Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro.

17:09
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Πορτογαλίας με την Γερμανία για την 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Σπουδαίο παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο εξαιρετικές ομάδες και με πολύ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Η Πορτογαλία μετά το 3-0 επί της Ουγγαρίας έχει 3 βαθμούς, ενώ η Γερμανία είναι στο μηδέν μετά την ήττα με 1-0 από τη Γαλλία στην πρεμιέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Ο Φερνάντο Σάντος έχει να αντιμετωπίσει ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής, αφού ο Ζοάο Φέλιξ είναι εκτός λόγω προβλήματος τραυματισμού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια η Γερμανία έχοντας 10 νίκες, οι Πορτογάλοι 3 ενώ 5 ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Η Γερμανία έχει 4 σερί νίκες, με πιο πρόσφατη το 4-0 στο Μουντιάλ της Βραζιλίας το 2014. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Δύο ήττες στις 30 πιο πρόσφατες υποχρεώσεις της σε όλες τις διοργανώσεις (19-9-2) έχει η Πορτογαλία... by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
Δεν έχει σκοράρει σε 4 ματς κόντρα στην Γερμανία ο Κριστιάνο Ρονάλντο, δεν έχει σκοράρει σε Euro ο Τόμας Μίλερ με τη φανέλα της εθνικής Γερμανίας! by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Εκτός για την Πορτογαλία, πέραν του Φέλιξ, και ο μπακ Νούνο Μέντες. Εκτός για την Γερμανία ο δεξιός μπακ Κλόστερμαν και ο μεσοεπιθετικός Χόφμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
Μετά και το 1-1 της Γαλλίας με την Ουγγαρία, η βαθμολογία του ομίλου διαμορφώνεται ως εξής: Γαλλία 4, Πορτογαλία 3, Ουγγαρία 1, Γερμανία 0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Πορτογαλία (Φερνάντος Σάντος): Ρουί Πατρίσιο - Σεμέδο, Πέπε, Ντίας, Γκερέιρο - Ντανίλο, Καρβάλιο - Μπερνάρντο Σίλβα, Μπρούνο Φερνάντες, Κριστιάνο Ρονάλντο - Ζότα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
Ο Σάντος παρατάσσει την Πορτογαλία με 4-2-3-1. Κάτω από τα δοκάρια ο Πατρίσιο, με τους Σεμέδο, Πέπε, Ντίας, Γκερέιρο στην τετράδα της άμυνας. Ντανίλο, Καρβάλιο στα χαφ, με τους Μπερνάρντο Σίλβα, Μπρούνο Φερνάντες και Κριστιάνο Ρονάλντο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Ζότα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
Στον πάγκο οι Λόπες, Ρουί Σίλβα, Φόντε, Μουτίνιο, Αντρέ Σίλβα, Ράφα Σίλβα, Ρενάτο Σάντσες, Γκέδες, Νέβες, Γκονσάλβες, Νταλότ και Παλίνια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
Γερμανία (Γιόακιμ Λεβ): Νόιερ - Γκίντερ, Χούμελς, Ρίντιγκερ - Κίμιχ, Κρόος, Γκιντογκάν, Γκόζενς - Χάβερτς, Μίλερ - Γκνάμπρι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Από την μεριά του, ο Λεβ κατεβάζει την Γερμανία με 3-4-2-1. Στην εστία ο Νόιερ, με τους Γκίντερ, Χούμελς, Ρίντιγκερ στα στόπερ. Κίμιχ, Κρόος, Γκιντογκάν και Γκόζενς στην τετράδα των χαφ, με τους Χάβερτς, Μίλερ να είναι πίσω από τον Γκάμπρι που παίζει στην κορυφή της επίθεσης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Στον πάγκο οι Λένο, Τραπ, Χάλστενμπεργκ, Φόλαντ, Βέρνερ, Ζίλε, Νόιχαους, Γκορέτσκα, Σανέ, Τσαν, Κοχ και Γκιούντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Ουσιαστικά γηπεδούχοι οι Γερμανοί, αφού παίζουν στο «Alianz Arena» by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Διαιτητής είναι ο Άντονι Τέιλορ (Αγγλία). by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
4' Καμία ιδιαίτερη φάση δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
5' Ο Γκόζενς σκόραρε για την Γερμανία, δεν μέτρησε το γκολ για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Πιέζει η Γερμανία η οποία έχει μπει... με ορμή στο ματς, με την Πορτογαλία κυρίως να αμύνεται. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
13' Σουτ ο Μίλερ, μπλοκάρει ο Πατρίσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
15' ΓΚΟΛ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! Η Πορτογαλία βρίσκει το γκολ στην κόντρα-επίθεση με την άμυνα της Γερμανίας να πιάνεται στον ύπνο, τον Μπρούνο Φερνάντες να δίνει στον αμαρκάριστο Κριστιάνο Ρονάλντο και αυτός να ανοίγει το σκορ σε κενή εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
22' Ο Ντίας μέσα από τη μικρή περιοχή κάνει κεφαλιά, η μπάλα παράλληλα με την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Δείτε το γκολ του Κριστιάνο:
19:23
