Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τον 6ο όμιλο του Euro 2020.

18:22
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ουγγαρία και την Πορτογαλία, στην αυλαία του έκτου ομίλου στο Euro. by Λουκάς Χατζής
18:26
Στις 19:00 θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην "Πούσκας Αρένα" της Βουδαπέστης, εκεί όπου θα υπάρξει πληρότητα 100%! Κάτι που πρακτικά σημαίνει πως στις εξέδρες μπορούν να βρεθούν 68.000 θεατές, δημιουργώντας μια πραγματικά εντυπωσιακή ατμόσφαιρα που τόσο έχει λείψει από τα ευρωπαϊκά γήπεδα! by Λουκάς Χατζής
18:27
Η Πορτογαλία μπαίνει στη διοργάνωση ως η πρωταθλήτρια Ευρώπης, μετά την κατάκτηση του Euro το 2016 στα γήπεδα της Γαλλίας. by Λουκάς Χατζής
18:30
Συνολικά, 13 φορές έχουν τεθεί αντιμέτωπες οι δύο ομάδες, με την Πορτογαλία να έχει το πάνω χέρι με 9 νίκες και 4 ισοπαλίες. Η πιο πρόσφατη αναμέτρηση ήταν τον Σεπτέμβριο του 2017, με τους Πορτογάλους να επικρατούν 1-0 στη Βουδαπέστη. by Λουκάς Χατζής
18:30
Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις δύο ενδεκάδες. by Λουκάς Χατζής
18:31
Ουγγαρία (Μάρκο Ρόσι): Γκουλάτσι - Μπότκα, Όρμπαν, Σάλαϊ - Νάγκι, Κλάινχαϊσλερ, Σέφερ, Φιόρα, Λόβρεντσιτς - Αντάμ Σάλαϊ, Ρόλαντ Σάλαϊ. by Λουκάς Χατζής
18:31
Πορτογαλία (Φερνάντο Σάντος): Ρούι Πατρίτσιο - Σεμέδο, Πέπε, Ντίας, Γκερέιρο - Ντανίλο, Καρβάλιο, Μπρούνο Φερνάντες - Μπερνάρντο Σίλβα, Ζότα, Κριστιάνο Ρονάλντο. by Λουκάς Χατζής
18:33
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους θα βρίσκονται οι: Ντίμπους, Μπόγκνταν, Λανγκ, Κέτσκες, Νεγκό, Τσέρι, Ρ. Βάργκα, Σίγκερ, Βάργκα, Νικολιτς, Σεν, Μπολά. by Λουκάς Χατζής
18:34
Στον πάγκο της Πορτογαλίας θα καθίσουν οι: Λόπες, Ρουί Σίλβα, Φόντε, Μουτίνιο, Αντρέ Σίλβα, Ράφα Σίλβα, Ρενάτο Σάντσες, Νέβες, Γκονζάλες, Ζοάο Φέλιξ, Σέρτζιο Ολιβέιρα, Μέντες. by Λουκάς Χατζής
18:38
Να θυμίσουμε πως στον έκτο όμιλο συμμετέχουν ακόμα η Γαλλία και η Γερμανία, οι οποίες παίζουν στις 22:00 στο Μόναχο. by Λουκάς Χατζής
18:39
Και κάποια στατιστικά... by Λουκάς Χατζής
18:41
Η Ουγγαρία παραμένει αήττητη στα έντεκα τελευταία παιχνίδια της επίσημα και φιλικά, έχοντας 7 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Από την άλλη, η Πορτογαλία έχει υποστεί μόλις μία ήττα στα 15 πιο πρόσφατα παιχνίδια της (10 νίκες). by Λουκάς Χατζής
18:43
Ο αρχηγός των Πορτογάλων, Κριστιάνο Ρονάλντο, αναμένεται να γράψει ιστορία απόψε καθώς θα γίνει ο πρώτος ποδοσφαιριστής στην ιστορία του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που θα συμμετάσχει σε πέμπτο Euro! by Λουκάς Χατζής
18:43
Σε λιγότερο από ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
18:52
Έτοιμες οι δύο ομάδες να κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
19:01
Με την έναρξη της αναμέτρησης ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγραψε ιστορία, ως ο πρώτος παίκτης που παίζει σε πέντε Euro! by Λουκάς Χατζής
19:03
19:04
Δείτε το βίντεο από τις εξέδρες!
