Σκωτία (3-5-2): Μάρσαλ, Χάνλεϊ, Κούπερ, Χέντρι, Ο'Ντόνελ, Άρμστρονγκ, ΜακΓκιν, ΜακΤόμινεϊ, Ρόμπερτσον, Ντάικς, Κρίστι by www.sport-fm.gr
Τσεχία (4-2-3-1): Βάτσλικ, Τσουφάλ, Σελούτσκα, Κάλας, Μπόριλ, Σούτσεκ, Κραλ, Μάσοπουστ, Νταρίντα, Γιάνκτο, Σικ by www.sport-fm.gr
16:00
16:01
16:06
16:09
5' Ευκαιρία για τη Σκωτία. Ο ΜακΓκιν έκλεψε και εκτέλεσε από πλάγια θέση, αλλά δεν κατάφερε να πιάσει γεμάτο το σουτ. Πάντως καρδιοχτύπησε την αντίπαλη άμυνα by www.sport-fm.gr
16:10
16:12
16:13
Εκτέλεση φάουλ του Γιάνκτο από τα δεξιά με το αριστερό, πέρασε η μπάλα κατευθείαν εκτός. by www.sport-fm.gr
16:15
Κυκλοφορούν την μπάλα οι Τσέχοι και θέλουν να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό. by www.sport-fm.gr
16:16
16' Ευκαιρία για την Τσεχία! Δυνατό σουτ του Σικ, έδιωξε εντυπωσιακά ο Μάρσαλ!
16:18
Μπήκε καλύτερα η Σκωτία στο ματς, ισορρόπησε στη συνέχεια η Τσεχία και τώρα είναι αυτή που ελέγχει την κατάσταση. by www.sport-fm.gr
16:19
18' Απαντάει η Σκωτία, που φεύγει γρήγορα στην κόντρα, αλλά το σουτ του Ντάικς περναέι αλάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
16:20
20' Νέο κόρνερ για την Τσεχία, ξανά από αριστερα όπως επιτίθεται, κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
16:32
32' Φοβερή φάση για να ανοίξουν το σκορ οι γηπεδούχοι, αλλά ο Ρόμπερτσον δεν μπορεί να νικήσει τον Βάτσλικ, που διώχνει σε κόρνερ το σπυτ του πρώτου από θέση μέσα αριστερά!
16:40
16:42
16:43
42' Γκολ! 1-0 η Τσεχία, με την... πολιορκία των τελευταίων λεπτών να αποδίδει, αφού με γυριστη κεφαλιά από γέμισμα του Τσούφαλ, ο Σικ νικάει τον Μάρσαλ κι ανοίγει το σκορ.
16:46
45'' Ο ΜακΤόμινεϊ διαμαρτύρεται έντονα για πέναλτι που δεν του καταλογίστηκε από τον Ζίμπερτ, σωστά...
16:47
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους. Προηγείται η Τσεχία της Σκωτίας με 1-0, χάρη στο 12ο γκολ του Σικ μετά από 27 εμφανίσεις με την εθνική. Εικόνα live 21968061/93826.jpg by www.sport-fm.gr
17:02
17:02
17:03
17:04
17:04
47' Νέα προσπάθεια, του Νταρίντα τώρα, διώχνει σε κορνερ ο Μάρσαλ, με επέμβαση στο δεξί του δοκαρι!
17:05
48' Δοκάρι για την Σκωτία, από το γυριστό σουτ του Χέντρι από το ύψος της μεγάλης περιοχής! by www.sport-fm.gr
17:07
49' Μια ακόμα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Κάλας να βάζει την προβολή κα τον Βάτσλικ να διώχνει με υπερπροσπάθεια, γλιτώνοντας το 1-1! by www.sport-fm.gr
17:12
52' Γκολ! 2-0 η Τσεχία, με τον Σικ να κάνει μια επαφή με τημπάλα, να βάζει απίθανο φάλτσο και σουτάροντας λίγο πιο κάτω από την μεσάια γραμμή, να πετυχαίνει και δεύτερο τερμα...
17:15
55' Ωραίο σουτ του Νταρίντα, ελάχιτα άουτ η μπάλα με την Τσεχία να έχει το μομέντουμ ξεκάθαρα! by www.sport-fm.gr
17:19
61' Αντεπίθεση της Σκωτίας, σουτ του Άρμστρονγκ στην συμβολή της περιοχής, ο Κάλας βάζει την προβολή και διώχνει σε κόρνερ, φλερτ΄ροντς με το αυτογκολ... by www.sport-fm.gr
17:24
17:25
66' Μια ακόμα πολύ καλή φάση για το 1-2 γα την Σκωτία, αλλά ο Βάτσλικ νικάει τον Ντάικς! by www.sport-fm.gr
17:29
67' Διπλή αλλαγή οι γηπεδούχοι. ΜακΓκρέγκορ και Φρέιζερ αντί των Χέντρι και Αρμστρονγκ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
17:29
17:30
72' Διπλή αλλαγή και οι φιλοξενούμενοι τώρα. Χλόζεκ κι Βύντρα αντί των Γιάνκτο και Μάζοπουστ. by www.sport-fm.gr
17:38
77' Καλή στγμή για την Σκωτία, άουτ η μπάλα από το σουτ του ΜακΤόμινεϊ όμως... by www.sport-fm.gr
17:39
17:41
81' Επικίνδυνη φάση για την Τσεχία, με τον Χλόζεκ να κάνει το γύρισμα, τον Σικ να σουταρει αλλά τον Μάρσαλ να διώχνει... by www.sport-fm.gr
17:45
17:46
17:48
90' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία πό τον Κρμέντσικ, με τον επιθετικό του ΠΑΟΚ να μην μπορεί να νικήσει τον Μάρσαλ, για το 0-3. by www.sport-fm.gr
17:49
17:53
90'+4' Λήξη της αναμέτρησης, νικήτρια η Τσεχία επί της Σκωτίας με 2-0, από ισάριθμα τέρματα του Σικ. by www.sport-fm.gr