Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης για τον 3ο όμιλο του Euro 2020.

18:13
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Αυστρία και Βόρεια Μακεδονία για την πρεμιέρα του τρίτου ομίλου του Euro 2020. by Λουκάς Χατζής
18:15
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 19:00 στο Βουκουρέστι και στο "Αρένα Νατσιονάλα", με παρουσία 18.500 θεατών. by Λουκάς Χατζής
18:18
Η Αυστρία φτάνει για τρίτη φορά σε τελική διοργάνωση Euro, μετά τις συμμετοχές της το 2008 και 2016. Από την άλλη, αυτή θα είναι η "παρθενική" συμμετοχή της Βόρειας Μακεδονίας. by Λουκάς Χατζής
18:19
Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και στα προκριματικά του Euro, με τους Αυστριακούς να επικρατούν 4-1 στα Σκόπια και 2-1 στη Βιέννη. by Λουκάς Χατζής
18:20
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Λουκάς Χατζής
18:22
Αυστρία (4-4-1-1): Μπάχμαν-Λάινερ, Ντράγκοβιτς, Χιντερέγκερ, Ούλμερ-Μπαουμγκάρντερ, Λάιμερ, Αλάμπα, Σλάγκερ-Σάμπιτσερ-Κάλαϊτζιτς. by Λουκάς Χατζής
18:23
Βόρεια Μακεδονία (5-3-2): Ντιμιτριέφσκι-Νικόλοφ, Ριστόφσκι, Βελκόφσκι, Μούσλιου, Αλιόσκι-Μπάρντι, Αντέμι, Ελμάς-Πάντεφ, Τραϊκόφσκι by Λουκάς Χατζής
18:29
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες:
Αυστρία: Σλάγκερ, Πέρβαν, Ιλσάνκερ, Αρναούτοβιτς, Γκρίλιτς, Μπάουμγκαρτλινγκερ, Λίενχαρτ, Τρίμελ, Σάουμπ, Σεπφ, Λαζάρο.
Βόρεια Μακεδονία: Γιάνκοφ, Σισκόφσκι, Μπεϊτουλάι, Ριστέφσκι, Τρικόφσκι, Χασάνι, Κοσταντίνοφ, Βελκόφσκι, Σπιρόφσκι, Αβραμόφσκι, Τσουρλίνοφ, Ριστόφσκι. by Λουκάς Χατζής
18:33
Αξίζει να σημειώσουμε πως η Αυστρία ταξίδεψε χθες στο Βουκουρέστι ενόψει της πρεμιέρας. Το απόγευμα οι παίκτες του Φράνκο Φόντα δεν μπόρεσαν να κάνουν προπόνηση στο "Αρένα Νατσιονάλα" καθώς το γήπεδο ήταν ακατάλληλο λόγω της έντονης βροχόπτωσης. Τελικώς, προπονήθηκαν σε άλλες εγκαταστάσεις. by Λουκάς Χατζής
18:36
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σουηδός Αντρέας Έκμπεργκ, ο οποίος μάλιστα τον περασμένο Μάρτιο είχε διαιτητεύσει την αναμέτρηση Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στη "Λεωφόρο" και το 4-1 υπέρ των "ερυθρόλευκων". by Λουκάς Χατζής
18:38
Να θυμίσουμε ότι στον τρίτο όμιλο πέραν της Αυστρίας και της Βόρειας Μακεδονίας συμμετέχουν ακόμα Ολλανδία και Ουκρανία, οι οποίες θα παίξουν σήμερα το βράδυ (21:00) στο Άμστερνταμ. by Λουκάς Χατζής
18:39
Σε λιγότερο από 20 λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
18:52
Όλα είναι έτοιμα, με τις δύο ομάδες να κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
18:54
Ο καιρός δεν είναι τόσο καλός στο Βουκουρέστι, καθώς τόσο χθες όσο και νωρίτερα σήμερα υπήρχε βροχή. by Λουκάς Χατζής
18:54
Τώρα έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων των δύο χωρών. by Λουκάς Χατζής
19:00
Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα η Αυστρία. by Λουκάς Χατζής
19:02
3' Αναγνωριστικά τα πρώτα τρία λεπτά με αρκετές πάσες στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
19:04
5' Γύρισμα του Αλιόσκι από τα αριστερά απομακρύνει η άμυνα της Αυστρίας. by Λουκάς Χατζής
19:05
6' Σέντρα του Σάμπιτσερ, περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:07
7' Η Βόρεια Μακεδονία παίζει αρκετά ψηλά, δεν δείχνει διάθεση να κλειστεί και να περιμένει να χτυπήσει στην κόντρα επίθεση. by Λουκάς Χατζής
19:09
9' Δύσκολη κεφαλιά του Κάλαϊτζιτς, εύκολο έργο για τον Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
19:14
14' Κεφαλιά του Λάινερ, αδύναμη, καταλήγει στην αγκαλιά του Νιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
19:15
15' Μακρινό σουτ του Κάλαϊτζιτς, βρίσκει πάνω σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
19:17
18' ΓΚΟΛ για την Αυστρία!
