Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro 2020.

Καλησπέρα σας. by Νίκος Ράλλης
18:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για τον 5ο όμιλο ανάμεσε σε Σουηδία και Πολωνία. by Νίκος Ράλλης
18:45
Οι Σκανδιναβοί είναι ήδη στη φάση των «16», αλλά ακόμη δεν ξέρουν σε ποια θέση θα τερματίσουν, ενώ η παρέα του Λεβαντόφσκι από την άλλη θέλει μόνο νίκη, προκειμένου να μην αποχαιρετήσει νωρίς τη διοργάνωση. by Νίκος Ράλλης
18:46
Την ίδια ώρα, στις 19:00 δηλαδή, η Ισπανία παίζει με τη Σλοβακία. by Νίκος Ράλλης
18:47
Η βαθμολογία του 5ου ομίλου είναι η εξής: 1. Σουηδία (1-0) 4 2. Σλοβακία (2-2) 3 3. Ισπανία (1-1) 2 4. Πολωνία (2-3) 1 by Νίκος Ράλλης
18:47
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, καθώς πλησιάσουμε στη σέντρα σιγά σιγά. by Νίκος Ράλλης
18:47
Σουηδία (Γ. Άντερσον): Όλσεν, Λούστιγκ, Λίντελοφ, Ντάνιελσον, Ογκούστινσον, Λάρσον, Έκνταλ, Όλσον, Φόρσμπεργκ, Κουέισον, Ίσακ. by Νίκος Ράλλης
18:47
Πολωνία (Π. Σόουζα): Σέζνι, Μπερεζίνσκι, Γκλικ, Μπέντναρεκ, Γιόζβιακ, Κριχόβιακ, Κλιχ, Πούχαζ, Σφιντέρσκι, Ζιελίνσκι, Λεβαντόφσκι. by Νίκος Ράλλης
18:48
Ένα «σφιχτό» 4-4-2 για τους Σουηδούς, 3-4-3 για την Πολωνία, που «κατεβαίνει»... φουλ επιθετικά! by Νίκος Ράλλης
18:51
Η Σουηδία δεν παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο, παρ' όλα αυτά «τσίμπησε» τον βαθμό στην πρεμιέρα με τους Ισπανούς (0-0), έκανε το καλύτερο τεχνικά παιχνίδι, με εξαιρετικό στήσιμο, απέναντι στους Σλοβάκους για το 1-0 και έχοντας μαζέψει τέσσερις βαθμούς, είναι ήδη στα νοκ-άουτ του Euro. by Νίκος Ράλλης
18:52
H Πολωνία μετά το σοκ της πρεμιέρας και την ήττα από τη Σλοβακία, πήρε σπουδαίο βαθμό κόντρα στην Ισπανία και πλέον ψάχνει μόνο νίκη απόψε, για να βρεθεί στην επόμενη φάση. by Νίκος Ράλλης
18:53
Η Σουηδία στα ματς με την Πολωνία έχει 14 νίκες έναντι οκτώ των Πολωνών, ενώ τέσσερα παιχνίδια έληξαν ισόπαλα. Τα γκολ είναι 56 για τη Σουηδία και 37 για την Πολωνία. by Νίκος Ράλλης
18:55
Η αποψινή αναμέτρηση διεξάγεται στην Αγία Πετρούπολη, στην υπέροχη Gazprom Arena ή Στάδιο Κρεστόφσκι αν θέλετε, εκεί που θα διεξαχθεί του χρόνου ο τελικός του Champions League. by Νίκος Ράλλης
18:55
Ο Άγγλος Όλιβερ είναι ο διαιτητής του ματς με βοηθούς τους Μπαρτ, Μπένετ, 4ο τον Τέιλορ και VAR τον Κάβανο από την Αγγλία επίσης. by Νίκος Ράλλης
18:55
Ο εθνικός ύμνος της Πολωνίας τώρα! by Νίκος Ράλλης
18:56
Και τώρα εκείνος της Σουηδίας, «είσαι αρχαίος, είσαι ελεύθερος»... by Νίκος Ράλλης
18:59
Το εντυπωσιακό με την Πολωνία είναι ότι έχει τεράστια ιστορία σε Παγκόσμια Κύπελλα, έχοντας επτά συμμετοχές και δύο τρίτες θέσεις το 1974 και το 1982, αλλά σε Euro προκρίθηκε για πρώτη φορά το 2008! by Νίκος Ράλλης
19:00
Από τότε είναι πάντα «παρούσα» και το 2016, μάλιστα, έφτασε μέχρι τα προημιτελικά, χάνοντας στα πέναλτι την πρόκριση από τη μετέπειτα πρωταθλήτρια Ευρώπης Πορτογαλία. by Νίκος Ράλλης
19:00
1' Σέντρα στο παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
19:01
2' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Σουηδία, 1-0! Ο Φόρσμπεργκ από κοντά, και ενώ η άμυνα των Πολωνών... τον κοιτούσε, σουτάρει και ανοίγει το σκορ! by Νίκος Ράλλης
19:04
Ο απόλυτος αιφνιδιασμός για τη Σουηδία, το απόλυτο σοκ για την Πολωνία, που, θυμίζουμε, θέλει μόνο νίκη για να περάσει! by Νίκος Ράλλης
19:07
Η Σουηδία έχει μπει στο ματς σαν να καίγεται εκείνη για τη νίκη! Έχει κλείσει την Πολωνία στο μισό γήπεδο και ψάχνει και δεύτερο γκολ, χαμένα τα έχει η ομάδα του Πάολο Σόουζα. by Νίκος Ράλλης
19:09
10' Να ένα κόρνερ για τους Πολωνούς τώρα. by Νίκος Ράλλης
19:10
11' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνιελσον. by Νίκος Ράλλης
19:14
14' Απειλεί η Σουηδία! Κίνηση του Ίσακ μέσα στη μικρή περιοχή, κόβεται η πάσα του σε κόρνερ! by Νίκος Ράλλης
19:16
Νέο κόρνερ για την Πολωνία, στο 17'. by Νίκος Ράλλης
19:17
17' ΔΙΠΛΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ! by Νίκος Ράλλης
19:18
Ο Λεβαντόφσκι κάνει την κεφαλιά μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι, παίρνει το... ριμπάουντ, νέα κεφαλιά σε κενή εστία, η μπάλα ξανά στο δοκάρι! by Νίκος Ράλλης
19:18
Δεν γίνεται να έχει χάσει τέτοια ευκαιρία! by Νίκος Ράλλης
19:19
Εύκολα η ευκαιρία του Euro! by Νίκος Ράλλης
19:23
Έχουν περάσει 4-5 λεπτά μετά το διπλό δοκάρι του Λεβαντόφσκι και η Σουηδία... δεν καταλαβαίνει τίποτα! Συνεχίζει να έχει την κατοχή, πιέζει, παίζει καλύτερα. by Νίκος Ράλλης
19:25
Η Σουηδία, επειδή δεν προλάβαμε προηγουμένως με τον... χαμό, έχει φτάσει μία φορά μέχρι τα ημιτελικά Euro, το 1992 (πρώτη της συμμετοχή), ενώ το 2004 ήταν στα προημιτελικά. Σε Παγκόσμιο Κύπελλο, φυσικά, τα πηγαίνει και εκείνη πολύ καλύτερα, με δύο τρίτες θέσεις το 1950 και το 1994, και βέβαια έναν τελικό στη «δική της» διοργάνωση το 1958. by Νίκος Ράλλης
19:26
Διάλειμμα τώρα για να πιούν νερό οι ποδοσφαιριστές. by Νίκος Ράλλης
19:27
19:28
Δείτε το διπλό δοκάρι του Λεβαντόφσκι. Απλά ΔΕΝ γίνεται:
19:31
Αν μείνουν έτσι τα πράγματα, η Σουηδία θα τερματίσει 1η στον όμιλο με 7 βαθμούς και η Ισπανία 2η με 5, με τη Σλοβακία να μένει 3η με 3. by Νίκος Ράλλης
19:33
Αρκετά σκληρό στα τελευταία λεπτά το ματς, με τη Σουηδία να ρίχνει... ξύλο στους Πολωνούς κάθε φορά που πάνε να ανεβάσουν ρυθμό. by Νίκος Ράλλης
19:38
Ο δεύτερος του 5ου ομίλου, να σημειώσουμε, η Ισπανία, δηλαδή, αυτήν τη στιγμή, πέφτει πάνω στους Κροάτες στη φάση των «16». Η Σουηδία, αν τερματίσει στην πρώτη θέση, θα παίξει με Φινλανδία, Τσεχία ή Ουκρανία. by Νίκος Ράλλης
19:39
Συμπληρώσαμε 40 λεπτά αγώνα στην αναμέτρηση. by Νίκος Ράλλης
19:40
Οι Πολωνοί θέλουν να φέρουν το παιχνίδι στα καρέ των Σουηδών, για να δούμε αν θα τους αφήσουν... by Νίκος Ράλλης
19:42
Έχει κλειστεί πολύ η Σουηδία, φωνάζουν από τον πάγκο να ανέβουν οι παίκτες της. by Νίκος Ράλλης
19:45
45' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
19:46
45'+1' Τρομερό σουτ του Ζιελίνσκι, ο Όλσεν πετάγεται και βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Νίκος Ράλλης
19:48
45'+3' Λήξη πρώτου ημιχρόνου! by Νίκος Ράλλης
19:53
19:53
20:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Νίκος Ράλλης
20:06
47' Όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε το δεύτερο: Σουτ από τον Ζιελίνσκι, νέο «όχι» από τον Όλσεν! by Νίκος Ράλλης