by Λουκάς Χατζής
19:05
5' Πρώτη καλή στιγμή για την Πορτογαλία, με τον Ζότα να δοκιμάζει το σουτ έξω από την περιοχή και τον Γκουλάτσι να απομακρύνει με εντυπωσιακό τρόπο. by Λουκάς Χατζής
19:06
6' Στημένη μπάλα σε καλό σημείο για τους Πορτογάλους, η φάση σταματάει για επιθετικό φάουλ. by Λουκάς Χατζής
19:08
8' Μια πτώση του Ρολάντ Σαλάι από παρέμβαση του Σεμέδο, και ενώ ο Ούγγρος φορ έβγαινε στην κόντρα επίθεση. Παίζεται λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
19:09
9' Εκτελείται ένα φάουλ από τα δεξιά όπως επιτίθεται η Πορτογαλία, ο Ζότα πετάγεται στο πρώτο δοκάρι, η προβολή του όμως πέρασε άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:10
Τρομερή αντίδραση από τους Ούγγρους στις εξέδρες! Σε κόψιμο του Κριστιάνο Ρονάλντο, οι φίλαθλοι στις κερκίδες... ξεσηκώνονται και πανηγυρίζουν! by Λουκάς Χατζής
19:12
Τα... νεύρα του Ρονάλντο στο σουτ του Ζότα!
19:13
13' Ωραία κάθετη του Μπρούνο Φερνάντες, δεν πρόλαβε να κάνει κοντρόλ ο Γκερέιρο. by Λουκάς Χατζής
19:15
15' Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στην αναμέτρηση. Η Πορτογαλία έχει τον απόλυτο έλεγχο του ρυθμού, έχοντας απειλήσει δύο φορές με τον Ζότα. Όλη η Ουγγαρία βρίσκεται πίσω από τη σέντρα. by Λουκάς Χατζής
19:16
16' Μικρή διακοπή, με τον Φιόρα να βρίσκεται στο έδαφος. by Λουκάς Χατζής
19:19
19' Ο Ρονάλντο κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας, με το πλασέ του να σταματάει εντυπωσιακά ο κίπερ της Ουγγαρίας. Μη γενόμενη η φάση όμως, με τον βοηθό να υποδεικνύει οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
19:22
22' Κόρνερ για την Πορτογαλία. by Λουκάς Χατζής
19:22
Απομακρύνει με δεύτερη προσπάθεια η άμυνα της Ουγγαρίας. by Λουκάς Χατζής
19:23
Επική αντίδραση των Ούγγρων φιλάθλων μετά από κόψιμο στον Ρονάλντο!
19:25
26' Αργός ο ρυθμός στο ματς, με την Ουγγαρία να έχει κλείσει καλά τους χώρους και την Πορτογαλία να δυσκολεύεται να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
19:26
26' Εντυπωσιακό τάκλιν του Όρμπαν σε προσπάθεια του Μπερνάρντο Σίλβα μέσα στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:27
27' Επιμένει η Πορτογαλία που τα τελευταία δύο λεπτά έχει... κατασκηνώσει στην περιοχή της Ουγγαρίας. by Λουκάς Χατζής
19:27
28' Σέντρα σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα από τα δεξιά, περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:28
29' Δεύτερο κόρνερ στο παιχνίδι για την Πορτογαλία. by Λουκάς Χατζής
19:28
Απομακρύνει ο Φιόρα. by Λουκάς Χατζής
19:30
30' Κεφαλιά του Ρονάλντο μετά από σέντρα του Μπερνάντο Σίλβα, περνάει λίγο δίπλα από το δοκάρι των Ούγγρων. by Λουκάς Χατζής
19:33
34' Στην επίθεση η Ουγγαρία μετά από ώρα. by Λουκάς Χατζής
19:35
35' Φάουλ για την Ουγγαρία αρκετά μέτρα από την αντίπαλη περιοχή. Ωστόσο, μπορεί να φέρει παίκτες στα καρέ του Ρούι Πατρίτσιο. by Λουκάς Χατζής
19:36
36' Πρώτη τελική για την Ουγγαρία. Γυριστή κεφαλιά του Άνταμ Σαλάι μπλοκάρει σταθερά ο κίπερ των Πορτογάλων. by Λουκάς Χατζής
19:37
65-35% η κατοχή της μπάλας υπέρ των Πορτογάλων. by Λουκάς Χατζής
19:37
38' Κίτρινη στον Ρούμπεν Ντίας. by Λουκάς Χατζής
19:41
40' Τεράστια ευκαιρία για την Πορτογαλία! Ο Ντιόγκο Ζότα γύρισε με πλάτη στη μικρή περιοχή, με τον Γκουλάτσι να αποκρούει από κοντά.
