Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro 2020.

18:25
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ουκρανία-Αυστρία για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro. by Γιώργος Τσανάκας
18:26
Τρεις βαθμούς η κάθε ομάδα, με την Ουκρανία να είναι από πάνω στην ισοβαθμία με την Αυστρία. Αμφότερες μπορούμε να πούμε πως βολεύονται και με την ισοπαλία, αφού καμία εκ των δύο δεν θα μείνει εκτός συνέχειας με 4 βαθμούς. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Γι' αυτό άλλωστε και οι στοιχηματικές εταιρείες δίνουν... φαβορί την ισοπαλία, ωστόσο μένει να δούμε αν η Αυστρία θα βολευτεί με την τρίτη θέση. Ο δεύτερος παίζει με την Ιταλία στην επόμενη φάση, ο τρίτος είτε με τον πρώτο του 5ου ομίλου (Σουηδία, Σλοβακία, Αυστρία, Πολωνία) είτε με τον πρώτου του 6ου ομίλου (Γαλλία, Γερμανία, Πορτογαλία, Ουγγαρία). by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Το σίγουρο είναι ότι όσο προχωράμε τα πράγματα θα γίνονται δύσκολα, οπότε δεν ξέρουμε κατά πόσο... βολεύει κατά κάποιο τρόπο να διαλέξεις αντίπαλο. Ίσα-ίσα που η ιστορία έχει δείξει ότι όταν κάποιος διαλέγει αντίπαλο, τότε συνήθως ακολουθεί... ήττα! by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Η Ουκρανία ηττήθηκε την πρώτη αγωνιστική με 3-2 από την Ολλανδία, ενώ επικράτησε 2-1 της Βορείου Μακεδονίας στο δεύτερο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Η Αυστρία από την μεριά της επικράτησε 3-1 της Βορείου Μακεδονίας στην πρεμιέρα τους, ενώ στη δεύτερη αγωνιστική ηττήθηκε με σκορ 2-0 από την Ολλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
Δύο φιλικά έχουν παίξει κατά το παρελθόν οι δύο ομάδες, από μία νίκη μετράνε Ουκρανία και Αυστρία. by Γιώργος Τσανάκας
18:34
Η Ουκρανία έχει δώσει 7 παιχνίδια σε τελική φάση Euro και ούτε μία φορά δεν κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της. by Γιώργος Τσανάκας
18:34
Μόλις 2 νίκες σε 17 ματς σε Euro και Μουντιάλ έχει πετύχει η Αυστρία. Στο Euro έχει κερδίσει μόνο τη Βόρεια Μακεδονία, όπως προείπαμε στην πρεμιέρα του τουρνουά. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Ουκρανία (Αντρέι Σεβτσένκο): Μπούστσαν - Καραβάεφ, Ζαμπαρνί, Ματβιένκο, Μικολένκο - Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο, Ζιντσένκο - Γιαρμολένκο, Μαλινόφσκι, Γιάρεμτσουκ. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
Στον πάγκο οι Πιάτοφ, Τρούμπιν, Σόμπολ, Σουντάκοφ, Κρίβτσοφ, Στεπανένκο, Μάρλος, Μακαρένκο, Τσιγκάνκοφ, Μπεσέντιν, Τίμτσουκ, Ντόβμπικ. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
Αυστρία (Φράνκο Φόντα): Μπάχμαν, Λάινερ, Ντράγκοβιτς, Χιντερέγκερ, Αλάμπα, Λάιμερ, Σλάγκερ, Γκρίλιτς, Ζάμπιτσερ, Μπαουμγκάρτνερ, Αρναούτοβιτς by Γιώργος Τσανάκας
18:40
Στον πάγκο οι Σλάγκερ, Πέρβαν, Ούλμερ, Ποσχ, Ιλσάνκερ, Γκρέγκοριτς, Λίνχαρτ, Τρίμελ, Σάουμπ, Σχοπφ, Ονίσιγουο, Κάλαϊτζιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:01
11.600 οπαδοί στο γήπεδο, εκ των οποίων οι 2.000 είναι Αυστριακοί. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
2' Τελευταία στιγμή κόβει ο Ζιντσένκο και παραχωρεί το κόρνερ πριν ο Λάινερ εκτελέσει! by Γιώργος Τσανάκας
19:03
3' Κεφαλιά του Ζάμπιτσερ με καμπύλη, νέο κόρνερ κερδίζουν οι Αυστριακοί. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
4' Φεύγει στην κόντρα ο Γιαρμολένκο, με το εξωτερικό κάνει το γύρισμα αλλά ο Μπάχμαν είχε καλή θέση και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Εξαιρετικός ο ρυθμός στο ξεκίνημα... by Γιώργος Τσανάκας
19:05
5' Σουτ του Ζάμπιτσερ στα σώματα... by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Δεν κρατάνε μπάλα στα πρώτα λεπτά του αγώνα οι Ουκρανοί, με τους Αυστριακούς να ελέγχουν και να είναι πιο απειλητικοί... by Γιώργος Τσανάκας
19:07
7' Κι άλλη τελική του Ζάμπιτσερ, άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
10' Τρίτο κόρνερ στο ματς, πάλι για την Αυστρία... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
11' Κόρνερ του Αλάμπα, η κεφαλιά του Ντράγκοβιτς πέρασε άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Η φάση νωρίτερα των Αυστριακών...
by Γιώργος Τσανάκας
19:17
17' Επικίνδυνη σέντρα του Αλάμπα, πέρασε από όλους... by Γιώργος Τσανάκας
19:17
17' Πέμπτο κόρνερ στο ματς, το πρώτο για τους Ουκρανούς... by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, τελείωσε η φάση με επιθετικό φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ζαμπαρνί και Μπαουμγκάρτνερ χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι, ευτυχώς άπαντες είναι καλά... by Γιώργος Τσανάκας
19:20
21' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αλάμπα, ο Μπαουμγκάρτνερ πετάχτηκε και σκόραρε με προβολή για το 1-0 της Αυστρίας! by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Πολύ επιθετική η Αυστρία, συνεχίζει να επιτίθεται και να πιέζει... by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Νωρίτερα η απειλή της Αυστρίας με τον Αρναούτοβιτς...