by Λουκάς Χατζής
19:18
Υπέροχη σέντρα του Σάμπιτσερ από τα αριστερά όπως αναπτύσσεται η Αυστρία, ο Λάιμερ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και με εναέριο πλασέ νίκησε από κοντά τον Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
19:22
22' Μία ακόμα σέντρα του Σάμπιτσερ από τα αριστερά, ο Κάλαϊτζτς κάνει την προβολή, μαζεύει δύσκολα ο κίπερ της Βόρειας Μακεδονίας. by Λουκάς Χατζής
19:24
23' Στα τελευταία πέντε λεπτά και μετά το γκολ, η Αυστρία έχει πάρει το μομέντουμ, πιέζοντας αρκετά και για δεύτερο γκολ. by Λουκάς Χατζής
19:25
Εξαιρετική προσποίηση του Μπάρντι
19:25
26' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Βόρεια Μακεδονία, γεμίζει με κόσμο η εστία του Μπάχμαν. by Λουκάς Χατζής
19:26
Επιθετικό φάουλ, περνάει ο κίνδυνος για την άμυνα της Αυστρίας. by Λουκάς Χατζής
19:27
28' 1-1 ΓΚΟΛ για τη Βόρεια Μακεδονία!
19:31
Στην πρώτη ουσιαστικά φάση της στο παιχνίδι, η Βόρεια Μακεδονία ισοφαρίζει με τον Πάντεφ, έπειτα από λάθος έξοδο του Μπάχμαν ο οποίος μπερδεύτηκε με τον αμυντικό Χιντερέγκερ, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του με τον 37χρονο φορ να παίρνει το δώρο για το 1-1.
Το γκολ αυτό είναι το πρώτο της Βόρειας Μακεδονίας σε τελική φάση μεγάλης ευρωπαϊκής διοργάνωσης, με τον Πάντεφ μάλιστα να γίνεται ο δεύτερος μεγαλύτερος σε ηλικία σκόρερ στην ιστορία του Euro σε ηλικία 37 ετών και 221 ημερών! by Λουκάς Χατζής
19:36
37' Μακρινό σουτ του Ριστόφκσι, η μπάλα περνάει πολλά μέτρα άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:38
37' Από το γκολ της Βόρειας Μακεδονίας και έπειτα, η Αυστρία έχει χάσει τελείως τη συγκέντρωσή της, με τους τυπικά φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που δείχνουν πιο απειλητικοί. by Λουκάς Χατζής
19:40
40' Σέντρα του Λάιμερ από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα της Βόρειας Μακεδονίας. by Λουκάς Χατζής
19:45
42' Κίτρινη κάρτα για τον Τραϊκόφσκι. by Λουκάς Χατζής
19:45
45' Κόρνερ για την Αυστρία. by Λουκάς Χατζής
19:45
Απομακρύνει η άμυνα της Βόρειας Μακεδονίας. by Λουκάς Χατζής
19:46
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
19:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Αυστρία και Βόρεια Μακεδονία πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1 με τα τέρματα των Λάινερ και Πάντεφ στο 18' και 28' αντίστοιχα. by Λουκάς Χατζής
20:03
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:03
46' Αλλαγή για την Αυστρία. Έξω ο Ντράγκοβιτς μέσα ο Λίενχαρτ. by Λουκάς Χατζής
20:04
47' Φάουλ για τη Βόρεια Μακεδονία, απομακρύνει άμυνα της Αυστρίας. by Λουκάς Χατζής
20:06
49' Ο Μπάχμαν λίγο έλειψε να κάνει ακόμα ένα τραγικό λάθος στην πίεση του Νικόλοφ. by Λουκάς Χατζής
20:08
51' Καλός ο ρυθμός σε αυτά τα πρώτα έξι λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:10
52' Ένταση ανάμεσα στις δύο ομάδες μετά από σκληρό φάουλ του Αλιόσκι, ο οποίος μάλιστα θα δει και την κίτρινη κάρτα.