19:42
43' Η Πορτογαλία έχει ανεβάσει ρυθμό στα τελευταία λεπτά, ψάχνοντας ένα γκολ πριν το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
19:44
43' Μία ακόμα τεράστια ευκαιρία για την Πορτογαλία με τον Ρονάλντο αυτή τη φορά! Ο αρχηγός ήρθε σαν τρέιλερ στην καρδιά της περιοχής από πλεονεκτική, με το πλασέ του να περνάει πάνω από την εστία.
19:44
Ωραίος ο Τσακίρ!
19:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
19:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ουγγαρία και Πορτογαλία πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια, σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου οι Πορτογάλοι κυριάρχησαν πλήρως, έχοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες στο τέλος για το γκολ. by Λουκάς Χατζής
20:02
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:03
47' Κόρνερ για την Πορτογαλία. by Λουκάς Χατζής
20:04
47' Κεφαλιά του Πέπε εντυπωσιακή απόκρουση του Γκουλάτσι. by Λουκάς Χατζής
20:06
50' Μακρινό σουτ του Άνταμ Σαλάι, μπλοκάρει σταθερά ο Ρούι Πατρίτσιο. by Λουκάς Χατζής
20:10
53' Η Πορτογαλία συνεχίζει να έχει την κατοχή, δεν μπορεί όμως να βρει τρόπους να πλησιάσει στην εστία των Μαγυάρων. by Λουκάς Χατζής
20:12
55' Μικρή διακοπή στο έδαφος ο Σάλαϊ μετά από μονομαχία του Ντίας. by Λουκάς Χατζής
20:14
57' Σουτ του Ρόλαντ Σάλαϊ, διώχνει ο Ρούι Πατρίτσιο. by Λουκάς Χατζής
20:14
Να λοιπόν που η Ουγγαρία έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:17
Η ευκαιρία του Πέπε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.
20:21
65' Κόρνερ για την Πορτογαλία. by Λουκάς Χατζής
20:22
65' Μέσα ο Νέγκο, έξω ο Σέφερ για την Ουγγαρία. by Λουκάς Χατζής
20:22
66' Ακόμα ένα κόρνερ για την Πορτογαλία. by Λουκάς Χατζής
20:24
68' Μακρινό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, πέφτει εντυπωσιακά ο Γκουλάτσι στην αριστερή του γωνιά και διώχνει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:26
69' Αδύναμο σουτ του Ρολάντ Σάλαϊ, τρίτη τελική της Ουγγαρίας στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:26
70' Ωραία ενέργεια του Μπρούνο Φερνάντες, η σέντρα του όμως στο πουθενά... by Λουκάς Χατζής
20:27
71' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Έξω ο Μπερνάρντο Σίλβα, στη θέση του ο Ράφα Σίλβα. by Λουκάς Χατζής
20:29
73' Κεφαλιά του Σάλαϊ απομακρύνει η άμυνα των Πορτογάλων. by Λουκάς Χατζής
20:33
76' Έντονες διαμαρτυρίες από τον Κριστιάνο Ρονάλντο για πέναλτι σε χέρι του Φιόρα. Ο Τσεκίρ λέει παίζεται. by Λουκάς Χατζής
20:35
77' Αλλαγές για Ουγγαρία. Έξω οι Ρόλαντ Σάλαϊ και Κλάινχαϊσλερ, μέσα οι Σεν και Σίγκερ. by Λουκάς Χατζής
20:36
Η μεγάλη ευκαιρία του Μπρούνο Φερνάντες.
20:36
80' Η Ουγγαρία βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, ωστόσο το τέρμα ακυρώνεται για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
20:38
81' Αλλαγές για την Πορτογαλία. Αντρέ Σίλβα και Σάντσες στις θέσεις των Ζότα και Καρβάλιο. by Λουκάς Χατζής
20:40
84' ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία! Σουτ του Γκερέιρο, η μπάλα κοντράρει σε πόδια αμυντικών και καταλήγει στα δίχτυα by Λουκάς Χατζής
20:44
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! 2-0 ΤΗΝ ΟΥΓΓΑΡΙΑ! ΓΚΟΛ Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΆΛΝΤΟ! by Λουκάς Χατζής
20:47
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων by Λουκάς Χατζής
20:49
90'+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΚΑΙ 3-0! Ράφα Σίλβα και Κριστιάνο κρύβουν την μπάλα και ο τελευταίος πετυχαίνει το δεύτερό του τέρμα. by Λουκάς Χατζής
20:53
Λήξη της αναμέτρησης! Η Πορτογαλία επικρατεί στην Ουγγαρία 3-0, πολύ πιο δύσκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ και αρχίζει με το δεξί τις υποχρεώσεις της. Είναι πολύ σημαντικό το γεγονός ότι πέτυχε και τρία γκολ. by Λουκάς Χατζής