-0, στην πρεμιέρα του φετινού Euro, ενώ ακολουθούν χρονικά τα ματς Δανία-Φνλανδία και Βέλγιο-Ρωσια, για τον 2ο όμιλο του τουρνουά. by Σπύρος Σιαμπλής
15:46
Θυμηθείτε, όμως και πως ξεκινούν οι δύο σημερινοί αντίπαλοι, εδώ by Σπύρος Σιαμπλής
15:51
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, όσο πρόωρο κι αν είναι, ο σημερινός νικητής, αν υπάρξει θα πάρει μεγάλο προβάδισμα για την κατάκτηση της δεύτερης θέση του ομίλου, αν υποθέσουμε ότι η πρωτιά είναι... καπαρωμένη από την Ιταλία! by Σπύρος Σιαμπλής
15:53
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Κλεμέν Τουρπέν από την Γαλλία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Φρανσουά Λετεξιέ . by Σπύρος Σιαμπλής
15:56
Οπαδοί των Ελβετων στις κερκίδες του γηπέδου στο Μπακού... Εικόνα live 21968050/66202.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:02
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Ελβετία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:04
2' Σέντρα του Τζέιμς από αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ζόμερ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:04
3' Παραλληλο γύρισμα του Ρόμπερτς από δεξιά, στο ύψος του πέναλτι, διώχνει η άμυνα της Ελβετίας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:08
6' Γέμισμα του Ροντρίγκες από αριστερά, κεφαλιά του Εμπαμπού στο δεύτερο δοκάρι, κόρνερ η μπάλα.
by Σπύρος Σιαμπλής
16:09
7' Πρώτο κόρνερ στο ματς, περνάει ανεκμετάλλευτο για την Ελβετία... by Σπύρος Σιαμπλής
16:18
15' Απαντάει στις χαμενες ευκαιρίες η Ουαλία, με τον Μουρ να κανει την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι και δεξιά και τον Ζόμερ να... απογειώνεται, διώχνοντας σε κόρνερ εντυπωσιακά!
16:19
17' Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι, λόγω τραυματισμού του Μουρ που αιμορραγεί. by Σπύρος Σιαμπλής
16:22
20' Νέα πολύ καλή στιγμή στο ματς, για την Ελβετία, με το «τακουνάκι» του Σχερ και τον Γουόρντ να διώχνει ενστικτωδώς με τα πόδια, διατηρώντας το μηδέν!
16:27
24' Σουτ του Τσάκα, έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
16:28
27' Νέο σουτ, αυτή την φορά από τον Σεφέροβιτς, στο όριο της περιοχής, η μπάλα περνάει ξανά άουτ.
16:31
30' Κίτρινη κάρτα στον Σχερ, για φάουλ στον Τζέιμς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
31' Εκτέλεση του φάουλ από τον Μπέιλ, στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα, χωρίς να παρεμβληθεί συμπαίκτης του... by Σπύρος Σιαμπλής
16:35
34' Γέμισμα του Ροντρίγκες, διώχνει ο Ντέιβις σε κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
34' Εκτέλεση από δεξιά, προσπάθεια του Ακάνζι, νέο κόρνερ για την Ελβετία. by Σπύρος Σιαμπλής
16:38
36' Έκτο κόρνερ για την Ελβετία, εκτελεί ο Σακίρι, διώχνει ο Μουρ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
41' Μια ακόμα προσπάθεια για τους τύποις φιλοξενούμενους, με το σουτ του Σεφέροβιτς να μην βρίσκει στόχο... by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
44' Ο Μπέιλ διώχνει σε κόρνερ την εκτέλεση φάουλ του Σακίρι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
45'+1' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία, με τον Εμπολό να στρώνει στον επερχόμενο Σεφέροβιτς, που σουτάρει χωρίς ισορροπία και απελπιστικά άστοχα, υπό καλές προϋποθέσεις!
16:49
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ πάνε στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
16:54
Ανώτερη η Ελβετία μετά το «μουδιασμένο» ξεκινημα, έχει την κατοχή της μπάλας, έχει κερδίσει επτά κόρνερ, έχει απειλήσει κυρίως με τον Σεφέροβιτς αλλά γκολ δεν έχει βάλει! Η Ουαλία αδυνατεί να αλλάξει... τρίτη πάσα, ο Μουρ είναι... μόνος κι έρημος μπροστά, με τον Μπέιλ «εξαφανισμένο». Σίγουρα, αν ανέβουν Σακίρι και Εμπολό, τα πράγματα θα γίνουν ακόμα δυσκολότερα για αυτην στην επανάληψη by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ουαλία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
47' Κίτρινη κάρτα στον Μουρ για φάουλ στον Σχερ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:08
49' Σπουδαία φάση για την Ελβετία, με το Εμπολό να βγαίνει απέναντι στον Γουόρντ, αλλά τον δεύτερο να αποκρούει εντυπωσιακά!
17:10
49' Γκολ! 1-0 η Ελβετία, με την εκτέλεση κόρνερ του Σακίρι από δεξιά και την κεφαλιά του Εμπολό από το ύψος της μικρής περιοχής να καταληγει στην δεξιά πλευρά της εστίας του Γουόρντ!
17:16
52' Νέα προσπάθεια του Εμπολό, που πασάρει δεξιά του στον Εμπαμπού, το διαγώνιο σουτ του οποίου περνάει λίγο άουτ...
17:21
61' Σουτ του Τζέιμς, η μπάλα κοντράρει στον Ακάνζι και καταληγει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:23
63' Κιτρινη κάρτα στον Εμπαμπού, για μαρκάρισμα πάνω στον Τζέιμς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
65' Φαλτσαριστό σουτ του Εμπολό, από θέση μέσα αριστερά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
66' Πρώτη αλλαγή για την Ελβετία, Μέσα ο Ζακάρια, έξω ο... όχι και τόσο χαρούμενος Σακίρι.
17:33
73' Κόρνερ για την Ουαλία, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
74' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει η Ουαλία, με την γυριστή κεφαλιά του Μουρ από το γέμισμα του Μορελ, στην εξέιλξη της φάσης και δίνει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι...
17:39
75' Αλλαγή και για την Ουαλία, με τον Μπρουκς να αντικαθιστά τον Τζέιμς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
83' Παράλληλο γύρισμα του Μπρουκς από αριστερά, δεν πρόλαβε να κανει την προβολή ο Ράμσεϊ... by Σπύρος Σιαμπλής
17:47
84' Αλλαγή για την Ελβετία, ο Γκαβράνοβιτς αντι του Σεφέροβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
85' Ο Γκαβράνοβιτς σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, αλλά είναι οφσάιντ, όπως επιβεβαιώνεται μέσω VAR στην κεφαλιά πάσα του Εμπολό και το 1-1 παραμενει! by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
90' Σπουδαία ευκαιρία για την Ελβετία, με την εκτέλεση κόρνερ του Ροντρίγκες και την κεφαλιά του Εμπολό, αλλά ο Γουόρντ διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:53
90'+3' Αλλαγή για την Ουαλία, Αμπαντού αντι Ράμσεϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:57
90'+6' Ληξη του ματς. Ουαλία και Ελβετία έρχονται ισόπαλες με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής