Φινλανδία-Βέλγιο

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Euro 2020.

20:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Φινλανδίας με το Βέλγιο, για τη 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Euro 2020! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Την αναμέτρηση θα παρακολουθήσουν από κοντά 34.000 θεατές! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Το Βέλγιο απέτυχε να νικήσει τη Φινλανδία στις 7 τελευταίες συναντήσεις τους σε επίσημα και φιλικά, έχοντας 4 ήττες και 3 ισοπαλίες. Επιπλέον, πέτυχε τουλάχιστον δύο γκολ στα 8 από τα 11 τελευταία επίσημα και φιλικά παιχνίδια του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Στις δύο πρώτες αγωνιστικές, η Φινλανδία είχε μόλις δύο σουτ στον στόχο. Το ένα κατέληξε γκολ. Στα 8 από τα 9 τελευταία παιχνίδια των Φινλανδών, επίσημα και φιλικά, παραβιάστηκε η εστία τους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Η βαθμολογία 1. Βέλγιο 6 (5-1) 2. Ρωσία 3 (1-3) 3. Φινλανδία 3 (1-1) 4. Δανία 0 (1-3) by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Το ματς διεξάγεται στις 22:00 στην Αγία Πετρούπολη (Makedonia TV, bwinΣΠΟΡ FM, www.sportfm.gr), ενώ διαιτητής είναι ο Γερμανός Φέλιξ Μπριχ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
20:57
21:37
Φινλανδία (Μάρκου Κάνερβα): Χραντέτσκι - Ραϊτάλα, Τοΐβιο, Αραγιούρι, Ο'Σόνεσι, Ούρονεν - Σπαρβ, Λουντ, Καμαρά - Πογιάνπαλο, Πούκι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
Βέλγιο (Ρομπέρτο Μαρτίνεθ): Κουρτουά - Μπογιατά, Ντεναγιέρ, Βερμάλεν - Τροσάρ, Ντε Μπρόινε, Βίτσελ, Τσαντλί - Ντοκού, Λουκάκου, Εντέν Αζάρ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
Ακούμε τους εθνικούς ύμνους των δυο χωρών. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
8' Στα πρώτα λεπτά το Βέλγιο δείχνει να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και δημιουργεί φάσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
14' Σουτ ο Ντε Μπρόινε, μπλοκάρει ο Χραντέτσκι by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
16' Μεγάλη ευκαιρία το Βέλγιο. Κάθετη στην πλάτη της άμυνας της Φινλανδίας, ο Λουκάκου δεν μπορεί να τελειώσει ιδανικά τη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
23' Ωραίο σόλο και γύρισμα του Ντε Μπρόινε, παραλίγο το αυτογκόλ από τους Φινλανδούς που έδιωξαν τελικά την μπάλα. Στη συνέχεια ένα σουτ του Βίτσελ, ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Χραντέτσκι, by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
59% η κατοχή του Βελγίου. by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
32' Σουτ του Βίτσελ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
34' Σουτ ο Τροσάρ, η μπάλα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
35' Από την αρχή του ματς μέχρι τώρα βλέπουμε την ίδια εικόνα. Το Βέλγιο προσπαθεί για το γκολ και η Φινλανδία αμύνεται. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
38' Τι έχασε ο Λουκάκου! Δεν κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά από πλεονεκτική θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
22:40
22:42
42' Σουτ του Ντοκού, η μπάλα άουτ by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
51' Την ίδια εικόνα με το πρώτο ημίχρονο βλέπουμε μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
51' Σουτ ο Ντεναγιέρ η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
53' Ο Αζάρ σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
56' Αδύναμο σουτ του Τσαντλί, μπλοκάρει ο Χραντέτσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:15
58' Αδύναμο σουτ του Αζάρ, ο Χραντέτσκι ήταν εκεί. by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
59' Αλλαγή για την Φινλανδία, μέσα ο Σίλερ, έξω ο Σπαρβ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
62' Σουτ του Καμαρά η μπάλα στη αγκαλιά του Κουρτουά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
65' ΓΚΟΛ Ο ΛΟΥΚΑΚΟΥ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΓΚΟΛ! Ακυρώθηκε ως οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:27
23:27
23:30
70΄ Κάουκο στη θέση του Πογιάνπαλο και ο Άλο στη θέση του Ούρονεν by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
74' ΓΚΟΛ ΤΟ ΒΕΛΓΙΟ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντε Μπροινε, ο Βερμάλεν έπιασε την κεφαλιά που βρήκε στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στον Χραντέτσκι και καταλήγει στα δίχτυα. Αυτογκόλ χρεώνεται, 1-0 οι Βέλγοι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
23:39
81' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο ΛΟΥΚΑΚΟΥ! Με τρομερή κίνηση μέσα από την περιοχή κάνει το 2-0 για το Βέλγιο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
84' Έξω ο σκόρερ Λουκάκου, μέσα ο Μπεντέκε by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
85' Σουτ του Αζάρ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:43
23:45
23:46
23:48
Τρία λεπτά έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
90' Ο Βανάκεν παίρνει τη θέση του Ντε Μπρόινε και ο Φορς τη θέση του Λουντ και ο Γιένσεν αυτή του Πούκι by Αναστασία Βοσνάκη
23:53
Φινάλε στην αναμέτρηση, νίκη με 2-0 για το Βέλγιο, που είχε προκριθεί ούτως ή άλλως, ενώ η Φινλανδία τερμάτισε στην τρίτη θέση. by Αναστασία Βοσνάκη