Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro.

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ισπανία και την Πολωνία (Olimpico de la Cartuja Σεβίλλης, μετάδοση από ΑNT1, sport-fm.gr και ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του Euro. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:47
Το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 22:00. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:48
Σουηδία (4β.) και Σλοβακία (3β.) έχουν πάρει κεφάλι στη βαθμολογία του ομίλου, αναγκάζοντας τις δύο ομάδες να ψάχνουν αποκλειστικά το τρίποντο, προκειμένου να μην βρεθούν «με την πλάτη στον τοίχο» ενόψει της τελευταίας αγωνιστικής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
Οι γηπεδούχοι Ισπανοί παραχώρησαν ισοπαλία 0-0 στους Σουηδούς την 1η αγωνιστική, παρά το γεγονός ότι τελείωσαν το ματς με το εντυπωσιακό 75% σε κατοχή μπάλας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
Από την άλλη πλευρά, η Πολωνία υπέστη ήττα (2-1) εκτός προγράμματος στην πρεμιέρα της από το αουτσάιντερ του ομίλου, Σλοβακία, και πλέον καλείται να ψάξει τη νίκη απέναντι στο φαβορί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:53
Στις τελευταίες 10 αναμετρήσεις Ισπανίας-Πολωνίας, η «φούρια ρόχα» έχει συντριπτικά «το πάνω χέρι» με 8 νίκες, έναντι 1 επικράτησης των Πολωνών, ενώ ένα παιχνίδι έχει λήξει ισόπαλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:53
Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της «ρόχα», Λουίς Ενρίκε, χρησιμοποιεί στο βασικό σχήμα τον Ζεράρ Μορένο, που θα αγωνιστεί με τους Όλμο και Μοράτα στην επίθεση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:54
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:54
Ισπανία (4-3-3): Σιμόν – Μ. Γιορέντε, Λαπόρτ, Π. Τόρες, Άλμπα – Ρόδρι, Πέδρι, Κόκε – Μορένο, Όλμο, Μοράτα by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:54
Πολωνία (3-4-2-1): Σέζνι - Μπερεζίνσκι, Γκλικ, Μπεντνάρεκ – Γιόβζιακ, Μόντερ, Κλιχ, Πούχασζ – Ζιελίνσκι, Σφιντέρσκι – Λεβαντόφσκι by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:02
2’ Πτώση στη περιοχή των Ισπανών, μπροστά ο διαιτητής δεν δίνει κάτι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:04
4' Δεν έχει κάτι σπουδαίο στο ματς ακόμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:04
5' Φάουλ του Λαπόρτ στον Λεβαντόφσκι τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:07
6' 'Ένα σουτ του Κλιχ περνάει λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Σιμόν.
by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:07
7' Στο έδαφος προ στιγμήν ο Λαπόρτ, σηκώνεται και αρχίζει και πάλι το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:09
9' Σιγά σιγά οι Ισπανοί προσπαθούν να αποκτήσουν την κατοχή στο ματς για να επιβάλλουν το παιχνίδι τους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:12
22:14
14' Οι Ισπανοί πλέον κυριαρχούν και παλεύουν να δημιουργήσουν φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:17
17΄Οι Πολωνοί έχουν κλειστεί πίσω και ουσιαστικά περιμένουν τους Ίβηρες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:19
19' Ο Μορένο βρέθηκε στην περιοχή αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ, με τον Λεβαντόφσκι να τρέχει στην αντεπίθεση αλλά να μην μπορεί να απειλήσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:22
22' Σκληρό φάουλ του Μοράτα τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:25
25' Ο Μοράτα σκοράρει αλλά ο επόπτης δίνει οφσάιντ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:26
ΓΚΟΛΛΛ για την Ισπανία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:27
Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αλλάζει την απόφαση και το γκολ του Μοράτα μετράει! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:28
Ο Ισπανός φορ κινήθηκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με ένα πλασέ έκανε το 1-0. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:30
30' Βάση της εικόνας του ματς, η Πολωνία έδειχνε ουσιαστικά να έχει παραδοθεί και να περιμένει να... φάει το γκολ από μια φλύαρη αλλά αποτελεσματική όπως φάνηκε Ισπανία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:33
34' Φάουλ για την Ισπανία σε καλό σημείο, λίγο έξω η μπάλα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:34
22:35
36' Η Πολωνία απειλεί για πρώτη φορά στο ματς. Μετά από σέντρα του Λεβαντόφσκι, ο Σφιντέρκι άπλωσε το πόδι του στο πρώτο δοκάρι αλλά αστόχησε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:36