20:08
49' Ακόμη ένα σουτ από τον Ζιελίνσκι, κόρνερ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
20:09
Σαφώς βελτιωμένη στην κυκλοφορία της μπάλας η Πολωνία. Θυμίζουμε, θέλει μόνο νίκη! by Νίκος Ράλλης
20:09
50' Διπλή ευκαιρία για τη Σουηδία τώρα! Κενό στην πολωνική άμυνα, σουτ του Κουέισον, αποκρούει ο Σέζνι, νέο σουτ του Φόρσμπεργκ στα σώματα! by Νίκος Ράλλης
20:10
Πάμε για ένα δραματικό δεύτερο ημίχρονο... by Νίκος Ράλλης
20:11
52' Τι κάνει ο Όλσεν! Ο πρώην γκολκίπερ του ΠΑΟΚ λέει «όχι» και σε σουτ στη δεξιά κάτω γωνία του από τον Κριχόβιακ! by Νίκος Ράλλης
20:12
Αν η Σουηδία τερματίσει στην 1η θέση -και γλιτώσει τους Κροάτες- θα το οφείλει στον Όλσεν και τον... Λεβαντόφσκι! by Νίκος Ράλλης
20:16
55' Αλλαγή για την Πολωνία, Κουλουσέφκι αντί Κουέισον. by Νίκος Ράλλης
20:17
Εννέα κόρνερ για τους Πολωνούς, πέντε για τους Σουηδούς. Δεν τα λες και λίγα. Είμαστε ακόμη στο 58'... by Νίκος Ράλλης
20:17
58' Σουτ του Φόρσμπεργκ έξω. by Νίκος Ράλλης
20:18
59' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για τη Σουηδία, 2-0! Ο Φόρσμπεργκ με απίθανο πλασέ μετά από τρομερή ενέργεια του Κουλουσέφκι και γύρισμά του διπλασιάζει τα τέρματα των Σκανδιναβών! by Νίκος Ράλλης
20:20
61' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Πολωνία, 2-1! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γκολ από τον Λεβαντόφσκι! Ο επιθετικός της Μπάγερν Μονάχου έφερε την μπάλα στο δεξί, μπαίνοντας από αριστερά στη μεγάλη περιοχή, σούταρε αριστοτεχνικά και μείωσε, δίνοντας ελπίδες στους Πολωνούς! by Νίκος Ράλλης
20:23
61' Ζβιέτσοκ αντί Ζόβζιακ. by Νίκος Ράλλης
20:25
65' Η Πολωνία πετυχαίνει γκολ με τον Ζβιέτσοκ για το 2-2, αλλά ο βοηθός έχει σηκώσει τη σημαία του για οφσάιντ. Σωστό. by Νίκος Ράλλης
20:25
Το 2-0:
20:25
20:26
Και η γκολάρα του «Λέβα» για το 2-1:
20:27
68' Μπεργκ αντί Ίσακ και Κραφτ αντί Λούστιγκ. by Νίκος Ράλλης
20:29
70' Σουτ του Φόρσμπεργκ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. by Νίκος Ράλλης
20:30
20:30
20:30
Διάλλειμα για νερό στο ματς. by Νίκος Ράλλης
20:34
73' Κοζλόφσκι αντί Κλιτς. by Νίκος Ράλλης
20:35
74' Κίτρινη στον Κριχόβιακ. by Νίκος Ράλλης
20:37
77' Κλάεσον αντί του σκόρερ Φόρσμπεργκ. by Νίκος Ράλλης
20:38
78' Και ο Κριχόβιακ εκτός, μέσα ο Πλατσέτα. by Νίκος Ράλλης
20:42
83' Κίτρινη κάρτα στον Γκλικ. by Νίκος Ράλλης
20:42
83' Και μια κίτρινη κάρτα στον βοηθό του Σόουζα για διαμαρτυρίες... by Νίκος Ράλλης
20:43
84' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Πολωνία, 2-2! Ο Λεβαντόφσκι μόνος του στην καρδιά της μεγάλης περιοχής ισοφαρίζει και... έχουμε ματς! by Νίκος Ράλλης
20:46
Άλλο ένα γκολ οι Πολωνοί για να προκριθούν και εκείνοι! by Νίκος Ράλλης
20:46
Η Σουηδία είναι 2η τώρα στον όμιλο και πέφτει πάνω στους Κροάτες. Όλα... τούμπα! by Νίκος Ράλλης
20:48
89' Παραλίγο ο Λεβαντόφσκι με σέντρα-σουτ να κάνει το 3-2! by Νίκος Ράλλης
20:52
90'+4' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για τη Σουηδία, 3-2! Ο Κλάεσον από κοντά τελειώνει την ιστορία! by Νίκος Ράλλης
20:54
95' Λήξη του αγώνα! by Νίκος Ράλλης