19:26
Το 1-0 της Αυστρίας με Μπαουμγκάρτνερ
19:29
29' Μεγάλη φάση για την Ουκρανία! Σουτ του Σαπαρένκο, ο Μπάχμαν δεν διώχνει καλά αλλά ο Γιάρεμτσουκ δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας και να σκοράρει σε κενή εστία... by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Μισάωρο στο παιχνίδι, η Αυστρία προηγείται 1-0 της Ουκρανίας χάρη στο γκολ του Μπαουμγκάρτνερ στο 21ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Έχει πρόβλημα ο Μπαουμγκάρτνερ, δεν μπορεί να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
19:32
33' Μέσα ο Σεπφ, έξω ο Μπαουμγκάρτνερ για την Αυστρία. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
35' Σε... τρικυμία η άμυνα της Ουκρανίας, σουτ του Λάιμερ που κοντράρει... by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Η σπουδαία ευκαιρία του Σαπαρένκο...
19:37
37' Ο Λάιμερ έκλεισε προς τα μέσα και σούταρε, σε κόρνερ ο Μπούστσαν. Το ένατο κόρνερ στο ματς, 8-1 υπέρ της Αυστρίας. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
42' Απίθανη χαμένη ευκαιρία της Αυστρίας! Στην κόντρα με τρεις πάσες οι Αυστριακοί, ο Σεπφ δίνει έτοιμο γκολ στον Αρναούτοβιτς που κάνει... τσαφ απέναντι από τον Μπούστσαν και δεν μπορεί να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Σίγουρα η Ουκρανία και ο Αντρέι Σεβτσένκο περιμένει περισσότερα από τον... σούπερ σταρ της και τον ποιοτικότερο ποδοσφαιριστή της ομάδας, Ρουσλάν Μαλινόφσκι, ο οποίος είναι άφαντος στο πρώτο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Και η μεγάλη επέμβαση του Μπούστσαν νωρίτερα...
19:45
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
45'+2' Νέα μεγάλη φάση για την Αυστρία. Ο Ζάμπιτσερ στρώνει στον Αρναούτοβιτς, ο οποίος κάνει νέο τραγικό τελείωμα από τα όρια της περιοχής... by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Το... τσαφ του Αρναούτοβιτς στο τετ-α-τετ!
19:49
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Η Αυστρία προηγείται... μόνο 1-0 της Ουκρανίας, χάρη στο τέρμα του Μπαουμγκάρτνερ στο 21ο λεπτό. Ανώτεροι οι Αυστριακοί, έχουν πατήσει τους Ουκρανούς που είναι τυχεροί που χάνουν με μόλις ένα τέρμα διαφορά. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Το καλό για τους Ουκρανούς είναι πως παρότι κάνουν ένα θλιβερό πρώτο ημίχρονο, βρίσκονται πίσω στο σκορ μόλις με 1-0 και παραμένουν για τα καλά στη διεκδίκηση ενός αποτελέσματος. Όπως έχουν τώρα τα πράγματα, οι Αυστριακοί τερματίζουν δεύτεροι και οι Ουκρανοί μένουν τρίτοι και θα περιμένουν... by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Τσανάκας
20:04
46' Τσιγκάνκοφ αντί Μαλινόφσκι για την Ουκρανία. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
50' Άλλη μία τελική για την Αυστρία, ο Σλάγκερ έκανε το σουτ αλλά ο Μπούστσαν είχε καλή θέση και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
54' Σέντρα-σουτ του Αρναούτοβιτς, πέρασε από όλους η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
20:13
«Κοκορομαχία» μεταξύ Χίντερεγκερ - Γιάρεμτσουκ
20:16
57' Βολέ του Σλάγκερ, η μπάλα πέρασε άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
20:20
61' Μεγάλη επέμβαση του Μπάχμαν, παραλίγο αυτογκόλ ... by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Διπλή απειλή με Σλάγκερ
20:26
68' Μάρλος αντί Σαπαρένκο για την Ουκρανία. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
20:29
Τελευταίο εικοσάλεπτο στο ματς, παραμένει το 1-0 υπέρ της Αυστρίας κόντρα στην Ουκρανία. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
72' Ιλσάνκερ αντί Λάιμερ για την Αυστρία. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Τελευταία δεκάλεπτο, τίποτα δεν έχει αλλάξει... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
85' Μπεσεντίν αντί Μικολένκο για την Ουκρανία. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
87' Απειλούν οι Ουκρανοί! Σουτ του Γιάρεμτσουκ από πλάγια θέση, λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:49
90' Έξω ο Αρναούτοβιτς, μέσα ο Κάλαιτζιτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
20:53
Τέλος στο ματς! Η Αυστρία επικράτησε 1-0 της Ουκρανίας χάρη στο γκολ του Μπαουμγκάρτνερ και προκρίθηκε ως δεύτερη, με την Ουκρανία να μένει τρίτη και να περιμένει να δει αν θα είναι ανάμεσα στις καλύτερες τρίτες για να προκριθεί. by Γιώργος Τσανάκας