Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro 2020.

18:11
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βόρεια Μακεδονία και την Ολλανδία στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» του Αμστερνταμ για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του τρίτου ομίλου. by Λουκάς Χατζής
18:13
Μετά τις δύο νίκες επί της Ουκρανίας (3-2) και της Αυστρίας (2-1), οι Ολλανδοί έχουν προκριθεί ήδη στην επόμενη φάση του Euro και μάλιστα ως πρώτοι του ομίλου. by Λουκάς Χατζής
18:14
Από την άλλη, η Βόρεια Μακεδονία έχει αποκλειστεί και μαθηματικά από τη συνέχεια της διοργάνωσης μετά τις ήττες από Αυστρία (3-1) και Ουκρανία (2-1), καθώς ακόμα και σε περίπτωση ισοβαθμίας υστερεί. by Λουκάς Χατζής
18:15
Να θυμίσουμε πως ο αγώνας θα διεξαχθεί με παρουσία 16.000 θεατών. by Λουκάς Χατζής
18:15
Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις βασικές ενδεκάδες. by Λουκάς Χατζής
18:16
Βόρεια Μακεδονία (3-5-2): Ντιμιτριέφσκι - Ριστόφσκι, Βελκόφσκι, Μούσλιου - Ελμάς, Αντέμι, Τριτσκόφσκι, Μπάρντι, Αλιόσκι - Τραϊκόφσκι, Πάντεφ. by Λουκάς Χατζής
18:16
Ολλανδία:(3-5-2): Στεκέλενμπουργκ - Ντε Βράι, Ντε Λιχτ, Μπλιντ - Ντάμφριες, Γκράβενμπερχ, Φρένκι Ντε Γιονγκ, Βαϊνάλντουμ, Βαν Άανχολτ - Μάλεν, Ντεπάι. by Λουκάς Χατζής
18:21
Στον πάγκο θα βρίσκονται οι:
Βόρεια Μακεδονία: Γιάνκοφ, Σισκόφσκι, Ζάικοφ, Ριστέφκσι, Χασάνι, Κοσταντίνοφ, Νικόλοφ, Στογιανόφσκι, Βελκόφσκι, Σπιρόφσκι, Αβραμόφσκι, Τσουρλίνοφ.
Ολλανδία: Κρουλ, Μπιζότ, Βέλτμαν, Άκε, Μπέργκχαους, Ντε Γιονγκ, Πρόμες, Κλάασεν, Βέγκχορστ, Κόουπμαϊνερς, Τίμπερ, Γκάκπο. by Λουκάς Χατζής
18:25
Να θυμίσουμε πως το αποψινό θα είναι το τελευταίο παιχνίδι του εμβληματικού αρχηγού της Βόρειας Μακεδονίας, Γκόραν Πάντεφ, ο οποίος μετά από 20 χρόνια στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του και 121 συμμετοχές με 38 γκολ θα ρίξει τίτλους τέλους με με το εθνόσημο. by Λουκάς Χατζής
18:28
Σε λιγότερο από μισή ώρα θα ξεκινήσει η αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
18:46
Τις προηγούμενες ώρες έβρεξε στο Άμστερνταμ, ενώ αναμένεται το ίδιο να συμβεί και κατά τη διάρκεια του αγώνα. Παράμετρος που μπορεί να παίξει το ρόλο της και να δώσει ένα ενδιαφέρον στο ματς. by Λουκάς Χατζής
18:53
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο της «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα». by Λουκάς Χατζής
18:55
Αυτή τη στιγμή έχουμε την ανάκρουση των δύο εθνικών ύμνων. by Λουκάς Χατζής
19:00
Έναρξη πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
19:02
2' Μακρινό σουτ του Γκράβενμπερχ, περνάει πάνω από την εστία του Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
19:03
4' Γύρισμα του Αλιόσκι, απομακρύνει η άμυνα των Ολλανδών. by Λουκάς Χατζής
19:04
Η αποθέωση των φιλάθλων της Βόρειας Μακεδονίας προς τον Πάντεφ!
by Λουκάς Χατζής
19:06
6' Η Βόρεια Μακεδονία κυκλοφορεί την μπάλα πολύ καλά έως τώρα στο ματς. by Λουκάς Χατζής
19:08
8' Επικίνδυνο γύρισμα του Μάλεν από τα αριστερά, τελευταία στιγμή κόβει η άμυνα της Βόρειας Μακεδονίας. by Λουκάς Χατζής
19:11
9' Η Βόρεια Μακεδονία ανοίγει το σκορ με τον Τριτσκόφσκι, όμως ακυρώνεται ως οφσάιντ. Το ριπλέι έδειξε πως ο μεσοεπιθετικός των τυπικά γηπεδούχων ήταν σε θέση οφσάιντ, έστω και οριακά. by Λουκάς Χατζής
19:13
11' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντεπάι στην "καρδιά" της περιοχής, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Βόρειας Μακεδονίας. by Λουκάς Χατζής
19:17
15' Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στο ματς, με τους Ολλανδούς πάντως να δυσκολεύονται στο τελευταίο κομμάτι του γηπέδου. Αντιθέτως, η Βόρεια Μακεδονία κυκλοφορεί πολύ καλά την μπάλα, δείχνοντας απειλητική. by Λουκάς Χατζής
19:17
18' Κόρνερ για την Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
19:17
18' Κίτρινη στον Ριστόφσκι για διαμαρτυρία. by Λουκάς Χατζής
19:18
Επιθετικό φάουλ του Ντάμφριες πάνω στον Πάντεφ. by Λουκάς Χατζής
19:19
Το ακυρωθέν γκολ της Βόρειας Μακεδονίας
19:19
20' Τελευταία στιγμή, ο Μουσλίου επεμβαίνει με κεφαλιά προ του Μάλεν που ήταν ολομόναχος στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:23
23' Οι "οράνιε" πιέζουν στα τελευταία λεπτά, έχοντας... κατασκηνώσει στην περιοχή της Βόρειας Μακεδονίας. Παρ' όλα αυτά, δεν μπορούν με ευκολία να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
19:24
24' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία! by Λουκάς Χατζής
19:26
Το γκολ ελέγχεται από το VAR για πιθανό φάουλ στην αρχή της φάσης. by Λουκάς Χατζής
19:27
Τελικά κατοχυρώνεται το γκολ. Υπέροχη αντεπίθεση των Ολλανδών, με τους Μάλεν και Ντεπάι να συνεργάζονται άψογα με το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Μπαρτσελόνα να πλασάρει σωστά από το ύψος του πέναλτι για το 1-0! by Λουκάς Χατζής
19:29
29' Μακρινό σουτ του Τραϊκόφσκι δεν ανυσήχησε ο Στεκέλενμπουργκ. by Λουκάς Χατζής
19:29
30' Διπλή ευκαιρία για την Ολλανδία, με τους Μάλεν και Ντέμφριες να μην μπορούν από πλεονεκτική θέση να νικήσουν τον Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
19:30
31' Μακρινό σουτ του Μάλεν, πολλά μέτρα πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
19:36
37' Κόρνερ για την Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
19:37
Περνάει από όλους η μπάλα, στη συνέχεια της φάσης όμως οι "οράνιε" κερδίζουν ακόμα ένα κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:37
Επιθετικό φάουλ του Μάλεν, λήγει ο συναγερμός για την άμυνα της Βόρειας Μακεδονίας. by Λουκάς Χατζής
19:38
Το γκολ των Ολλανδών για το 1-0!
19:38
39' Κόρνερ για τη Βόρεια Μακεδονία. by Λουκάς Χατζής
19:39
Μακρινό σουτ του Μπάρντι, καμία ανησυχία για τον Στεκέλενμπουργκ. by Λουκάς Χατζής
19:40
40' Κακή απομάκρυνση του Ντε Λιχτ, νέο κόρνερ για τη Βόρεια Μακεδονία. by Λουκάς Χατζής
19:40
Κεφαλιά από τον Μουσλίου, περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι των Ολλανδών. by Λουκάς Χατζής
19:45
45' Έξυπνη μπαλιά στην άμυνα της Βόρειας Μακεδονίας για τον Ντεπάι, προλαβαίνει και βγαίνει ο Ντιμιτριέφσκι απομακρύνοντας τον κίνδυνο. by Λουκάς Χατζής
19:45
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
19:46
45+1' Στο έδαφος Γκράβενμπερχ εντός περιοχής, διαμαρτυρίες των Ολλανδών για πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
19:46
45+2' Κόρνερ για την Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
19:47
Λήξη ημιχρόνου. Η Ολλανδία πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 της Βόρειας Μακεδονίας χάρη στο τέρμα του Ντεπάι στο 24ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
20:03
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:04
46' Αλλαγές για την Ολλανδία. Μέσα οι Τίμπερ και Μπέργκχαους, έξω οι Ντε Φράι και Ντάμφριες. by Λουκάς Χατζής
20:06
48' Επικίνδυνη σέντρα του Αλιόσκι, περνάει από όλους. by Λουκάς Χατζής
20:06
48' Κίτρινη κάρτα στον Μούσλιου. by Λουκάς Χατζής
20:07
49' Κόρνερ για την Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
20:08
Καρφωτή κεφαλιά του Ντε Λιχτ απομάκρυνε πάνω στην γραμμή ο Τριτσκόφσκι! Τεράστια ευκαιρία για την Ολλανδία.
20:09
51' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία! by Λουκάς Χατζής
20:10
Η Ολλανδία έκλεψε την μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον Ντεπάι να γυρίζει από τα αριστερά και τον Βαϊνάλντουμ να σκοράρει από κοντά για το 2-0. by Λουκάς Χατζής
20:12
20:13
55' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Βόρεια Μακεδονία, ένα μέτρο έξω από τη μεγάλη περιοχή των Ολλανδών. by Λουκάς Χατζής
20:14
Ο Μπάρντι εκτέλεσε απευθείας, με τον κίπερ των "οράνιε" να αποκρούει σταθερά στο κέντρο της εστίας του. by Λουκάς Χατζής
20:15
56' Αλλαγή για τη Βόρεια Μακεδονία. Στη θέση του Τριτσκόφσκι περνάει ο Τσούρλινοφ. by Λουκάς Χατζής
20:16
57' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία! by Λουκάς Χατζής
20:17
Εντυπωσιακή συνεργασία των Ολλανδών σε κλειστό χώρο, με τον Μάλεν να βγάζει την κάθετη στον Ντεπάι, εκείνος να σουτάρει αλλά να κόβεται από τον Ντιμιτριέφσκι. Ο Βαϊνάλντουμ όμως ήταν εκεί να πάρει το ριμπάουντ και σε άδειο τέρμα να κάνει το 3-0! by Λουκάς Χατζής
20:18
Το 2-0 της Ολλανδίας με τον Βαϊνάλντουμ!
20:19
61' Κόρνερ για τη Βόρεια Μακεδονία, κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Ελμάς περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
20:20
62' Ακόμα μία εξαιρετική συνεργασία των Ολλανδών, με τον Βαϊνάλντουμ να αγγίζει το χατ-τρικ και το 4-0! by Λουκάς Χατζής
20:22
Το 3-0 της Ολλανδίας με το δεύτερο γκολ του Βαϊνάλντουμ!
20:26
68' Δοκάρι για την Ολλανδία, με τον Βεγκχορστ να τραντάζει με έναν "κεραυνό" το οριζόντιο δοκάρι του Ντιμιτριέφσκι. by Λουκάς Χατζής
20:28
Ιστορική στιγμή για τη Βόρεια Μακεδονία και τον Γκόραν Πάντεφ. Ο αρχηγός βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο, στην τελευταία του στιγμή με το εθνόσημο στο στήθος. Άπαντες οι φίλαθλοι τον χειροκροτούν, με τους συμπαίκτες του να στήνουν ένα μικρό pasillo! Στη θέση του περνάει ο Κοσταντίνοφ. by Λουκάς Χατζής
20:29
Και standing ovation για τον 37χρονο φορ της Βόρειας Μακεδονίας! by Λουκάς Χατζής
20:31
72' Γκολ για τη Βόρεια Μακεδονία, με τον Τσουρλίνοφ να βγαίνει τετ-α-τετ και να νικάει τον Στεκέλενμπουργκ. Ωστόσο, υποδείχθηκε ορθώς σε θέση οφσάιντ με το γκολ να ακυρώνεται. by Λουκάς Χατζής
20:32
Αυτό ήταν το δεύτερο ακυρωθέν γκολ στο ματς για την ομάδα του Ιγκόρ Ανχελόφσκι, μετά από εκείνο στο 9ο λεπτό με τον Τριτσκόφσκι. by Λουκάς Χατζής
20:34
75' Καλό σουτ του Μπέργκχαους, βρίσκει σε σώματα αμυντικών και απομακρύνεται. by Λουκάς Χατζής
20:37
78' Αλλαγές για τη Βόρεια Μακεδονία. Μέσα οι Στογιανόφσκι και Νικόλοφ, έξω οι Αντέμι και Μπράντι. by Λουκάς Χατζής
20:38
79' Αλλαγή για την Ολλανδία, Γκάκπο στη θέση του Ντε Γιονγκ. by Λουκάς Χατζής
20:43
85' Κίτρινη για τον Κοσταντίνοφ. by Λουκάς Χατζής
20:44
86' Στα τελευταία λεπτά έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:46
88' Επικίνδυνο γύρισμα του Γκάκπο από τα δεξιά, με την μπάλα να κοντράρει και να απομακρύνεται. by Λουκάς Χατζής
20:47
89' Πολύ ωραίο δυνατό σουτ του Ντε Λιχτ, πέφτει ο Ντιμιτριέφσκι και παραχωρεί κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:49
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
20:52
90+3' Οι δύο ομάδες περιμένουν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
20:57
Τέλος της αναμέτρησης. Η Ολλανδία επικράτησε 3-0 της Βόρειας Μακεδονίας, τερματίζοντας στην κορυφή του ομίλου με το απόλυτο των νικών. by Λουκάς Χατζής