Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Euro.

21:17
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αγγλία και την Σκωτία στο "Γουέμπλεϊ" για τη δεύτερη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου. by Λουκάς Χατζής
21:20
Στην πρεμιέρα του Euro, η Αγγλία επικράτησε 1-0 της Κροατίας χάρη στο τέρμα του Στέρλινγκ στο 57ο λεπτό. Από την άλλη, οι Σκωτσέζοι ηττήθηκαν πολύ εύκολα 2-0 από την Τσεχία. by Λουκάς Χατζής
21:21
Νωρίτερα σήμερα, Κροατία και Τσεχία έμειναν στο 1-1 για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου.
21:25
Να αναφέρουμε πως ανάμεσα στις δυο χώρες υπάρχει μεγάλη αντιπαλότητα. Άλλωστε, Αγγλία και Σκωτία έδωσαν το πρώτο διεθνές παιχνίδι χωρών στην ιστορία του παγκόσμιου ποδοσφαίρου, το οποίο έλαβε χώρα πριν από 149 χρόνια, το 1872! by Λουκάς Χατζής
21:26
Σε 114 παιχνίδια που έχουν δώσει μεταξύ τους, η Αγγλία μετράει 48 νίκες, η Σκωτία 41, ενώ 25 ματς έληξαν ισόπαλα. by Λουκάς Χατζής
21:27
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις δύο ενδεκάδες. by Λουκάς Χατζής
21:27
Αγγλία (4-2-3-1): Πίκφορντ - Τζέιμς, Στόουνς, Μινγκς, Σο - Φίλιπς, Ράις - Μάουντ, Φόντεν, Στέρλινγκ - Κέιν. by Λουκάς Χατζής
21:27
Σκωτία (3-5-2): Μάρσαλ – Χάνλι, Τίερνι, ΜακΤόμινεϊ - – Ο’Ντόνελ, ΜακΓκρέγκορ, ΜακΓκιν, Γκίλμουρ, Ρόμπερτσον - Ντάικς, Άνταμς. by Λουκάς Χατζής
21:32
Στον πάγκο θα βρίσκονται:
Αγγλία (Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ): Ράμστνεϊλ, Τζονστόουν, Μαγκουάιρ, Γκρίλις, Χέντερσον, Ράσφορντ, Τρίπιερ, Κόουντι, Σάντσο, Κάλβερτ-Λιούιν, Μπέλιγχαμ.
Σκωτία (Στιβ Κλαρκ): Γκόρντον, ΜακΛάφλιν, Κριστ, Φλεκ, Κούπερ, Άρμστρονγκ, Νίσμπετ, Φρέιζερ, Πάτερσον, Χέντρι, Φόρεστ, ΜακΚένα. by Λουκάς Χατζής
21:37
Σε λιγότερο από 20 λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στον αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:41
Θυμηθείτε τη νίκη των Άγγλων επί της Κροατίας
21:42
Δείτε και τα στιγμιότυπα από την ήττα της Σκωτίας
21:49
Αρκετοί είναι οι Σκωτσέζοι που έχουν ταξιδέψει στο Λονδίνο για το ματς, ωστόσο πολλοί λίγοι έχουν εισιτήρια για να μπουν στο "Γουέμπλεϊ". by Λουκάς Χατζής
21:54
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
21:55
Αυτή την ώρα έχουμε την ανάκρουση των δύο εθνικών ύμνων. by Λουκάς Χατζής
21:56
Αρκετά έντονη η βροχόπτωση στο Λονδίνο, κάτι που μπορεί να παίξει τον ρόλο του στην έκβαση του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
22:00
Έναρξη της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
22:01
1' Στο έδαφος ο Λουκ Σο μετά από σύγκρουση που είχε σε εναέρια διεκδίκηση. by Λουκάς Χατζής
22:02
Όλα καλά με τον Σο, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
22:04
4' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τη Σκωτία, με το σουτ του Άνταμς να κόβει ο Στόουνς. by Λουκάς Χατζής
22:07
6' Δυνατό παιχνίδι με ένταση και σκληρά μαρκαρίσματα. Ενδεικτικό πως έχουν γίνει τέσσερα φάουλ στα πρώτα έξι λεπτά! by Λουκάς Χατζής
22:07
7' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία για μία σέντρα στην περιοχή της Σκωτίας. by Λουκάς Χατζής
22:08
Περνάει χωρίς να κινδυνέψει η Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
22:08
8' Φάουλ τώρα στην απέναντι πλευρά του γηπέδου. Ευκαιρία για τους Σκωτσέζους να ανεβάσουν κόσμο στην περιοχή του Πίκφορντ. by Λουκάς Χατζής
22:08
Απομακρύνει η άμυνα των Άγγλων. by Λουκάς Χατζής
22:10
Το σκληρό φάουλ του Ντάικς στον Σο.
