Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro 2020.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολλανδία-Αυστρία για τη δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Euro 2020. by Αποστόλης Λιβάνιος
Oλλανδία (Φρανκ ντε Μπουρ): Στεκέλενμπουργκ - Ντάμφρις, Ντε Φράι, Ντε Λιχτ, Μπλιντ, Φαν Άανχολτ - Ντε Ρουν, Βαϊνάλντουμ, Ντε Γιονγκ - Ντεπάι, Βέχορστ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αυστρία (Φράνκο Φόντα): Μπάχμαν - Λάινερ, Ντράγκοβιτς, Χιντερέγκερ, Ούλμερ - Μπαουμγκάρτνερ, Σλάγκερ, Λάιμερ, Αλάμπα - Γκρέγκοριτς, Ζάμπιτσερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Περίπου 16.000 κόσμος στο Άμστερνταμ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Η Ολλανδία επικράτησε 3-2 της Ουκρανίας στην πρώτη αγωνιστική, ενώ η Αυστρία 3-1 της Βόρειας Μακεδονίας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Επιστροφή για τον Ντε Λιχτ στους οράνιε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Τιμωρημένος ο Αρναούτοβιτς για τους Αυστριακούς λόγω του περιβόητου πανηγυρισμού στο προηγούμενο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
21:51
Λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα στη «Johan Cruijff Arena» by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
Και τώρα η ανάκρουση των Ύμνων των δύο χωρών. Πρώτα της Αυστρίας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
Αναμενόμενα η πρωτοβουλία των κινήσεων ανήκει στους Ολλανδούς στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
Ζήτησε πέναλτι ο Ντε Φράι. Αν υπάρχει κάτι είναι εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Τώρα γίνεται έλεγχος για το μαρκάρισμα στον Ντάμφρις, πάει να το δει ο διαιτητής by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Φάνηκε να είναι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Πέναλτι και κίτρινη στον Αλάμπα! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
11' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία, 1-0! Ο Ντεπάι ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπάχμαν που διάλεξε σωστή γωνία, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το τέρμα των οράνιε
22:14
14' Κίτρινη στον Ντε Ρουν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
16' Επικίνδυνη κόντρα των Ολλανδών με τον Ντάμφρις να κάνει κάθετη για τον Βέχορστ , που, ωστόσο, πήρε μόνο το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
24' Επικίνδυνη επίθεση της Ολλανδίας μετά από εκτέλεση πλαγίου, ο Ντεπάι σούταρε δυνατά-άστοχα προσπαθώντας να βρει κενό στην κλειστή γωνία του Μπάχμαν
22:28
28' Σουτ του Μπαουμγκάρτνερ, που συνέκλινε από τα αριστερά προς τα δεξιά, η μπάλα στο κεφάλι του Ντε Λιχτ και στη συνέχεια απομακρύνθηκε
22:36
35' Δυνατό σουτ του Χιντερέγκερ εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία
22:39
40' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία της Ολλανδίας! Ο Βέχορστ έκανε γύρισμα για τον Ντεπάι, μετά από μακρινή μπαλιά, αλλά ο σκόρερ των οράνιε σπατάλησε τρομερή ευκαιρία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
41' Σουτ του Βαϊνάλντουμ από κοντά, αλλά η μπάλα στα σώματα
22:44
44' Πλασέ του Ντεπάι από τα αριστερά, η μπάλα βρήκε στον Ντράγκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
0 by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Ημίχρονο στο Άμστερνταμ: Ολλανδία-Αυστρία 1-0. Οι οράνιε προηγούνται με το γκολ του Ντεπάι στο 11', από το πέναλτι που κέρδισε ο Ντάμφρις. Ανώτερη η ομάδα του Ντε Μπουρ σε ένα ματς με λίγες, αλλά καλές φάσεις και με περισσότερη τακτική από όση ίσως να περιμέναμε. Ο Ντεπάι σπατάλησε στο 40' τρομερή ευκαιρία για το 2-0 και αυτή ήταν η καλύτερη στιγμή στο πρώτο μέρος μετά το τέρμα του πρώην άσου της Λιόν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
Επικίνδυνη επίθεση με τον Σλάγκερ για την Αυστρία, αλλά το γύρισμά του είναι πάνω σε αντίπαλο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
Έχει τρελό ρυθμό στα πρώτα λεπτά του β' μέρους η αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
61' ΤΡΟΜΕΡΗ ευκαιρία της Ολλανδίας! Έπειτα από βόλεϊ στην αντίπαλη περιοχή, ο Ντε Φράι με κεφαλιά και ο Ντε Λιχτ με πλάσε στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Μπάχμαν.
23:19
62' Αλλαγές για την Αυστρία: Κάλαϊτζιτς και Γκρίλιτς αντί Γκρέγκοριτς και Λάιμερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
64' Αλλαγές για την Ολλανδία: Ακέ αντί Μπλιντ, Μάλεν αντί Βέχορστ, ενώ ο Βαϊνάλντ πήρε τη θέση του Φαν Άανχολτ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
67' ΓΚΟΛ η Ολλανδία, 2-0! Οι οράνιε βγήκαν στην κόντρα με την άμυνα της Αυστρίας να είναι στη σέντρα, ο Μάλεν έφυγε στην κόντρα και έστρωσε στον Ντάμφρις που πλάσαρε τον Μπάχμαν, ο οποίος βρήκε την μπάλα, αλλά δεν απέτρεψε το γκολ του μπακ της Αϊντχόφεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
70' Αλλαγή για την Αυστρία: Λαζάρο αντί Μπαουμγκάρτνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:28
71' Μεγάλη ευκαιρία για την Αυστρία, με τον Κάλαϊτζιτς να πιάνει κεφαλιά, την μπάλα να κοντράρει και να περνάει εκτός σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
74' Αλλαγή για την Ολλανδία: Χράφενμπερχ, αντί του Ντε Ρουν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
81' Βολίδα του Αλάμπα, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:41
82' Λουκ Ντε Γιονγκ αντί Ντεπάι. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:41
84' Ονισίγουο αντί Σλάγκερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
85' Κεφαλιά του Ονισίγουο, που μόλις μπήκε, η μπάλα στην αγκαλιά του Στεκέλενμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
90+4' Μεγάλη ευκαιρία με τον Βαϊνάλντουμ να καθυστερεί και να κόβεται από τον Χιντερέγκερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Στα καπάκια, ο Μάλεν δεν πάσαρε και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Τέλος στο Άμστερνταμ: Ολλανδία-Αυστρία 2-0! Το πέναλτι του Ντεπάι στο 11’ και το γκολ του Ντάμφρις στο 67’ σφράγισαν τη νίκη των «οράνιε» και την πρόκρισή τους στους «16» του Euro 2020. by Αποστόλης Λιβάνιος