Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro 2020.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της 3ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του Euro ανάμεσα σε Σλοβακία και Ισπανία. by Γιώργος Τσανάκας
Τρομερά ανταγωνιστικός ο 5ος όμιλος. Στους 4 βαθμούς η Σουηδία, στους 3 η Σλοβακία, στους 2 η Ισπανία, στον 1 η Πολωνία. by Γιώργος Τσανάκας
Στο «Cartuja» διεξάγεται το παιχνίδι, με 16 χιλιάδες οπαδούς στην κερκίδα. Ουσιαστικά εντός έδρας οι Ισπανοί, οι οποίοι πάντως δεν τα έχουν καθόλου καλά μέχρι στιγμής. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Δεν έχουν πείσει με τις εμφανίσεις τους οι Ισπανοί, πολύ φλύαροι. Όλο... μέλι-μέλι και τηγανίτα τίποτα... by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Μία νίκη και μία ήττα για τους Σλοβάκους, δύο ισοπαλίες για την Ισπανία μέχρι στιγμής... by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Στο 4-1-1 υπέρ της Ισπανίας η μεταξύ τους παράδοση... by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Ας τα αφήσουμε αυτά και πάμε να δούμε σιγά σιγά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Σλοβακία (Στέφαν Τάρκοβιτς, 4-2-3-1): Ντουμπράβκα - Πέκαρικ, Σάτκα, Σκρίνιαρ, Χούμποτσαν - Κούτσκα, Χρομάντα - Χαράσλιν, Χάμσικ, Μακ - Ντούντα. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Στον πάγκο οι Κούτσιακ, Ροντάκ, Βαλιέντ, Γκρεγκους, Βάις, Σούσλοβ, Μπένες, Χροσόβσκι, Χάνκο, Ντούρις, Λομπότκα, Κοτσελνίκ. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Ισπανία (Λουίς Ενρίκε): Σιμόν - Αθπιλικουέτα, Γκαρσία, Λαπόρτ, Άλμπα - Μπουσκέτς, Κόκε, Πέδρι - Σαράμπια, Μοράτα, Μορένο. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Στον πάγκο οι Ντε Χέα, Σάντσες, Πάου Τόρες, Γιορέντε, Αλκάνταρα, Φεράν Τόρες, Γκαγιά, Ρόδρι, Φαμπιάν Ρουίθ, Όλμο, Τραορέ, Ογιαρθάμπαλ. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Διαιτητής είναι ο Μπιορν Κάιπερς από την Ολλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο για τη σέντρα... by Γιώργος Τσανάκας
18:53
18:54
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, τώρα ακούγονται οι ύμνοι των δύο χωρών... by Γιώργος Τσανάκας
18:58
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Την ίδια ώρα, στο άλλο ματς του ομίλου η Σουηδία ανοίγει κιόλας το σκορ κόντρα στην Πολωνία με τον Φόρσμπεργκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Εάν η Ισπανία επικρατήσει, τότε έρχεται δεύτερη. Με ισοπαλία, περνάνε και οι δύο, με την Σλοβακία να τερματίζει δεύτερη και η Ισπανία τρίτη. Πολλά τα σενάρια... by Γιώργος Τσανάκας
19:04
5' Σουτ του Μοράτα, διώχνει ο Ντουμπράβκα στη συνέχεια το σουτ του Αθπιλικουέτα στα σώματ. Πρώτη φάση για τους Ισπανούς. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
6' Ένα-δύο του Μοράτα με τον Μορένο, παράλληλο γύρισμα του τελευταίου αλλά ο Ντουμπράβκα μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
9' Περίπτωση πέναλτι για την Ισπανία, ο Χρομάντα κλωτσάει τον Κόκε στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα... Έχουμε VAR. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
11' Πέναλτι για την Ισπανία... by Γιώργος Τσανάκας
19:12
12' Το έπιασε ο Ντουμπράβκα! Δεν μπορεί να τον νικήσει από την άσπρη βούλα ο Μοράτα, πέφτει σωστά στη δεξιά του γωνία ο Σλοβάκος κίπερ! by Γιώργος Τσανάκας
19:13
13' Στο έδαφος ο Μπουσκέτς, πήγε να του την... ρίξει ο Κούτσκα. Υπερβολικός ο Ισπανός χαφ πάντως... by Γιώργος Τσανάκας
19:14
15' Κόρνερ για τους Ισπανούς, επιμένουν και πιέζουν... by Γιώργος Τσανάκας
19:14
15' Κάρτα για τον Ντούντα, χάνει και το επόμενο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
19' Μεγάλη φάση για την Ισπανία! Τρομερή μπαλιά του Πέδρι, ο Σαράμπια δεν μπορεί να κάνει καλό τελείωμα και δίνει την ευκαιρία στον Ντρουμπράβκα να μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
19' Κι άλλη μεγάλη φάση! Ο Αθπιλικουέτα κάνει τη σέντρα, ο Πέδρι πετάγεται στην πορεία της μπάλας αλλά δεν την φτάνει και δεν μπορεί να την σπρώξει στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Πέντε σερί χαμένα πέναλτι για την εθνική Ισπανίας, με τους Μοράτα, Μορένο, Ρουίς και Ράμος να... φτάχνουν αυτό το αρνητικό ρεκόρ. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
25' Σουτ του Μοράτα, σε κόρνερ ο Ντουμπράβκα. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
19:30
30' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Ο Σαράμπια πιάνει τρομερό σουτ, η μπάλα τραντάζει την αριστερή συμβολή των δοκών, παίρνει τρελή τροχιά και ο Ντουμπράβκα στην προσπάθειά του να διώξει θα την στείλει με καρφί αλά... βόλεϊ στα δίχτυα! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Με απίθανο τρόπο, λοιπόν, η Ισπανία θα βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα... 1-0 κόντρα στην Σλοβακία, η οποία πλέον πρέπει να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
19:35
36' Απίθανο χαμένο τετ-α-τετ του Ντούντα, ήταν οφσάιντ βέβαια... by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Το αδιανόητο αυτογκόλ του Ντουμπράβκα
19:39
Πέφτει η κλωτσιά... σύννεφο στο τελευταίο πεντάλεπτο από τις δύο πλευρές! by Γιώργος Τσανάκας
19:39
40' Κάρτα στον Μπουσκέτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
45' Μακρινό σουτ του Κόκε, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Ο Μάρτιν Ντουμπράβκα σκόραρε το 7ο αυτογκόλ σε αυτή τη διοργάνωση. Επτά αυτογκόλ είχαν μπει στα πέντε προηγούμενα Euro συνολικά. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
4 λεπτά ο επιπλέον χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
45'+1' Σουτ του Μορένο, μπλοκάρει ο Ντουμπράβκα. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
45'+3' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Ο Πέδρι τσιμπάει υπέροχα για τον Μορένο, αυτός προλαβαίνει την έξοδο του Ντουμπράβκα και στη συνέχεια γυρίζει με τον προωθημένο Λαπόρτ να σκοράρει με κεφαλιά για το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Ισπανία προηγείται 2-0 της Σλοβακίας, αγκαλιάζει τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση. Ο Ντουμπράβκα με το αυτογκόλ της χρονιάς έδωσε προβάδισμα στο μισάωρο στη «φούρια ρόχας», ενώ ο Λαπόρτ (45'+3') έγραψε το σκορ του ημιχρόνου. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Ευκαιρία με μακρινό σουτ του Κόκε
20:06
Μέσα Ντούρις και Λομπότκα, έξω οι Ντούντα, Χρομάντα για την Σλοβακία. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Τσανάκας
20:07
20:09
49' Ο Ντούρις στο έδαφος στην προσπάθειά του να γυρίσει, συνέχεια κανονικά στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Όπως πάει το ματς, η Σλοβακία όχι απλά δεν θα είναι μέσα στις καλύτερες τρίτες αλλά μπορεί να είναι και η χειρότερη... Είδωμεν, έχουμε ακόμη αρκετό ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
55' Φάση για την Σλοβακία. Ο Ντούρις στην πλάτη της άμυνας της Ισπανίας, κάνει βιαστικό και συνάμα κακό τελείωμα για να μπλοκάρει ο Σιμόν. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
56' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Υπέροχη ομαδική προσπάθεια, ο Ζόρντι Άλμπα κάνει άψογο γύρισμα και ο Σαράμπια με γλυκό πλασέ δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ντουμπράβκα για το 3-0! by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Καθαρίζει η Ισπανία, διώχνει τις αμφιβολίες με τον εξαιρετικό σήμερα Σαράμπια... by Γιώργος Τσανάκας
20:20
60' Κάρτα στον Άλμπα! by Γιώργος Τσανάκας
20:21
62' Σουτ του Χαράσλιν, μακριά από την εστία... by Γιώργος Τσανάκας
20:22
20:25
66' Μέσα ο Φεράν Τόρες, έξω ο Μοράτα. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
67' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Άλλη μια υπέροχη συνεργασία, ο Σαράμπια δίνει έτοιμο γκολ στον Τόρες, ο οποίος με την πρώτη του επαφή με την μπάλα θα σκοράρει με υπέροχο τακουνάκι για το 4-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
68' Μακ και Χαράσλιν έξω, μέσα οι Σούσλοβ, Βάις. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
71' Αλκάνταρα και Πάου Τόρες μέσα, έξω οι Μπουσκέτς, Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
71' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Μετά από... αναμπουμπούλα στην αντίπαλη άμυνα, ο Πάου Τόρες κάνει την κεφαλιά και ο Κούτσκα σκοράρει άθελά του για το 5-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
20:37
77' Ογιαρθάμπαλ και Τραορέ μέσα, έξω οι Αθπιλικουέτα, Μορένο. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
81' Ωραίο γύρισμα του Άλμπα, δεν μπορεί ο Ογιαρθάμπαλ να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα... by Γιώργος Τσανάκας
20:42
20:43
Στο 2-2 η Πολωνία κόντρα στη Σουηδία, έτσι όπως είναι το σκορ περνάει πρώτη η Ισπανία και δεύτερη η Σουηδία. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Οι Πολωνοί αν βρουν τρίτο γκολ θα περάσουν ως δεύτεροι και οι Σουηδοί ως τρίτοι... άντε να δούμε... by Γιώργος Τσανάκας
20:49
89' Σουτ του Ογιαρθάμπαλ, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
94' Κάρτα στον Σκρίνιαρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Τέλος στο ματς! Η Ισπανία διέλυσε με 5-0 την Σλοβακία, αλλά τελικά προκρίθηκε ως δεύτερη από τον όμιλο αφού η Σουηδία τελικά... λύγισε την Πολωνία με 3-2 και πέρασε αυτή ως πρώτη. Με την Κροατία στους «16» η Ισπανία σε... τρομερό ματς! by Γιώργος Τσανάκας