Η Πορτογαλία κατάφερε να χτυπήσει κόντρα στην ροή του αγώνα και να βρει το γκολ στην αντεπίθεση στο 15ο λεπτό με τον Κριστιάνο Ρονάλντο! Καλύτεροι οι Γερμανοί μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, αλλά δυσκολεύονται πολύ να φτάσουν σε καθαρή ευκαιρία και να απειλήσουν την εστία του Ρουί Πατρίσιο! Πρέπει να επιτεθούν για να βρουν το γκολ οι Γερμανοί, ωστόσο αυτό δημιουργεί κινδύνους και χώρους για την ταχύτατη στην αντεπίθεση Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
28' Κεφαλιά ο Ζότα, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
29' Γύρισμα του Κίμιχ, μάζεψε ο Ρουί Πατρίσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
19:35
35' ΓΚΟΛ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Ο Χάβερτς μετά από σέντρα σουτ του Γκόζενς, φέρνει το ματς στα ίσα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΡΟΥΜΠΕΝ ΝΤΙΑΣ ΤΕΛΙΚΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
39' ΓΚΟΛ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΚΕΡΕΡΕΙΡΟ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Η Γερμανία μέσα σε λίγα λεπτά κατάφερε να κάνει το 2-1 κόντρα στην Πορτογαλία με δυο αυτογκόλ! Απίστευτα πράγματα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
19:45
44' Νέα φάση η Γερμανία, σέντρα-σουτ του Γκόζενς, διώχνει ο Πατρίσιο προ του Γνάμπρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Τρία λεπτά έξτρα χρόνου! by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
19:50
45'+3' Νέα φάση για τους Γερμανούς. Ο Γκνάμπρι κάνει ό,τι θέλει τους Πορτογάλους αμυντικούς, σουτάρει αλλά ο Πατρίσιο έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Η Γερμανία προηγείται 2-1 της Πορτογαλίας σε ένα εξαιρετικό ματς. Ο Κριστιάνο άνοιξε το σκορ για τους Πορτογάλους, αλλά τα αυτογκόλ των Ντίας, Γκερέιρο έφεραν... τούμπα το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
46' Ρενάτο Σάντσες αντί του Μπερνάρντο Σίλβα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
20:09
51' ΓΚΟΛ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Τρομερή προσπάθεια και συνεργασία των Γερμανών, ο Γκόζενς θα κάνει άλλο ένα γύρισμα για να σκοράρει απο κοντά ο Χάβερτς για το 3-1! Γκολ... καρμπόν με τα προηγούμενα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
54' Σουτ ο Ρονάλντο η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
20:16
58' Ράφα Σίλβα αντί του Καρβάλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Το τρίτο γκολ των Γερμανών:
20:19
60' ΓΚΟΛ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Ο Γκόζενς με κεφαλιά γράφει το 4-1! Απίστευτα πράγματα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Τι ματς βλέπουμε!!! by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
62' Ο Χάλστενμπεργκ αντί του Γκόσενς και ο Τζαν αντί του Γκιντογκάν by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
64' O Μουτίνιο αντί του Φερνάντες by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
66' Κίτρινη ο Χάβερτς by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
67' ΓΚΟΛ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! Μειώνει η ομάδα του Σάντος με τον Ζότα ύστερα από ασίστ του Ρονάλντο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
73' Ο Γκορέτσκα αντί του Χάβερτς και ο Σίλε αντί του Γκιντογκάν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
20:33
20:36
77' Κίτρινη στον Γκίντερ για μαρκάρισμα στον Ζότα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
78' Τράνταξε το δεξί δοκάρι με φοβερό σουτ ο Ρενάτο Σάντσες, παραμένει το σκορ στο 4-2! by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
83' Έξω ο Ζότα, μέσα ο Αντρέ Σίλβα by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Λίγο πριν την αλλαγή ο Γκορέτσκα σούταρε με την μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι κι έξω by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
87' Ο Σανέ αντί του Γκνάμπρι by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Η Πορτογαλία πιέζει για το 3ο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
4 λεπτά έξτρα χρόνου! by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
90' Κίτρινη στον Ρενάτο Σάντσες by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
20:51
20:52
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Γερμανία με εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε 4-2 της Πορτογαλίας! Δύο αυτογκόλ από Ντίας, Γκερέιρο και από ένα γκολ οι Χάβερτς, Γκόζενς για τους νικητές, Κριστιάνο Ρονάλντο και Ζότα τα τέρματα των ηττημένων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Η βαθμολογία του 6ου ομίλου: Γαλλία 4, Γερμανία 3, Πορτογαλία 3, Ουγγαρία 1. by Αναστασία Βοσνάκη