20:13
55' Καλή σέντρα από τα δεξιά, απομακρύνει με γροθιές ο Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
20:13
Ο κίπερ της Βόρειας Μακεδονίας μάλιστα βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού. Έχουμε μικρή διακοπή στο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:16
58' Διπλή αλλαγή για την Αυστρία. Μέσα οι Αρναούτοβιτς και Γκρέγκοβιτς, έξω οι Μπαουμγκάρντερ και Κάλαϊτζιτς. by Λουκάς Χατζής
20:17
Ο Αρναούτοβιτς δεν ήταν σε θέση να βγάλει ολόκληρο το 90λεπτο, λόγω τραυματισμού που τον είχε ταλαιπωρήσει το προηγούμενο διάστημα. by Λουκάς Χατζής
20:21
63' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βόρεια Μακεδονία, ωραία κάθετη στην πλάτη της άμυνας, ο Μπάχμαν πρόλαβε με έξοδο τον Νίκόλοφ. Στη συνέχεια της φάσης ο Πάντεφ έστειλε την μπάλα άουτ. by Λουκάς Χατζής
20:21
64' Αλλαγή για τη Βόρεια Μακεδονία. Έξω ο Νικόλοφ μέσα ο Μπεϊτουλάι. by Λουκάς Χατζής
20:22
64' Τεράστια ευκαιρία για την Αυστρία, με τη γυριστή κεφαλιά του Αρναούτοβιτς στο πρώτο δοκάρι να βγάζει δύσκολα ο Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
20:24
Η αφιέρωση του Λάινερ στον Έρικσεν!
20:24
67' Κόρνερ για την Αυστρία. by Λουκάς Χατζής
20:24
Γυριστή κεφαλιά του Σάμπιτσερ, περνάει άουτ η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:30
73' Μακρινό σουτ του Αλιόσκι, κοντράρει σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
20:32
74' Ο Αλιόσκι τροφοδοτεί τον Ελμάς, με τον Χιντερέγκερ να τον κόβει τελευταία στιγμή. by Λουκάς Χατζής
20:35
78' ΓΚΟΛ για την Αυστρία! by Λουκάς Χατζής
20:36
Μετά από φάση... πολιορκίας, ο Αλάμπα βγάζει την σέντρα από τα αριστερά με τον Γκρέγκοριτς να πετάγεται μπροστά από την εστία και με κοντινό πλασέ να κάνει το 2-1! by Λουκάς Χατζής
20:41
84' Κόρνερ για την Αυστρία. by Λουκάς Χατζής
20:42
Απομακρύνει ο Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
20:42
85' Κίτρινη στον Λάινερ. by Λουκάς Χατζής
20:44
87' Αλλαγή για τη Βόρεια Μακεδονία. Μέσα ο Ριστόφσκι έξω ο Μουσίλου. by Λουκάς Χατζής
20:47
89' 3-1 ΓΚΟΛ για την Αυστρία! by Λουκάς Χατζής
20:49
Ο Αρναούτοβιτς εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας, κλέβει την μπάλα και αδειάζοντας και τον κίπερ Ντιμιτρέφσκι έκανε το 3-1. by Λουκάς Χατζής
20:49
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:51
93' Αλλαγή για την Αυστρία. Έξω ο Λάιμερ μέσα ο Μπάουμγκαρτλινγκερ. by Λουκάς Χατζής
20:53
Τέλος αγώνα. Η Αυστρία ξεκινάει με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο Euro επικρατώντας 3-1 της Βόρειας Μακεδονίας στην πρεμιέρα του τρίτου ομίλου. by Λουκάς Χατζής