37' Κίτρινη κάρτα στον Κλιχ για ανόητο μαρκάρισμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:38
38' Οι Ισπανοί πατούν συνεχώς την αντίπαλη περιοχή και ψάχνουν το δεύτερο γκολ λίγο πριν το ημίχρονο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:39
Το 1-0 των Ισπανών με τον Μοράτα:
22:43
43' Απίθανη φάση για την Πολωνία με τον Σφιντέρσκι να κάνει δυνατό σουτ που κατέληξε στο δοκάρι του Σιμόν! Μάλιστα η μπάλα πήγε πάνω στον Λεβαντόφσκι ο οποίος δεν κατάφερε να σκοράρει και κέρδισε το κόρνερ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:43
22:43
22:45
45' Ο Άλμπα έβγαλε όμορφη σέντρα στο πρώτο δοκάρι αλλά ο Μορένο δεν μπόρεσε να σκοράρει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τους Ισπανούς να είναι μπροστά στο σκορ με το γκολ του Μοράτα. Η ομάδα του Ενρίκε έχει την κυριαρχία αλλά οι Πολωνοί παρότι κακοί, έχουν απειλήσει 2-3 φορές. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:05
47' Ο Γκλικ κάνει ένα μαρκάρισμα με τα χέρια στον Μοράτα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:08
23:08
23:09
50' Άλλο ένα σκληρό φάουλ τον Πολωνών, πάνω στο Κόκε αυτή την φορά. Πάει η κλωτσιά... σύννεφο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:12
54' ΓΚΟΛΛΛΛ από τον Λεβαντόφσκι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:13
Μετά από μια ψηλοκρεμαστή σέντρα, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι νικά κατά κράτος τον Λαπόρτ στον αέρα και με άπιαστη κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:14
56' Υπάρχει πάτημα στον Μορένο εντός περιοχής! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:14
Ο διαιτητής δεν έδωσε κάτι, αλλά τώρα τσεκάρει το VAR. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:14
ΠΕΝΑΛΤΙ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:15
Κίτρινη κάρτα στον Μόντερ για το μαρκάρισμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:16
58' Ο Μορένο στέλνει την μπάλα στο δοκάρι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:17
Στη συνέχεια ο Μοράτα βρέθηκε μπροστά σε άδειο τέρμα αλλά έστειλε έξω την μπάλα. Ματσάρα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:17
59' Κίτρινη κάρτα στον Γιόβζιακ για διαμαρτυρία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:19
61' Το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση πλέον με το πρώτο ημίχρονο με το ρυθμό να έχει ανέβει κατακόρυφα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:20
62' Αλλαγή για την Ισπανία, μέσα ο Τόρες έξω ο Όλμο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:23
65' Ο Μοράτα σουτάρει από δύσκολη γωνία αλλά ο Σέζνι διώχνει την μπάλα κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:26
68' Έξω ο Σφιντέρσκι μέσα ο Φρανκόσκι για την Πολωνία. Έξω οι Μορένι, Κόκε, μέσα οι Σαράμπια και Ρουίζ για την Ισπανία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:28
70' Στο έδαφος ο Μπεντνάρεκ μετά από χτύπημα στο κεφάλι, μικρή διακοπή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:29
Συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:31
73' Η κεφαλιά του Φεράν φεύγει αρκετά έξω από το τέρμα του Σέζνι, ωστόσο είναι καμπανάκι για τους Πολωνούς που μάρκαραν με τα... μάτια. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:35
77' Ο Φρανκόφσκι πάτησε περιοχή αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω του και βγήκε άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:36
78' Το ματς στα τελευταία πέντε λεπτά είναι απογοητευτικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:37
80' Παραλίγο μπέρδεμα στην άμυνα τον Πολωνών, με τον Σέζνι να σώζει την φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:38
Ξανά τρικυμία η πολωνική άμυνα, με την φάση να τελειώνει με το σουτ του Ρόντρι το οποίο μπλόκαρε ο Σέζνι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:39
81' Κίτρινη κάρτα στον Πάου Τόρες για αγκωνιά στον Λεβαντόφσκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:42
84' Τεράστια ευκαιρία για την Ισπανία με τον Μοράτα να μην μπορεί να νικήσει τον Σέζνι, ο οποίος σταματά την μπάλα με το πρόσωπό του! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:43
85' Αλλαγές για την Πολωνία, μέσα οι Λινέτι και Νταβίντοβιτς, έξω οι Μόντερ και Μπεντνάρεκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:45
87' Αλλαγή για την Ισπανία, μέσα ο Οϊαρθάμπαλ έξω ο Μοράτα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:48
Έχουμε μπει στο 90ο λεπτό, περιμένουμε τις καθυστερήσεις by Χρήστος Κατριμουστάκης