Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro 2020.

19:45
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Πορτογαλίας με τη Γαλλία, για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου! by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο «Puskas Arena» στη Βουδαπέστη παρουσία 67.215 θεατών. Προκρίνονται οι δύο πρώτοι και οι τέσσερις καλύτεροι τρίτοι των έξι ομίλων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Μόνο οι 2 από τις 27 συναντήσεις τους έληξαν ισόπαλες. Η Γαλλία νίκησε στις 19, η Πορτογαλία στις 6. Η Γαλλία επικράτησε στις 11 από τις 13 τελευταίες συγκρούσεις τους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Ο επιθετικός της Πορτογαλίας, Κριστιάνο Ρονάλντο, δεν έχει σκοράρει σε 6 ματς κόντρα στη Γαλλία ! Δύο ακόμα τέρματα χρειάζεται ο CR7 για να φτάσει τα 109 και να ισοφαρίσει την κορυφαία επίδοση στην ιστορία όλων των εθνικών ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Πορτογαλία (Φερνάντο Σάντος): Ρουί Πατρίσιο - Σεμέδο, Πέπε, Ντίας, Γκερέιρο - Ντανίλο, Μουτίνιο, Σάντσες - Μπερνάρντο Σίλβα, Ζότα - Ρονάλντο by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν): Γιορίς – Κουντέ, Βαράν, Κιμπεμπέ, Ερναντέζ – Καντέ, Πογκμπά – Τολισό, Γκριεζμάν, Εμπαπέ - Μπενζεμά by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Διαιτητής του αγώνα ο Ισπανός Ματέου Λαόθ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
Η βαθμολογία του 6ου ομίλου: 1. Γαλλία 4 (2-1) 2. Γερμανία 3 (4-3) 3. Πορτογαλία 3 (5-4) 4. Ουγγαρία 1 (1-4) by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Στις 22:00 έχουμε σέντρα στο ματς, το οποίο προβάλλεται στον ΑΝΤ1 και ραδιοφωνικά μπορείτε να ακούσετε από τον BwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
4' Σουτ του Σάντσες, ο Γιορίς μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
6' Κεφαλιά ο Κριστιάνο, μπλοκάρει ξανά ο Γιορίς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
7' Πρώτο κόρνερ στο ματς της Γαλλίας, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
22:12
13' Ο Κριστιάνο πήγε να πάρει την κεφαλιά, αλλά τον πρόλαβε ο Γιορίς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
16' Ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Εμπαπέ βγήκε απέναντι από τον Ρουί Πατρίσιο αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
28' Πέναλτι για την Πορτογαλία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Ο Ντανίλο πήρε την κεφαλιά, ο Γιορίς τον βρήκε και ο Λαόθ έδειξε την άσπρη βούλα.. by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
31' ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο νικάει τον Γιορίς από τα έντεκα βήματα, δίνοντας προβάδισμα στην Πορτογαλία στο 31ο λεπτό... by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
32' Κίτρινη κάρτα ο Γιορίς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
34' Σουτ ο Μουτίνιο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
51%-49% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
22:36
36' Κίτρινη ο Ερναντές. by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
40' Κίτρινη και ο Γκριεζμάν! by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
41' Σουτ ο Μουτίνιο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
Το γκολ του Ρονάλντο
22:43
43' Φάουλ του Κιμπεμπέ στον Ρονάλντο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
44' Εκτελεί ο Μουτίνιο, δεν πέρασε η μπάλα από την άμυνα της Γαλλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
45' Πέναλτι για την Γαλλία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
Ο Εμπαπέ πέφτει σχετικά εύκολα, μετά από γκρέμισμα του Σεμέδο. Ερχόταν με φόρα, βέβαια, ο Εμπαπέ, αλλά είναι περίεργη φάση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
45'+1' ΓΚΟΛ για την Γαλλία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
Ο Μπενζεμά σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά γωνία και τον Ρουί Πατρίσιο στην απέναντι για να γράψει το 1-1... by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Πορτογαλία και Γαλλία πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Ο Κριστιάνο με πέναλτι άνοιξε το σκορ (31'), με τον Μπενζεμά να ισοφαρίζει με τον ίδιο τρόπο στο 45'+1'. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
Με τα έως τώρα δεδομένα στα δύο ματς, η Γαλλία περνάει ως πρώτη, η Πορτογαλία δεύτερη και η Ουγγαρία τρίτη, με την Γερμανία να μένει εκτός... by Αναστασία Βοσνάκη
22:55
23:06
46' Παλίνια αντί Ντανίλο για την Πορτογαλία, Ντίνιε αντί Ερναντέζ για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
47' ΓΚΟΛ για την Γαλλία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
Ο Μπενζεμά με υπέροχο πλασέ νικάει τον Ρουί Πατρίσιο και φέρνει... τούμπα το ματς κόντρα στην Πορτογαλία... 2-1 για την Γαλλία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
52' Ο Ραμπιό αντί του Ντίνιε για την Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
23:23
59' Δεύτερο πέναλτι για την Πορτογαλία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
60' ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκοράρει ξανά, ισοφαρίζοντας σε 2-2 για την Πορτογαλία από την άσπρη βούλα και πάλι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
Τι άλλο θα δούμε σήμερα... Η Ουγγαρία παίρνει το προβάδισμα ξανά κόντρα στην Γερμανία (2-1). Όπως είναι τα πράγματα, οι Γερμανοί μένουν εκτός, οι Γάλλοι περνούν πρώτοι και οι Πορτογάλοι δεύτεροι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
Έχει πάρει φωτιά το ματς, οι Πορτογάλοι παίζουν αμυντικά και προσπαθούν να κρατήσουν την ισοπαλία, επιτίθεται μαζικά η Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
65' Κομάν αντί Τολισό για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
67' Δοκάρι για την Γαλλία! Τρομέρο σουτ του Πογκμπά, με υπερένταση ο Ρουί Πατρίσιο διώχνει και η μπάλα σταματάει στο αριστερό δοκάρι. Στη συνέχεια ο Πατρίσιο έβγαλε και το σουτ του Γκριεζμάν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
73' Μέσα Νέβες, Μπρούνο Φερνάντες, έξω οι Μουτίνιο, Μπερνάρντο Σίλβα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:37
Τελευταίο τέταρτο στο παιχνίδι, παραμένει το 2-2 ανάμεσα σε Πορτογαλία και Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
23:42
80' Νταλότ αντί Σεμέδο στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
83' Κίτρινη ο Κιμπεμπέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
86' Σουτ του Γκριεζμάν, ψηλά άουτ η μπάλα... by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
87' Σισοκό αντί Γκριεζμάν για τη Γαλλία. Ο Ολιβέιρα αντί του Σάντσες για την Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
23:54
90'+2' Πέσιμο του Κομάν, φωνάζουν για πέναλτι οι Γάλλοι. Τον τραβάει και τον πατάει ο Μπρούνο Φερνάντες! by Αναστασία Βοσνάκη
23:54
Περιμένει το VAR ο Λαόθ... Τίποτα, συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:57
Ένα λεπτό ακόμα... Δεν δείχνουν ιδιαίτερη διάθεση οι δύο ομάδες... by Αναστασία Βοσνάκη