22:11
11' Σουτ του Μάουντ από το ημικύκλιο της περιοχής, κέρδος ένα κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:12
12' Κεφαλιά του Στόουνς στο δοκάρι! Ο στόπερ των Άγγλων πετάχτηκε ολομόναχος στο πρώτο δοκάρι, με την κεφαλιά του να βρίσκει στο αριστερό κάθετο του Μάρσαλ.
22:13
13' Νέα τεράστια ευκαιρία για την Αγγλία, με τον Μάουντ να αστοχεί από το ύψος της μικρής περιοχής ύστερα από ωραία πάσα του Στέρλινγκ.
22:15
15' Παρατηρήσεις του Λαόθ στον Φίλιπς μετά από σκληρό μαρκάρισμα που έκανε ο άσος της Αγγλίας. by Λουκάς Χατζής
22:15
16' Κίτρινη κάρτα στον ΜακΓκίν για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
22:18
18' Ο Φόντεν έχασε μια τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, ωστόσο η φάση δεν μετράει καθώς ο άσος της Αγγλίας ήταν σε θέση οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
22:19
19' Κόρνερ για την Αγγλία. by Λουκάς Χατζής
22:20
Απομακρύνει εύκολα η άμυνα της Σκωτίας. by Λουκάς Χατζής
22:22
22' Σκληρό φάουλ του Στόουνς στον Ντάικς, χαρίζει την κίτρινη ο Λαόθ. Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τη Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
22:22
22' Μακρινό σουτ του Τίρνι, περνάει αρκετά πάνω από την εστία του Πίκφορντ. by Λουκάς Χατζής
22:24
Ένα από τα... πολλά σκληρά μαρκαρίσματα στον αγώνα!
22:25
25' Ακόμα ένα δυνατό φάουλ στο ματς, αυτή τη φορά από τον Ράις στον Ντάικς. by Λουκάς Χατζής
22:29
29' Κεφαλιά του Χάρι Κέιν στην πλάτη της άμυνας, με τον διαιτητή να σταματάει τη φάση για οφσάιντ. Πρώτη φορά πάντως που έκανε αισθητή την παρουσία του ο Άγγλος φορ. by Λουκάς Χατζής
22:31
30' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τη Σκωτία! Μετά από ωραία σέντρα του Τίρνι, ο Ο' Ντόνελ έπιασε το σουτ στην κίνηση με τον Πίκφορντ να αποκρούει με εντυπωσιακό τρόπο στην κάτω δεξιά του γωνία. Στη συνέχεια της φάσης, ο Άνταμς αστόχησε σε κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
22:34
34' Κακό γύρισμα του Μάουντ, διώχνει με ευκολία η άμυνα της Σκωτίας. by Λουκάς Χατζής
22:34
34' Ωραία πάσα στην πλάτη της άμυνας, ο Στέρλινγκ δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ. by Λουκάς Χατζής
22:36
36' Κρατάει την μπάλα η Αγγλία, ωστόσο δυσκολεύεται αφάνταστα να διασπάσει την καλή και πολυπρόσωπη άμυνα των Σκωτσέζων. by Λουκάς Χατζής
22:38
38' Κόρνερ για την Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
22:39
Βγαίνει και απομακρύνει με γροθιές ο Πίκφορντ. by Λουκάς Χατζής
22:44
45' Κόρνερ για τη Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
22:45
Απομακρύνει η άμυνα της Αγγλίας. by Λουκάς Χατζής
22:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Αγγλία και Σκωτία πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, σε ένα αρκετά κακό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο έλειψε ο ρυθμός και οι φάσεις. by Λουκάς Χατζής
22:54
Η τεράστια απόκρουση του Πίκφορντ νωρίτερα σε σουτ του Ο' Ντόνελ!
23:00
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
23:02
46' Κόρνερ για την Αγγλία, μετά από ωραία ενέργεια του Στέρλινγκ από τα πλάγια. by Λουκάς Χατζής
23:02
Απομακρύνει με κεφαλιά ο Τίρνι. by Λουκάς Χατζής
23:03
48' Σωτήρια επέμβαση του Ρόμπερτσον προ του Φόντεν. by Λουκάς Χατζής
23:04
49' Μακρινό σουτ του Μάουντ, βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο Μάρσαλ. by Λουκάς Χατζής
23:05
Πολύ καλό ξεκίνημα για την Αγγλία σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
23:07
52' Σέντρα του Ρόμπερτσον, διώχνει ο Στόουνς. by Λουκάς Χατζής
23:10
55' Καλή κυκλοφορία των Άγγλων, το σουτ του Τζέιμς όμως πέρασε πάνω από την εστία του Μάρσαλ. by Λουκάς Χατζής
23:13
57' Μεγάλη στιγμή για τη Σκωτία, με τον Άνταμς να καθυστερεί αρκετά να εκτελέσει εντός περιοχής, με το σουτ του στη συνέχεια να βρίσκει στα σώματα των Άγγλων. by Λουκάς Χατζής
23:14
59' Σουτ από τον Χάρι Κέιν, βρίσκει σε σώματα αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
23:15
Το εντυπωσιακού σουτ του Μάουντ και η ακόμα καλύτερη απόκρουση του Μάρσαλ!
23:15
60' Κόρνερ για την Αγγλία. by Λουκάς Χατζής
23:16
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
23:17
62' Σωτήρια επέμβαση του Μινγκς προ του Ντάικς, κέρδος ένα κόρνερ για την Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
23:18
62' Τεράστια ευκαιρία για τη Σκωτία, με το σουτ του Ντάικς να διώχνει πάνω στη γραμμή ο Τζέιμς! Η μπάλα πάντως έδειχνε πως πήγαινε έξω ή δοκάρι μετά την προβολή του ριπλέι. by Λουκάς Χατζής
23:19
64' Αλλαγή για την Αγγλία. Έξω ο Φόντεν, στη θέση του ο Γκρίλις. by Λουκάς Χατζής
23:19
64' Κόρνερ για την Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
23:19
Απομάκρυνε ο Πίκφορντ με γροθιές. by Λουκάς Χατζής
23:21
66' Κόρνερ για την Αγγλία. by Λουκάς Χατζής
23:21
Διώχνει ο ΜακΓκιν. by Λουκάς Χατζής
23:22
67' Στημένη φάση για την Αγγλία, ανεβαίνει κόσμος στην περιοχή του Μάρσαλ. by Λουκάς Χατζής
23:23
Επιμένει η Αγγλία, διώχνουν όμως και πάλι οι Σκωτσέζοι. by Λουκάς Χατζής
23:29
74' Καλή στιγμή για την Αγγλία, με το σουτ του Σο από αρκετά πλάγια θέση να περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
23:29
74' Αλλαγή για την Αγγλία. Έξω ο Κέιν μέσα ο Ράσφορντ. by Λουκάς Χατζής
23:32
76' Μέσα ο Άρμστρονγκ, στη θέση του Γκίλμορ για τη Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
23:33
78' Μεγάλη στιγμή για τη Σκωτία, με τον Άνταμς να είναι ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι, το σουτ του όμως ήταν απογοητευτικό. by Λουκάς Χατζής
23:34
79' Στο έδαφος ο Στέρλινγκ, οι Άγγλοι διαμαρτύρονται για πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
23:35
Δεν υπάρχει κάποια παράβαση, συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Λουκάς Χατζής
23:37
82' Κόρνερ για τη Σκωτία. by Λουκάς Χατζής
23:37
Απομακρύνει με κεφαλιά ο Μινγκς. by Λουκάς Χατζής
23:41
85' Αλλαγή για τη Σκωτία. Έξω ο Άνταμς, στη θέση του ο Νίσμπετ. by Λουκάς Χατζής
23:42
87' Κίτρινη στον Ο' Ντόνελ. by Λουκάς Χατζής
23:46
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
23:47
90+1' Απίστευτη φάση στα καρέ της Σκωτίας, εκεί όπου οκτώ (!) παίκτες βρέθηκαν να μάχονται για την μπάλα θυμίζοντας... ράγκμπι! Τελικώς, η Σκωτία κέρδισε το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
23:48
Λήξη ημιχρόνου. Αγγλία και Σκωτία έμειναν στο μηδέν στο "Γουέμπλεϊ", ένα αποτέλσμα που κρατάει ζωντανούς τους Σκωτσέζους στη μάχη της πρόκρισης. by Λουκάς Χατζής